Cyt Wojciech Pacuła:
„Elita” w tym przypadku będzie oznaczała grupę ludzi szczególnie dobrze zaznajomionych ze sprzętem audio i muzyką/muzyką i sprzętem audio, kolejność dowolna. Dla nich, dla dobrze przygotowanych – przez wielokrotną ekspozycję na muzykę graną na żywo oraz muzykę graną na wysokiej jakości sprzęcie – różnice w brzmieniu między listwą Asura i AR oraz między AR i „podłogą” będą bardzo duże. Nie zdziwię się, jeśli to będzie nawet 100%.""
No i wszystko jasne: 100% różnic, ale nie dla każdego. To doświadczenie jest zarezerwowane wyłącznie dla "elit".
Efektywna alokacja zasobów to podstawowy problem nauki o gospodarowaniu – ekonomii. Gospodarowanie dotyczy zasobów, które są ograniczone. Jeżeli jakiś zasób jest nieograniczony, występuje obficie i w ilościach większych niż ludzie go potrzebują, nie istnieje problem gospodarowania nim.
Jeżeli jakiś zasób jest ograniczony, oznacza to, że jeżeli ktoś otrzyma go tyle ile potrzebuje, to ktoś inny nie otrzyma zasobu w oczekiwanej ilości. Z reguły przy danych założeniach wyjściowych, można rozsądnie ten zasób rozdzielić pomiędzy potrzebujących. Sposób takiego podziału, biorący pod uwagę optymalne w tym przypadku pożytki gospodarcze nazywa się efektywną alokacją zasobów.
Alokacja efektywna w sensie Pareta może być opisana jako takie rozmieszczenie, przy którym:
nie ma sposobu na poprawę sytuacji wszystkich osób zaangażowanych w proces wymiany, albo
nie ma sposobu poprawy sytuacji którejś z osób, bez pogarszania sytuacji kogoś innego, albo
wszystkie korzyści z wymiany zostały wyczerpane, albo
nie ma możliwości wzajemnie korzystnej wymiany.
Czyli dany zbiór gustów konsumentów, zasobów produkcyjnych i techniki alokacji jest efektywny w sensie Pareta, jeśli niemożliwe jest przejście do innej alokacji, która polepszyłaby położenie niektórych osób bez szkody dla innych.
Znalezienie takiego idealnego podziału zasobów (dóbr) nie jest łatwe. Przyjęte kryteria podziału mogą naruszać interesy społeczeństwa, czasem nie uwzględniają szerszego kontekstu ani konsekwencji jakie mogą wywołać w przyszłości (np. dług wobec przyszłych pokoleń).
Niektóre potencjalnie nieograniczone zasoby są ograniczane prawnie lub etycznie. Na przykład utwory w formie elektronicznej mogą być teoretycznie zwielokrotniane w nieskończoność, jednak na rozpowszechnianie nakładane są ograniczenia wynikające z praw autorskich.