Audiohobby.pl

Słuchawki iBasso SR1

Compton

  • 129 / 3320
  • Aktywny użytkownik
01-04-2019, 12:24
No, w końcu znalazłem czas, aby coś napisać o SR1 
Źródło to dac Bryston BDA-2, amp Bryston BHA-1 połączone klocki Harmonixem HS-101 GP XLR.
Po wyjęciu z pudełka (zakładam, że to sztuka testowa - wygrzana) nie usłyszałem ciepła, pulchnego midbasu i detalicznej góry. Zagrały dla mnie całkiem spójnym pasmem,  w którym to bas należy raczej to sztywnych, zdyscyplinowanych i sprężystych. Jest w wystarczającej ilości względem reszty, nie zapuszcza się całkiem nisko, ale głównie występuje w średnim i wyższym zakresie. Bardzo dobrze oddaje faktury i ma świetną kontrolę i dynamikę. Do ideału zabrakło trochę większego dociążenia i zejścia. Średni tony prezentowane są dyfuzyjnie, zakres ten jest nie próbuje się przymilać i przybliżać do nas. Jest podany w pewnej perspektywie, z bardzo dobrą separacją i lokalizacją źródeł. Barwa średnicy dla nie jest neutralna. Głosy czy instrumenty są prezentowane wiernie, z dyscypliną co przy niektórych nagraniach skutkuje pojawieniem się pewnej dozy surowości. Daje to na pewno bardzo dobrą czytelność, artykulacją i wgląd w nagranie.
Górne rejestry prezentowane są w stonowany sposób. Największy nacisk i wyrazistość mamy na niższej górze razem z górną średnicą. średnie częstotliwości sopranów są lekko stłumione, dzięki temu SR1 są całkowicie pozbawione sybilantów i natarczywości. Skutkuje to też tym, że osłabiona jest rozdzielczość i żywiołowość pasma, dając uczucie pewnego zdławienia, lekkiego kocyka i brak przysłowiowej kropki na i w kwestii wybrzmienia. Ogólnie, z dwojga złego, lepiej chyba tak dla uniwersalności i ogólniej synergii. Najwyższa góra z kolei niesie całkiem sporą ilość powietrza, dzięki czemu czuć sporo luzu i swobody.  I w tym miejscu należy właśnie wspomnieć o przestrzenności, którą to słuchawki mają całkiem niezłą. Opiera się ona właśnie na pogłosowości i takiej tunelowości. Oczywiście, czuć głębię nagrania, akustykę nagrania, wielkość sceny, to trzeba przyznać robi wrażenie. Holografia również potrafi pozytywnie zaskoczyć.
Dla mnie ogólnie słuchawki są całkiem uniwersalne , jeżeli chodzi o repertuar. Nie brakuje im słabych stron. Są dynamiczne, neutralne, nieagresywne, przestrzenne, choć osobiście gustuję w bardziej dociążonym, ocieplonym dźwięku o mniejszej pogłosowości, a z kolei wyższej rozdzielczości.

Karol

  • 2004 / 4295
  • Ekspert
02-04-2019, 00:51
@Campton,
wychodzi na to, że właściwie zgadzamy się w ocenie grania iBasso SR1. :)

Mogę dorzucić, że słuchawki są wygodne i dobrze trzymają się głowy, ale raczej w nich nie pobiega.
Są bardzo czułe. Po podłączeniu do dziurki Cary Sli-80 słychać bardzo cichutkie mruczenie.
Całkiem dobrze grają prosto z telefonu, ale na zewnątrz chyba się nie nadają.
Na pewno nie z firmowym kablem, który mocno mikrofonuje.
Poza tym, dosyć łatwo zaczepić o cokolwiek muszlami, o mało opływowym kształcie.
Dobrze w nich słychać, co się dzieje w otoczeniu, ale i otoczenie dobrze słyszy, to czego my słuchamy.
W razie nagłego deszczu, woda na pewno dostanie się do środka.
Wyglądają całkiem ciekawie, choć jak pisałem, lepiej wyglądają na stojaku niż na mojej głowie.

Moim zdaniem są dużo lepsze i to we wszystkich aspektach, od Meze 99 Classics.
W niektórych utworach bas mają lepszy niż Gardo PS1000, górze jednak, co nieco brakuje.
W porównaniu do Denon AH-D7100 średnica RS1 brzmi normalnie, (nie jest "podkolorowana") i są o wiele bardziej wyraziste. Basów nie ma nawet co porównywać. Zdecydowanie na korzyść RS1.
Słuchając na RS1 muzyki z gęstych plików, powstałych po zripowaniu płyt do formatu FLAC, zwróciłem uwagę na trzaski w przerwach między utworami. Wcześniej na innych słuchawkach, jakoś ich nie słyszałem.

Swoim graniem najbardziej przypominają mi Grado PS1000.
Z tą różnicą, że RS1 grają szczuplejszym dźwiękiem, (trochę mniej na skrajach pasma).
Bas nie jest tak dociążony, a na górze mniej: powietrza, oddechu, świtała, rozmachu.
Są u mnie już z tydzień. Jak do tej pory nie zauważyłem jakiś specjalnych zmian w dźwięku.
Ten drugi egzemplarz, od początku gra dobrze.
« Ostatnia zmiana: 02-04-2019, 13:47 wysłana przez Karol »

Compton

  • 129 / 3320
  • Aktywny użytkownik
07-04-2019, 11:01
@Karol, ja myślę, że SR Jedynki chyba muszą pograć te kilkaset godzin aby się ułożyły - wówczas chciałbym je posłuchać jeszcze raz, bo czuję pod skórą, że one mają znacznie większy potencjał do grania.
Poza tym bardzo mi się podobają - są swietnie spasowane i materiały użyte są dobrej jakości.
Trzymając je w rękach, ma się wrażenie klasy, czego czasami nie da się powiedzieć o znacznie droższych konstrukcjach.
Mam teraz pożyczonego Bursona Playmate i z wersją Classic myślę, że stworzyli by świetny zestaw za nieduże pieniądze.

pajtek

  • 7 / 1928
  • Nowy użytkownik
13-04-2019, 08:50
Panowie aktualnie mam mocno wiekowe sony MDR cd 3000,ciągle słucha się na nich zacnie ale powoli wymagają poważnej renowacji co nie jest bardzo proste.Myślałem nad następcami tak do 2 kzł i po wpisach na AH myślę , że iBasso SR1 mogły by być godnym następcą.Co o tym myślicie, może już jakieś dłuższe odsłuchy.Dzięki za opinie.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
13-04-2019, 11:00
A bierzesz pod uwagę coś jeszcze do 2 kaflonów? Trochę tego jest, pare dobrych modeli się znajdzie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pajtek

  • 7 / 1928
  • Nowy użytkownik
13-04-2019, 14:25
Ostatnio słuchałem tak na szybko Sennheiser 700 było nieźle ale to nie poziom soniaków i u kolegi Hifiman zdaje się model sundara to nie mój dźwięk.Natomiast dość pozytywnie wspominam starsze denony AH D 7000 tylko, że te nowsze tak nie grają.Natomiast zupełnie nie znam nowych modeli meze, LC czy audeze.Muszę spróbować gdzieś posłuchać.A tak wogóle to stare sony grały tak ,że chyba celować musiałbym w półkę absolutnie najwyższą.Z tym ,że 10 kzł nie da rady wydać.Mogę podskoczyć do max 3 tysi.Ale wiadomo najpierw odsłuchy.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
13-04-2019, 15:01
Jak ma byc poziom tych Sony to strzelam że z dzisiejszej produkcji  słuchawki 6000zł +
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
13-04-2019, 19:38
Powtorze sie tutaj raz jeszcze, do 3k, a nawet i do 5k, koniecznie odsluchalbym Quady Era-1, dla mnie sporo lepsze od HD660/HD700.

ps. z Meze warte uwagi sa tylko te topowe Empyreany, ta sama klasa co np. D8000, ale to juz zupelnie inne ceny.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
13-04-2019, 20:18
Będę nudny jak zwykle, ale do 3 tys są PS500e na mp3 store. Znowu im spuścili cene o 100zł. Zastanawiam się czy nie napisać do Piotra czy nie chce ich na recenzję. W sumie to tylko chcę zobaczyć czy potwierdzi to co myslę.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
13-04-2019, 20:51
Za 600 dolarów ostatnio można było kupić na massdropie Kossy ESP950 z energizerem np.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
13-04-2019, 21:17
Jak ma byc poziom tych Sony to strzelam że z dzisiejszej produkcji  słuchawki 6000zł +
Bez przesady. Jak dla mnie, to stara wersja Beyerdynamic T1 czy Sennheiser HD800 to już lepsze słuchawki od CD3000, a używki można dorwać poniżej 3kzł, Beyery nawet bliżej 2kzł. Jak mają być zamknięte, to Fostex TH900 z drugiej ręki to będą już IMO lepsze słuchawki niż Sony. Pytający coś wspominał o D7000, a to pokrewne konstrukcje.
Natomiast jednym z obecnych killerów w aspekcie stosunku jakości do ceny są HiFiMany HE400i. Ex-demo można kupić za 700zł, a nówki za 1300 a może już mniej. Słuchawki z marszu lepsze od podobnie wycenianych HD600, a po wymianie kabla jeszcze lepsze.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
13-04-2019, 21:19
Michał jak zawsze głos rozsądku. Miałem na mysli nowe Klipsche tak po cichu i własnie TH900 ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
14-04-2019, 21:37
Tak sobie myślę o tych HD800 które keidys miałem. Tak się nimi jarałem a chyba bym ich drugi raz w zyciu nigdy juz nie chciał. T1 w drugiej rewizji może tak, ale HD800 nie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
14-04-2019, 22:11
Jak sie zbuduje caly system pod HD800 to one potrafia zagrac i to znakomicie, ale to nie sa nauszniki, ktore same 'pomagaja', wiekszosc dobrego trzeba w nie dopiero wpompowac.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
14-04-2019, 22:26
Wydaje mi się że najmniej "uposledzonymi" słuchawkami które najwięcej dobrego dają od siebie ot tak, są D8000. Meze Empyrean potrafią tak samo, czy będą zgrzytać ze średnim torem? Bo HD800 z całkiem niezłą elektroniką potrafiły napsuc krwi. Ostatnio ten autystyczny kolega z "Z reviews" chwalił te Meze. Mi się na razie nie chce jeździć i słuchać ale ktoś mi tu wciska w mózg Sonorsy X ostatnio.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.