Audiohobby.pl

Słuchawki zamknięte Focal Stellia

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
26-08-2019, 10:29
...
Kurcze, one mogą mi się spodobać i to bardzo.
...

Paweł, przyjedź i sprawdź. :)
Słyszałem, że helikopter podobno sprzedałeś, ale dla chcącego nic trudnego. :-)

Jest też inna opcja, uwzględniająca czasowe "uziemienie" kolegi.
Jeżeli masz dziś po południu czas, oraz posiadasz (lub skombinujesz optyk Toslink), to wezmę Stellie, Questyle 12 i wpadnę do Ciebie na parę godzin. Pasuje? :)

-Pawel-

  • 4724 / 5492
  • Ekspert
26-08-2019, 10:34
Mam optyk i dwa coaxiale, pasuje jak najbardziej! A więc jesteśmy umówieni ;-)

-Pawel-

  • 4724 / 5492
  • Ekspert
26-08-2019, 10:35
Już szykuję playlistę :)

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
26-08-2019, 10:45
Optyk i dwa coaxiale, a na dodatek playlista...
Pan, to masz dar przekonywania. ;)
OK! Przyjeżdżam. :-)
« Ostatnia zmiana: 26-08-2019, 10:47 wysłana przez Karol »

gabler1

  • 44 / 4512
  • Użytkownik
26-08-2019, 11:57
A tak zapytam mimochodem te clear to lepsze od HD 800

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
26-08-2019, 14:08
@gabler1 jak zwykle, wszystko zależy od tego, co kto lubi.
Według, mojego widzi mi się i tego co ja lubię, Stellie są lepsze od HD 800.
Może nie aż dwa razy, ale bardzo wyraźnie lepsze.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
26-08-2019, 15:32
Pytanie było o Clear Karolu :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

gabler1

  • 44 / 4512
  • Użytkownik
26-08-2019, 15:37
Gdybym zakupił takie Stellie to bym też miał je tylko przed oczami:)

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
26-08-2019, 20:50
Sam się zastanawiam nad Stelliami. Jedyne które biore pod uwagę teraz, oprócz PS2000e i D8000. Ciągle coś nowego wypuszczają a ja nie mam chęci i czasu jeździć po Polsce i słuchać bo ode mnie wszędzie daleko do sensownych salonów. Słyszałem Utopie, jesli Stellie to potężniejsze bardziej wykopowe granie o podobnej szybkości, przejrzystości i prezentacji zjawisk przestrzennych, to z nimi zapewne też mógłbym zyć. To jest ciężki wybór między tymi trzema, lub między Utopiami, D8000 czy Grado, każde z wymienionych zdają się prezentować niebagatelną jakość. Te nowe słuchawki od Focala mają jak dla mnie jeden problem tylko - ta szeroko pojęta muzykalność w nich jest kreowana inaczej niż ja przywykłem słuchać. Dla mnie muzykalność to płynność i łączenie się dźwięków w muzykę, piękna melodyjność. Focale łączą w muzykę ale atomy dźwięków, a nie dźwięki, a melodyjność taka jak ja ją rozumiem, szczególnie z tańszym sprzętem, to u nich z lekka dyskusyjna sprawa. Ale słuchałem za krótko na zbyt słabym wzmacniaczu. Przydałby się ktoś kto ma takei Focale na własność i będzie mógł po początkowych zachwytach opisywać je z dalszej perspektywy na forum. No i prosze, własnie jest.

Karolu, oficjalnie od dziś jesteś pod moją obserwacją. Jako Twój prawnik i lekarz, radzę Ci grzać (i słuchać) na pełnym  słuchawkowym gazie i czekam na więcej Twoich opisów ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5492
  • Ekspert
26-08-2019, 22:47
Powiem krótko. Zestaw Questyle Twelve + Focal Stellia kasuje wszystkie Orfeusze, Staxy i Grado pozostawiając jeszcze trochę wolnego miejsca na drugą lokatę. Życie, energia, dynamika, barwa i muzyka prezentowana jako spójna całość. One nie mają dobrego basu czy średnicy, one mają żywe instrumenty w środku, a impakt jest taki, że ciary po plecach przechodzą. Elektronika dostaje drugiego życia, ale to basisko jest takie szybkie, że klasyka brzmi równie fenomenalnie. Trochę już tego z Karolem przesłuchaliśmy i przerzuciliśmy, ale Stellia wyznaczyła nowy poziom w jakości brzmienia. Ponadto prezentacja jest bardzo, ale to bardzo zbliżona do tej z RS1 tylko wszystkiego jest 2x więcej. Jak dla mnie to są słuchawki referencyjne bez dwóch zdań.

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
27-08-2019, 01:01
Wróciłem jakiś kwadrans temu. Bardzo fajne spotkanie.
Mogę potwierdzić, że Stellie Pawłowi się podobały.
Nawet uzasadnił dlaczego. Jego zdaniem, grają bardzo podobnie do Grado RS1. :)

Co do Focal Clear vs Sennheiser HD 800.
@gabler1 jak zwykle, wszystko zależy od tego, co kto lubi. Ja wybrałbym Cleary.

zyzio

  • 960 / 5781
  • Ekspert
27-08-2019, 08:23
Widać po opisach, że mi też by się podobały. Czy one grają ze wszystkim ? Bo dane techniczne tak sugerują - bardzo niska impedancja, wysoka skuteczność.

-Pawel-

  • 4724 / 5492
  • Ekspert
27-08-2019, 10:40
Są tak czułe, że słychać na nich wszystkie wady konstrukcyjne wzmacniaczy (buczenie traf, strzelanie lamp), ale pokazują przy tym bardzo dokładnie jakość użytego napędu. Zagrają ze wszystkiego, a wraz ze wzrostem klasy urządzenia przybywa im jeszcze więcej potęgi i detali, dźwięk staje się coraz wyraźniej i dokładniej obrysowany. Ich napędzanie to przyjemna zabawa :-)

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
27-08-2019, 10:45
@zyzio powiem odważnie, że to, co grają Stellie, zapewne spodoba się każdemu.
To trochę jak koń w galopie z obrazów Kossaka. Ich przekaz ma w sobie walor uniwersalnego piękna.
Jak górski krajobraz w czerwieniach wschodzącego słońca, z porannymi mgłami zalegającymi jeszcze w dolinach.
Ciężko znaleźć kogoś, komu taki widok się nie spodoba. Co wrażliwszych, może nawet wprowadzić w stan niemego zachwytu.
...
Czy one grają ze wszystkim? Bo dane techniczne tak sugerują - bardzo niska impedancja, wysoka skuteczność.

Jestem pewien, że zagrają ze wszystkiego.
Nie wiem tylko, czy ze wszystkiego chciałbym ich, tak na co dzień słuchać.
Wedug mnie Questyle Twelve to urządzenie o rewelacyjnych możliwościach.
Na dodatek Stellie mają z nim niebywałą synergię.
Podłączyłem je do Cary Sli-80, posłuchałem ze trzy utwory i wróciłem do Questyle 12.
Cary doprawił dźwięk lampowym klimatem i barwą. Ogładził go, zmiękczył i minimalnie spowolnił.
Przekaz duetu Focal Stellia + Questyle Twelve, zupełnie tego nie potrzebuje.
Przyprawy są nie potrzebne, to jest już idealnie przyrządzone danie.
A istotą ideału jest to, że nie da się niczego ująć ani dołożyć, bez pogorszenia efektu końcowego. :)

Paweł słuchał Stelli z HPA Master-Twin i z Questyle 12. Na pewno ma jakiś spostrzeżenia, wnioski.
Może doda coś jeszcze do tego, co ja napisałem.
« Ostatnia zmiana: 27-08-2019, 11:31 wysłana przez Karol »

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
27-08-2019, 11:04
Trzy słowa o wczorajszym spotkaniu.
Bardzo udany wieczór! :-)

Resztę ma opisać Paweł. Przynajmniej tak się odgrażał. ;)
Może tylko wspomnę o niebywałej gościnności gospodarza i jego talentach kulinarnych.
Szczegółów nie będzie, bo jeszcze zaczną go najeżdżać smakosze, żądni kulinarnych wrażeń. :)
Mieliśmy okazję pogadać o audio i wielu innych sprawach.

Dzięki Paweł za gościnę i niezapomniane spotkanie. :-)
« Ostatnia zmiana: 27-08-2019, 11:12 wysłana przez Karol »