Audiohobby.pl

Prośba o pomoc w doborze wzmacniacza

pień

  • 2232 / 1028
  • Ekspert
03-03-2023, 09:13
Nie noo-  aż tak to skore do fajczenia się to one nie są :)   Te H/K  wszystkie.
  Ale uprzedzałem że pstryczki mogą czasami świrować a ich tam jak mrówków prawie.   Jeżeli w twoim Gumisiowym egzemplarzu nie trzeszczy to tylko się cieszyć :)   Jakiś dobry egzemplarz trafiłeś  i ja również z tego się bardzo cieszę :)  tym bardziej że H/K  655 Vxi  to chyba najlepiej brzmiący H/K  ever  .
   Z drugiej strony to ja się sam zbijałem ze swojego  655 (bez Vxi )  tutaj na forum że to taki fajny >amerykanski<  wzmacniacz ,   zrobiony przez japończyków.   Ale całość to na ruskiej licencji hehehehe
 No i że amerykanie to sknery i za chiny nie chciały zapłacić dolca czy dwóch więcej żeby jakaś fajna japońska transistor girl co to do kupy zlutowała, straciła parę chwil na oczyszczenie z kalafonii itp....
  Ja ze swojego sporo zeskrobałem :)   Szczególnie dużo syfu było na samej końcówce mocy-  gdzie zużyłem całe duże puzderko wykałaczek do zeskrobania i używałem jakichś mikstur do rozpuszczania - pomysłu kolegów z forum.
 I jak Hammer zauważył-   popatrz na kondensatory-  szczególnie na nogi czy nie mokre, bo po nich fajnie widać czy popuszczają  :)
---taka nie bardzo fachowa porada.
Włącz - niech sobie gra, rozgrzeje się  a potem zasuń nosa i obwąchaj  czy nie śmierdzi który :)
 Tylko najpierw od prądu odłącz hehehehe 

ed:   H/K 655Vxi  to najlepiej brzmiący H/K  ever :)   Źle naspisałem
  To jeden z najlepiej brzmiących wzmacniaczy Ever  :)    Pośród tych takich normalnych- z normalnego sklepu -  gdzie spuszczania się nad konkretnym drutem w środku nie było :)   Oczywiście subiektywna ocena w 100%
  Chociaż poparta pewną obserwacją.    Obiektem badawczym był mój kolega z pracy z którym parę razy zamienialiśmy się ciężarówkami hehehe.    Obie takie same (Merc Actros)  taka sama kabina-  taki sam sprzęt audiofilski na pokładzie- takie same plastikowe gówniane głośniki w drzwiach -  niestety nie takie paskudne szerokopasmowce Blaupunkta jak w starych gratach co już poszły na złom.   A brzmiała buda starych Merców jak salon audiofilski, powaga-  kiedyś nawet drzwi chciałem odkręcić i zabrać do domu w charakterze kolumn.
  No więc gdy wsiadłem do samochodu kolegi i zapodałem Play  na sprzęcie audio to w panice ściszałem i prawie wyrzucało mnie z budy.
Szklane radio - wszystkie presety jakie to cudo ma to nastawione żeby biło wysokim tonem   a dodatkowo na nastawie :
Bass-     minus 5
Mid-       plus    5
High      plus     9    (więcej nie ma bo +- 9 to max)
    On zaś skarżył się że ja to zimny łokieć jestem i u mnie tylko basem waliło i też prawie wypadł z budy przy pierwszym uruchomieniu.
Kiedyś na piwie u mnie stwierdził że H/K  to beznadzieja-  gra jak sam subwoofer .   
Zapodałem mu apkę ze smartfona-  taką co to sprawdza jak się słyszy.  Apka startuje od 20kHz   jadąc w dół i wyświetlając napisy typu:
  przy 20 kHz-    jesteś przedszkolakiem
 15  to że zajebiście
 10  to w sumie jeszcze coś słyszysz itd.....
Kolega najwyższy ton usłyszał przy napisie :    Jest źle- potrzebujesz aparatu słuchowego
hahahahaha
« Ostatnia zmiana: 03-03-2023, 10:28 wysłana przez pień »

AUDIOTONE

  • 9389 / 5830
  • Ekspert
03-03-2023, 10:45
Do przeglądu na pewno wszystkie przełączniki. Jest to szczególnie ważne w tym wzmacniaczu, ponieważ przykładowo przełącznik (SW509) od wyłączenia reg. barwy są pętli sprzężenia i przy wadliwym działaniu przełącznika (brak dobrego styku) może dochodzić do bardzo głośnych trzasków i innych niepowołanych rzeczy na wyjściu wzmacniacza co za tym idzie w kolumnach głośnikowych. Kondensatory do sprawdzenia wszystkie elektrolity, "główne duże kondy" w zasilaczu w 90% będą sprawne ale sprawdzić trzeba. Upływność dobiera się do wartości "przeważnie mniejszych", poniżej 1000uF ale to nie reguła. Oczywiście reg. "zera na wyjściu" i prądy spoczynkowe to oczywistość. Do przejrzenia także cały laminat i połączenia lutowane (zimne luty). To tak na szybko co powinno być wykonane na początek.
« Ostatnia zmiana: 03-03-2023, 10:48 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Gumiś

  • 13 / 442
  • Nowy użytkownik
03-03-2023, 13:13
Dzięki za porady. Wszystko to posprawdzam. Ale pytanie, tak w razie „W”. Możecie kogoś polecić fo takiego wzmaka?

panterka

  • 125 / 5575
  • Aktywny użytkownik
04-03-2023, 11:06
Dzięki za porady. Wszystko to posprawdzam. Ale pytanie, tak w razie „W”. Możecie kogoś polecić fo takiego wzmaka?

Może warto założyć wątek w dziale DIY/Wzmacniacze. Łatwiej nam będzie pomóc. Na pewno na początku warto przejrzeć wszystkie zimne luty, bo każde ruszenie płytką może zrobić awarię. Potem przełączniki, kondensatory itd. Z jakiego województwa jesteś.
Łukasz

Gumiś

  • 13 / 442
  • Nowy użytkownik
04-03-2023, 17:27
Małopolskie.

Hammer

  • 4685 / 2290
  • Ekspert
04-03-2023, 18:53
Postraszyliśmy gościa coby najlepiej cały wzmacniacz zrobił na nowo.......
Ja tam po prawdzie jak przywoże ze szpejów, włączam i jak gra to używam...... ponad 2 lata chyba albo więcej ten Dual mi śmiga bez zaglądania, drugi egzemplarz leży w piwnicy i czeka na podmianke jakby co .......

No ale nie każdy trafi wzmaka za 50 dych więc ogólnie warto przeglądać, a jak ma stać następne 20 lat to w puder dziada rozebrać pod karchera na stacji, potem suszara ...hehehe albo program z myciem podwozia .......yh..yh..yh...

panterka

  • 125 / 5575
  • Aktywny użytkownik
04-03-2023, 18:57
Daleko. Jak będziesz sam robił to myślę, że wszyscy pomogą, najtrudniejsze to dobre wyczyszczenie przełączników.
Łukasz

ArturP

  • 1302 / 2788
  • Ekspert
04-03-2023, 19:01

pień

  • 2232 / 1028
  • Ekspert
04-03-2023, 19:37
Noo, nareszcie ktoś coś fajnego o H/K   powiedział.   Bo już myślałem że jakiś całkiem świr jestem i jeszcze nowego Gumisia w bagno wciągam .
   :)


No ale nie każdy trafi wzmaka za 50 dych więc ogólnie warto przeglądać, a jak ma stać następne 20 lat to w puder dziada rozebrać pod karchera na stacji, potem suszara ...hehehe albo program z myciem podwozia .......yh..yh..yh...

Hehehehehe
 W moim egzemplarzu H/K  w zasadzie to był potrzebny program z myciem podwozia :)
   Styki mu zaskoczyły i gra gitara.
Co do reszty to jak pierwsze przykazanie mechanika:

Jeżeli nie zepsute to nie naprawiamy  :)

   Zdaje się że Gumiś na takiego trybiącego grata trafił, tak więc nic nie ruszać >:)
żeby nie zepsuć heheheheheh
   Ale temata niech założy-  będziem pomagać :)   
ed:   w swoim poprawiałem trochę zimnych lutów  i robiłem bypasy na tych płytkach co pod kątem prostym na filmie.    Bardzo cienkie ścieżki i coś je podżarło  z czasem  a sama płytka nie najlepszej jakości  i sporo też odłaziło od laminatu.
  No ale mój nie był działający w chwili kupienia tylko zdechły.  Widziały gały co brały znaczy.
Kondensatory też były OK
« Ostatnia zmiana: 04-03-2023, 19:43 wysłana przez pień »

Hammer

  • 4685 / 2290
  • Ekspert
04-03-2023, 19:40
Ja bede trzymać lutownice i bzzzzzyyyk po lutach....bzzzzyyyyk

Wiesz dlaczego nie mam H/K ? bo mi sie nie mieści w rastrze szafy pod sprzęt bo ma 44cm.
Miałem możliwość kupienia x razy 2 |kultowych " numerów i ubolewam nad tym , ale Dual tez wydala dobrze i Aiwa 007 także.

Tylko nie naprawiaj tak jak chopaki z krainy ryżuu.......

« Ostatnia zmiana: 04-03-2023, 20:00 wysłana przez Hammer »

pień

  • 2232 / 1028
  • Ekspert
04-03-2023, 20:06
A no fakt-  Harman zdziebko szerszy.    Ale w sumie to na brak wyobraźni cierpiał projektant tej szafki-  naczytał się o normach i tak wyszło.
   Ale to pryszcz :)
Większy, już nie pryszcz ale wrzód na mózg rzucił się projektantowi koszy z kółkami dla DHL.    Naczytał się że kontener ma szerokość w środku X,  podzielił to na dwa żeby dwa kosze obok siebie właziły w kontener.   Plan chyba miał taki że teoretycznie 24 sztuki by wlazło.
  Praktycznie wyszło tak że włazi 12 hehehehehehe.    Bo nawet milimetra luzu nie dał.  A kosze po wrzuceniu nawet dwóch paczek z piórami w środku trochę się odkształcają.  Na zewnątrz oczywiście.  Jak uda się wbić z rozpędu to potem za chiny nie wyciągniesz hehehehe-  bo oczywiście rozpędu do wyjęcia nie ma :)  I zdarzały się przypadki że kolesiom na depocie przyszło się >pruć z użyciem narzędzi przeznaczonych do cięcia metalu.
  Na szczęście partia takich koszów nie była duża-  coś ok 20 milionów sztuk zanim ktoś pokapował hehehehehe
(ale to są niemcy- czołgi które nie odpalą bo nie ma ad-blue w zbiorniku i transportery opancerzone które nie ruszą dopóki szwej nie zamknie drzwi itp....   Oczywiście drzwi nie można otworzyć i wyskoczyć dopóki wóz się nie zatrzyma nawet gdyby go jakiś ruski napalmem podgrzewał heheheheeheheh  Aaaaa  i nowy Leopard-  wieża taka że może kierowcy łeb uciąć i gdy on otworzy właz- oczywiście gdy czołg stoi -  to wieży już nie można obrócić hehehehehehehe -  że czołg nigdzie się nie ruszy to już nie wspomnę-  nawet gdy jest ad blue i DPF sprawny.
 Dobrze że nasi w Korei czołgi kupują-  tam chyba unijnych przepisów nie mają

https://www.cda.pl/video/61938128
:)
« Ostatnia zmiana: 04-03-2023, 20:34 wysłana przez pień »

artekk

  • 1694 / 5877
  • Ekspert
04-03-2023, 21:27
Mnie przy grzebaniu przygrywa taki "Harczy Karton" HK680 i robi to całkiem sympatycznie :
« Ostatnia zmiana: 04-03-2023, 21:36 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

Gumiś

  • 13 / 442
  • Nowy użytkownik
12-03-2023, 15:10
Pień.
   Zdaje się że Gumiś na takiego trybiącego grata trafił, tak więc nic nie ruszać >:)
żeby nie zepsuć heheheheheh
   Ale temata niech założy-  będziem pomagać :)   


No i niestety przy kolejnych odpalenia h okazało się, że nie jest taki trybiący. Prawie tak samo się zachowuje jak ten na filmiku od Reduktoraszumów. Czyli zasyfione pokrętła skutkiem czego jeden kanał pojawia się o znika. Zdaje się, że poprzedni właściciel go trochę podrasował przed sprzedażą. Szlag mnie trafia na myśl o wytarganiu i rozebraniu tych przełączników. Zwłaszcz, że oczy już nie te co kiedyś 😡

Hammer

  • 4685 / 2290
  • Ekspert
12-03-2023, 15:27
Se okulary kup powiększajace na szrocie.....  ja używam takich zamiast lupy, ale tylko do powiększeń..

Gumiś

  • 13 / 442
  • Nowy użytkownik
12-03-2023, 16:14
Se okulary kup powiększajace na szrocie.....  ja używam takich zamiast lupy, ale tylko do powiększeń..

Wujek dobra rada 🤣😂🤣