Audiohobby.pl

Obecnie produkowane i dostępne kasety magnetofonowe.

phoenix

  • 115 / 1141
  • Aktywny użytkownik
21-04-2021, 15:31
tą taśmę zweryfikowali już zarówno byli ex-pracownicy BASF/Emtec jak i RMGi (ci ostatni są dla mnie największymi autorytetami  w tej materii)

sprawdzisz to, jak dogada się "taśma zero" z Twoją głowicą i elektroniką Twojego magnetofonu :)
koniec końców to dla Ciebie najistotniejsze, ale łatwość z jaką ludzie bawią się w wyrocznię tydzień po zakupie upragnionego  ZX'a czy CR'a ,które na przestrzeni 3 "deckad" przeszły niezliczone operacje plastyczne, mnie osobiście przeraża.

też lubie sobie "pomierzyć", ale zanim nie dostanę zwrotki od kogoś kto ma laboratoryjny sprzęt w perfekcyjnym stanie - jestem ostrożny, chyba że mówimy o banałach, typu mechaniczne defekty generowane przez mechanikę TDK (:
« Ostatnia zmiana: 21-04-2021, 15:34 wysłana przez phoenix »

chorazy3

  • 1487 / 1600
  • Ekspert
21-04-2021, 16:25
A dla mnie autorytetem są osoby z tego forum,  które są tu od zawsze, które "siedzą" w magnetofonach od lat, miały w swoich rękach bardzo dużo różnych decków i kaset, systematycznie tu publikują, dzieląc się opisami, fotorelacjami i filmami ze swoich napraw, testów i nagrań. Poświęcają swój czas i oferują bezinteresowną pomoc innym. Dzięki temu są wiarygodne w swoich stwierdzeniach.
« Ostatnia zmiana: 21-04-2021, 16:28 wysłana przez chorazy3 »
Paweł

phoenix

  • 115 / 1141
  • Aktywny użytkownik
21-04-2021, 16:52
no tak, bo np. Pacific Stereo, który zarządza TH i (jak wy to lubicie mawiać "od zawsze") pracował w autoryzowanym serwisie* Yamahy, pobiera za swoje posty i PMy opłaty :)

http://www.tapeheads.net/showpost.php?p=775534834&postcount=5

w temacie:
http://www.tapeheads.net/showthread.php?t=90140

i już wiem, że się nie dogadamy.


co ma "bezinteresowna pomoc" do technicznej wiarygodności?
95% postów to czysta dezinformacja** nie wynikająca ze złej woli, a jedynie z ograniczonej wiedzy i narzędzi pomiarowych.

można kogos bardzo lubić, ale nie(stety) nie ma nic wspólnego z wiarygodnością.
prywatnie moge drzeć koty z "Audiochrome", czy kilkoma serwisantami na TH, ale to nie zmienia faktu, że ich metodyka i pomiary są precyzyjne/słuszne.

emocje nie pomagają, patrz moje zatargi z tutejsza milicją.

_ _ _ _ _

* -  dopytam jeszcze czy przypadkiem nie w samej fabryce, bo coś mi się po głowie obija, że serwis był później, a w czasach kx800 / kx1200 koordynował produkcję - aż sprawdzę żeby nie skłamać.

** - na TH również i trzeba wiedzieć kto jest kim zeby z tamtego forum faktycznie wyniesc jakąś wiedzę
« Ostatnia zmiana: 21-04-2021, 17:10 wysłana przez phoenix »

JaKub92

  • 1822 / 5483
  • Ekspert
21-04-2021, 17:25
Wtedy wyjdzie jak bardzo kiepska(lub dobra) jest warstwa magnetyczna, bo wynik dostaniemy postaci odwróconej charakterystyki na korektorze graficznym.

Tutaj zawsze jest coś kosztem czegoś. Z kalibracją też nie udało mi się uzyskać rzeczywiście dobrego efektu.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

judasz94

  • 389 / 1109
  • Zaawansowany użytkownik
21-04-2021, 17:42
tą taśmę zweryfikowali już zarówno byli ex-pracownicy BASF/Emtec jak i RMGi (ci ostatni są dla mnie największymi autorytetami  w tej materii)

sprawdzisz to, jak dogada się "taśma zero" z Twoją głowicą i elektroniką Twojego magnetofonu :)
koniec końców to dla Ciebie najistotniejsze, ale łatwość z jaką ludzie bawią się w wyrocznię tydzień po zakupie upragnionego  ZX'a czy CR'a ,które na przestrzeni 3 "deckad" przeszły niezliczone operacje plastyczne, mnie osobiście przeraża.

też lubie sobie "pomierzyć", ale zanim nie dostanę zwrotki od kogoś kto ma laboratoryjny sprzęt w perfekcyjnym stanie - jestem ostrożny, chyba że mówimy o banałach, typu mechaniczne defekty generowane przez mechanikę TDK (:

Zluzuj chłopie... Masz takie ciśnienie na hejt jak bym Ciebie obrażał. Pierwsza sprawa, to nie wiesz na jakim magnetofonie mam zamiar to testować, bo chetnie bym napisał o swoim sprzęcie labo, ktorego używam do pomiarów konstrukcj pro audio studyjnych. Ale nie. Mam zamiar pomiar zrobić na nagrywarce do taśm matek. Jako że mam z kolegami własne studio nagrań to możemy sobie na takie zabawki pozwolić. A użycie equalizera jest pokazaniem metody pomiaru tasmy bez użycia analizatora widma, a jedynie oscyloskopu lub miernika dB w magnetofonie. Wiec można powiedzieć, że metoda która zostanie zaprezentowana bedzie niezależna i umożliwi dopasowanie tasmy do danego decka. Więc wyluzuj i może zacznij się dzielić swoją wiedzą zamiast krytykować i pluć jadem do każdego.

 

« Ostatnia zmiana: 21-04-2021, 17:54 wysłana przez judasz94 »
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

phoenix

  • 115 / 1141
  • Aktywny użytkownik
21-04-2021, 17:58
pracujesz w APS? nie to, żebym znał każdego, ale na dzień dzisiejszy to jedyna manufaktura w PL, którą uważam za "pro Audio".

rozwiń.

problemem dzisiejszych czasów jest to, że każdy użytkownik laptopa uważa go za studio nagrań.
_ _ _ _


wszelkie "labo" zawsze w cenie, ale..

Prawdą jest jednak, że nie będzie to istna walka zbrojeń jak w latach 80 i taśmy takiej jakości jak kiedyś już nie powstaną ale może się mylę.

^możesz podać przykład jednej formuły - dosłownie jednej, która w latach 80tych miała lepsze parametry niz w 90tych? ;)

pewne formuły zostały porzucone i tylko te masz do wyboru.
SA, XL, UD, UX, LH-E, D, AD, AR etc etc - każda jedna  w 1994 miała dynamikę poszerzona o dobrych 4-6 dB względem połowy lat 80tych i  to jest "oczywista oczywistość".
jak ma się sprzęt laboratoryjny i rzeczowe pomiary do prawienia tak sentymentalnych....głupot?

jad? nie, po prostu szczere, zerojedynkowe stwierdzenie, które zawsze możesz zignorować (choć ta opcja została niepotrzebnie schowana).
« Ostatnia zmiana: 21-04-2021, 18:09 wysłana przez phoenix »

PhantomLord

  • 420 / 2275
  • Zaawansowany użytkownik
21-04-2021, 18:09
http://audiochrome.blogspot.com/2018/

^ten gość akurat potrafi posługiwac się audiotesterem

Ciii...Phoenix...jest nas więcej. Na przykład Alex też umie obsługiwać Audiotester. Co jesień spotykamy się w kamiennym kręgu druidów i w oparach magicznej mgły czytamy manual do programu aby posiąść tą tajemną wiedzę dostępną tak niewielu.
Także cii...bo się ci tutaj dowiedzą i całe misterium pójdzie w diabły ;-).

PS A ja to nawet nie wiem od czego skrótem jest APS.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

phoenix

  • 115 / 1141
  • Aktywny użytkownik
21-04-2021, 18:12
Alex to akurat używa AT jak mało kto*, stąd jego taśmy sygnałowe są tak dobre. jego deckowa "emerytura" to był strzał w tył głowy ;/ nie załapałem się na jego RS-B965M a "niestety"  go słyszałem ;//

_ _ _ _

PS A ja to nawet nie wiem od czego skrótem jest APS.

https://www.aps-company.com/pl/

^AEON to były (imho) najlepsze paczki średniego pola od czasów genelec 1031A  - klasik (nowsza wersja) to z kolei najlepszy maluch jakiego słyszałem. (godny rywal dla Dynaudio co w obecnej sytuacji ekonomiczno-politycznej w kraju jest dla mnie szokujace)

_ _ _ _

* - czyli... logicznie.
« Ostatnia zmiana: 21-04-2021, 18:20 wysłana przez phoenix »

JaKub92

  • 1822 / 5483
  • Ekspert
21-04-2021, 18:15
Więc wyluzuj i może zacznij się dzielić swoją wiedzą zamiast krytykować i pluć jadem do każdego.

Podpisuję się pod tym rękami, nogami i czym tam jeszcze mam...

http://audiochrome.blogspot.com/2018/

^ten gość akurat potrafi posługiwac się audiotesterem

Ciii...Phoenix...jest nas więcej. Na przykład Alex też umie obsługiwać Audiotester. Co jesień spotykamy się w kamiennym kręgu druidów i w oparach magicznej mgły czytamy manual do programu aby posiąść tą tajemną wiedzę dostępną tak niewielu.
Także cii...bo się ci tutaj dowiedzą i całe misterium pójdzie w diabły ;-).


"I cały misterny plan też w piz..." Mateuszu - padłem, czytając Twoją wypowiedź :D
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

phoenix

  • 115 / 1141
  • Aktywny użytkownik
21-04-2021, 18:26
wyluzuj i może zacznij się dzielić swoją wiedzą zamiast krytykować i pluć jadem do każdego

erm, wybacz, ale takie roszczenia zachowaj dla potomstwa, o ile ci na nie pozwoli.

luz i pomoc - jak najbardziej, ale z wami, panowie jestem póki co na etapie* piętnowania bezmyślności i wypisywania głupot.

_ _ _ _ _

* - na 99,9% będzie to jedyny etap, chyba, że ktoś mnie zaskoczy; grubych pieniędzy bym na to nie postawił ;)
« Ostatnia zmiana: 21-04-2021, 18:38 wysłana przez phoenix »

judasz94

  • 389 / 1109
  • Zaawansowany użytkownik
21-04-2021, 18:52
pracujesz w APS? nie to, żebym znał każdego, ale na dzień dzisiejszy to jedyna manufaktura w PL, którą uważam za "pro Audio".

A kto powiedział!, że w Polsce? Nie interesuj się, bo to nie Twoja sprawa.

jad? nie, po prostu szczere, zerojedynkowe stwierdzenie, które zawsze możesz zignorować (choć ta opcja została niepotrzebnie schowana).

Zero jedynkowy. Dotyczy to wszystkiego? Czyli albo jesteś merytoryczny albo gadasz głupoty? A może albo komuś słodzisz albo uderzasz jak do mnie?


erm, wybacz, ale takie roszczenia zachowaj dla potomstwa, o ile ci na nie pozwoli.

To pasuje mi do tego drugiego czyli uderzasz w gościa. Nie fajnie. Daleko tak nie zajdziesz.


póki co na etapie* piętnowania bezmyślności i wypisywania głupot.
To już lepiej nic nie pisz. Bo wypisywaniem głupot możesz się zająć na blogu osobistym.
« Ostatnia zmiana: 21-04-2021, 18:56 wysłana przez judasz94 »
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

MAG

  • 2393 / 5884
  • Ekspert
21-04-2021, 18:57
Alex to akurat używa AT jak mało kto*, stąd jego taśmy sygnałowe są tak dobre. jego deckowa "emerytura" to był strzał w tył głowy ;/ nie załapałem się na jego RS-B965M a "niestety"  go słyszałem ;//

_ _ _ _

PS A ja to nawet nie wiem od czego skrótem jest APS.

https://www.aps-company.com/pl/

^AEON to były (imho) najlepsze paczki średniego pola od czasów genelec 1031A  - klasik (nowsza wersja) to z kolei najlepszy maluch jakiego słyszałem. (godny rywal dla Dynaudio co w obecnej sytuacji ekonomiczno-politycznej w kraju jest dla mnie szokujace)

_ _ _ _

* - czyli... logicznie.

Tu trzeba sprecyzować wypowiedź kolegi jeśli już mamy być rzetelni i merytoryczni w opisie Genelec 1031A (nowy model to  to 8050A) monitor tak tu się zgadza, ale bliskiego pola. Kilka lat produkowany z ogromnym sukcesem stosowany dosłownie wszędzie: domowe studia nagrań, mobilne wozy transmisyjne itd.
Średnie pole to inny temat ...
Swoją drogą lubiłem na nich słuchać przed tym jak chłopaki pobawili się suwakami ponieważ potem wolałem większe SPL właśnie średniego pola.

phoenix

  • 115 / 1141
  • Aktywny użytkownik
21-04-2021, 19:11
https://storage.googleapis.com/aps-wp-ub16-vm-global-4497/2017/05/7b610a0c-aeon_en.pdf

ogólnie mam problem z akceptacją pojęcia "near-medium" - near to dla mnie 100-150 cm
250-500 to już mid. tam gdzie jest pole do interpretacji, będą nieporozumienia; co innego liczby.
jak zwał tak zwał, o to kłócić się nie warto (choć... owszem, można :)   
obie konstrukcje "lubią" mieć kilka metrów luzu po bokach, za plecami i  nad "głową" (pomijając standardową adaptację akustyczną pomieszczenia).

_ _ _ _ _

A kto powiedział!, że w Polsce? Nie interesuj się, bo to nie Twoja sprawa.

^może to kwestia leksykalna, ale wydałeś mi się bardzo... lokalny

najpierw robisz intro o laboratoryjnym sprzęcie, a po chwili taki post.
nie potrafię spojrzeć na ciebie jak na profesjonalistę, mam nadzieję że nie wpadniemy na siebie w godzinach pracy.
« Ostatnia zmiana: 21-04-2021, 19:20 wysłana przez phoenix »

AUDIOTONE

  • 9396 / 5836
  • Ekspert
21-04-2021, 19:32
Trochę chyba koledzy odjechaliście od tematu.... ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

phoenix

  • 115 / 1141
  • Aktywny użytkownik
21-04-2021, 19:35
ale przyznaj, że dobrze się bawisz czytając usuwane posty ;)

przez chwilę powiało "wczesnym internetem".