Audiohobby.pl

Fan Klub Audeze

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
15-12-2019, 15:20
Mi najbardziej przeszkadza takie rozmydlanie rysunku w wykonaniu planarów. Niby wszystko jest, ale krawędzie są niewyraźne i rozmyte, coś jak wygładzony obraz o niższej rozdzielczości.
A widzisz, ja właśnie to lubię. Gładkie krawędzie. Qutest podaje mi dźwięk wystarczająco rozdzielczy. PS500e w tym zestawieniu podają naprawdę mocno kreślony  dźwięk. Mając tego DACa naprawdę mi nic nie przeszkadza w dźwięku dwójek jeśli chodzi o średnicę i sopran. Chciałoby się basik z Grado tylko ale nie można mieć wszystkiego.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
15-12-2019, 15:30
Powinieneś posłuchać Paweł D8000. One dają lepsze faktury na basie niż te standardowe planary, w ogóle robią bas taki jakby planarno dynamiczny i mają jak na planary bardzo wyrazisty sopran. Można z dywanu na podłogę spaść jak się słucha. Polecam.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
15-12-2019, 16:36
D8000 maja akceptowalne faktury na basie, ale to raczej dopiero przedsmak tego, jak moga wygladac niskie czestotliwosci.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
15-12-2019, 16:51
Chyba z planarów to tylko Abyssy wycisną coś więcej jeśli chodzi o bas, bo Audeze to raczej nie. Nie wiem jak LCD4z ale LCD3 i wszelkie dwójki w każdej odmianie to nie poziom D8000. Słuchałem ostatnio tego nagrania demo które wrzucił Zeos. Wydaje się że basy z tych słuchawek powinny być ogólnie nie do pobicia w sumie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

gruesome

  • 778 / 5803
  • Ekspert
15-12-2019, 17:06
Mi najbardziej przeszkadza takie rozmydlanie rysunku w wykonaniu planarów. Niby wszystko jest, ale krawędzie są niewyraźne i rozmyte, coś jak wygładzony obraz o niższej rozdzielczości.

Wytłumaczenie "na chłopski rozum" jak działają przetworniki to wyjaśnia. Planarny to taki płaski kocyk trzepany równolegle przez magnesy. Czyli dźwięk ("powierzchnia falowa") będzie miał postać ściany. W przetworniku dynamicznym dźwięk będzie bardziej przypominał stożek, z ostrym końcem docierającym do ucha jako pierwszym. Czyli z tego wynika, że dynamiki zawsze będą lepiej odtwarzać krawędzie i kontury. A planary dźwięki o dużej objętości i nieostrych krawędziach.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
15-12-2019, 17:17
Co Ty z tym trzepaniem koca? ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

gruesome

  • 778 / 5803
  • Ekspert
15-12-2019, 17:25
Co Ty z tym trzepaniem koca? ;)

Chyba -Pawel- porównał bas planarny do dźwięku trzepania koca. Myślę, że to porównanie dobrze oddaje negatywne cechy planarnego basu. I ma uzasadnienie w budowie przetwornika.

Tylko nie staraj się usłyszeć to trzepanie koca na swoich Audeze, bo potem już ciągle będą tak dla Ciebie grały ;).

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
15-12-2019, 17:32
Słucham takiej wykopowej elektroniki jak Ci dziś podesłałem że nawet Audeze mają bułę, więc spokojna głowa ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Shakhal

  • 616 / 5558
  • Ekspert
09-02-2021, 23:28
Alucard, będziesz u Kuropa we WRO, to poproś o odsłuch Ether Flow. mam je juz drugi raz, tym razem po upgrade do 1.1.
Dla mnie osobiście, to jest krok wyżej niż nawet LCD-3, mamy detal, powietrze, swobodę wbrzmień, barwę oraz dynamikę jak z dynamików (:)) i ten bas...

Jakbyś porównał Ether Flow wersje 1.1 do LCD 2 Classic? Jest sens wymieniać, bo myślę o tym, czy jednak szukać w wyższej półki by był upgrade?