Audiohobby.pl

Fan Klub Audeze

gruesome

  • 778 / 5803
  • Ekspert
07-12-2019, 12:17
Dawno temu słuchałem Etherów i już naprawdę nie pamiętam jak grają. Ale w głowie mi ostatnio za to gra co innego. Relacja Audiofanatyka z AVS. PS2000e Grado na równi z LCD3 Audeze pierwsze miejsce.  Grado mi do głowy wróciły pełną parą.

Oj Grado wchodzą do głowy, to prawda. W pomiarach wypadają słabiutko w porównaniu do Audeze czy Focali, ale nikt nie potrafi tak fajnie dostroić brzmienia.

I wygląda na to, że PS2000e umieją grać ścianą dźwięku jak Audeze:

Cytuj
I asked my dealer what he thought of it, to which he replied "hands down the best Grado ever made". He said that it had a "wall of sound" effect that he had only heard from planar magnetic headphones like the Abyss.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
07-12-2019, 13:06
A pozniej wchodzi sie w szczegoly i juz nie wyglada to tak rozowo, slyszymy ze nie jest to sciana tylko scianka, w porownaniu do najwiekszych Abyss, itd...

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
07-12-2019, 14:27
Nie wiem czy ściana ale wszyscy mówią że grają ciężko, bardzo ciężko, Mirek aż odpadł na odsłuchach a panowie w komentarzach na sklepie Grado piszą że zmienili PS2000 na GS3000 bo te pierwsze grają za ciężko. Ja tam lubię takie granie i to dla mnie rekomendacja, PS500e teraz tak mi grają że byłem lekko w szoku co zrobiły z LCD2 Classic jeśli chodzi o bas. Krótko mówiąc, przewalcowały je. Z tym że Classsic mają lepszą średnicę. Od RS2e także.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
07-12-2019, 14:33
Problemem nie jest ogólna potęga brzmienia bo tę można uzyskać dzięki odpowiedniemu zestrojonemu basowi idącemu mocno w głębokość. PS500e osiągają to dodaną wartością na średnich basach.  Tylko liczy się też  jak to mówią niektórzy, wolumen albo bardziej odpowiednio chyba jak mówi pastwa - kubatura dźwięku. Ogólna pojemność, wielkość dźwięku i źródeł pozornych co daje rozmach. i na tym mi zależy. Tego brakuje wielu słuchawkom, tego nie mają żadne małe grado. Nie wiem czy PS2000e to mają. Pastwa się upiera że Pioneery i Abyssy to mają i wiem że D8000 wraz z Tribute7 to mają,  z żadnych innych słuchawek nie słyszałem tego. Tylko z tych dwóch.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

gruesome

  • 778 / 5803
  • Ekspert
07-12-2019, 14:56
PS500e teraz tak mi grają że byłem lekko w szoku co zrobiły z LCD2 Classic jeśli chodzi o bas

Jak dla mnie nawet LCD3 mają słabe kopnięcie w samym basie. Choć trzeba odróżnić granie samej linii basowej od basu który jest elementem całego dźwięku. Np. jeśli w utworze pojawia się ściana dźwięku i jej elementem jest bas, to ten bas będzie brzmiał potężnie i dynamicznie razem z pozostałymi dźwiękami. Ale jak się puści elektronikę z niewielką ilością dźwięku to sama linia basowa będzie słaba.

Ogólna pojemność, wielkość dźwięku i źródeł pozornych co daje rozmach. i na tym mi zależy. Tego brakuje wielu słuchawkom, tego nie mają żadne małe grado. Nie wiem czy PS2000e to mają. Pastwa się upiera że Pioneery i Abyssy to mają i wiem że D8000 wraz z Tribute7 to mają,  z żadnych innych słuchawek nie słyszałem tego. Tylko z tych dwóch.

Z tańszych mi tak grają Fosteksy T60RP, duża ilość dźwięku, wypełnienie, duża objętość źródeł dźwięku, całościowo bardzo mocno wypełniona trójwymiarowa scena. W tych aspektach były dla mnie lepsze od LCD2C.

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
07-12-2019, 15:02
Ja bardzo lubię LCD3. Miałem je kupować, tylko zniechęciła mnie jedna rzecz ( nawet nie ciężar) - to że każda generacja (odniesieniu do miesięcy, kwartałów produkcji) gra inaczej, i po każdej naprawie grają inaczej. To jest słabe.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
07-12-2019, 15:04
LCD3 grają na planie większej głębi całościowo i nie są takie do przodu średnicą, cięższe, bardziej stopione dźwiękowo w całość, taki zabieg z pogranicza tej słuchawkowej magii dla mnie. LCD2  Classic są zwyczajnie okej, grają dużo muzyki.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Road To Nowhere

  • 1032 / 5868
  • Ekspert
07-12-2019, 20:32
A z dobrym kabelkiem grają jeszcze lepiej :-)

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
07-12-2019, 21:27
Dwójki czy trójki? Obie? ;)  LCD3 na firmowym były naprawdę okej.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Road To Nowhere

  • 1032 / 5868
  • Ekspert
08-12-2019, 12:07
Słusznie ,że pytasz .Audeze chociaż to ta sama technologia to każdy model ma swoją sygnaturę
i potrzebuje czegoś innego żeby wycisnąć z niego więcej .
Miałem LCD3 ,na fabrycznych kablach jakoś tam grały ,zdążyłem jeszcze wypróbować z miedzianym
FAW o podwójnym przebiegu ,zanim sprzedałem słuchawki koledze ,było lepiej zwłaszcza,że
kabel zakończony był XLR-em .
Kolega nie chciał tego FAW a nawet sprezentował mi firmowego XLR-a z tych LCD3 ,tak,że na
start do moich nowych LCD2c już coś miałem.
Kolega zakupił sobie od razu Nordosta Hemidalla2 ,gra to u niego z iFi iCAN Pro i jest to bardzo
fajne brzmienie .
Ja zostałem z LCD2c i OTL-em jako napędem ,który ponoć nie potrafi prawidłowo napędzić planarów .
Nawet chyba w sam w to uwierzyłem bo parę postów powyżej pisałem o swoich rozterkach w tym względzie
a tu raczej chodziło o różnicę w brzmieniu z dziurki słuchawkowej pod Jacka 6,3mm optymalizowanej
pod słuchawki wysokoohmowe vs podłączeniem pod reduktor z odczepów głośnikowych zakończony
gniazdem XLR .
Chyba udało mi się zdiagnozować problem ,chodzi o ten słynny gain chociaż do końca nie wiem
co to jest :-)
Koniec ,końców reduktor trafił do Konstruktora Pana Dubiela w celu przeróbki i dostosowania do
tego OTL-a (był robiony pod 2a3) a znając bezkompromisowe podejście do tematu Pana Bogusława
to trafi do mnie całkiem inne urządzenie :-)
Ale wracają do kabli do Audeze i wspomnianego wyżej Nordosta ,wczoraj u kolegi tego od LCD3 i iFi
zrobiliśmy mały sparing LCD2c oraz LCD3 na jego PRO iCAN-ie plus dodatkowo kabelek Meze Empyrean
Silver ,który wpadł mi w ręce drogą sprzedaży/wymiany/zamiany :-)
Zdaję sobie sprawę,że to ewidentny mezalians ,wymienione kabelki i LCD2c bo kosztują one tyle
samo a może i więcej od "2c" ale niestety słuchawki wzniosły się na wyżyny i nic na to nie poradzę ,
dzisiaj to się potwierdziło na moim combo Questyle CMA600i .
Jeszcze jedna uwaga ,Hemidall lepiej wypada na LCD3 z Meze super wpasowało się w LCD2c ,
jeszcze nigdy nie słyszałem tak analogowo ,rozdzielczo i głęboko grających Classców na wzmacniaczu
tranzystorowym .
Ciekawe jak to wypadnie na zmodyfikowanym reduktorze na OTL-u

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
08-12-2019, 12:36
Tu mam problem z Classic, głębokość brzmienia. Mam wrażenie że jest za płasko i na twarz. Reszta pasma jeszcze tak w miarę chociaż za bardzo do przodu chyba. Tylko ten bas. Nie ma takiej realnej głębokości. Sądzisz że to kablem można załatać?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Road To Nowhere

  • 1032 / 5868
  • Ekspert
08-12-2019, 12:54
Wzmacniacz i dobry kabel.
U mnie z tego Meze jest większa przestrzeń niż z FAW , z tranzystora też mam większą przestrzeń
na boki a z lampy za to w głąb.
Nie chcę żeby z mojego wpisu wynikało ,że LCD2c są lepsze od LCD3 bo nie są i żaden kabel tego
nie zmieni ale przy dobrej konfiguracji za o wiele mniejsze pieniądze można mieć coś czego
trudno się spodziewać po w sumie najniższym modelu z serii LCD chociaż ostatnio wszedł model LCD1 .

Shakhal

  • 616 / 5558
  • Ekspert
08-12-2019, 13:08
Ja używam Copper Series HPC Mk2 za rada p. Piotra Ryki.
Rożnica jaka zauważyłem między standardowym kablem, to jakby z dolnego pasma zeszła zasłona, jest lżejsze, ale czystsze i ma większą kontrole i definicje basu.

Road To Nowhere

  • 1032 / 5868
  • Ekspert
08-12-2019, 13:10
Ten mój FAW to dokładnie to co na zdjęciu ,tylko jak pisałem o podwójnym przebiegu .
« Ostatnia zmiana: 08-12-2019, 13:12 wysłana przez Road To Nowhere »

Compton

  • 129 / 3320
  • Aktywny użytkownik
08-12-2019, 13:18
Tak samo wygląda też FAW Caire. Rożnica jest tylko w ilości żył, Copper ma 4 a Claire 8.