Audiohobby.pl

Klipsch

Blue_Ocean

  • 9 / 5866
  • Nowy użytkownik
22-09-2008, 16:53
Tak, z Sun Audio grało lepiej, ale naprawdę nie masz się czego wstydzić ze swoim Musicalem. Super! Kiedyś bardzo chciałem mieć Musicala, to było takie moje marzenie, dobrze, że po wysluchaniu tylu różnych marek, nadal Musical pozostał ważny, tylko, że nie wiem, czy te nowe też (śmiem wątpić) spisują się równie dobrze, ale miło, że te firmy, które kiedyś budowały nasze pierwsze marzenia nadal mają coś do powiedzenia.

Tube for ever!

lancaster

  • Gość
22-09-2008, 18:27
Piotr, Klipsch Forte mi się tez bardziej podobały, ale to jest DOKLADNIE to samo(w zakresie sredniowysokotonowym) co Heresy, tylko z dodatkową membraną bierną :)
Jest w dźwieku wiecej niskiego zakresu - czyli w sam raz (u Krystiana jest go za malo jak dla mnie).
Czy średnica jest tam koszmarna ???? :)

Reszta jest kwestią doboru toru. Pamietam kiedy pierwszy raz bylem u Ciebie posluchać muzy to na kazdym znanym mi utworze średnica była cofnięta. Wystarczylo ze dorzucileś w system DAC i Anti Cables a calosć sie ładnie zrownowazyla. Zalety takie jak szybkość i impuls pozostaly.
Podobnie Heresy - to nie jest kolumna, która zagra ze wszystkim. Ma zalety, ma wady(potega basu i być moze dla kogoś jeszcze jedna wada - brak ocieplenia).


foxbat, mimo wszttsko jezeli mogę coś doradzic do biura to moze DIY ?:)
Na spectrum audio jest sporo fajnych fullange, które sa laskawsze dla elektroniki niz Heresy.
....a Forte swoja drogą niebawem bedą w Poznaniu, więc bedzie okazja do bezpośredniego porwnania ;) - ale do biura takie paczki ?:)



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
22-09-2008, 18:43
Wracając jeszcze do Heresy :) To jest kolumna wręcz bardzo wybredna uwazam jeżeli chodzi o elektronikę.
Ale taż nikt jej tutaj nie polecał :)
Swego czasu vector polecal takie zestawienie Heresy(2,5Kzł) + SunAudio SV2A3(teraz nie wiem ile kosztuje ale swego czasu Krystian kupil za 4,5Kzł zdaje sie) + Docet Lector(np. 5 lub 6....ceny ok 3-5Kzł) i mamy system za 13-14Kzł.
Czy to jest zabawka dla bogatych audiofili to ja nie wiem, ale za tą kasę nie widzę konkurencji.

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Blue_Ocean

  • 9 / 5866
  • Nowy użytkownik
22-09-2008, 19:28
Hej, no dobra, nie wiem ile trzeba wydać żeby Klipsch Heresy grały fajnie, ja te kolumny tylko raz słyszałem jak grały fajnie, u Vectora. Kropka. Nawet dobrze się składa, bo to on właśnie je tak zawsze polecał, to głupio by było jakby u  niego źle grały... Poza tym nie słyszałem żeby te kolumny zagrały dobrze, przykro mi to mówić, ale taka jest prawda.  Nie znaczy to, że dla kogoś nie grają super. Ja nie miałem przyjemności tego doświadczyć. Lutka Tannoy nawet w mono dla mnie zagrał o niebo lepiej, ale tu jestem dość odosobniony w swoim poglądzie, ale to nie istotne, piszę tylko o swoich prywatnych wrażeniach..
Tube for ever!

grishnack

  • 849 / 5793
  • Ekspert
22-09-2008, 19:41
Pytanie laika jak wypadają kolumny Klipscha w przedziale 3-5 tyś z moimi hyperionami III i harpiami mini amstaff???
Które wg was są najlepsze?

cypher

  • 252 / 5839
  • Zaawansowany użytkownik
22-09-2008, 20:11
Lan nie siej fermentu ;-)))

>>Piotr, Klipsch Forte mi się tez bardziej podobały, ale to jest DOKLADNIE to samo(w zakresie sredniowysokotonowym) co Heresy, tylko z dodatkową membraną bierną :)

Te kolumny nie brzmią tak samo, ponieważ mają inne przetworniki, Forte i Quartet są subtelniejsze na średnicy

Heresy:
Tweeter K-53-TI 1.75" (4.45 cm) Titanium diaphragm compression driver
Mid K-107-TI 1" (2.54cm) Titanium diaphragm compression driver
woofer   K-28-E 12" (30.48cm) Fiber-composite cone

Forte/Quartet:
Tweeter K-76-K 1" (2.54cm) Polymer diaphragm compression driver
Mid K-61-K 1.5" (3.81cm) Phenolic diaphragm compression driver
Woofer K-10-K 10" (25.4cm) Fiber-composite cone active / KD-13 12" (30.48cm) Fiber-composite cone passive

Artur

lancaster

  • Gość
22-09-2008, 20:18
grishnack, zapytaj usera _kot_, ale z tego co pamiętam po odpaleniu Forte nawet ich nie porownywal z AA(nie wiem czy ten model o którym piszesz, ale podłogówka)
Różnica jest taka ze klasyczne paczki za 2-3Kzl wystawia się na allegro bez dłuższych porównań.


Dzięki za info apropos przetwornikow. Nie wiedzialem - serio(nie wnikalem, bo wyglądają bardzo podobnie....wiem, wiem prawie robi rżnicę ;)). Moze faktycznie Forte okazą sie sporo lepsze.
Mi tam w kazdym razie Forte podobaly sie podpięte i do Soniaka es.



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
22-09-2008, 20:28
Piotr, a co do Lutka Tannoy to musze powiedzieć ze Lipnicka solo spiewala tam super i podobała mi sie bardziej niż na Klipsch. Bylo urokliwie i tak trochę miękko co do tak subtelnego wokalu i muzyki zdecydowanie wyszlo na plus.
Czy o niebo tego nie wiem, w kazdym razie lepiej - w sensie bardziej klimatowo bez utraty realizmu i dramaturgii.
Natomiast jazz, cassandra wilson, i rock gral lepiej jak dla mnie na Klipsch....byc moze dlatego ze 2A3 nie ciągnał tannoy(tego nei wykluczam)....Tannoy był w takim repertuarze(pomimo ładnych barw) mniej swobodny.
Pomiedzy Altec, Klipsch, Tannoy ludzie roznie wybieraja. Dwoch moich znajomych wybralo altec, choć barwa z Tannoy podobała sie wszystkim. Za to Klipsch czy Altec dysponują większą energią.
Nawet nie ukladam tego w kategoriach który dźwiek jest lepszy, ale wolę Alteca :)
Nikt tez nei uwaza Tannoya dual concentric za glośnik słaby czy nawet przeciętny. A mi osobiście np. Lutkowe większe monitory bardzo sie podobaja o czym mu nie raz mowilem kiedy próbował szukac dźwieku "lepszego".
Obiektywnie niełatwo znaleźć moim zdaniem.

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

cypher

  • 252 / 5839
  • Zaawansowany użytkownik
22-09-2008, 20:34
Jestem posiadaczem "kwartetów" i gram na nich na 2A3.
Klipsche są bardzo kontrowersyjnymi kolumnami. W żaden sposób nie odważyłbym się ich porównać do żadnych aktualnych konstrukcji. Te głośniki można albo kochać albo nienawidzić. Ja jestem po środku tego uczucia. Są to kolumny o dosadnym brzmieniu, które zmierza w kierunku "koncertowości" wysoka skuteczność i przyjazny przebieg impedancji predestynuje je do grania ze wzmacniaczami lampowymi, ale koledzy z zachodnich forów twierdzą również, że gra spokojnie z tranzystorem. Osobiście nie odkręciłem gały więcej niż na godz 12 w 3W lampie ;-))
Są to kolumny bardzo przeźroczyste i wszystkie niedoskonałości toru wychodzą jak na dłoni.
Bas jest rewelacyjny nawet z lampy takiej jak 2A3 jest zwarty punktowy (o ile kolumny dobrze stoją), średnica jest wyraźna "obecna”, osobiście największe zastrzeżenia mam do "wysokich" brak im eteryczności i "nowoczesności" cokolwiek miałoby to znaczyć.;-)
Jeśli ktoś nie ma salonów 40m2 to tylko i wyłącznie Klipsch Quartet, Forte i Chorus są za duże do pomieszczeń typu 20m2. Forte/Quartet/Chorus są bardzo wymagające w ustawieniu z powodu membrany biernej, która wypromieniowuje dość dużo energii do tyłu, postawienie głośników 50cm od ściany skutkuje zdudnianiem basu ;-((.
W tych głośnikach obowiązkowym upgrajdem jest wymiana kopułki w tubie wysokotonowej. Oryginalna śsie na maksa ;-). Wymiana kondów w zwrotnicy też nie zaszkodzi szczególnie w konstrukcjach starszych.
Quartet -y należy umieścić na stendach 25cm dopiero wtedy jest dobrze.
W stanach głośniki są tanie, ale przywiezienie ich do Polandu graniczy z cudem. Albo nie chcą ich wysyłać albo tylko kurier, co przy wadze 20-25kg/szt oznacza koszt ok 600-800 USD, szukałem takich głośników przez ponad miesiąc.

__kot__

  • 724 / 5866
  • Ekspert
22-09-2008, 21:49
Witajcie,
Czuję się trochę wywołany do tablicy przez Lana to się odzywam :):):)
Klipsche Forte po prostu wymiatają... ale to moja prywatna opinia :) Ktoś pytał o porównanie do Hyperionów III. Miałem takowe u siebie dosyć długo, uważając za niezwykle dobre kolumny... do czasu, aż zachęcony przez Vectora sprowadziłem ze stanów Forte. Grałem wtedy na integrze Accuphase E-302. Nie wdając się w szczegóły - Klipsche natychmiastowo wymiotły Hipki z pokoju. Tak jak Lan napisał - nawet nie było sensu porównywać.
W międzyczasie sprowadziłem sobie Suna Audio sv-2a3 i Lectora... Zestaw fantastyczny - jak ktoś chce posłuchać zapraszam serdecznie.
Tylko czekam na nowe lampy mocy - padły mi ostatnio :). I w sumie nawet dobrze... bo w międzyczasie okazało się, iż Accu e-302 podłączony jako sama końcówka daje fantastycznie radę... Różnica między e-302 jako końcówka mocy a sv-2a3 jest niewielka (chociaż bezpośrednio porównam dopiero gdy wygrzeję nowe lampki). Wychodzi przy tym uniwersalność starych Klipsch - świetnie grają z lampą jak również z tranzystorem.
Niezmiennie polecam wszystkim te paczki - ja słucham głównie rocka i metalu + klasyka. Kolumny radzą sobie wyśmienicie.
Wielu ludzi w stanach upgrade\'uje te kolumny przez wymianę zwrotnicy i kopułki (sam planuję w najbliższym czasie taki upgrade). Są nawet już uznani guru w tej materii - Bob Crites i Chris Munson. Obaj aktywni na forum Klipsch - polecam kontakt Bobem posiadaczom Klipsch...
Pozdrawiam

cypher

  • 252 / 5839
  • Zaawansowany użytkownik
22-09-2008, 22:27
Jeśli chodzi o Boba to bardzo sympatyczny człowiek na http://audiokarma.org/ jest cały wątek poświęcony upgrajdom klipsch-y w częsci od Crites-a. O ile wspomniana wymiana kopułki na tytanową faktycznie jest obowiązkim w tych kolumnach o tyle zabawa w trafa jest już kontrowersyjna. Tego upgrajdu nie słuchać, podobnie z kondensatorami.
Kupiłem od Boba zestawa trafa + kondy + kopułki. Tak więc tą opcję mam przetrenowaną ;-))

Rolandsinger

  • 2894 / 5865
  • Ekspert
22-09-2008, 23:51
A o nowych Klipschach jak nic nie wiedziałem, tak nie wiem. Wydaje się, że potencjalnie mogą być na poziomie tych legend z lat 80-tych, ale nawet gdyby grały podobnie, niewątpliwie brakuje im...legendy.

_____________________________________

iPod Classic 80GB ideał - allegro min. 600 zł, u mnie - 500 zł
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

lancaster

  • Gość
23-09-2008, 08:34
Roland, o nowych Klipchach Cashlack  pisal ze zrobily na nim bardzo dobre wrażenie....duzo lepsze od sporo droższych paczek(mam na myśli noweego klipacha w cenie ok 1200zł) innych firm.

Piszę troche z rezerwa o podstawowej serii Klipscha(nowych nie sluchalem), bo słuchalem niedawno sporych monitorów(ze starszej serii) i to zdecydowanie był dźwięk ktory mogl sie nie podobac....szczerze mowiac gralo to jak zwykly glosnik za kilkaset zł, a moze nawet wolalbym np. Tannoy M1 - serio.




\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

foxbat

  • 1057 / 5867
  • Ekspert
23-09-2008, 08:50
lan
>słuchalem niedawno sporych monitorów(ze starszej serii)

Czy byly to RB-75???


---------------------------------------------
strach sie bać...
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

Bacek

  • 2363 / 5860
  • Ekspert
23-09-2008, 09:30
>Cypher

Małe sprostowanie odnośnie głośników w Heresy. Te które wpisałeś były w Heresy III, w Heresy II były

tweeter   K-76-K 1" (2.54cm) Polyetherimide diaphragm compression driver
midrange   K-53-K 1.75" (3.81cm) Phenolic diaphragm compression driver (ten sam co w Forte I)

a w jedynce

tweeter   K-77-M 1" (2.54cm) Phenolic diaphragm compression driver
midrange   K-55-V 2" (5.08cm) Phenolic diaphragm compression driver

czyli poza wersją III (aktualną) reszta bez tytanu.
Poza tym w różnych modelach dawali też różne horny na średnie i wysokie co też będzie wpływało na różnice.

http://www.klipsch.com/products/details/heresy.aspx
http://www.klipsch.com/products/details/heresy-ii.aspx
http://www.klipsch.com/products/details/heresy-iii.aspx

http://www.klipsch.com/products/details/forte.aspx
http://www.klipsch.com/products/details/forte-ii.aspx

ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES