Audiohobby.pl

Słuchawki iBasso SR1

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
14-04-2019, 22:52
Topowe Meze sa chyba jeszcze latwiejsze w 'ujezdzeniu' od D8000, wyjatkowo przyjazny charakter i dobry kompromis pomiedzy plastycznoscia i detalem. Moglyby byc co prawda tansze, ale akurat w ich przypadku nie mozna sie przyczepic do wykonania, bo nie dosc ze solidne to jeszcze wyjatkowo artystycznie zrobione, a gdyby nie to ostatnie, zapewne wycenili by je na jakies 8k PLN.

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
14-04-2019, 23:08
A jak się będą miały w tym aspekcie do Empyreanów i D8000, PS2000?

PS. Dół pasma bedzie dawał radę w PSach na tle Finali skalą i masą?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
14-04-2019, 23:15
Masa i skala na pewno PSy nie odstaja, ale to najlepiej samemu usyszec, i zwrocic tez uwage na kontrole niskich czestotliwosci, szybkosc basu, przestrzennosc i jego teksture itp., a do tego tylko i wylacznie wlasne uszy i nagrania ;')

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
14-04-2019, 23:20
Tekstura, no cóż wiesz jak to ja, fakturowanie zawsze u mnie na twardo i sprężyście. Wtedy jest bas. Chyba wiem o co Ci chodzi. W Twoich Pionkach ponoć bas jest bardzo szybki a Gradosom zarzucasz że są wolne. PSy są wolniejsze na dole niż Pionki i Finale?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
14-04-2019, 23:39
To sa zbyt powazne sprawy aby tak sobie o tym pisac, trzeba sluchac, zwlaszcza jesli powaznie myslisz o kupnie ;'))

A serio, duzo zalezy od uzytych wzmacniaczy, lampy/tranzystora, efekty moga zaskakiwac, sluchawki moga miec tendencje wlasna do danego grania, ktora jakis wzmacniacz potrafi skorygowac.

Jedno co pewne, to raczej zadne z tych nausznikow nie powinny Cie sonicznie rozczarowac w departamencie potegi i ogolnej jakosci, moze byc, ze ostatecznie to wygoda na glowie i cena beda decydujace. Ja wybralem Pionki i teraz zrobilbym dokladnie tak samo, ale moglbym rownie dobrze zyc z Meze albo i D8000. PS-y mi nie leza ergonomicznie.

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
14-04-2019, 23:58
Ergonomicznie takie D8000 to też mistrzostwo nei jest swoja droga. Ważą teoretycznie mniej niż PS2000 (jeśli w PS2000  odliczyć kabel który powiedzmy będzie spoczywał na biurku) i na głowie też siedzą tak sobie. Chociaż te pady od PSów przy tej wadze? Sam nie wiem, D8000 będą bezpieczniejsze na pewno pod tym względem bo zamykają ucho bezpośrednio. Najlepsze pod tym wzgledem są Utopie, lżejsze niż PSy i D8000, najlepsze poduszki. Chyba tylko Meze  siadają do nich.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
15-04-2019, 10:34
Prosty test. Sluchasz muzyki na lezaco i jak sluchawki zostaja 'na miejscu' to jest dobrze. PSy zawsze lecialy i trzeba bylo je podpierac.

Najlepiej siedza faktycznie Utopie razem z Meze i Pionkami, potem dopiero D8000, a na samym koncu PSy.

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
15-04-2019, 12:04
Nie no, ze słuchawkami raczej nie leżę, na pewno nie z tymi flagowymi. Najprędzej z dokanałowymi albo nausznymi :) Jak nie spadają z głowy przy normalnym słuchaniu w fotelu to jest okej ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
15-04-2019, 12:22
ja sie lubie relaksowac muzyka na kanapie, bo siedzenie na 'sztywnym wyproscie' nie daje tego komfortu ;')

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
15-04-2019, 12:34
Mam taki fotelik dzięki któremu nie siedzę na sztywno tylko jakby w pół leżę sobie przy monitorku :D Nogi na kant biurka o ścianę i pozycja "a la luzak po paru drinkach" ;) PSy nie powinny spadać.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
15-04-2019, 23:02
Są jakieś Denony D7000 na allegro. Można przycelować w nie ostatni dzień.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2008 / 4316
  • Ekspert
18-04-2019, 20:46
Panowie aktualnie mam mocno wiekowe sony MDR cd 3000,ciągle słucha się na nich zacnie ale powoli wymagają poważnej renowacji co nie jest bardzo proste. Myślałem nad następcami tak do 2 kzł i po wpisach na AH myślę , że iBasso SR1 mogły by być godnym następcą. Co o tym myślicie, może już jakieś dłuższe odsłuchy. Dzięki za opinie.

@pajtek, tak się składa, że mam Sony MDR CD3000 i mogę je porównać z iBasso SR1.
Moim zdaniem, CD3000 mają ostrzejszą górę, dźwięk bardziej lekki, jasny i napowietrzony.
W porównaniu do SR1 trochę bardziej suchy, z uwydatnionymi sopranami.
Jak się można domyślać i Basso SR1 są łagodniejsze. :)
Mają dźwięk ogólnie masywniejszy, niżej schodzący (bardziej dociążony) i barwniejszy.
SR1 są mniej detaliczne, za to równiejsze. Żaden zakres pasma nie dominuje.
Wokal mają ciemniejszy. W moim odbiorze bardziej naturalny.
Krótko mówiąc po CD3000, na SR1 nie będzie dyskomfortu. Są to porównywalne słuchawki.
W zależności od tego, co kto woli, SR1 mogą być nawet uznane za lepsze od CD3000.
Choć nie bardzo potrafię to uzasadnić, nadal preferuję jednak CD3000.
Na pytanie, dlaczego? - nasuwają mi się dwie, równie dobre odpowiedzi:
 pierwsza – "a bo tak” i
 druga – "większa kultura grania”.
Jedna i druga odpowiedź, równie niewiele mówią jak to, że na CD3000 nadal lepiej mi się słucha.
Co moim zdaniem potrzeba, aby się to zmieniło?
W SR1 musi ułożyć się (uporządkować) dół pasma, no i co nieco otworzyć góra.
Liczę na to, że "po wygrzaniu", te niewielkie mankamenty znikną.
Jakość dźwięku naprawdę dobra i jak @Campton, też uważam, że SR1 to słuchawki z potencjałem.
Co jeszcze mogę dodać?
Jestem pewien, że zakup iBasso SR1, to dobory wybór i "będzie Pan zadowolony". :-)

Ps. @pajtek, daj znać na PW, gdybyś sprzedawał CD3000. :)

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
18-04-2019, 21:00
Jeśli w brzmieniu SR1 sporo miesza modyfikacja padów, a z tego co wiem to są słuchawki półotwarte, to znaczy, że góra w nich jest "otwartym tematem" można by powiedzieć ;-) To wnioskuję oczywiście z tego co o nich dotychczas napisano.

PS Karol, chyba podeślę Ci swoje ostatnie nabytki, czyli RS1 do posłuchania, one mi głowę urywają ostatnio. Miałem prawie wszystkie Grado i ten egzemplarz jest jakiś dziwny, albo brak mi dobrego odniesienia, sam już nie wiem, nigdy mi żadne Grado aż tak dobrze i równo mi nie grały :-)

Karol

  • 2008 / 4316
  • Ekspert
18-04-2019, 21:28
Paweł, mam lepszą propozycję.
Myślę, że nie ma co ich podsyłać, tylko powinieneś wpaść z nimi do mnie.
Posłuchamy, porównamy z Grado PS1000 ( RS2 dalej nie mogę znaleźć :) ), z iBasso SR1 i innymi słuchawkami.
Przy okazji sprawdzisz, jak one brzmią w innym torze.
Być może, stać je jeszcze na wiele więcej. :)

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
19-04-2019, 08:47
Co Wy wiecie o słuchawkach hehe
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.