Audiohobby.pl

Technics RS-B55

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
26-03-2020, 18:46
Magnetofon kupiłem jak zawsze uszkodzony. Problemem jest zębatka która występuje tylko w niektórych modelach.
Model RS-B55 wydawało by się że jest dość wysoko w hierarchii tuz nieopodal pod trzy głowicowym RS-B85 ale to mylne pojęcie, mechanizm jest najprostszy jedno silnikowy i jest to najprostsza dwu-głowicówka. Ale za to nadrabia głowica amorficzną AX i bardzo ładnymi wskaźnikami wysterowania, taki wzór wskaźników nie był użyty w żadnym innym modelu Technics-a.

Poniżej małe video z pierwszego testu i babol :



I praca mechanizmu:



I kilka zdjęć :
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Radmar

  • 1138 / 5867
  • Ekspert
26-03-2020, 19:22
Wskaźniki mega. Mi się zawsze dodatkowo w nim podobał ten charakterystyczny dla niego licznik z tym kółeczkiem. No i te przyciski dla dużych paluchów. :) To czego natomiast mi zabrakło w tym modelu, to podświetlenie kieszeni. Szkoda.

Wojtku, a jakim cudem on podnosi mostek bez kasety? Oszukałeś go jakoś, czy ten model tak ma?
« Ostatnia zmiana: 26-03-2020, 19:27 wysłana przez Radmar »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
26-03-2020, 19:32
Marku szczerze mówiąc to nie pamiętam jak było z ta kasetą czy on działa tak normalnie, raczej tak bo to bardzo prosty mechanizm. A teraz Jakub go męczy :) Tam jest zębatka posypana i dlatego tak świruje, a występuje ona tylko w nielicznych modelach i to tych najniższych ale dość rzadkich... ze względu na prosty mechanizm.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.