Audiohobby.pl

Fan Klub Audeze

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
08-12-2019, 15:25
Pisałem do Piotra ale mówi że nie sprzeda mi swoich Tribute :(
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
08-12-2019, 15:40
A jak Ci kiedys wyslalem link do nowych Tribute 7 za jakies 6k to nie kupiles.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
08-12-2019, 15:43
No właśnie teraz już wiem że to był jeden z większych błędów mojego audiofilskiego zycia niestety ;) Teraz bym jak król na nich słuchał i się śmiał jak głupi do sera. Ale wtedy to jakoś z kasą inaczej u mnie niż teraz było.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
08-12-2019, 16:08
A ja mysle ze nawet jakbys je wowczas kupil to bys juz szukal obecnie innych nasznikow ;")

Zauroczenie sklepowe nijak sie ma do dlugiego posiadania.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
08-12-2019, 18:13
Facet napisał na sąsiednim forum że zastosował metode majkela z wygrzewaniem LCD2 i sa jakieś zmiany. Ale to niech majkel napisze w czym rzecz. ja bedę mógł to zrobic jak mi kabelek przyjdzie z naprawy.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

majkel

  • 7476 / 5887
  • Ekspert
08-12-2019, 20:06
Miałem LCD2 kolegi u mnie do zmiany padów i zrobienia im kabla symetrycznego, ale mnie zaskoczyło negatywnie to, co usłyszałem. Pomyślałem sobie więc, że dam im się trochę poruszać, bo kolega kupił je nowe, a on słucha spokojnej muzyki i raczej nie głośno. Po kilkudziesięciu sekundach cross fitu z ciężką muzyką dźwięk się uwolnił, zwłaszcza skraje pasma. No nie tak zapamiętałem parę innych egzemplarzy LCD2, więc musiałem coś zrobić. :)

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
08-12-2019, 20:30
Mistrzuniu :D Jak mi tylko Jimmi wtyczkę zreperuje to moje dostają ten sam wycisk.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
08-12-2019, 20:35
@Alucard poczytałem co piszą koledzy i pod większością się podpisuję.
Tak jak @pastwa uważam, że w sklepie to w sklepie a w domu na co dzień, to zupełnie co innego.
Zabawię się w proroka i przepowiem, że wcześniej czy później, takie czy inne Grado odkupisz.
Bardzo lubisz ich granie i takie zauroczenie szybko nie przechodzi.
A im dłużej nie będziesz ich miał, tym bardziej będziesz idealizował ich granie. :)

Trochę się zgubiłem i nie wiem czy już kupiłeś jakieś słuchawki, czy jeszcze szukasz. :)
Jeżeli szukasz, to rozkoszuj się każdą chwilą. Największa frajda to wybieranie modelu, sam zakup i pierwsze 2 tygodnie.
Później, jak już są, to nie ma czym się aż tak specjalnie ekscytować. Są i już, tak po prosu. :)

Taka moja ogólna charakterystyka, oczywiście w wielkim uproszczeniu.
Mam nadzieję, że będzie pomocna w znalezieniu właściwych słuchawek.
Według mnie:
 - bas na elektrostatach, to stukanie kijem w większe lub mniejsze podło,
 - na planarach, to okładanie po głowie, bardziej lub mniej zbitą poduszką/poduchą,
Jeżeli marzy Ci się bas, jak niespodziewane walnięcie pięścią miedzy oczy (patrz wypowiedź @majkela o ołowianej kuli), to pozostają tylko dynamiki. Pewnie są różne modele potrafiące tak zagrać, ale według mnie nie będą to ani elektrostaty, ani ortodynamiki.

Ja polecam Stellie, które grają z marszu i od razu to granie "chwyta za serce". Jak to ujął @pastawa "Stellie jest łatwiej oswoić".
Paweł określił je jako Grado RS1, tylko wszystkiego tak minimum dwa razy bardziej.
Co do Utopii, to dosyć często pojawiają się opinie, że to wyczynowiec, którego granie na dłuższą metę jest męczące.
Uważam, że coś w tym może być. Sprzedaż chyba nie idzie szczególnie dobrze.
Widziałem już sprzedaż wiązaną, bodajże z Focal Elear w gratisie i propozycję zakupu samych Utopiii za ok. 12500 PLN.
Co do Final Audio D8000, to moim zdaniem trzeba czekać na okazję. Widziałem je na jakiejś aukcji za 8000 zł.
Nie słuchałem ich, ale to planary i moje dotychczasowe doświadczenie mówi, że będzie to najwyżej bardziej zbita (twarda) poducha, niż cios między oczy.
« Ostatnia zmiana: 08-12-2019, 20:38 wysłana przez Karol »

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
13-12-2019, 08:19
Dzisiaj mi przyjdzie kabelek z naprawy i LCD2 Classic znów ruszą do boju. Trzymajcie kciuki, zastosuje manewr majkela z poruszeniem je na ostro dużą dawką mocy ;) To tak abstrachując od tego co pisaliśmy bo tematycznie odbiegliśmy od Audeze, ale dziś zacznę tu dyskusję na nowo :) No i w koncu o czymś innym niż o Grado trzeba popisać ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
13-12-2019, 13:38
Przyjechały Audeze, jest o dziwo bardzo dobrze, inaczej niż wtedy. Nie wiem czy to sprawka kabla była i coś psuł, miałem wtedy kiepski dzień, a może inny filtr na Quteście, ale jest bardzo dobrze. Grają dobry bas :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
13-12-2019, 13:50
Podoba mi się sopran, nie wybija sie przed szereg, uzupełnia średnicę, basisko konkretne. Zupełnie inna percepcja niż ostatnio. nie wiem dlaczego.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

majkel

  • 7476 / 5887
  • Ekspert
13-12-2019, 14:01
Może Jimmi dał im w palnik albo umył styki wtyczek kabla jakimś preparatem? To czasem daje wyraźnie pozytywny efekt. Zawsze możesz sprawdzić, czy chwila treningu coś jeszcze zmieni. 

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
13-12-2019, 14:14
Nic nie mówił, tylko zmienił jedną wtyczkę. Żeby Audeze grały bas takimi fakturami to bym ich w życiu nie posądzał. To są naprawdę twardo rysowane uderzenia  które dopełniają to co się dzieje na dole niżej, zero poduchy. Na t osię składa kontrola plus faktury, nie ma podbicia z PS500e, chcoiaż tamte podbicie ten wzmacniacz kontroluje bez problemu. To co Twój Hedonic robi z nimi nawet  na niskim gainie, bez ruszania dźwigni w górę... genialne. Nigdy nei sądziłem że Audeze przy Grado mogą tak bez wstydu wyjść i rzucić rękawicę na ziemię wyzywając na pojedynek w tej materii.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
13-12-2019, 14:35
Jest jeszcze sprawa której pod uwagę nei wziąłem. Wtedy jak przyszły były zimne po podróży w kufrze. Teraz leżały cały tydzień. Czy to mogło mieć jakiś wpływ na przetwornik planarny? Ryka pisał że Pioneery Master 1 tak się zachowały jak były zimne - nie grały. nie wiem jak tu w takiej sytuacji membrana Audeze mogłaby się zachować.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

majkel

  • 7476 / 5887
  • Ekspert
13-12-2019, 14:40
@Alucard, ja takich rzeczy nie piszę, a po prostu robię. Sprzęt wysyłany ode mnie ma umyte gniazda, podobnie z wtyczkami kabli. Klient ma być zadowolony, a produkt móc się pokazać od jak najlepszej strony. ;)

Z temperaturą może być coś na rzeczy. Tam masz ścieżki metaliczne wprasowane w membranę. Wystarczy, że metal będzie miał inny współczynnik rozszerzalności i membrana może się od tego zdeformować. Zapewne słuchawki były optymalizowane do temperatur pokojowych. Tak samo, zwłaszcza tworzywo membrany może po prostu być miększe kiedy jest cieplejsze. W planarach, nie tak jak w dynamikach, cała membrana podlega odkształceniom podczas grania, więc to ma większe znaczenie.