Audiohobby.pl

Klub miłośników Beyerdynamic

josef

  • 536 / 5890
  • Ekspert
02-11-2008, 18:56
ja mam na odwrót - w 990Pro mam "rozciapkane" welury - IMHO straciły na potędze brzmienia, dodatkowo bardziej męczą uszy

Royber

  • 38 / 5887
  • Użytkownik
02-11-2008, 19:37
Moje DT931 lepiej grają na spłaszczonych padach

Rolandsinger

  • 2894 / 5888
  • Ekspert
02-11-2008, 19:46
@ Sim1

Co do padów w DT880Pro - pełna zgoda, im bardziej spłaszczone, tym lepszy dźwięk, mniej pikantny, góra łagodnieje, a średnica nabiera barw.

_____________________________________

Estetyka jest kwestią gustu
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

mirfak

  • 49 / 5859
  • Użytkownik
14-11-2008, 19:05
W czym przechowujecie swoje Beyery?
Do niektórych modeli dodawane są ładne pudełka. Czy da się coś takiego dostać do 990Pro?

obiektywna jest tylko podwójnie ślepa próba

Ojciec Fernando

  • 6 / 5537
  • Nowy użytkownik
22-02-2009, 17:38
W waszym odczuciu, bez wzgledu kto jaki ma sprzet  i czego slucha ktory z modeli BD uwazacie za ten ktory posiada najwiecej zalet? 880, 990 czy 150?

lakers

  • 73 / 5889
  • Użytkownik
22-02-2009, 18:45
>> mirfak, 2008-11-14 19:05:12
Moje Audio Technica lezakuja w pudelku z IKEI wylozonym gabka :)
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90115469

Beyery 880PRO maja swoje firmowe .


pozdro
Lakers
################################
TYSIĄCE LUDZI WŁAŚNIE TAK OGLĄDA ŚWIAT.
INTERNETU NIE OGLĄDA WCALE.
PISZ, DOPÓKI NIE UWOLNISZ WSZYSTKICH.
www.amnesty.org.pl
 
pozdro
Lakers  

Ojciec Fernando

  • 6 / 5537
  • Nowy użytkownik
23-02-2009, 15:26
Ma moze ktos z was stycznosc z historia poszczegolnych modeli sluchawek BD? Dostep do jakichs danych? Chetnie bym sobie poczytal, ponadto to co oferuja teksty marketingowe.

Kraft

  • 448 / 5849
  • Zaawansowany użytkownik
25-02-2009, 14:42
No proszę. Kultowe DT150 doczekały się nowych padów. Sprawiają wrażenie bardziej komfortowych niż poprzednie z twardego PVC.

mirfak

  • 49 / 5859
  • Użytkownik
27-02-2009, 18:39
Moje 990 wygrzane i grają cudnie.


obiektywna jest tylko podwójnie ślepa próba

lancaster

  • Gość
27-02-2009, 18:50
Jezeli moge dopisac sie jako ex to mialem DT150....w pierwszej chwili doceniłem plusy:

"Słuchawki kupiłem od jednego z forumowych kolegów, prawie nowe.
Zanim do mnie przyjechały ulepilem na poczekaniu pre słuchawkowe.
Pierwsze podłączenie słuchawek-porażka. Bas panował niepodzielnie, cała reszta zepchnięta na 9-ty plan:)
Wniosek: słuchawki podłaczone do zlepionego na prędce pre nie zagrają(życzę więcej szczęścia).
No nic pomyślałem sobie, najwyżej słuchawki oddam, miałem taką możliwość.
Miałem też możliwość, żeby pogrzebać w preampie. Nie trudno sie domyslić co zrobiłem...
Praktycznie z godziny na godzinę preamp zaczynał grać muzyke, o czym niezwłocznie informowały mnie słuchawki.
Poziom basu spadł wraz ze spadkiem pojemności filtrującej w zasilaczu, nie bez znaczenia jest też jakość elementów, słychać dosłownie wszystko.
Następnie poprawiłem zasilanie samego OPA i usłyszałem górę czystą i barwną, nagle okazało się, że wokale szepczą do ucha(dobra, przesadzam:)). W każdym razie są bardzo dobre, gitary mają drive, perkusja wykop jak to perkusja, a całość naturalną masę bez cienia spowolnienia, utraty rozdzielczości, czy barwy.
Pojechałem na test porównawczy do znajomego-posiadacza Sennheiserów HD600 napędzanych pre Scorpion HV1. Nagle okazało sie, że całkiem niezły pre mi wyszedł:) W bezpośrenim porównaniu ze Scorpionem okazał się bardziej motoryczny z lepszym basem i górą. Średnica równie sugestywna, z lampy bardziej miękka, co wkomponywuje sie w całość brzmienia Scorpiona. Dodam tylko, że moje pre jest równie brzydkie jak słuchawki:) Zapakowałem je w plastikową budowę za 7,50.
Co do porównania samych słuchawek, HD600 brzmią lżej, jaśniej, z mniejszym wykopem, można powiedziec bardziej audiofilsko, DT-150 bardziej czadowo.
Barwy inne, HD600 postawiło na bardziej pastelowe odcienie DT-150 na sok, ekspresję i rozedrganie. W sumie dla każdego coś miłego;)
Podsumowując jestem bardzo zadowolony z zakupu.
Jeżeli ktoś będzie sie zastanawiał nad zakupem tych słuchawek niech pamieta o odpowiednim ich napędzeniu. Odlot gwarantuje dobre pre, pisząc ta reckę mam słuchawki na uszach i słowo "odlot" jest najlepszym słowem, żeby opisać to co teraz słyszę:)"

Przy dłuższym kontakcie okazało sie ze tego ciężaru był jednak nadmiar i sluchawki sa zdecydowanie pod konkretne upodobania.
Przypadna do gustu osobom szukajacym za wszelka cenę dźwięku ocieplonego, lekko pogrubionego....ale w sumei ,moiejscami przyemnego.
Dla mnei na dluższa mete nei do rpzeskoczenia był ich balans tonalny przechylony w dół i niedostatek otwartosci....
Dziś bym powiedzial ze to jedne z bardziej specyficznych słuchawek i ich wybór powinien być świadomy.

Rafaell

  • 5033 / 5884
  • Ekspert
27-02-2009, 19:08
>> lancaster, 2009-02-27 18:50:41
Bardzo trafna opinia no i trochę autoreklamy nie zaszkodzi ;)

DT150 są bardzo specyficzne "i ich wybór powinien być świadomy", "sluchawki sa zdecydowanie pod konkretne upodobania" Dodam tylko od siebie że na monitory w studiu nagraniowym  bym ich nie polecił

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

szwagiero

  • 2239 / 5889
  • Ekspert
27-02-2009, 19:52
>> lancaster, 2009-02-27 18:50:41

>Przypadna do gustu osobom szukajacym za wszelka cenę dźwięku ocieplonego, lekko pogrubionego....ale w sumei >,moiejscami przyemnego.

ocieplony i pogrubiony? serio?

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16 oraz Elektronika TDS-5.

szwagiero

  • 2239 / 5889
  • Ekspert
27-02-2009, 19:54
>> Rafaell, 2009-02-27 19:08:54
>Dodam tylko od siebie że na monitory w studiu nagraniowym bym ich nie polecił

a czemuż to?

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16 oraz Elektronika TDS-5.

Rafaell

  • 5033 / 5884
  • Ekspert
27-02-2009, 23:58
Z banalnych powodów na kolumnach w studio masz usłyszeć to samo co zrealizowałeś na słuchawkach, nikt tego nie bedzie prostował póżniej na konsolecie.

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

szwagiero

  • 2239 / 5889
  • Ekspert
28-02-2009, 00:07
A co to znaczy "zrealizowałeś"? Ktoś coś realizuje na słuchawkach? Uważasz, że DT-150 nie nadają się dla wokalisty albo instrumentalisty podczas nagrania? W reżyserce i tak nikt na słuchawkach nie słucha. Z jakiejś dziwnej przyczyny te słuchawki są najczęściej polecane jako pomocniczy odsłuch w stosunku do monitorów.

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16 oraz Elektronika TDS-5.