Audiohobby.pl

Test sluchawek w obecnym numerze HiFi i Muzyka ...

kopaczmopa

  • 786 / 5826
  • Ekspert
17-09-2008, 23:46
ciekawosc brzmienia

kopaczmopa

  • 786 / 5826
  • Ekspert
17-09-2008, 23:46
ciekawosc brzmienia

kopaczmopa

  • 786 / 5826
  • Ekspert
17-09-2008, 23:47
przepraszam...nie wiem co sie stalo z tymi wpisami...
ciekawosc brzmienia

kopaczmopa

  • 786 / 5826
  • Ekspert
17-09-2008, 23:51
Cashlack , i tak i nie bo \'widzenie wykonawcy\' tez nie oznacza realizmu, czesto bedac na koncertach nie jest pieknie i rozowo, czesto jest syczaco, mulasto itp itd, nie badzmy  i juz tu wszyscy takimi specami od realizmu, kazdy ma swoj gust i nikt nikomu tu raczej nie wmowi ze biale jest czarne.
Co do glosniczkow Creative\'a, to ma moj wujo, tez bylem zaskoczony ze takie cos za 100zl tak gra. A Microlab...ciekawe ze za male pieniadze mamy niezly naprawde zestaw.


Rafaell chyba nie dla czego tylko dlaczego?
ciekawosc brzmienia

Rafaell

  • 5033 / 5883
  • Ekspert
18-09-2008, 00:13
gramatycznie jestem głuchy no cóż ten typ tak ma :(
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

kopaczmopa

  • 786 / 5826
  • Ekspert
18-09-2008, 00:13
ciekawosc brzmienia

kopaczmopa

  • 786 / 5826
  • Ekspert
18-09-2008, 00:13
ciekawosc brzmienia

Rafaell

  • 5033 / 5883
  • Ekspert
18-09-2008, 00:41
Niepotrzebnie się Piotrze tłumaczysz, kto trochę przerzucił słuchawek,wzmacniaczy,etc ten wie że trochę czarnej magii jest w tych różnych zestawieniach, raz zaiskrzy, innym razem nie. CAL mają sporo magii ale u mnie to nie ta bajka, mimo że co chwile pokazują coraz lepszą twarz dzięki staraniom entuzjastów. Te słuchawki od modelu wyjściowego kupowanego w sklepie po przeróbkach i wygrzewaniu u kolegów z forum przeskoczyły z trzy poziomy w górę i sporo osób może być nimi zafascynowanych i przede wszystkim zadowolonych! No ale czy byśmy się o tym dowiedzieli jakbyśmy słuchali tylko na  wzmacniaczu Pro-Ject Head Box? z pewnością nie. Dla tego powtarzam, to forum jest dla słuchających pasjonatów a nie dla składaczy recenzji z czasopism reklamowych . I czym tu się martwić? Ich strata. Właśnie sobie słucham The Planets Gustava Holsta pod Karajanem  na równie tanich vintagowych słuchawkach które dobrze pracują z podpiętym do niego wzmacniaczem i pozostałym sprzętem i muzyka jest bardzo realistyczna pozwalająca zapomnieć o gorszym jak i o lepszym dźwięku-czyli już jest dobrze i o to w te klocki chodzi

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

kopaczmopa

  • 786 / 5826
  • Ekspert
18-09-2008, 07:55
ciekawosc brzmienia

kopaczmopa

  • 786 / 5826
  • Ekspert
18-09-2008, 07:55
ciekawosc brzmienia

kopaczmopa

  • 786 / 5826
  • Ekspert
18-09-2008, 08:07
zupelnie nie wiem czemu sie te wpisy same generuja...moze ktos mi pomoze...

Piotrze - nie bardzo wiem czym sie irytujesz. Po prostu stwierdzam ze jesli chodzi o redakcje HFiM to nie bedziesz obiektywny. Jozwe tylko poznalem, z tego co z nim pogadalem to na sluchawkach sie nie zna, sie tym nie zajmuje. Test przeprowadzil kto inny i moim zdaniem jego uwagi wzgledem CAL! sa trafne.
Nie wiem po co sie rozpisujesz na ten temat - jakby wszystko o czym pisze odnosilo sie wzgledem Ciebie.

A o Projectcie sam kiedys wypowiadales sie ze jest calkiem ok wzgledem budzetowki.
Z tym ze masz racje - jak 1 wzmacniacz to musi byc dobry. Koniec i kropka.
ciekawosc brzmienia

kopaczmopa

  • 786 / 5826
  • Ekspert
18-09-2008, 08:12
tak poza tym, nie usprawiedliwiajmy CAL! na sile, nie zrzucajmy wszystkiego na sily natury i slaby sluch recenzujacego, w tym tescie CAL! wypadly slabo i tyle.
Moze sie zalozyc ze conajmniej polowa sluchajacych CAL! uzywa do tego mp3playera albo karty muzycznej wiec dla nich nawet Project bedzie urzadzeniem referencyjnym.
A ze to forum jest dla pasjonatow to juz inna sprawa, kazdy sie tu uwaza za madrego ale kazdy tez ma swoj sluch i nikt przeciez nikomu nie wmowi ze slyszy inaczej niz jest.
Czemu gdy sie nie zgadzamy z czyms to od razu jazda na redaktorow HFiM, to tak jakbym ja jechal na tych co ubostwiaja CAL!, bez sensu. Sam je lubie ale uwazam ze maja braki, widac redaktorowi nie podpasowaly.
ciekawosc brzmienia

Bednaar

  • 556 / 5845
  • Ekspert
18-09-2008, 08:50
Nie wiem dlaczego właściciele CAL! się tak irytuja czytając tę recenzję w HFiM - którą wreszcie poznałem wczoraj. Odpowiadają Wam te słuchawki - to bardzo dobrze, mysle ze przyjemność ich słuchania nie spadła po przeczytaniu tej recenzji, ani tez nie obniżyła się nagle w jakiś magiczny sposób jakość generowanego przez nie dźwięku. Sami wiecie co te słuchawki sa warte więc spójrzcie na tę recenzję przez palce. Zas co do potencjalnych nabywców - myślę że obecnie jednak większość osób kieruje się raczej opiniami z netu, pisanymi przez obiektywnych uzytkowników, znających sprzęt na codzień. Recenzje z prasy - przynajmniej w moim przypdku - są tylko dodatkiem, traktuję je drugorzędnie. Poza tym taka recenzja może oznaczać tez obniżkę cen CAL - co bardzo by odpowiadało potencjalnym nabywcom, do których i ja się zaliczam :)

lancaster

  • Gość
18-09-2008, 08:58
ufffff, kopaczmopa a urzadzenia zaprzyjaxnionych distro wypadły dobrze i tyle - żadne tam dziwy natury.

ja tam sie np. nie uwazam za madrego, ale jak juz cos porwnam i slysze w czym rzecz to tak jak piszesz  po co sobie dorabiać ideologie ze na mp3 playerze będzie słabiej niz redaktor syszal na Project ?
Nie sluchalem Projecta dodam dla jasnosci, wiec nie mam pojęcia jak brzmi.
Tak czy inaczej recka jest nie tyle krzywdzaca co bez sensu. Mi to oblatuje, ale szkoda mi tak jak pisalem wielu osob ktore nie mają dostepu do innego xrodla info poza hfm a tam juz wstepnie te suchawy na skutek nierzeczywistej recki CAL nie sięgną.

To tak jakbym napisal o Grado np. GS1000:

- nadmuchana i nienaturalna przestrzeń
- wykonanie tradycyjne dla Grado a wiec hand made przy ktorym chinska masówka to szczyt wyrafinowania
- same sluchawki podczas zakładania jakos tak dziwnie sie przekręcają.
- sluchawki są w kolorze ktory jest wyraxnie słabszy niż u reszty stawki.
- naprawdę slabe sluchawki, względem gęstości brzmienia wiele produktów poniżej 100zl okaże się lepszych(i tu przyklad jakiegoś muła, zeby nie być "gołoslownym")
- za cenę 350zl produkt nie do przyjęcia, a kiedy się dowiedziałem ile kosztują pozostalo mi w rubryce jakość/cena nie zamalowac zadnej gwiazdki.

I uwazasz ze gdyby taka recka mojego czy czyjegoś autorstwa ukazala sie w prasie branżowej to calość można ze spokojem ducha skwitować : nie podeszły mu, trudno :)
Celowo przerysowalem, ale tak do kladnie wygląda konkluzja.



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

magus

  • 20990 / 5889
  • Ekspert
18-09-2008, 09:04
Bednaar,

ja myślę, że to niekoniecznie chodzi o jedną konkretną recenzję, ale o to, że ten przykład pokazuje dobitnie jak niewiarygodna jest prasa audio

a jeszcze kilka miesięcy temu Józwa się zapierał w rozmowie ze mną, że wszelkie sugestie dotyczące nieuczciwości tej prasy są wyssane z palca, a jak nie wierzę, to żebym sobie poszukał gdzieś na forum jego wyjaśnień, bo on już ma dość (posłałem go do diabła oczywiście)

ten przypadek jest akurat dość dobrze udokumentowany - ze względu na cenę słuchawki kupiło mnóstwo osób i opinie są od "ok" do "super"

(co swoją drogą świadczy właśnie o klasie tych słuchawek, bo podobną rozpiętość mają również najdroższe modele - czyli brak opinii "kiepskie", kilka "ok" i bardzo dużo "dobrych" i "świetnych")

tylko, że ludzie kupują na podstawie opinii w takim "profesjonalnym" piśmie mnóstwo innych rzeczy, w tym również mniej popularne słuchawki

a jak widać na załączonym obrazku takie opinie można sobie w buty wsadzić w najlepszym przypadku
------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.