Audiohobby.pl

Listwa Zasilająca

Shakhal

  • 616 / 5558
  • Ekspert
08-08-2019, 11:49
Co byscie doradzili z wlasnego doswiadczenia?
Ja uzywam BESTEK Surge Protection Extension Lead, 900J surge protector. Wykonanie jest solidne i jestem zadowolony, choc zastanawiam sie nad kupnem dodatkowej listwy z wmontowana redukcja zaklocen lub osobne urzadzenie z taka funkcja. Czy jest sens?

Shakhal

  • 616 / 5558
  • Ekspert
08-08-2019, 11:54
Tym bylem zainteresowany, bo niby skierowane jest do uzytkownikow audio, ale jakos tandetnie mi to wyglada.

Tacima
« Ostatnia zmiana: 08-08-2019, 11:57 wysłana przez Shakhal »

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
08-08-2019, 17:25
Każda listwa jaką stosowałem trochę przymulała dźwięk.
Od lat używam listwy Fellows. Nie wiem jednak czy jest jeszcze produkowana.

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/listwa-fellowes-profesjonalna-przeciwprzepieciowa-do-sprzetu-audio-wideo

P.S. Jak na razie to z kondycjonerów, listw i innych tego typu elementów to najlepiej sprawdziło się u mnie samo trafo separujące (bez żadnych listw i kondycjonerów).

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
08-08-2019, 21:04
Mialem wiele lat temu ta Tacime, jesli chodzi o wlasciwosci soniczne to zadnych szczegolnych nie wniosla wzgledem gniazdka w scianie, ale to bylo na wzmacniaczach malej mocy, czyli sluchawkowym zestawiku.

Shakhal

  • 616 / 5558
  • Ekspert
11-08-2019, 11:21
A co myslicie o czyms takim?
Od gniazda zasilajacego to urzadzenie chce polaczyc kablem AQ NRG-Y3  2m  i od tego urzadzenia Takim samym kablem o dlugosci 1m do wzmacniacza sluchawkowego. Koszt tego urzadzenia to ok 400zl, lub cos podobnego.

Nobsound Audio 3000W 15A Audio Power Purifier Filter AC

Shakhal

  • 616 / 5558
  • Ekspert
11-08-2019, 11:32
Kable juz posiadam, wiec generalnie szukam takiego rozwiazania ja ww.
Bardzo mi sie te kable spodobaly, niby taka ich przewaga nad standardowymi, ile w tym prawdy to nie wiem, ale jakos tak cos mnie w nich urzeklo;)

Karol

  • 2003 / 4295
  • Ekspert
11-08-2019, 13:58
Ja kupiłem kiedyś za 64 zł listwę zasilającą i przerobiłem ją.
Listwa na pudelku miała napis: 5804 1U 19" 6 gniazd 2way. Obecnie można coś takiego kupić na stronie electric24.pl.
Przeróbka polegała na odczepieniu kabla zamocowanego na stałe i wstawienie w to miejsce gniazda zasilającego za 32 zł.
Żeby było po "audiofilsku", gniazdo AC IEC jest z filtrem Schaffenra, do którego dolutowany jest dławik przeciwzakłóceniowy.
Listwa wygląda mniej poważnie niż ta, którą pokazałeś, ale spełnia swoje zadanie.

Shakhal

  • 616 / 5558
  • Ekspert
11-08-2019, 14:07
Ciekawe rozwiazanie, problem w tym ze ja jako humanista mam zerowe pojecie o tego typu przerobkach, ale warte uwagi.

zyzio

  • 960 / 5759
  • Ekspert
12-08-2019, 13:51
Każda listwa jaką stosowałem trochę przymulała dźwięk.
Od lat używam listwy Fellows. Nie wiem jednak czy jest jeszcze produkowana.

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/listwa-fellowes-profesjonalna-przeciwprzepieciowa-do-sprzetu-audio-wideo


Mam nadzieję, że nie produkują już tego syfu.....mam kilka tych listew z początków XXI wieku ;) w dwóch domach - w każdej po jakimś czasie (krótkim! - rok, dwa) przestawało działać zabezpieczenie ot tak z niczego.... - nie świeciła zielona dioda....wiele razy były w serwisie....masakra....badziew panie ! :-) Obecnie coś się dzieje z przełącznikiem on-off (zwarcie czy cóś ?!), nawet korki potrafi wywalić ! :D Gorszych listew nie miałem jak długo żyję ! :D
« Ostatnia zmiana: 12-08-2019, 13:56 wysłana przez zyzio »

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
12-08-2019, 18:16
Mam dwie takie listwy od ok 10 lat i "pech" chciał, że z tym "badziewiem" kompletnie nic złego się nie dzieje.
Przełączniki działają, diody LED działają, zero komplikacji i serwisów.

Może to dlatego, że nie stosuję kociego źwirka jako audiofilskiego uziomu tylko podłączam je niezbyt audiofilsko czyli do gniazdka w ścianie z uziomem? ;-)

zyzio

  • 960 / 5759
  • Ekspert
12-08-2019, 18:45
=> Gustaw
To już było - trolling z 10-cio letnią brodą nie robi wrażenia :D  Fellowes'a mieli też moi znajomi i dziwnym trafem też się im psuły....dobre tanie listwy to chociażby  Filtercon PFpz2-4-D ...i tyle w temacie ;-), a nie badziew ze sklepu dla idiotów, który z czasem dziczeje :D...sorry...... ;-)
« Ostatnia zmiana: 12-08-2019, 18:48 wysłana przez zyzio »

Egon@

  • Gość
20-08-2019, 04:01
Rozumiem, ze wszyscy mieszkacie w nowo wybudowanych domach?
I wszędzie macie piękne wyciągnięte miedziane linie do elektrowni?

No to faktycznie warto.

Bo jeżeli mieszkacie w zapyziałym bloku czy starym domu, to wypieprzyliście forsę do śmietnika.
Kupcie sobie listwę w Castoramie za 15 zł.

Shakhal

  • 616 / 5558
  • Ekspert
20-08-2019, 10:27
Egon a co choćby z zabezpieczeniem przed przepięciami tzw surge protection?
Ja wymieniłem wszystko w domu na nowe listwy nawet ze względu na to, ze są z materiałów niepalnych itp i wzrasta komfort poczucia bezpieczeństwa.
Byc może Nobsound Audio 3000W 15A Audio Power Purifier Filter AC, który kupiłem nie wnosi nic do systemu, ale tak zaje.... fajnie wygląda, ze nawet tylko z tego powodu chciałem go mieć ;)
Choć muszę przyznać, ze po odłączeniu od listwy, wzmacniacza słuchawkowego, do której miałem podłączonych wiele innych urządzeń i podłączeniu kablem Audio Quest ww do Nobsound odniosłem wrażenie, ze system jakby się otworzył, dostał powietrza i przestrzeni a wcześniej był jakby ściśnięty, może to kwestia kabla.

royal

  • 369 / 1685
  • Zaawansowany użytkownik
20-08-2019, 11:31
Egon a co choćby z zabezpieczeniem przed przepięciami tzw surge protection?
Ja wymieniłem wszystko w domu na nowe listwy nawet ze względu na to, ze są z materiałów niepalnych itp i wzrasta komfort poczucia bezpieczeństwa.
Byc może Nobsound Audio 3000W 15A Audio Power Purifier Filter AC, który kupiłem nie wnosi nic do systemu, ale tak zaje.... fajnie wygląda, ze nawet tylko z tego powodu chciałem go mieć ;)
Choć muszę przyznać, ze po odłączeniu od listwy, wzmacniacza słuchawkowego, do której miałem podłączonych wiele innych urządzeń i podłączeniu kablem Audio Quest ww do Nobsound odniosłem wrażenie, ze system jakby się otworzył, dostał powietrza i przestrzeni a wcześniej był jakby ściśnięty, może to kwestia kabla.
Z humanistycznego punktu widzenia jeśli tylko ci się coś podoba to  masz  rację, nie tylko w prądzie 230 AC. . Możesz to podeprzeć  zgrożeniami a to pomaga w realizacji. Więc avanti. Ja jako stary niestety wyjadacz lubie tanio i skutecznie czyli Castorama chociaż mam dwie listwy kupione u prywaciarza lata temu  w  Wenezueli które sa jeszcze gorsze i głiupsze ale co zrobić. jak juz są . Taki hard core tyle że chodze i pytam dlaczego takiej fajnej prościzny nie można u nas mieć z Castoramy bo zaraz będzie że brak CE. . 

royal

  • 369 / 1685
  • Zaawansowany użytkownik
20-08-2019, 11:42
O tu  sobie jest w akcji listwa firmy Forza.