Audiohobby.pl

Klipsch

cypher

  • 252 / 5883
  • Zaawansowany użytkownik
23-09-2008, 17:10
Lan nie tylko w polsce ale w całej europie towar z usa jest droższy. Z drugiej strony gdyby chinczycy wpadli na pomysł robienia klipschy to można by je było kupować a potem tuningować tak jak wzmaki.
Byl by idealny komplet MA+ Klipsch ;-)))

Bacek

  • 2366 / 5904
  • Ekspert
23-09-2008, 19:43
Wywiad z inżynierem z Klipscha

http://www.klipschcorner.com/Articles.aspx?guid=ca77bac2-8629-4357-a9f9-31264f97cb6b

Jest tam też parę zdań na temat nowe klipsche vs stare
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

lancaster

  • Gość
23-09-2008, 20:09
cypher, wogóle uwazam ze najfajniej by bylo gdyby chinczycy robili podróby wszystkiego.
Do tego zastąili nas na wszytskich mozliwych stanowiskach i ogólnie przejęli ten bajzel.
Myślę ze na podróbach cywilizacja najlepiej sie rozwija.\'


Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

cypher

  • 252 / 5883
  • Zaawansowany użytkownik
23-09-2008, 22:34
A tak odbiegając od tematu chińczyków to ilu jest słuchaczy klipschy ?
Kolega _kot_ się już wydał czy jest jeszcze ktoś ?

magus

  • 20990 / 5911
  • Ekspert
23-09-2008, 22:38
>> cypher, 2008-09-23 22:34:26
>A tak odbiegając od tematu chińczyków to ilu jest słuchaczy klipschy ?
>Kolega _kot_ się już wydał czy jest jeszcze ktoś ?

na pewno za mało, żeby angażować w tę akcję chińczyków :)
Odszedł 13.10.2016r.

lok

  • 432 / 5911
  • Zaawansowany użytkownik
24-09-2008, 09:01
Witam
Ja jestem posiadaczem Klipsch Heresy Sun Audio 2A3 i cd Docet 0,6T.
Mam propozycję. Jeżeli salon na Łąkowej wyrazi zgodę oraz znajdzie się zainteresowanie to mogę wstawić do salonu ten komplet. Wtedy każdy zainteresowany będzie mógł odsłuchać i zapoznać się z takim zestawem.

dong

  • 541 / 5877
  • Ekspert
24-09-2008, 09:25
>> cypher, 2008-09-23 22:34:26
A tak odbiegając od tematu chińczyków to ilu jest słuchaczy klipschy ?

niniejszym zwiększam licznik o jeden - od paru miesięcy jestem zadowolonym użytkownikiem zadbanej parki Klipschów Forte - o czym zresztą już na forum pisałem, ale podchodząc do tematu od strony wzmacniacza  ;-)
http://audiohobby.pl/topic/4/1088/1

lancaster

  • Gość
24-09-2008, 09:49
Krystian, mysle ze wszyscy będą bardzo zadowoleni. W tym tygodniu suchamy odgród Krzysztofa(na wysokich modelach Focalach)
Na za tydzien wstępnie z wielka przyjemnością pomoge Ci sprzęcior dostarczyc na miejsce i zawieźc do domu.
Super pomysl.



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

cypher

  • 252 / 5883
  • Zaawansowany użytkownik
26-09-2008, 21:55
Panowie Klipsch-owcy czy nie "rzucają" wam się w uszy drobne zakłucenia podczas słuchania fortepianiu np Możdzera albo EST?
Określił bym to jak rozedgranie dzwięku, dzwonienie i tylko na wysokich częstotliwościach. Nie jest to sałyszale na pierwszy rzut ucha i nie na wszytskuch utworach ale się pojawia..
Zastanawiam się czy te paczki tak mają czy mój tor dokłada coś ;-)

karbidoczaszka

  • 153 / 5904
  • Aktywny użytkownik
26-09-2008, 22:06
Akurat sluchajac Mozdzera i EST nigdy nie ma pewnosci czy nie wrzucilil sobie czegos na struny \'na momencik\'.

"When you hear music,
after it\'s over,
it\'s gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -
"When you hear music,
after it's over,
it's gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -

Bacek

  • 2366 / 5904
  • Ekspert
26-09-2008, 22:10
Możesz spróbować trochę powytłumiać horny.

http://forums.klipsch.com/forums/t/52978.aspx?PageIndex=2

Tam używają jakiegoś białego uszczelniacza do okien (rope caulk). Nie wiem czy to to samo co nasze uszczelki do okien ale chyba nie do końca. W każdym razie na ebay\'u można to dostać. Ludzie pisali też  o użyciu dynamata lub zwykłych mat bitumicznych.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2366 / 5904
  • Ekspert
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

cypher

  • 252 / 5883
  • Zaawansowany użytkownik
26-09-2008, 22:51
@ Bacek
już wytłumiłem horny ;-)) Pobklejałem je tam gdzie mogłęm paskami z maty bitumicznej a całość obwinołem 5 warstwami pianki jaką się kładzie pod panele a oraz szarą taśmą pakową. Myślę że to wytłumienie daje radę ;-)))

@Karbidoczaszka
Tych wykonawców znam na pamięć wiem kiedy wrzucają na struny cosie lub miksują ;-)))

lancaster

  • Gość
26-09-2008, 23:59
cypher, wprawdzie nie slucham namietnie Możdzera, ale ogolnie lubię fortepian.
Moge z pelnym przekonaniem napisac ,ze drobne rozedrgania dźwieku w pzypadku odtwarzania tego instrumentuz  hornow sa zauwazalne tyle o ile, za to sluchanie tego pięknego instrumentu zmatowionego, pomniejszonego i przez x kocy-jak ma to najczesciej miejsce z burczybasow uniemozliwia mi wizualizace tego instrumentu, o przyemności nei wspominają.
MAmnadzieje ze rozmawiamy o FORTEPIANIE a nie o micropianie w pięciu kocach ????:))))
Z heresy akurat moze sie zdarzyć ze w takim czy innym pomieszczeniu bedziemy mieli fortePIAN....mialem okazje posluchac ich dziś w dwoch pomieszczeniach....w pierwszym było FANTASTYCZNIE....hehe....dwie osoby wyciągnięte raz na zawsze z burczybasowego matrixu :)
W drugim pomieszczeniu(więlsze z żywsza akustyką) basu bylo jak dla mnei za malo....choć....i tu uwaga:
Porownujac Klipacha z kolumnami majacymi basu pod dostatkiem i nawet uchodzacy za dobrze kontrolowany....okazywalo sie gdzie ten bas jest naturalny a gdzie pompowany.....botak sie skalda ze nawet kiedy Heresy mają basu mao jest on....naturalny(zmienny, rozedrgany, barwny)
Tak ze cypher, jezeli mozna cos poprawić w tych paczkach to jestem jak najbardziej za, ale i bez tego zapewniaą świetny muzyczny fun. Forte oczywiscie zapewniaja większy forte-fun :)



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Rafaell

  • 5033 / 5905
  • Ekspert
27-09-2008, 00:13
Cypher
ten fortepian Możdżera tak po prostu ma u mnie zarówno na kolumnach jaki i na chyba dosyć dobrych słuchawkach to po prostu słychać. Także nic w kolumnach nie gmeraj tak ma być-skrzywienie realizatora dżwięku. Rozmawiałem niedawno o tym z pewnym realizatorem i wynika z tego że po prostu musiał realizator w kolumnach bliskiego pola mieć np  gwizdek jedwabny-nie słyszał tego i po prostu poszło to na płytę

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------