Audiohobby.pl

Unitra ZRK ZK246

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
25-10-2020, 10:59
Teraz to się zastanawiam w jakim celu . . . . .  bo zakup był wiązany , kolumny polskie ZC . . . . . 3 drożne z basem na twardym zawieszeniu oryginały raytas, no a szpulowiec . . . . . ponoć coraz mniej ich

.
« Ostatnia zmiana: 27-10-2020, 23:01 wysłana przez AUDIOTONE »

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
25-10-2020, 12:43
Szpulaka chyba nie masz :)
I stan widać ładny, sreberko się ładniej prezentuje od wersji czarnych. jak dla mnie super!
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
25-10-2020, 15:09
Nie prawdziwego szpulowego nie, to nie moja bajka i ceny.
W dawnych mrocznych czasach miałem Tonette i grał przepięknie, potem doszedł ZK120.
Po co to ja przywlokłem naprawdę nie wiem, namówili mnie żebym brał, ponoć ma być sprawny czyli pewnie włącza się. . . . .
"Spzedający" obiecał mi że jeszcze ciekawostek będą mieli, nawiązałem w ten sposób kontakt.

Mam zrobione kolumny ZG 20c to pewnie będą pasowały do kompletu.

Boje się otworzyć klapkę na głowice  i zobaczyć  koszmar szpulowców . . . .

Zatargam go na warsztat  i w zimne mokre dni, przy odpowiednim dodatku motywacyjnym a'la nalewka  . . . może i Tomek coś pomoże

Co ciekawe, jak kupiłem i niosłem do auta , jakiś gostek się przyczepił czy naprawiam takie szpulowce  . . . .czyżby retro popyt? a jakiś młody się zapłakał że mu podkupiłem sie spóźnił  . . .. . może warto w temat wejść  . . . .
« Ostatnia zmiana: 25-10-2020, 15:20 wysłana przez Hammer »

tomek05

  • 176 / 1618
  • Aktywny użytkownik
25-10-2020, 21:34
jak kupiłem i niosłem do auta
To chyba zadyszkę złapałeś i cię poty oblały, kawał kloca. Dobrze że wpadli na pomysł z rączką. Za małolata miałem taki, stuningowałem go na 2405 BLACK. Najgorzej było czarne pedały (czytaj klawisze) załatwić :-)
Zanim kupiłem Fausta biegałem z nim do kumpla nagrywać z wieczoru płytowego, chyba był na PRIII. Czasy gdy nie wszystkie programy były w stereo, było to specjalnie zaznaczane w programie gazetowym.

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
25-10-2020, 21:43
Teraz to się zastanawiam w jakim celu . . . . .  bo zakup był wiązany , kolumny polskie ZC . . . . . 3 drożne z basem na twardym zawieszeniu oryginały raytas, no a szpulowiec . . . . . ponoć coraz mniej ich

.

Hammer Gratulacje, przypomniało mi się jak słuchałem na nim pierwszych nagranych oryginalnych szpul w stereo to był kosmos w tamtym czasie, słuchawki Tonsil i do tego Amator potem był Zodiak a zestawy ZGC 20 hmm nie jestem pewien.
Nagrywaliśmy szszszs kanał prawy szszsszz kanał lewy :)

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
25-10-2020, 21:48
hehehe były jeszcze dwa kanału na raz  . . . .

Zaczynacie budowć atmosferę do do próby podjęcia się odpalenia i nie wiem na razie czy to dobry pomysł, bo jak wniosę to do domu to na bank synowie mi powiedzą, ojciec całkiem zfiksował i trza go utylizować . . . .  jeszcze nawet gramofonu na stałe nie podpiąłem ( ogromnie duże i ciężkie Lenco )  . . .a tu taki klocek . . . i ma wiatraki z przodu dwa hahahahahaha na trzeźwo tego nie dźwigne.
A może by tak do auta i w bagażniku odpalać na jazdę?
« Ostatnia zmiana: 25-10-2020, 22:02 wysłana przez Hammer »

JaKub92

  • 1822 / 5450
  • Ekspert
26-10-2020, 15:21
Hammer, fajny nabytek. Jak coś, to też mogę pomóc. Nowe głowice pojawiają się na allegroszu czy innych portalach ogłoszeniowych.
I zrobiłeś mały błąd w tytule tematu - nie M246, tylko ZK 246 ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
26-10-2020, 19:56
Już zgłosiłem ten błąd , skojarzenie z Technicsami.

Dzisiaj włączyłem . . . . .. . .  strach bo wkładam kabel do gniazdka a tu nie ma przycisku Power ....hahahahahah ale jaja .

Przełącznik prędkości jest włącznikiem .....więc strzeliłem nim i jedziemy . . . . . . ..

Taśma jakaś w komplecie sprzed 30 albo 40 lat pamiętają ca czasy komuny, urwana brudna, skleiłem lepcem . . . .

&feature=youtu.be

Panowie takiej zabawy dawno nie miałem . . .. . .  chyba sobie go naprawie ....

Pochodził dzisiaj z 3 godzimy, zaczyna się ślizgać dźwięk, wskaźnik stoi jak drut, licznik po chwili też przestał mierzyć.
Jak wtyknąłem kolumny w gniazd to znikły wewnętrzne głośnik, styki  pewnie sie rozjechały . . . . . . . .

Jest zabawa jest przyjemność ( w podtekście - ale syf . . . . .)
Ale jak to zajebiscie będzie wyglądało u mnie na serwisie . . . . .

jakub, jak najchętniej pomoc czemu nie, ponoć wszyscy mają czarne i przerabiali na czarne a tu sreberko oryginalne .....

No i taśmy musze jakies poszukać i naby też do pionowego startu.
« Ostatnia zmiana: 26-10-2020, 19:59 wysłana przez Hammer »

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
26-10-2020, 20:30
E no.... super :)
Maszyna gada to git, trzeba jej dać drugie życie. Po odświeżeniu wyglądać będzie naprawdę bardzo fajnie.

Nazwa tematu już zmieniona, ja tez nie zauważyłem błędu :)

Jakubie dzięki że czuwasz.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
27-10-2020, 22:49
&feature=youtu.be

W środku od góry, ja pierniczę jak sobie przypomnę kaseciaki, a jak otwarłem tył to mi się od razu technikum przypomniało......
Kolumienki też się trafiły niezłe.

JaKub92

  • 1822 / 5450
  • Ekspert
29-10-2020, 15:48

Pochodził dzisiaj z 3 godzimy, zaczyna się ślizgać dźwięk, wskaźnik stoi jak drut, licznik po chwili też przestał mierzyć.
Jak wtyknąłem kolumny w gniazd to znikły wewnętrzne głośnik, styki  pewnie sie rozjechały . . . . . . . .


Na początek zdejmij rolkę dociskową, wyczyść oś i łożysko. Bardzo często jest tam po prostu syf i rolka ledwie chodzi. Przy zdejmowaniu uważaj, żeby nie uszkodzić jej mocowania - jest bardzo delikatne i raz niestety urwałem w ARII, dawno temu :( Oś rolki możesz czymś delikatnie przesmarować.
Jeśli chodzi o wskaźnik, to sprawdź, czy skala nie jest "wybulona", bo i tak się zdarza. Raz nawet zdarzyło mi się, że ktoś wstawił za mocną żarówkę i przytopiła ten biały plastik pod skalą, przez co miałem taki sam problem.
Licznik to za pewne kwestia wymiany paska.
Zauważyłem też, że było coś kombinowane z filcowym dociskiem. Wywal to, co tam jest i podklej w jego miejsce ładnie przycięty kawałek ściereczki (takiego "myjaka", oczywiście nowego :P), tylko nie za gruby, bo zaraz zajeździsz głowicę (jeśli już nie jest zajeżdżona przy tym, co ktoś tam zrobił) Załączam foto, jak to wygląda po moim zabiegu.
Ogólnie z tego co piszesz, to trzeba go trochę dopieścić i będzie śmigał :)
No i módl się, żeby nie przyszło Ci rozbierać tego pokopanego przełącznika ścieżek. Raz niestety musiałem w swoim 2405, bo ułamała się jedna blaszka. Musiałem ściągać wszystkie pierścienie, a później ponownie go składać. Dramat z tym był, zajęło mi chyba pół dnia :D
« Ostatnia zmiana: 29-10-2020, 15:51 wysłana przez JaKub92 »
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
29-10-2020, 19:31
Jakub, zamówiłem paski i żarówki nowe.
żarówka od wskaźników jest pod nimi dosyć nisko.
Docisk do głowicy nie jest kombinowany, jedynie "filc" do wymiany.
Jest tam założoną firmowa taśma naprężająca się i filcyk się postrzępił. nie sądzę żeby ktoś to przerabiał bo widać jak firmówka .
Rolka przemyta lekko się kręci.
Coś tam posmarowałem, coś pokropiłem olejem dla uzdatnienia, gumowe idlery zostały przetarte, ogólnie widać różnice na filmach, chodzi prawie równo, jedynie pasek lata na boki, jutro dostanę nowy, do licznika też.
Gniazda głośnikowe mam niezdatne bo nie przełączają się na wewnętrzne głośniki, a jak widać rezystor z prawej od tyłu coś chyba przegrzany rozsypuje się.

Schemacik by się przydał i ciągle się zastanawiam ....po co ....
Taśm nie mam też by się przydała jedna czy dwie .....ech .....
Nie miała baba kłopotu to se szpulaka zwlokła . . . . .

tomek05

  • 176 / 1618
  • Aktywny użytkownik

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
30-10-2020, 12:47
80% używanych taśm z aledrogo nie nadaje sie do niczego. Stare sypiące sie i z SSS. To norma. Zakup taśm używanych na aledrogo to loteria, dlatego odradzam.
« Ostatnia zmiana: 31-10-2020, 08:48 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

ArturP

  • 1291 / 2761
  • Ekspert
30-10-2020, 13:59
Daj mi Swój adres na PW, to jakąś taśmę Ci wyślę. Mam kilka "stilonów" od kolegi, nagrywanych na bardzo zadbanym M2405S. Ale raczej służyły by do odsłuchu, niż kalibracji np. głowic czy prędkości.
Powinienem gdzieś znaleźć też gniazda głośnikowe.