Audiohobby.pl

Studer A723 gruntowna regeneracja.

siwy

• 600 / 1660
  • Ekspert
24-05-2021, 14:57
Widać ile to kosztuje pracy i zaparcia, aby doprowadzić je do stanu fabrycznego.
Wielki szacun dla Ciebie i Tomka, wow.
Na pewno się odwdzięczą.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

tomek05

• 176 / 702
  • Aktywny użytkownik
24-05-2021, 18:40
Jak by tak wszystko zliczyć to są setki lutów.
Tysiące Marku. lekko licząc 2574 pady do rozlutowania i tyle samo do zlutowania, czyli razem 5148 !!! a to tylko płytki wzmacniacza. Przyjdzie jeszcze kolej na zasilacze i filtry aktywne (zwrotnica) do recapu.
Zaj...ać się idzie. Każdy element trzeba wylutować a na to wszystko pozaginane końcówki, każdy do sprawdzenia.
Mierzę każdy rezystor, kondensator, tranzystor. Co nie trzyma parametrów to do wymiany. Z marszu wszystkie elektrolity na Nichicony na sygnałach, Panasoniki na zasilaniu. Vima wszędzie za jakieś no name. Ciekawe bo co płytka to styrofleksy z innej parafii.
Tranzystory będą parowane i dobierane w/g serwisówki.
Już prawie jestem w połowie, trzy płytki gotowe. Zostało tylko tranzystory wlutować.
Mozolna robota a czasu i weny mało, dla tego tak to trwa. Jak człek wróci styrany z roboty to nie bardzo ma ochotę walczyć ze Studerem :-)))

AUDIOTONE

• 6472 / 4886
  • Moderator Działu Magnetofony
24-05-2021, 20:04
Jak człek wróci styrany z roboty to nie bardzo ma ochotę walczyć ze Studerem :-)))
Dokładnie mam tak samo, tyle że z innymi sprzętami. Normalna praca często ogranicza nasze hobby do minimum, jak nie w całości.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

djfaza1

• 2 / 237
  • Nowy użytkownik
29-05-2021, 11:42
Witam
Posiadam takie kolumny chciałbym się dowiedzieć jaki jest koszt zrobienia takich płytek i kto by mógł je wykonać?Moje kolumny wyglądają trochę inaczej mają metalową maskownicę i trochę inną obudową reszta jest taka sama.
« Ostatnia zmiana: 29-05-2021, 12:00 wysłana przez djfaza1 »

MAG

• 2312 / 4934
  • Ekspert
29-05-2021, 12:28
Witam
Posiadam takie kolumny chciałbym się dowiedzieć jaki jest koszt zrobienia takich płytek i kto by mógł je wykonać?Moje kolumny wyglądają trochę inaczej mają metalową maskownicę i trochę inną obudową reszta jest taka sama.

Witaj djfaza1.

Dobrze że piszesz tutaj w temacie, co do płytek na pewno Tomek Ci udzieli odpowiedzi gdzie i jaki byłby koszt.
Mam do Ciebie pytanie odnośnie Twoich egzemplarzy. Czy mógłbyś wkleić zdjęcia, zaciekawiło mnie ta inna obudowa i maskownica.
Napisz czy masz podobne uszkodzenia.

djfaza1

• 2 / 237
  • Nowy użytkownik
29-05-2021, 13:02
Witam
Jeśli chodzi o moje kolumny to mam je w tej chwili w serwisie u kolegi w Limanowej który ogarnia mi temat płytek- przegląd i naprawa.Kolumny trafiły do mnie w średnim stanie dolne zawieszenia do wymiany już są naprawione.Jeśli chodzi o środek to jedna kolumna grała poprawnie natomiast  druga nie dawała oznak życia Jak będę mógł zrobić zdjęcia to podeślę ,wyglądają tak jak na załączonym zdjęciu.

MAG

• 2312 / 4934
  • Ekspert
01-06-2021, 16:21
Witam
Jeśli chodzi o moje kolumny to mam je w tej chwili w serwisie u kolegi w Limanowej który ogarnia mi temat płytek- przegląd i naprawa.Kolumny trafiły do mnie w średnim stanie dolne zawieszenia do wymiany już są naprawione.Jeśli chodzi o środek to jedna kolumna grała poprawnie natomiast  druga nie dawała oznak życia Jak będę mógł zrobić zdjęcia to podeślę ,wyglądają tak jak na załączonym zdjęciu.

Nie widziałem wcześniej tej wersji obudowy, co do maskownic moje wykonane są na metalowej ramie, zwykły materiał z logiem.

MAG

• 2312 / 4934
  • Ekspert
26-06-2021, 08:09
Podnoszę temat
djfaza1 jak idzie remont?  ja działam z wymianą materiału na maskownicy. W sumie mógłby zostać ale będzie nowy.

Kihasound

• 1 / 62
  • Nowy użytkownik
17-08-2021, 15:08
Witam
Mam STUDER A723 do renowacji proszę o wskazówki do kogo się zgłosić ?

Hammer

• 1906 / 1347
  • Ekspert
17-08-2021, 19:39
jeszcze nie kompletna....