Audiohobby.pl

Fan Klub Audeze

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
13-12-2019, 14:46
LCD2 Classic + Hedonic to jest czysta przyjemność słuchania muzyki. Zatwierdzam ten miękki, pełny dźwięk. Ten kabel fabryczny wychodzi na to że nie jest taki zły.  Jak na moje ucho to tu nic nie jest zepsute w tym dźwięku.  Czy Jimmi w czymś wymoczył to nie wiem. Może i tak, ale ja bym stawiał na membranę właśnie. nie wiem czy to jest możliwe żeby od wymoczenia w czymś wtyczek bas nabrał takiego ciała i zaczął grać swoje. To jakby przetwornik zaczął pracować optymalnie. Bardzo ładny dźwięk.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

majkel

  • 7476 / 5885
  • Ekspert
13-12-2019, 15:07
Tu chodzi wyłącznie o wyczyszczenie. Jak wtyki są czyste, to mycie nic nie zmieni. Jak są brudne, to może zmienić trochę albo więcej niż trochę, jeśli bardzo brudne. Grunt, że Audeze grają. :)

Shakhal

  • 616 / 5578
  • Ekspert
14-12-2019, 00:17
Ja z 2C miałem podobnie, początek to było lekkie rozczarowanie a później im dłużej słuchałem, to co chwila mile zaskoczenie i w pewien sposób uzależnienie się od tego stylu grania. Słuchasz na czymś innym muzyki, ale gdy zakładasz 2C to okrywa Cie tłusta ciemność i komfort i z ulga wzdychasz, ze to jest to czego pragnąłeś ;)
Sa albumy do których wybieram jaśniejsze i bardziej detaliczne słuchawki, ale to chyba jest zależne od masteringu.

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
14-12-2019, 00:49
Grają neutralnie w dodatku relaksująco. A jednak wciągająco, z dużą sceną. Słucham teraz na wysokim gain na Hedonic. Na niskim też  jest super ale na wysokim chyba dźwięk jeszcze lepszy, dostaje należytego ciężaru, ma większy autorytet (taką jakby powagę czy cuś ;) i drive. Po Grado trochę taka ulga, wszystko już tak nie pędzi, nie podskakuje i nie tłucze się ale dalej jest fajnie. Przede wszystkim brzmienie nie tak dosadne i ostre, mniej skupione z basem o większej objętości jednak nalezycie fakturowanym. Nie uderzają jak młot jak PS500e, ale grają elektronikę pomimo to.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
14-12-2019, 10:07

Massive Attack na LCD2C shiiiiiiiiet...
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
14-12-2019, 10:32
Hedonic ciepły na wysokim gain przy LCD2C. Zasilacz też. Z Grado ani razu się nie zrobił. Co za chciwe przetworniki.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Road To Nowhere

  • 1033 / 5888
  • Ekspert
14-12-2019, 11:19
LCD-kom dobrze robi sygnał z wyjścia zbalansowanego .Różnice nie są duże ,ta sama
maniera grania tylko trochę inaczej rozłożone akcenty ,większy nacisk na drajw ,utwardzenie
basu ,przy okazji jest jakby szybszy ,może nie większa przestrzeń ale lekkie odsunięcie
średnicy .Odsłuchy robione na tym samym kablu(FAW) poprzez przejściówkę gniazdo XLR/wtyk Jack 6,3mm,
oczywiście przejściówka z tego samego kabla.
Różnicę ,znaczącą daje dopiero zmiana kabla na inny lepszy i tu w zasadzie zmienia się wszystko .

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
15-12-2019, 10:30
Odsłuchów LCD2C ciąg dalszy. Jestem pod wrażeniem muzykalności tych hedphonów. Bardzo fajnie grają. Wszystko na nich trybi.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5490
  • Ekspert
15-12-2019, 13:38
Wszystko na nich trybi.
Na pewno nie masz czasami tak, że na niektórych utworach jest zupełna cisza?

;-))

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
15-12-2019, 14:04
Spokojnie, aż tak nie ogłuchłem po Grado ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
15-12-2019, 14:14
Wiem o co Ci chodzi, o metal. Ale ja nie słucham tego już prawie w ogóle więc nie odczuwam tutaj ubytków. Chociaż te nowe wypusty do metalu się nadają i tak bardziej, niż tamte stare chociaż to wciąż słuchawki nie do tego. Ale elektronika fajnie gra.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5490
  • Ekspert
15-12-2019, 14:15
A ja właśnie wolałbym metal na planarach jak już bym jakieś przygarnął. W elektronice preferuję szybkość, zmienność i pot na czole, a to lepiej robią dynamiki ;-)

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
15-12-2019, 14:24
Powiem Ci że odczuwam tu przynajmniej na moim secie tylko mniejszą pompę na mid basie po przejściu z PS500e, i to bym chciał mieć w Audeze. Taką bułę. Reszta obojętnie w elektronice. Audeze czy PS500e bez różnicy. LCD2 Classic grają wbrew pozorom neutralnie i pokazują naprawdę muzykę bez udziwnień chociaż fakt w planarnym tłustym stylu, ale potrafią oddać przestrzeń i ogólnie co trzeba tak żeby było dobrze. Zależnie od utworu potrafią nawet zagrać "drapieznie" ;) Tylko one to robią inaczej niż Grado, nie wyostrzają tak dźwięków, nie wykańczają ich w takim stylu. Moje uszy bardzo to doceniły. BARDZO ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
15-12-2019, 14:31

Ten facet z tego kanału objaśnił idealnie o co mi chodzi. W którymś filmie powiedział że przejście z dynamików na planary było pewną ulgą. Odbieram to dosłownie tak samo. To jakby nic nie ubyło z sopranów ale są podane tak że już krew nie leci z uszu. Po Sennhaiserach HD800 mu dzwoniło w uszach, doświadczam tego samego na dynamikach jak chcę posłuchać głośno. To chyba przypadłość hardkorowych bassheadów, nadwrażliwość na źle podane wysokie rejestry w nadmiernych ilościach często, jak to się zdarza nagminnie w dynamikach różnych marek. Jedyny ból jest taki że planary tego basu tak nei zrobią jak grado no ale trudno. Na razie mi się fajnie słucha, takie przyjemne słuchanie bez fatygi :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5490
  • Ekspert
15-12-2019, 15:16
Mi najbardziej przeszkadza takie rozmydlanie rysunku w wykonaniu planarów. Niby wszystko jest, ale krawędzie są niewyraźne i rozmyte, coś jak wygładzony obraz o niższej rozdzielczości. Ale mają też swoje uroki, kto wie, może jakiś model mi kiedyś podejdzie bardziej, byle by był jeszcze za adekwatne pieniądze, bo nie uśmiecha mi się już dopłacać za sam fakt użycia wymarłej technologii jak w przypadku elektrostatów ;-)