Audiohobby.pl

Guitar & Horn - zestawy głośnikowe Audiohobby.pl

lancaster

  • Gość
20-08-2018, 21:49
duzo sie tego robi do wozenia ;-) Lutek jak chodzi o fulle wpadne z czyms co jest adekwatne wielkoscia na basie, Tannoy to w koncu 12cali, 8 cali full jet fajna sprawa ale jak porownasz z czyms o 2 kalibry wiekszym to nie masz tej skali. Teraz mamy 10 calowke wiec sprawa wyglada lepiej, ale Grzesiek juz marudzi o fullu 12 cali czyli w sam raz na takie porownanko  :-)

A jak chodzi o moja wycieczke do Ciebie to jesien aktualna jak najbardziej, przed AS w Warszawie powinno sie udac.
Na ta chwile sam jestem ciekaw jak zagra stereo forumowe obok Tanoi, a psa juz nie raz w zyciu slyszalem jak szczeka, lepiej niz z jakiegokolwiek sprzetu audio i z różnych stron :-))

Lutek

  • 535 / 5832
  • Ekspert
21-08-2018, 09:28
Ok. , niech bedzie jesien. Moze dozyje - samopoczucie nieciekawe... :-(

lancaster

  • Gość
21-08-2018, 10:40
dozyjesz dozyjesz i zmienisz kolumny hehehehe :-))))

Lutek

  • 535 / 5832
  • Ekspert
21-08-2018, 20:41
Po tylu latach sluchania na tych samych wypadaloby wreszcie zmienic, a kto wie czy nie zafascynuje mnie na tyle brzmienie kolumn forumowych aby to zrobic, bo po porownaniach z jedna kolumna juz zapowiadalo sie bardzo ciekawie, zwazywszy ile to jeszcze bym na tej zmianie zarobil ? No bo gdybym sprzedal swoje i zbudowal forumowe ? Wystarczy policzyc i wychodzi niezly interes... :-)

Haka

  • 2996 / 5153
  • Ekspert
21-08-2018, 22:10
zwazywszy ile to jeszcze bym na tej zmianie zarobil ? No bo gdybym sprzedal swoje i zbudowal forumowe ? Wystarczy policzyc i wychodzi niezly interes... :-)

Ech Ci Poznaniacy...



Pietrzak kiedyś żartował, że Poznaniak z Krakowiakiem wynaleźli drut, jak sobie próbowali monetę z palców wyrwać ;D

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
22-08-2018, 09:22
Pudło! Lutek nie jest Poznaniakiem. To "Krzyżak" !!!

P.S. Lutek, podczas naszych wizyt, zwykle przyjmuje nas w tego typu stroju. Ciągle też narzeka, że dźwięk z jego Tannoyów jest trochę "metaliczny" :-)
« Ostatnia zmiana: 22-08-2018, 09:46 wysłana przez Gustaw »

Cypis

  • 2479 / 5004
  • Ekspert
22-08-2018, 09:58
Pietrzak kiedyś żartował, że Poznaniak z Krakowiakiem wynaleźli drut, jak sobie próbowali monetę z palców wyrwać ;D

A ja słyszałem, że Szkoci to są krakowiacy albo poznaniacy wygnani z kraju za rozrzutność.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

ISOPHON

  • 23 / 3779
  • Użytkownik
22-08-2018, 18:15
Tak sobie czytam ten interesujący wątek..a dlaczego nie użyłeś głośnika TONSIL GDN30/60/3 tzw.kobalta-pasmo od góry ? cena ? podobno jest znacznie lepszy ? Słuchałem kiedyś TONSIL ZG80C115(jest tam użyty jako niskotonowy) piękne to było granie(a może czar wspomnień ?)..Swoją drogą gdyby Tonsil pomyślał to mógłby wypuścić taką linię vintage w pięknej naturalnej okleinie..a tak wypuszcza..wizualne potworki(Altus 280,380).Wystarczy popatrzeć na Harberth..
« Ostatnia zmiana: 22-08-2018, 18:23 wysłana przez ISOPHON »

lok

  • 432 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
31-08-2018, 20:25
I jak czy już ktoś złożył kolumny.  Ja słucham i z każdym dniem grają przyjemniej. Bardzo muzykalne. Muzyka płynie. W porównaniu do mojego systemu brakuje może trochę rozdzielczości i powietrza wokół instrumentów. Trochę energii na górze. Nie potrafię tego opisać. Może to tez być wina wzmacniacza. Tych kolumn słucham na tanim tranzystorze. Moje kolumny grają z SET na lampie 300b.
Porównanie nie jest miarodajne ponieważ jest to system 10 krotnie droższy. Bas fajny sprężysty mięsisty dobrze kontrolowany.
Dla tych kolumn nie mam odniesienia do firmowych konstrukcji.
Jeżeli one faktycznie kosztują 1kzl to jest to petarda.
Polecam budować budować. 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
02-09-2018, 10:11
Waters to dobrze brzmi nawet na pierdziawkach do komputera :)

Nie ma zestawów głośnikowych uniwersalnych i do wszystkiego. To znaczy, może takie są ale raczej drogie, raczej do studia i dla wiekszości słuchaczy brzmiałyby "nudno".

Ten sam ból. dotyczy znacznie droższych konstrukcji, które najlepiej wypadają z jakimiś "wolnymi kawałkami" albo dobrze odtwarzają "plumkanie" albo "gitarę solo" itp.

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
02-09-2018, 14:50
Waters to dobrze brzmi nawet na pierdziawkach do komputera :)

Nie ma zestawów głośnikowych uniwersalnych i do wszystkiego. To znaczy, może takie są ale raczej drogie, raczej do studia i dla wiekszości słuchaczy brzmiałyby "nudno".

Ten sam ból. dotyczy znacznie droższych konstrukcji, które najlepiej wypadają z jakimiś "wolnymi kawałkami" albo dobrze odtwarzają "plumkanie" albo "gitarę solo" itp.

Ta wypowiedź jest bardzo trafna na tle całego szumu forumowego. W pełni się pod nią podpisuję. Ociera się nawet o iluminację :)

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
02-09-2018, 14:55
Takie iluminacje to miałem po wejściu do kazdego salonu audio sprzetu za pierdylion złotych. A ten watek jest o wykonaniu sobie w domu prostego zestawu niemal z "byle czego", a - wg relacji słuchaczy - potrafiącego zachwysić nie mniej niż kultowe zestawy dla koneserów z jakimś równie kultowymi wzmacniaczami. Coś w tym musi być na pewno i prawie na pewno nie będzie to coś dla każdego, bo takie nie istnieje.

meloV8

  • 1552 / 5834
  • Ekspert
02-09-2018, 20:50
To nie obelga w stronę projektu, taki jest fakt. Waters brzmi dobrze na każdym sprzęcie, bo jest świetnie zrealizowany. Natomiast w druga stronę jest już zupełnie trudniej. Malo jest kolumn, nawet za duże pieniądze, które są wstanie zagrać dobrze szeroki zakres muzyki.
Ponoć tak uniwersalne, a przy tym oferujące dźwięk najwyższej jakości są kolumny Revel Ultima Salon2, ale nie miałem okazji ich słuchać.

lok

  • 432 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
02-09-2018, 21:07
Ale sie uczepiliscie Watersa. Ja bardzo lubie ta plyte i jego muzyke.
Najnowsza Kari Bremnes tez brzmi swietnie. Fajne energetyczne granie i wciagajacy wokal.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

lancaster

  • Gość
03-09-2018, 08:55
uwazam ze zestawy G&H są uniwersalne repertuarowo, na etapie strojenia wzieta zostala pod uwage sugestia tetejro by pojsc w lekkie BBC co tez uczyniono.
Bez problemu majac ten komplet glosnikow mozna osiagnąc wiecej iskry z tym ze wtedy balans tonalny zmieni sie a czy sluchac sie bedzie lepiej to zalezy od elektronicki towatzyszacej. W tym przedziale cenowym jak zauwazono urzadzenia mega wyrafinowane nie beda a mimo to uwazam ma szanse sie to bronic skutecznie.
Sam mam kilka urzadzen w  tym budzetowe do testow, bdb efekty z GC na lm3875, nieco zapomniany uwazam neislusznie projekt. Do tego ciekawa propozycja dla kazdej chinskiej lampki ktore maja moce powyzej 15W/kanal.
Przemyslalem projekt i grupe docelowa ;-)
Tak wiec mozna sobie zbudowac system do sluchania muzyki lepszy pod wieloma wzgledami od dowolnego na 15-17cm midbasach za symboliczne pieniadze. Idzie na tym rozrywka, jazz, blues, klasyka.
Do pelni szczescia potrzebny jest tetejro ze swoja plyta ktora dostał od samego Lu ;-)