Audiohobby.pl

Stax SR-X9000 - w cieniu legendy SR-Omega

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
10-12-2021, 15:55
Czy ten gnuśny kocur jeszcze tu jest na tym forum?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
11-12-2021, 06:08
Witam
Aż mi serce szybciej zabiło i zrobiło się tak miło ciepło w środku.
Pozdrawiam wszystkich.

whero2

  • 275 / 2031
  • Zaawansowany użytkownik
11-12-2021, 10:15
Zdumiony, patrzę na mój poprzedni wpis. Czyżby mnie znany wirus dopadł?! Sorry, whero2, ale to nie Twój wzmacniacz za który podziękowałem, ale to, naturalnie, dzieło naszego innego kolegi, Adama (escaflowne) z roku 2018. @whero2: Michale, pisałem słuchając muzyki i wpatrzony we wzmacniacz Adama...
Dla przypomnienia to ten lampowiec:
też mi coś tak dziwnie zabrzmiało - myślałem że wspominałeś mojego Sony ta-n86 który w klasie A też działa jako mały grzejniczek ;)

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
11-12-2021, 13:13
Brodacz - super że się tu pojawiasz, witam osobiście. Co tam słychać, co miewasz na uszach i z czym połączone obecnie? 

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
16-12-2021, 19:05
Brodacz - super że się tu pojawiasz, witam osobiście. Co tam słychać, co miewasz na uszach i z czym połączone obecnie?

WItaj. U mnie wszystko super, ostatnio udało się nabyć 6h30DR z 70 roku do odtwarzacza a jeśli chodzi o nauszniki to nie posiadam aktualnie.Przeszedłem na kolumny.
Wesołych Świąt.

Krzysztof_M

  • 1467 / 5257
  • Ekspert
17-12-2021, 00:43
..... a jeśli chodzi o nauszniki to nie posiadam aktualnie.Przeszedłem na kolumny. Wesołych Świąt.
Wzajemnie, Wesołych Świąt Brodaczu :)
Przy okazji, masz wielce mylący awatar skoro już nauszników nie posiadasz :)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Karol

  • 2004 / 4295
  • Ekspert
17-12-2021, 08:20
...
Przeszedłem na kolumny.
Wesołych Świąt.

Wesołych Świąt Przemku! :-)
Napisz gdzieś jak sprawują się te twoje elektrostatyczne kolumny.
Jako jeden z nielicznych, możesz też podzielić się odczuciami ze słuchania muzyki na elektrostatycznym Orpheus-u HE-1 i na kolumnach elektrostatycznych. Preferowanych gatunków muzyki pewnie nie zmieniłeś.
Jak Ci się słucha np. bluesa na kolumnach elektrostatycznych w odniesieniu do elektrostatycznych słuchawek Sennheiser-a?

Żeby jakoś nawiązać do tytułu wątku.
Nikt o tym jak dotąd, tu nie pisał pisał, ale SR-X9000 mają jedną niewątpliwą przewagę nad legendarnymi SR-Ω.
Dla chcących aktywnie słuchać na jednych i drugich słuchawkach, ta przewaga może być nawet decydująca.
Stax SR-X9000 są na gwarancji, a do SR-Ω od dawna nie ma już przetworników.

Ged

  • 1714 / 5867
  • Ekspert
17-12-2021, 14:56
Karolu
To samo powiedziałem Panu Sebastianowi w Grobel Audio wczoraj :) Dramatyczna przewaga nowych Staxów nad Orfeuszem czy starą Omegą. Ale to tylko tyle i aż tyle.
Słuchałem tych nowych SR-X9000 przez chwilę. Zupełnie inne słuchawki niż stare 009, które miałem.
Świetna przestrzeń, dźwięk po stronie lżejszych. Do Orfeusza (oczywiście porównanie z pamięci) raczej daleko. Ale chętnie posłucham jeszcze raz. Na pewno.
Włodek

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
19-12-2021, 12:56
Dobrze że one takie tanie są, to każdy może kupić sztukę dla siebie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2004 / 4295
  • Ekspert
19-12-2021, 17:24
Alucard, tym razem nie zgodzę się z Tobą.
Gdyby naprawdę były takie tanie, to każdy mógłby je zakupić jako prezent na gwiazdkę, np. dla kolegów z forum.
W większości się tu lubimy. Wyobraź sobie ile par tych słuchawek, miałby każdy z nas, tego roku pod choinką. ;-))

whero2

  • 275 / 2031
  • Zaawansowany użytkownik
20-12-2021, 10:16
Alucard, tym razem nie zgodzę się z Tobą.
Gdyby naprawdę były takie tanie, to każdy mógłby je zakupić jako prezent na gwiazdkę, np. dla kolegów z forum.
W większości się tu lubimy. Wyobraź sobie ile par tych słuchawek, miałby każdy z nas, tego roku pod choinką. ;-))
no właśnie Wiktor już tłumaczył dlaczego nie znajdziemy ich niestety w tym roku - ogółem wyprzedane a kolejna partia dopiero w połowie przyszłego roku

Krzysztof_M

  • 1467 / 5257
  • Ekspert
20-12-2021, 21:09
Alucard, tym razem nie zgodzę się z Tobą.
Gdyby naprawdę były takie tanie, to każdy mógłby je zakupić jako prezent na gwiazdkę, np. dla kolegów z forum.
W większości się tu lubimy. Wyobraź sobie ile par tych słuchawek, miałby każdy z nas, tego roku pod choinką. ;-))
no właśnie Wiktor już tłumaczył dlaczego nie znajdziemy ich niestety w tym roku - ogółem wyprzedane a kolejna partia dopiero w połowie przyszłego roku
Czyli co, Święty Mikołaj czy Dzieciątko wszystkiemu winne?
Jak nie znajdę ich pod choinką to pewnie będzie znaczyć, że to nie ta choinka :D
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

whero2

  • 275 / 2031
  • Zaawansowany użytkownik
20-12-2021, 21:45
Alucard, tym razem nie zgodzę się z Tobą.
Gdyby naprawdę były takie tanie, to każdy mógłby je zakupić jako prezent na gwiazdkę, np. dla kolegów z forum.
W większości się tu lubimy. Wyobraź sobie ile par tych słuchawek, miałby każdy z nas, tego roku pod choinką. ;-))
no właśnie Wiktor już tłumaczył dlaczego nie znajdziemy ich niestety w tym roku - ogółem wyprzedane a kolejna partia dopiero w połowie przyszłego roku
Czyli co, Święty Mikołaj czy Dzieciątko wszystkiemu winne?
Jak nie znajdę ich pod choinką to pewnie będzie znaczyć, że to nie ta choinka :D
zbyt dużo ich się znalazło w litach do mikołaja - trzeba liczyć że w przyszłym roku starczy mu zapasów

pień

  • 2216 / 1002
  • Ekspert
28-12-2021, 18:38
Pracuję w transporcie :)
   Kolega zadzwonił i prosił przekazać że nie chodzi o to co w liście tylko czy jest się na liście
       
 


 patrz> ostatnia linijka
:)

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
09-01-2022, 17:55
Ciekawe, coraz więcej słyszy się o problemach w produkcji X9k. Czy to rzeczywiście technologiczne problemy, czy po prostu duży stopień troski o najwyższą jakość? Wiadomo, że popyt jest o wielokroć przekraczający podaż tych nowych słuchawek. Ale, sam Stax wypowiedział się kiedyś co do 009:
Basically, it's impossible for us to produce many [SR-009] drivers at a time. We produce 20-30 units a month and it's actually not sufficient to satisfy the demand, so there is waiting line for this product.