Audiohobby.pl

Test sluchawek w obecnym numerze HiFi i Muzyka ...

x500

  • 461 / 5865
  • Zaawansowany użytkownik
17-09-2008, 18:53
Hmm , ciekawy test , ciekawe opinie testujacego i ciekawa ocena creative aurvana live . Co mnie sklania do napisania tego topiku ? Fakt iz w mojej ocenie zupelnie nie zgadzam sie z autorem testu . Owszem , aurvany live wypadly najslabiej na tle moich innych sluchawek ktore mam lub mialem ( k701 , sr60 , dt880 , hd 595 ) . Faktem jest ze nie oceniam sluchawek i innego audio sprzetu rozdzielajac go na poszczegolne psama , barwy itp itd jak robi to wiele osob . Ja zostawiam na dluzej tylko sprzet ktory daje mi poprostu przyjemnosc sluchania i tyle . kropka . Niestety taki test jak w HiFi i Muzyka mial chyba tylko i wylacznie na celu zwiekszenie nakladu wydawnictwa . Wiadomo ze kontrowersyjne oceny zmusza do kupna "periodyku" prawdziwych sluchawkowcow , a tych jest wielu , i wielu z nich zachwyca sie Creative Aurvana Live a tu ... klops , zaledwie przecietne sluchawki ...

kopaczmopa

  • 786 / 5826
  • Ekspert
17-09-2008, 19:26
ale x500, o czym Ty gadasz...? Myslisz ze redaktorzy HFiM namietnie czytaja nasze forumowe wypociny>?
Nie moga miec wlasnego zdania?
Ja uwazam nawet ze napisali calkiem udana charakterystyke CAL!, oczywiscie ocena koncowa jest krzywdzaca. Tyle ze robienie musztardy przez Ciebie jest bez sensu, inna kwestia ze o tym juz tu sie toczy dyskusja w watku o CAL!
ciekawosc brzmienia

lancaster

  • Gość
17-09-2008, 19:50
x500, kazde sluchawki są przecietne - zalezy dla kogo :) Ludzie np. często nei chcą mieć wrażenia obecności muzykow i to tez trzeba uszanować (pisalem wcześniej ze dobrze by byo gdyby preferencje autora recenzji byly powszechnie znane jezeli juz recka ma byc brana poważnie)
Ot prosty przyklad....ktoś ma system skladajacy sie w calosci z elektroniki MF lub NAD i pedzi nim Dynaudio. Uwielbia, wrecz zajada sie taim sposobem prezentacji i w odniesieniu do niego ocenia urzadzenia. No coz wówczas niepowinien recenzowac np. wzmacniaczy Wavac bo beda dla niego zbyt dynamiczne i wogole takie jaies "na twarz" :) Nie powinien oceniać kolumn grających dobitnie i z duzą dozą bezpośrdniosci bo napisze ze są nachalne....tylko no własnie....czy tak "przygotowana" osoba nie powinna przypadkiem poczekac na swoj welki dzien kiedy topojawi się na horyzoncie kolejne pulchniusio grające urządzenie ?
To taki przyklad rzecz jasna, bo rownie dobrze moznaby sie posluzyć zestawieniem ekstremalnym "w drugą strone" np. B&W+ML i wiele innych.

Tych słuchawe nie da sie skrzywdzić. Jezeli ktos trafi na ehzemplarz grajacy "standardowo" to po prostu uslyszy świetny dźwięk. Śwetny w relacji do ceny rzecz jasna...nawet gdyby ta cena miala wynosić 500zł :)
Wasnie slucham Andy\'ego Summersa - z kompa i jest super :)
Jak dla kogos to jest cieply dxwięk to ja wymiekam jakimi zyletkami musi się katować na codzien :)


Swoja drogą ten test to kolejny powód do tego zeby zaczac suchac samemu zamiast czytać recki gazetkowe....takie sa ajurat rezki z HFM = loteryjka.
W tej chwili zaryzykuję recenzja w HFM nie daje nawet przybliżenia do mozlowości tych sluchawek.

Swietnie klimat tych sluchawek natomast oddają recki Rolandsingera i Piotra Ryki( wg. kolejności zamieszczania)

....a moze w HFM faktycznie mieli jakiś skopany egzemplarz....ciezko wyrokować. Tak jak wczesniej jakies niesamowicie udane najtansze integry Maka, Gryphona i kable NRD(Nordost Red Dawn)....z calą pewnoscia tak musialo być bo to niemożliwe zebyśmy sluchali tych samych urządzen :)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Rafaell

  • 5033 / 5883
  • Ekspert
17-09-2008, 20:07
Należy się tylko cieszyć że stajemy się jako Audiohobby.pl opiniotwórczym forum i informacja tutaj  podawana jest rzetelna zarówno dla nabywców jak i producentów  i oby tak dalej

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

lancaster

  • Gość
17-09-2008, 20:29
Piotr, teraz to poważnie zainteresowałes najbardziej skrzywione fragmenty mojej psyche :)
....boje się tam zagladać, ale zdaje sobię sprawę z tego ze gdzieś tam w odmętach mojej jaźni istnieja - ku memu przerażeniu !:)
Którzy to redaktorzy ? Czy tylko jozwa, czy mamy szersze grono czytelnikow ??? ...nie wiesz jaką perwersyjna graniczącą z wymagająca chemicznej interwencji przyjemnosc daje mi to info.
ach powidz mi ze powiedz Piotrze :)
Do tej pory celowo nie dawalem info o moim hobby kilku moim znajomym, co to o ktorych sam LU powiedzial, ze "pierdzieli taka robotę"...no ale teraz to kto wie....moze z rozżewnieniem beda wspominac atoposa....jednym slowem wpadlem w topowe towarzystwo ;/
....jest wielce prawdopodobne , że Ci ludzie bedą montowac armageddon :)))))


Pozdrowionka


PS. Jezeli faktycznie to tak wygląda....skoro juz czytacie to niech do jasnej cholery nasze uwagi odnosnie Waszej pracy nie rzutuja na Wasze opinie w temacie urządzenia !:)
Zabieracie części ludzi nie majacych dostepu do netu przyjemnośc obcowania z naprawdę ludzkim dxwiękiem.
..


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

violett

  • 786 / 5877
  • Ekspert
17-09-2008, 20:42
No bo CAL! faktycznie słabawe są :)

Każdy ma prawo do swoich opinii. HiFi także. A jeżeli testy przeprowadza tylko jedna osoba, jak w tym numerze, to wiadomo, że będzie on subiektywny. Tak samo zresztą i jak nasze włąsne opinie o innych przedmiotach audio.
Artykuł ten zainteresował mnie natomiast słuchawkami Ultrasone Proline 550. Czyli jest w nim jakaś wartość dodana :)

fallow

  • 6457 / 5856
  • Ekspert
17-09-2008, 20:50
Wiecie, co tu sie dziwic :) Przeciez to bylo pewne od poczatku.

Gdyby do tego samego Projecta na ktorym testowane byly CAL podpiac Ultrasone Edition9 - myslicie, ze byloby lepiej ? :) Ultrasone Edition9 i CAL - mysle, ze maja podobne wymagania co do toru. Jednak gdyby podpieli Edition9 nie wypadalaoby napisac, ze sa slabe - kosztuja u nas ponad 5.000 PLN wiec wyszloby na to, ze maja slaby tor, no a cena CAL upowaznia do tego, ze mozna je potraktowac po macoszemu. Poza tym co to za firma Creative. To nie Denon czy Grado lub Stax. Moze zepchnac z gory na bocznice :)

Czy to nie w tym pismie byl kiedys konkurs w ktorym nagrada byly wlasnie Ultrasony Proline ? ;)

Wiecie, gdyby testowane byly Edition9 redackja pewnie liczylaby na to, ze dystrybutor zapewni takze odpowieni tor - najlepiej dedykowany zdaniem Ultrasone.

Tak w ramach przypomnienia zestaw demo Ultrasone Proline 2500 skladal sie z owych sluchawek i wzmacniacza RudiStor NX-02 - byl nawet niebieski, pod kolor ;) Dla Edition9 o ile sie nie myle polecanym przez Ultrasone jest RudiStor RPX-33.

O roznicy dzielacej Projecta i RudiStora NX-02 nie bede sie wypowiadal.

A o tym jak wybredne sa CAL i kiedy dopiero pokazuja klase...dane mi je bylo slyszec juz na kilku lepszych i gorszych systemach sluchawkowych.

Przykladowo u Piotra Ryki zagraly moim zdaniem na tym samym poziomie co reszta naszych sluchawek. Nie bylo czuc przepasci, to byl po prostu rowny poziom. Przypomne, ze sluchane byly jeszcze Edition9, AKG K1000 i Grado GS1000.

Na CECu DX51 i RudiStorze NX33 zbalansowane i rekablowane Conducfilem CAL (czyli te same co u Piotra) zagraly jak boombox - smutno bylo tego sluchac. Zestaw dla nich po prostu antysynergiczny. One potrzebuje czegos w zupelnie odwrotnym kierunku niz CEC.

U mnie na Lynxie Two i RudiStorze NX33 graly troche lepiej niz srednio - mozna powiedziec, ze dobrze ale w zadnym razie nie b.dobrze ani wybitnie.

U Rolandsingera na Audionemesisie DC1 po tuningu i upgrejdach oraz Moonlighcie graja wysmienicie.

Na wiekszosci lowendowych kart PC jak najczesciej sa uzywane te sluchawki czy bardzo budzetowych wzmacniaczach - jakos tam graja, szalu nie ma.

W tym wlasnie jest problem, one maja przypieta niewidzialna etykietke zaraz obok logo Creative z napisem "niezle sluchawki do twojej karty muzycznej, nie licz na wiecej" i niestety tak tez sa klasyfikowane i oceniane.

Wiec kiedy Panie i Panowie postawi obok tego produkt firmy Ultrasone, ktora mimo tego ze istnieje na rynku bardzo krotko ale dzielnie wbija sie w segmenty high-endowe dzieki Edition7 i Editon9 lub Proline 2500 - no o czym tu mowic :)

Wyniki sa znane nim sie zacznie test :)

O testowaniu sluchawek na Projectcie juz nie ..tego juz nie chce sie nawet komentowac :))

fallow

  • 6457 / 5856
  • Ekspert
17-09-2008, 20:54
Aha. Nie obrazcie sie na mnie koledzy - ale to, ze sluchacie CAL na torach, ktore im nie pasuja ...coz - wcale nie jest mi przykro, po prostu nie slyszeliscie co one potrafia - ale uparcie twierdzicie, ze wiecie o nich cala prawde - bo przeciez na Waszym systemie i kolegi graja tak i tak :))

Nie za szybko je oceniacie, Wasze tory i kilku kolegow obnazaja prawde o wszystkich sluchawkach :) ? No, na pewno o CAL im wolno - bo sa tanie :) Ale o Edition9 lub GS1000 albo AKG K1000 juz nie byloby tak latwo tego stwierdzic :) ?

Dla przykladu, ja myslalem ze poznalem prawde o Editon9 bo slyszalem je na 7 czy 8 torach. I co z tego - kiedy dopiero u Piotra zagraly wysmienicie i ponadprzecietnie a to jak graly na poprzednich - to byla kompletnie klasa w dol.

Podobnie jest z CAL :) Tylko ciezko w to uwiezyc, przeciez to sluchawki Creative za "400" PLN a nie 4.000 :)

kopaczmopa

  • 786 / 5826
  • Ekspert
17-09-2008, 20:54
Hmm - uwazam Piotrze ze nie jestes obiektywny w tym co piszesz z racji Twoich przejsc z redaktorami HFiM.
Akurat Jozwe zdazylem poznac osobiscie, facet zna sie na kolumnach ale sluchawki go zupelnie nie interesuja. Nic do niego nie mam osobiscie, nawet wydal sie sympatycznym facetem.
Poza tym nie sadze zeby recenzujacy mocno sie przejal opinia innych o CAL!, wysluchal, nie spodobaly mu sie i tyle, tak jak wielu innym osobom. A jego opinia jest z moja nawet bardzioej zbiezna niz opinie wielu tutejszych forumowiczow.

Lancaster - sam mam DYnki...wyraznie sie czepiasz tych kolumn:) no ale ja napedzam je Rotelem , MF czy NAD to chyba nie jest dla nich droga do sukcesu. One naprawde nie musza grac jak cieple kluchy.
ciekawosc brzmienia

kopaczmopa

  • 786 / 5826
  • Ekspert
17-09-2008, 21:05
kurcze Fallow.
Przeciez redaktor HFiM nie bedzie latal i szukal odpowiedniego toru do 15 sluchawek. Maja Projecta, fakt moze i slaby ale mozna na nim juz jakos ocenic wartosc sluchawek, tu sie nie bede zgadzal ze nie. Wszystkim innym tez bylo zapewnione takie samo zrodlo.
Czepiacie sie HFiM podczas gdy wg mnie napisana recenzja i wytkniecie ich wad i zalet jest najblizsze mojemu widzeniu tych sluchawek.
Inna sprawa ze wiekszosc nabywcow nie ma i pewno nie bedzie miec w polowie tak dobrego toru jak ma Piotr.

Poza tym czemu sie dziwicie ze dla sluchawek za wieksze kwoty typu GS1000 czy E9 beda dedykowane lepsze napedy. Cena jednak jest jakims wyznacznikiem, a po drugie czym sobie Creative zasluzyl by traktowac go jakos szczegolnie.
Powatarzam - wszystkie sluchawki mialy rowne szanse, takie samo zrodlo i nie spodobaly sie redakcji, do czego mial recenzent prawo.
Poza tym konkurencja nie byly sluchawki za 2-4 tysiace ale za pareset zlotych.

U mnie tez wszystkie graja na tym samym zrodle i wzmacniaczu i nie widze powodu czemu dla CAL! mam szukac specjalnego wzmocnienia itp. Czemu inne sluchawki moga zagrac a CAL! nie moze (akurat u mnie graja wiecej niz dobrze ale nie jakos specjalnie wybitnie). Czy innym sluchawkom wymieniamy kable i dostosowujemy tor? Pare osob moze tak, reszta chce miec gotowy produkt i tyle.
Skonczmy nagonke na HFiM bo jest ona niesprawiedliwa.
ciekawosc brzmienia

lancaster

  • Gość
17-09-2008, 21:48
viler, CAL sa slabawe to fakt, ale nie aż atak słabawe jak cholubone przez HFM 650-ki :)))))  
to taki dowcip audiuofilski ;)....chociaz nie jestem pewien czy CAL nie brzmia faktycznie z wiekszym wigorem i podobna temperaturą barwową - a w iec w moim konkretnie wypadku lepiej od 650ek i nie ma co sobei ideologii dorabiać uwazam...a w HFM lekko mulące 650 są uwznane za produkt conajmniej udany.
Moco rozstrzelone te ichnie gusta.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

kopaczmopa

  • 786 / 5826
  • Ekspert
17-09-2008, 21:52
moze kto inny recenzowal? nie sluchalem HD650 wiec sie nie wypowiadam. Kazdy ma swoj gust.
ciekawosc brzmienia

violett

  • 786 / 5877
  • Ekspert
17-09-2008, 21:57
Naprawdę, lubię CAL!-ki, ale nie zgadzam się na ich wynoszenie na ołtarze. Nie zapominajmy, że w 90% słuchają na nich dzieciaki z iPoda lub z komputera. I grają w tym zestawieniu świetnie.
Co do budowania toru pod CAL! to jestem trochę sceptykiem, bo nie są to słuchawy, które porażają wygodą w użytkowaniu, czy wytrzymałością/solidnością wykonania. Trzeba je najpierw rekablować, bo przecież fabryczny sznureczek szybko może się zepsuć. Nie odpowiada mi także w nich ta ich delikatność budowy. Co do dźwięku, to faktycznie jest bardzo OK, choć nie każdemu odpowiada jego sygnatura (mi np. nie), ale za 240zł trudno znaleźć coś dobrego innego (no, może IMHO Fostex T-7), lub nieco drożej (ale i lepiej) SR-60.

lancaster

  • Gość
17-09-2008, 21:59
kopaczmopa, gdyby jozwa znał sie na kolumnach to by nie zamienil 1oo-ek ProAca na burczybasa totalnego :))))
słuchalem Beethovenów vs ProAc R2.5 i w temacie realizm nie ma dwóch zdań niestety. Respony sa sporo lepsze(dajace więce realizmu)....a 100-ki moim zdaniem jezeli nie lepsze od r2.5 to przynajmnie na tym samym poziomie.
Moge rozumiec recenzenckie dylematy, bo na VAB większa ilosć wzmaków "da rade" pokazać swoja "moc", ześ 100-ki pomimo ze uwazam znakomite w kategoriach classic audio to jednak z niektorymi wzmakami obchodzą sie podobnie jak moja skromna osoba z wiekszościa burczybasów :) - nie gra i tyle..

Niemniej jednak przesiadka  z 100-ek na VAB to jak dla mnie bylaby degradacja dźwiękowa.
Pisze to całkiem serio, w oderwaniu do postaci jozwy.
100-kom dalbym 95pkt/100 a VAB musiabym  sie zdrowo naczaszkowac i posuchac wiekszej ilosci mniej interesujacych burczyburow.....cieplo, trochę moientko, z ograniczoną ekspresją, ale calkiem niesla pzestrzenia....moze 82pkt/100 ????
Nie wiem...ale tez póki co nie musze.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
17-09-2008, 22:01
violett, ze swojej strony powiem ze sr60 nie sluchalem ale jezeli są przepastnie lepsze od sr80 to moze mają szanse nawiazac kontak inny niż telefoniczny z CAL! :)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'