Audiohobby.pl

Asura QRS - wątek z pytaniami otwartymi

slawek.xm

  • 23 / 5026
  • Użytkownik
17-12-2017, 06:40
..chciałoby sie podyskutować nie tylko o wrażeniach dźwiekowych ale o budowie i zasadach działania ..
Czy ja wiem? Jak kupuję miotłę to ma zamiatać, jak wzmacniacz to ma wzmacniać, jak kabel to przewodzić a pudełko od rafaella?
moze stac :):):)
w sumie jest to element stojący

colcolcol

  • 925 / 5279
  • Ekspert
17-12-2017, 07:11
.. sam się ciekawego może dowiem?
.. no ale pewnie czegoś nie wiem.
Ekspert i nie wie, hmm.
Rafaell, czy nasze dociekliwe pytania nie zaświadczają o niesłabnącej ciekawości świata i otwartości? 

aulait

  • 1386 / 5551
  • Ekspert
17-12-2017, 08:36

Producent twierdzi, że trzeba posłuchać tydzień a najlepiej dwa, żeby poczuć różnicę. Ja wyjdę do toalety i muszę sprawdzić, które źródło aktualnie gra. Po dwóch tygodniach to sobie mozna najwyżej wymyślać jakieś zmiany. Dla mnie to jedno stwierdzenie już dyskredytuję producenta. Trzeba dojrzeć do tego (psychicznie), żeby poczuć różnice?

Nie wiem czy umożliwienie komuś testowania przez aż dwa tygodnie jest powodem do dyskredytowania; no ale pewnie czegoś nie wiem.

Zadam to pytanie ponownie. Czy jesteś w stanie udowodnić, że rozpoznajesz swoje urządzenie w ślepych testach?

colcolcol

  • 925 / 5279
  • Ekspert
17-12-2017, 08:47
Jeżeli to urządzenie ma "stać" to zmysł wzroku jest nieodzowny do rozpoznania. A można dotykać?

slawek.xm

  • 23 / 5026
  • Użytkownik
17-12-2017, 19:04
wg mnie można dotykac pocierać głaskać klepać,całowac wąchać , przesuwać podnosic odwracać ustawiać oglądać podgladac ale przede wszystkim słuchać muzyki ze swojego systemu:):):)

colcolcol

  • 925 / 5279
  • Ekspert
18-12-2017, 07:55
Cyt Wojciech Pacuła:
„Elita” w tym przypadku będzie oznaczała grupę ludzi szczególnie dobrze zaznajomionych ze sprzętem audio i muzyką/muzyką i sprzętem audio, kolejność dowolna. Dla nich, dla dobrze przygotowanych – przez wielokrotną ekspozycję na muzykę graną na żywo oraz muzykę graną na wysokiej jakości sprzęcie – różnice w brzmieniu między listwą Asura i AR oraz między AR i „podłogą” będą bardzo duże. Nie zdziwię się, jeśli to będzie nawet 100%.""
No i wszystko jasne: 100% różnic, ale nie dla każdego. To doświadczenie jest zarezerwowane wyłącznie dla "elit".

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5350
  • Ekspert
18-12-2017, 09:10
Cyt Wojciech Pacuła:
„Elita” w tym przypadku będzie oznaczała grupę ludzi szczególnie dobrze zaznajomionych ze sprzętem audio i muzyką/muzyką i sprzętem audio, kolejność dowolna. Dla nich, dla dobrze przygotowanych – przez wielokrotną ekspozycję na muzykę graną na żywo oraz muzykę graną na wysokiej jakości sprzęcie – różnice w brzmieniu między listwą Asura i AR oraz między AR i „podłogą” będą bardzo duże. Nie zdziwię się, jeśli to będzie nawet 100%.""
No i wszystko jasne: 100% różnic, ale nie dla każdego. To doświadczenie jest zarezerwowane wyłącznie dla "elit".

Efektywna alokacja zasobów to podstawowy problem nauki o gospodarowaniu – ekonomii. Gospodarowanie dotyczy zasobów, które są ograniczone. Jeżeli jakiś zasób jest nieograniczony, występuje obficie i w ilościach większych niż ludzie go potrzebują, nie istnieje problem gospodarowania nim.

Jeżeli jakiś zasób jest ograniczony, oznacza to, że jeżeli ktoś otrzyma go tyle ile potrzebuje, to ktoś inny nie otrzyma zasobu w oczekiwanej ilości. Z reguły przy danych założeniach wyjściowych, można rozsądnie ten zasób rozdzielić pomiędzy potrzebujących. Sposób takiego podziału, biorący pod uwagę optymalne w tym przypadku pożytki gospodarcze nazywa się efektywną alokacją zasobów.

Alokacja efektywna w sensie Pareta może być opisana jako takie rozmieszczenie, przy którym:

nie ma sposobu na poprawę sytuacji wszystkich osób zaangażowanych w proces wymiany, albo
nie ma sposobu poprawy sytuacji którejś z osób, bez pogarszania sytuacji kogoś innego, albo
wszystkie korzyści z wymiany zostały wyczerpane, albo
nie ma możliwości wzajemnie korzystnej wymiany.
Czyli dany zbiór gustów konsumentów, zasobów produkcyjnych i techniki alokacji jest efektywny w sensie Pareta, jeśli niemożliwe jest przejście do innej alokacji, która polepszyłaby położenie niektórych osób bez szkody dla innych.

Znalezienie takiego idealnego podziału zasobów (dóbr) nie jest łatwe. Przyjęte kryteria podziału mogą naruszać interesy społeczeństwa, czasem nie uwzględniają szerszego kontekstu ani konsekwencji jakie mogą wywołać w przyszłości (np. dług wobec przyszłych pokoleń).

Niektóre potencjalnie nieograniczone zasoby są ograniczane prawnie lub etycznie. Na przykład utwory w formie elektronicznej mogą być teoretycznie zwielokrotniane w nieskończoność, jednak na rozpowszechnianie nakładane są ograniczenia wynikające z praw autorskich.

Gustaw

  • 3856 / 3312
  • Administrator
18-12-2017, 09:45
???

Rafaell

  • 5033 / 5888
  • Ekspert
18-12-2017, 10:08
???



Kolega colcolcol chciałby rynek regulowany ale to razem z gospodarką ludowego socjalizmu już przerabialiśmy.

O co mu chodzi poczytajmy dalej:



Alokacja zasobów jest zależna od rodzaju struktury rynku, na którym dany zasób występuje. Rozróżnia się następujące struktury:

Wolny rynek – jest to rodzaj rynku na którym alokacja jest ustalana poprzez mechanizmy rynkowe, tj. popyt i podaż. Cena danego dobra jest ustalana przez przecięcie krzywych popytu i podaży, zostaje określony poziom cen i ilości danego dobra, na które jest zapotrzebowanie. Na rynku tym dany zasób jest najlepiej rozdysponowany.
monopol różnicujący ceny – monopolista posiadający dany zasób jest w stanie sprzedać go po różnych cenach, może do tego wykorzystać np. aukcje.


Monopol – monopolista określa cenę danego zasobu, która maksymalizuje jego zysk. Cena takiego zasobu jest zazwyczaj zdecydowanie wyższa niż na rynku konkurencyjnym. Może on sztucznie regulować podaż i ograniczać dostępność danego zasobu, co prowadzi do nieefektywności rynku.


Rynek regulowany – cena jest odgórnie ustalana, np. przez rząd. Można założyć, że zasób jest ograniczony ilościowo i regulator określa cenę poniżej ceny rynkowej, co powoduje, że na dany zasób jest duży popyt i występuje nadwyżka popytu nad podażą. Skutkiem takiej sytuacji jest to, że dostawca zarabia mniej, niż gdyby cena ustalana była na rynku konkurencyjnym i nie osiąga maksymalnego możliwego zysku. Osoby, które chcą nabyć dane dobra, mogą ich nie nabyć nawet posiadając wystarczającą ilość środków, co w konsekwencji prowadzi do sytuacji, w której rynek staje się nieefektywny.

Gustaw

  • 3856 / 3312
  • Administrator
18-12-2017, 10:12
W mojej skromnej opinii powyższe wpisy to modelowy troling

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5350
  • Ekspert
18-12-2017, 12:06
W mojej skromnej opinii powyższe wpisy to modelowy troling

W mojej neuroza spowodowana nieprzygotowaniem człowieka ewolucyjnie do coraz trudniejszych-bardziej skomplikowanych sytuacji życiowych w obecnych czasach.

Gustaw

  • 3856 / 3312
  • Administrator
18-12-2017, 12:17
Rafael,

Pozwolę sobie za godzinkę poczyścić wątek. Chodzi wyłącznie o przejrzystość

OK?

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5350
  • Ekspert
18-12-2017, 12:34
Rafael,

Pozwolę sobie za godzinkę poczyścić wątek. Chodzi wyłącznie o przejrzystość

OK?
Tak, kącik ślepych testów na tym forum też jest gdzie indziej.

aulait

  • 1386 / 5551
  • Ekspert
18-12-2017, 12:44
To nie jest też kącik do wciskania ludziom ciemnoty przez producentów. Od tego jest "Audio Salon" Jeśli mają zostać Twoje "enigmatyczne" wpisy promujące Twój produkt, to moje wpisy powinny zostać tym bardziej.

Gustaw

  • 3856 / 3312
  • Administrator
18-12-2017, 13:31
OK. Niczego nie ruszam. "Lepsze wrogiem dobrego".