Audiohobby.pl

Test sluchawek w obecnym numerze HiFi i Muzyka ...

violett

  • 786 / 5883
  • Ekspert
17-09-2008, 22:02
Lanc,

Uczepiłeś się tych HD650 jak rzep psiego ogona :)))

Lubię HD650, lecz nie zamykam sobie drogi przed innymi słuchawami. Na razie te HD650 są w moim codziennym użyciu w domu, a Fostex T-7 w pracy.

lancaster

  • Gość
17-09-2008, 22:11
vilett, no bo 650-ki mają faktycznie podobną sygnaturę(albo i sa ciemniejsze :)) a graja mniej ekspresyjnei od CAL1 :)
No i w HFM recnzowano obie par i taie rozbiezności :)

Fodtexów ktpre swego czasu polecal graaf sluchalem w dosc przypadkowcyh warunkach (sklep) razem z AKG 501 i zdecydowaie Fostex....choć plastyki CAL tam nie zanotowalem...moze elektronika.

...z drugiej strony na razie nie podłaczałem swoich CAL do niczego innego oprocz kompa(SB Live!) !:)
....u Cervantesa podinalismy do jego Yamaszki i tu bylo lepiej...chociaz ja wiem czy to potrzebnejak juz mam muzykę ?:)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

kopaczmopa

  • 786 / 5833
  • Ekspert
17-09-2008, 22:12
Lancaster, sluchalem Bethovenow  Jozwy, graly niezle, aczkolwiek dla mnie tez nie jakos specjalnie super, ale graly na pewno konkretnie.
A wiesz ze jak sie jego pytalem co mi poleci powiedzial ze moze te Proac 100, albo Dynki 50. Uwazam ze swoje wie, ale jak kazdy z nas ma swoj gust. Mi sie na przyklad Dynki 42 ktore mam bardzo podobaja, ktos inny woli Usherki 520 ktore brzmia \'cieniej\'.
Niemniej jesli chodzi o CAL!, lubie je i basta ale nie szaleje za nimi.
ciekawosc brzmienia

lancaster

  • Gość
17-09-2008, 22:27
kopaczmopa, pozostaje mi podpisac ie pod rekomendacją 100-ek....a jak sie znudzisz takim dxwiekiem to witamy w clubie odgrodowo - hornowym :)

Co do CAL to mają sie kazdemu pelne prawo podobac, pelne prawo nie podobac i ma pelne prawo o tym napisac. Ja tam CAL bardzo lubie na ten przykład....co pewnie trochę widac :)

Z tymi sluchawmi jet roche jak z odgrodą - widać muzę....do dobrej odgrody im brakuje....ale kiedy obok nich sie psolucha wiellu innych słuchawek uznanuch czesto za super to....ani barwy takiej, ani skali dynamiki....ani przestrzeni....nie wiem jakie są kryteriA oceny w HFM ale przypuszczam ze są one mocno zwi.azane z przyzwyczajeniami recnzenta i bbrakiem pozaburczybasowych doświadczeń.
Oczekiwania powinny byc przez prfesjonalnych recenzetów uwazam zostawione w sferze prywatnej....troche niektre reci przypominają sytuację ze oto dostajemy do recenzji ule i jest ona za malo kwadratowa.

Moze sie niejasno wypowiadam, ale takie odnosze wrażenie. Racka jest wykonana po macoszemu, bardzo zgrubnie i w  oczekiwaniu "czegoś tam"
Jako użytkownik CAL(nie rakablowanych:)) musze powiedziec ze cięzko bedzie raczej znalexć dźwięk do 1Kzl który okaze sie byc lepszy(skoki dynamiki/pelnia/przestrzeń/bas-pasmo/plastyka przekazu) i test w HFM jest mi o kant tyłka potrzebny do takiej opinii...wystarczy posluchac.

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

kopaczmopa

  • 786 / 5833
  • Ekspert
17-09-2008, 22:37
nie wiem co masz na mysli Lancaster mowiac o burczybasach ale akurat CAL! maja w moim mniemaniu bas przewalony.
Jesli chodzi o ProAc , musialbym posluchac, na razie ciesze sie Dynkami.
Co do 1000zl to uwazam ze jest wiele ciekawszych sluchawek - z moich wszystkie sa ponizej tej kwoty i wszystkie ktore mam ( PROline 550, HD580, DT990Pro, sr60 uwazam jesli nie za lepsze to na pewno nie za gorsze od CAL!).
ciekawosc brzmienia

lancaster

  • Gość
17-09-2008, 22:44
kopaczmopa, jezeli podobają Ci sie 42-ki to 100-kami nie zawracaj sobie glowy.

Pozdrawiam


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Rolandsinger

  • 2894 / 5893
  • Ekspert
17-09-2008, 22:47
Najbardziej zastanawiające jest, że najzagorzalsi oponenci dźwięku CAL! na tym forum posiadają Senki HD650/600.

Miałem okazję je ostatnio dokładnie przesłuchać w dobrym torze. Najwyższe Senki, choć również grają ciemno i słodko, jednak inaczej niż CAL! Generalnie muzyka na nich zabrzmiała dla mnie całkowicie NIENATURALNIE (odsłuchiwany zestaw - MF X-CAN v8!, Meridian G08, Cardas Golden reference). Wyższy model jest zbyt techniczny, góra jest minimalnie wycofana, a bas przy CAL! jest wręcz nie do zniesienia - typowo niemiecki. Średnica nie wyróżniała się niczym szczególnym poza mocnym "podgrzaniem" przez opasłe basisko. Tymczasem 600-ki są bardziej analityczne u góry, ale w odróżnienu od młodszego brata są TOTALNIE zakneblowane na średnicy (zero naturalizmu!), bas mają nieco lepszy niż HD650, punktualniejszy i objętościowo jest go mniej, mimo wszystko moje ogólne wrażenie było negatywne - dźwięk apokryficzny, technicznie bardzo dobry, jednakże znacznie dalszy od muzyki niż w CAL! W tym kontekście nawet rozumiem utyskiwania Violeta i Kopaczmopa gdy niewybrednie wyrażają swoją abominację do CAL!, oni zdecydowanie inaczej wyobrażają sobie muzykę niż ja i inni słuchacze, prefereujący m.in. dźwięk serwowany przez CAL! De gustibus.  


Aha, układem odniesienia są moje 1000h CAL! z kablem od HD650 w torze AN DC-1 Upgrade + tuning, SACD Marantza 7001 jako transport, IC Acrolink 6N-A2400II, Moolight V6 by Majkel.
_____________________________________

iPod Classic 80GB ideał - allegro min. 600 zł, u mnie - 500 zł
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Cashlack

  • 1566 / 5797
  • Ekspert
17-09-2008, 22:51
>> kopaczmopa, 2008-09-17 22:37:40
 

"Jesli chodzi o ProAc , musialbym posluchac, na razie ciesze sie Dynkami."

Wiem że to zakładka słuchawkowa, sorki za "wpieprz", ale 100-tek musisz posłuchać... Do tej pory mi się gęba śmieje na wspomnienie jak one grają.

Wczoraj posłuchałem sobie Dynaaudio Focus 140 z elektroniką Primare seria 30. Dźwięk w stylu "klasyczne audio", tj coś tam niby gra, malutkie i spod poduchy. Tak z 10 cm średnio przejrzystego pleksiglasu między tobą i muzyką.

Najzabawniejszy był sprzedawca, który zamiast pozwolić mi chwilę posłuchać jak to gra, stał mi nad głową i mówił do mnie:

"adin, dwa, tri, czietyrie, smatri w maje galazy (tego nie mówił ;-). "Dźwięk ten jest bardzo dynamiczny, przejrzysty, doskonałe stereo, dynamiczny bas..."

jak bym normalnie recenzję czytał! Stał mi nad głową i gadał! :-D. A grało jak kupa!

100 to sobie obiecałem że będę miał choćbym miał je wstawić do garażu. Dynki na ich tle to usypiające "coś tam".

Lity drut, prosty uklad, >93 db glosniki i naprawde gra muzyka.
Lity drut, first watt, full range.

Cashlack

  • 1566 / 5797
  • Ekspert
17-09-2008, 22:59
Ach, i jeszcze jedno.

WYGRZEWANIE.

wiem że wszyscy niby wiedzą o co chodzi, ale czasami jak czytam opinie to chciałby jeszcze wiedzieć jak długo opisywany sprzet pogral???

np moje PortaPro też miały na początku strasznie przewaalony bas, ale po ilus godzianch grania wrocil do szeregu i juz nie zwraca na siebie uwagi.

Tak więc jak czytam że CAL mają przewalony bas, to zastanawiam się po ilu godzinach sł€chania taka opinia została wystawiona?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
wszelkie cudze opinie są bezużyteczne w audio. jesteś(em) najlepszym recenzentem świata.
Lity drut, first watt, full range.

Cashlack

  • 1566 / 5797
  • Ekspert
17-09-2008, 23:08
Tak więc, twierdząc, że audio dzielimy na "klasyczne" i "realistyczne", sądzę, że można wreszcie uporządkować sprawy opinii na forum.

Otóż zakładę Opinie należy podzielić na: "klasyczne audio" i "realistyczne audio", gdzie do pierwszej kategorii wrzucamy: np głośniki Dynaaudio, do drugiej Proac 100/ Klipsch/ wide-range itp, i o niebo łatwiej wtedy ustosunkować się do opinii.

Nie ma co sobie skakać do gardeł jeśli ktoś po prostu lubi muzykę misiowatą, a ktoś inny realistyczne pierdut.

Prosty test w której kategorii audio jesteś: pytanie: czy lubisz dźwięk Dynaaudio? Odp tak -> idziesz do zakładki "klaszyczne" i tam zamieszczasz lub szukasz opinii ;-)

Lite drut, prosty uklad, >93 db glosniki i naprawde gra muzyka.
Lity drut, first watt, full range.

kopaczmopa

  • 786 / 5833
  • Ekspert
17-09-2008, 23:08
Lancaster - nie wiem na ilu zestawac sluchales Dynkow, ja wiem ze one potrafia zagrac naprawde super ale i potrafia grac mulasto, wolno i bez zycia, potrzebuja odpowiedniego zestawienia.
ProAc na pewno jesli bede mial okazje chetnie poslucham, w ciemno nie ma co kupowac.

Cashlack - faktycznie bas CAL! sie uspokaja po jakims czasie, jednak dopiero zrecablowanie pozwala go lepiej kontrolowac.

Rolandsinger - ja mam HD580 i przyznam ze maja one sporo wspolnego z CAL! ale stawiam je jednak sporo wyzej. Nie wiem jak sie maja one do HD650, HD600 sluchalem i nie uwazam ze sa lepsze od HD580.
CAL! moga sie podobac, jak sie szuka tego typu brzmienia, ja czasem szukam i wtedy jest super. Za cene za jakie je kupilem (cos 130-150) to nie mam pytan, brzmia swietnie. Jednak dla milosnikow technicznego, rozjasnionego, pelnego detali brzmienia , bogatej srednicy czy zrownowazenia pasm moim zdaniem nigdy nie beda do konca przekonujace.

ciekawosc brzmienia

Cashlack

  • 1566 / 5797
  • Ekspert
17-09-2008, 23:29
"Jednak dla milosnikow technicznego, rozjasnionego, pelnego detali brzmienia , bogatej srednicy czy zrownowazenia pasm moim zdaniem nigdy nie beda do konca przekonujace."

Przez kilka lat interesowania się tematem i czytania na temat, zwracałem uwagę na "pasma", "zrównoważenie" itp.

Od czasu jak usłyszałem RAZ to o  czym Lancaster mówił mi wiele razy ale nie chciało to do mojej zakuteł głowy wejść, że można "zobaczyć wykonawców", przestałem w ogóle interesować się kwestią poprawności. To jest temat wtórny, z którego recenzeci uczynili pierwotnym.

Muzykę (tudzież muzyków) widać albo nie widać. Nie wiem jak to lepiej opisać, brakuje mi słów, choć słyszę od razu. I dopiero jak usłyszę, to mogę się zastanawiać czy "góra jest taka albo śmaka".

Tak więc jeżeli czytam że np HD650 to muzyka "apokryficzna" i nie mająca niewiele wspólnego z realizmem, to przypuszczam że odbiorę to podobnie, choćby wszystkie "pasma" były najlepsze na świecie.

Jeden z lepszych ostanich odsłuchów jakie miałem to były komputerowe głośniczki Creativa (wide-range). Moim zdaniem realizmem (choć na pewno nie poziomem głośności ;-) zabiły odsłuchiwany kilka dni wcześniej zestaw JBL Array na pre/pwr Macintosha i trans/dac Esoterica za góry piniędzy.

to jest naprawdę straszne...., a co gorsza twierdzę że nie zwariowałem. Wręcz sądzę, że mi spadły z oczu łuski nawkładane przez pisemka żyjące z żyłowania z nas kasy.

Lite drut, prosty uklad, >93 db glosniki i naprawde gra muzyka.
Lity drut, first watt, full range.

Rafaell

  • 5033 / 5889
  • Ekspert
17-09-2008, 23:30
Dla czego Słowacki wielkim poetą był ?
Dla czego słuchawki CAL za 140zł są rewelacyjne w swej cenie

Jak mnie wzrusza, jak mnie nie wzrusza
Dla tego że za 140 zł już mnie nie wzrusza, mimo że cena 140 zł mnie wzrusza

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

kopaczmopa

  • 786 / 5833
  • Ekspert
17-09-2008, 23:44
ciekawosc brzmienia

kopaczmopa

  • 786 / 5833
  • Ekspert
17-09-2008, 23:44
ciekawosc brzmienia