Audiohobby.pl

Najtansze audio z PC lub Androida

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
22-12-2019, 23:40
za to nie przeszkadza mi ze volumio wszystkiego nie przeczyta, jak flac, wav i mp3 chodzi to jest OK jak dla mnie
+ yt skad slucham wiekszosc muzyki na ta chwile.
https://banbye.pl polecam :-)

Vinyloid

  • 2470 / 5079
  • Ekspert
22-12-2019, 23:55
Bo ty wykwintu nie odróżniasz od niewykwintu :)

gruesome

  • 778 / 5802
  • Ekspert
23-12-2019, 00:29

Z tego co czytam, to bardziej boją się - a raczej powinni się bać - użytkownicy systemu (szpiegowskiego) pod nazwą Win10, bynajmniej nie z powodu przestarzałej przeglądarki :)

Bać to się mogą raczej co najwyżej tego, że im się wyświetli reklama dopasowana na podstawie prywatnych danych. Natomiast do XP Microsoft już nie wypuszcza poprawek, a XP używają ciągle miliony osób, więc jest to świetny cel dla hakerów do znalezienia luk na poziomie systemowym umożliwiającym np. założenie keyloggera do odczytania danych do logowania do banku. Niekoniecznie na tym komputerze na którym działa XP, może wystarczyć dostęp do wewnętrznej sieci domowej, zhakowanie routera Wifi i dostęp do innych domowych komputerów.

gruesome

  • 778 / 5802
  • Ekspert
23-12-2019, 00:35
sprawdze ssd zewnetrzny, ale przynajmniej 250G, jak mi to Malin bedzie bezproblemowo krecil wroce do tematu.


dyski mam 1T toshiby, raczej nie ssd, laptopy czytaja je bezproblemowo.

Jak ten HDD Toshiby jest tylko do plików z muzyką (nie do plików systemowych), to powinno działać szybko. SSD do samych FLAC/MP3 to luksus. Podejrzewam jakiś problem z konfiguracją, np. agresywane ustawienia power-saving przez co dysk ciągle parkuje. Co Ci działa wolno, listowanie zawartości katalogów? Czy włączanie konkretnego utworu?

Cytuj
+ yt skad slucham wiekszosc muzyki na ta chwile.

Takie audiofile a z YT słuchają :). Dla mnie większość YT brzmi jak MP3 64kbit, podejrzewam że to przez podwójną kompresję stratną.

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
23-12-2019, 13:29
wczoraj doczytalem ze malina ma domyslnie zasilanie dysku 300mA a niektore lubią łyknąć i 600mA, mozna to softerowo zmienic, idą swieta pobawie sie.

Ale najbardziej interesuje mnie krol formatow czyli jutjup :-) fakt ze nie jest to top poziom formatu a niektore nagrania sa chyba specjalnie uwalone, ale z drugiej strony jak nie da sie sluchac z yt to sprzet slaby.

Sama dostepnosc   praktycznie wszytskiego i element zaskoczenia bezcenny, dlatego sie uparlem :-)
https://banbye.pl polecam :-)

Vinyloid

  • 2470 / 5079
  • Ekspert
23-12-2019, 13:30

Z tego co czytam, to bardziej boją się - a raczej powinni się bać - użytkownicy systemu (szpiegowskiego) pod nazwą Win10, bynajmniej nie z powodu przestarzałej przeglądarki :)

Bać to się mogą raczej co najwyżej tego, że im się wyświetli reklama dopasowana na podstawie prywatnych danych. Natomiast do XP Microsoft już nie wypuszcza poprawek, a XP używają ciągle miliony osób, więc jest to świetny cel dla hakerów do znalezienia luk na poziomie systemowym umożliwiającym np. założenie keyloggera do odczytania danych do logowania do banku. Niekoniecznie na tym komputerze na którym działa XP, może wystarczyć dostęp do wewnętrznej sieci domowej, zhakowanie routera Wifi i dostęp do innych domowych komputerów.

A ja jestem 12-letnią dziewczynką z warkoczami i mam dobre serduszko, bo kocham pieski i kotki i sortuję śmieci :)

Ponadto wierzę, że Win 10 jest całkowicie bezpieczny i keyloggery się go nie imają, oraz że "dziesiątka" w żaden sposób nie narusza mojej prywatności, mimo że na rynku pojawiły się liczne wyspecjalizowane programy do jej ochrony, z tuzinami opcji wyłączającymi tak niebezpieczne funkcje, jak dostarczanie niechcianych reklam. LOL.

A poważnie, to zdaje się, że tetejro zamierza używać swojego terminala wyłącznie jako transport, więc dostęp do netu na tej maszynie jest mu właściwie niepotrzebny, co de facto zamyka dyskusję nt kwestii bezpieczeństwa w sieci.
« Ostatnia zmiana: 23-12-2019, 13:33 wysłana przez Vinyloid »

jjurek

  • 2058 / 5795
  • Ekspert
23-12-2019, 17:38
mam raspberry z wyswietlaczem ale nie uzywam, ma ktos jakis pomysl jak puscic przez raspberry youtuba ?
wkurza mnie tez dlugi czas wczytywania dysku, z pendrive chodzi błyskawica tylko za duzo muzyki tam nie wchodzi.

W Volumio jest wtyczka do YT.

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
09-01-2020, 20:01
A propos - znalazłem 2 obrazy ISO z Mini-XP. Jeden z wersją SP3 ma rozmiar ok 300 MB, drugi  z SP2 ok 160 MB. Oba po rozpakowaniu powinny się zmieścić na karcie flash, którą obecnie posiadasz, a przynajmniej ten drugi.

Ciekawe. Embded mozna sciagac w kilku wersjach. Po prostu jak dotąd ni eudało mi sie zainstalowac zadnych sterowników do karty. Niby wiem jak to zrobic a jednak sie nie udaje. Co to takiego to mini XP Sp 3? Wystarczy wgrac sterownik karty i będzie działać?

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
09-01-2020, 20:08

Z tego co czytam, to bardziej boją się - a raczej powinni się bać - użytkownicy systemu (szpiegowskiego) pod nazwą Win10, bynajmniej nie z powodu przestarzałej przeglądarki :)

Bać to się mogą raczej co najwyżej tego, że im się wyświetli reklama dopasowana na podstawie prywatnych danych. Natomiast do XP Microsoft już nie wypuszcza poprawek, a XP używają ciągle miliony osób, więc jest to świetny cel dla hakerów do znalezienia luk na poziomie systemowym umożliwiającym np. założenie keyloggera do odczytania danych do logowania do banku. Niekoniecznie na tym komputerze na którym działa XP, może wystarczyć dostęp do wewnętrznej sieci domowej, zhakowanie routera Wifi i dostęp do innych domowych komputerów.

Nie mam takiej hasjendy zebym potrzebował sieci. Akurat tę stacje roboca moge sobi eprzenięść w całości jak i tablet i podłaczyc tam gdzie chce, tak samo dane na dysku. To nie jest problem.
Stacja robocza tez uzywa niewiele prądu a ni ebedzie stale pod pradem bo po co? Z Rasbery to juz ni ebyłoby tanie - sprawdzałem ceny tych zestawów - nic z tego nie kupię za 50 złotych :-D

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
09-01-2020, 20:15
zdaje się, że tetejro zamierza używać swojego terminala wyłącznie jako transport, więc dostęp do netu na tej maszynie jest mu właściwie niepotrzebny, co de facto zamyka dyskusję nt kwestii bezpieczeństwa w sieci.

Dokładnie tak. Dodam ze jeszcze rok temu uzywałem Win XP jako swojego podstawowego systemu pod którym miałem, net, programy muzyczne, video, grafikę, office i pare programów dosowych.
Musiałem sie przesiąśc na win7 po zmianie płyty (poprzednia była także 64 bitowa mimo że system 32 bit bo i tak nie obsługiwała iwcej niż 4GB RAM) Nowszy proc był dwurdzeniowy i szarował więcej RAMu w DDR3 więc system też zainstalowałem 64 bit. Mimus to utrata dostępu do programów pod DOS, ale dlatego nadal mam inny mini-laptop z Win XP do takich potrzeb i moge na nim mieć pełnafunkcjionalnosc sytemu. Jakoś nie boje sie ataku hakerskiego na 12 letnią Toshibę ;-)
« Ostatnia zmiana: 09-01-2020, 20:17 wysłana przez tetejro »

Vinyloid

  • 2470 / 5079
  • Ekspert
10-01-2020, 04:17
A propos - znalazłem 2 obrazy ISO z Mini-XP. Jeden z wersją SP3 ma rozmiar ok 300 MB, drugi  z SP2 ok 160 MB. Oba po rozpakowaniu powinny się zmieścić na karcie flash, którą obecnie posiadasz, a przynajmniej ten drugi.

Ciekawe. Embded mozna sciagac w kilku wersjach. Po prostu jak dotąd ni eudało mi sie zainstalowac zadnych sterowników do karty. Niby wiem jak to zrobic a jednak sie nie udaje. Co to takiego to mini XP Sp 3? Wystarczy wgrac sterownik karty i będzie działać?

Mini XP to takie okrojone wersje XP, które po zainstalowaniu zajmują kilkaset MB dlatego, że zostawiono w nich tylko to, co niezbędne do funkcjonowania. Starsze karty muzyczne powinny działać nawet pod SP2.  Oczywiście pod warunkiem, że karta jest sprawna, a magistrala PCI działa poprawnie na płycie głównej i / lub nie jest wyłączna programowo, np  w BIOS-ie albo w samym systemie.

Jak już pisałem znalazłem 2 wersje sprzed kilku lat (z Wincluba, zdaje się) ale żadnej z nich nie testowałem osobiście, więc nie mogę niczego zagwarantować. Nie wiem nawet, czy są jeszcze dostępne na WC, bo skurczybyki zablokowali logowanie kradzionymi hasłami ;)

Szkoda, że tak długo się nie odzywałeś, bo już je skasowałem z dysku podręcznego i znów będę musiał grzebać w archiwach, jeśli sam niczego nie znajdziesz :(
« Ostatnia zmiana: 10-01-2020, 04:37 wysłana przez Vinyloid »

Vinyloid

  • 2470 / 5079
  • Ekspert
10-01-2020, 04:33
A w ogóle to zacząłbym od prób z różnymi wersjami sterowników, o ile są dostępne.
Może się bowiem okazać, że starsza lub nowsza wersja od tej, którą posiadasz zadziała z Embedded i nie będzie potrzeby instalacji żadnych Mini-XP. A tak a propos co to za karta jest? Sprawdzałeś czy działa na innych komputerach?

Vinyloid

  • 2470 / 5079
  • Ekspert
11-02-2020, 17:23
Jak tam, senior tetejro, poradziłeś sobie z tym zabytkiem?
:)

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
01-03-2020, 14:33
częściowo :-D To znaczy mam muzykę w innym komputerze, który radzi sobie takze z odtwarzaniem video i pracuje już pod 64bitowym systemem.
A Karty muzyczne - zarówno wewnętrzna jak i zewnetrzna sa na układzie CMI. Ta wewnętrzna jest albo walnieta albo nie ma do niej nowszych sterowników bo nie działa na zadnym komputerze. Ta na USB (AXAGO) miała być rzekomo do home-recordingu (ale to raczej wyraz nadmiernych chęci producenta). Uzywam jej  teraz do odsłuchu przez słuchawki.

touok

  • 53 / 3369
  • Użytkownik
29-08-2020, 22:28
Od dłuższego czasu przymierzałem się do przejścia na jakiś dedykowany "komputerek" z głównego laptopa. Zorientowałem się teraz, że kupiłem niedawno MiBox 4k - czyli taki Smart TV od xiaomi, znaczy komputerek z androidem. Zainstalowałem tam Tidala i można sterować z telefonu, myślę - super. Jednak podpinam konwerter XMOS i niestety DAC nie wykrył poprawnego sygnału i miga na czerwono, zamiast stałym niebieskim światłem (tak gdy wszystko jest ok). Puściłem muzykę sterując telefonem i nic się nie zmieniło.
Konwerter to: https://www.head-fi.org/showcase/breeze-audio-pd05-xmos-pcm5102-dac.19975/
MiBox: https://www.x-kom.pl/p/474331-odtwarzacz-multimedialny-xiaomi-mi-tv-box-s-4k.html

Czy w androidzie powinno się coś instalować żeby xmos odpalił?
Z góry dzięki za podpowiedzi (jestem zielony w tym temacie) :)