Audiohobby.pl

Kącik deckowego serwisanta

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
07-11-2022, 09:49
Bardzo dobrze że kupiłeś. Trzeba się chwalić pozytywnymi rzeczami:)))) Teraz wszelkie naprawy, serwisowanie będzie sprawniejsze.

ArturP

  • 1291 / 2762
  • Ekspert
07-11-2022, 13:38
Poza tym ja se kupiłem i się chwale !
A to przepraszam, jak tak (?) to Ci się chwali. ;)

Hammer

  • 4654 / 2265
  • Ekspert
09-11-2022, 09:16
Bardzo  często używam zooomu do lutowania, choćby dzisiaj  udało się przelutować walkmana i odzyskać dźwięk w prawym kanale.
Warto zaopatrzyć się w lupke by móc zaglądnąć w d....e .....
Najprościej kupić okulary korekcyjne z dużym zoomem, ale uwaga, nie pracować z nimi długo bo się oczka męczą, mam dużą lupe a niedawno trafiłem na lupke z klipsami.
To wszystko niestety przydaje się w robocie ze sprzętem.

Hammer

  • 4654 / 2265
  • Ekspert
28-11-2022, 14:55
Następne ciekawostki po odwiedzinach w sklepach modelarskich
Piny i śrubki do łączenie pękanych plastyków
W sam raz do uszytwnienia złamanego ząbka do blokady kieszeni w Nadzie.
Sklejony trzyma się super ale warto wzmocnić pinem.
No i hiper wiertełka.......

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
28-11-2022, 22:22
To bardzo dobra wiadomość i przydatna:)))

pień

  • 2216 / 1002
  • Ekspert
09-01-2023, 12:41
Hey :)
  Tutaj taki zakątek gdzie się przewijają różności :)  Śrubki, klucze, mierniki, gumki i sprężynki.
   Mam >listę<  co trzeba w 2023- zrobić-kupić-pojechać-wysadzić w powietrze itd....
 Jest na niej oscyloskop. 
    Jeszcze w starym próbowałem z jakimiś tam udawanym na laptopa ale mnie strasznie wpieniał z wielu powodów.  To się dla mnie nie liczy i cześć na amen z takimi rozwiązaniami.  Bo jeszcze od wk.....   zawała dostanę i kitę odwalę.

 No to jaki >prawdziwy< oscyloskop ?
  Zabytki techniki mnie nie interesują.   Może być średni, mały i najtańszy albo trochę droższy,  wystarczający na pomiary magnetofonowe i wzmacniaczowe :)
  Na bank wielu z Was ma takie urządzenie i może coś sensownego podpowiedzieć :)
     Tak więc - proszę o poradę.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
09-01-2023, 13:09
Jakiś czas temu Arturo był na zakupie nowszego  oscyloskopu. Może coś napisze. ;-)
Ja ze swojej strony mogę polecić firmę Rigol i jej oscyloskopy. Sam mam już ponad 4 lata 1054Z po modyfikacjach i jestem zadowolony.
« Ostatnia zmiana: 09-01-2023, 13:13 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Krzysztof_M

  • 1467 / 5257
  • Ekspert
09-01-2023, 13:35
Ja posiadam 3 analogowe - ale ich nie będę wymieniać bo Cię zabytki nie interesują (i słusznie oczywiście).
Cyfrowy nowy mam jeden: SIGLENT SDS 1104X-E
Kupiłem go po analizie rynku oraz z tego powodu, że w komplecie z dedykowanym generatorem potrafi sam rysować wykresy pasma przenoszenia badanych urządzeń.
Z innych zalet:
Ma ładny i duży monitor.
Ma wbudowany serwer WWW - czyli jak podpiąłem go po kablu sieciowym do sieci domowej (niestety nie ma wifi) to mogę nim sterować wygodnie z poziomu komputera - pojawia się wirtualny oscyloskop w przeglądarce - bardzo łatwo zrobić screenshoty no i odczyt łatwiejszy.
Wystarczająca jak na moje potrzeby analiza FFT.
Soft się nie zacina, nie laguje - wiadomo zawsze mógłby szybciej pracować - ale nie za takie pieniądze.

Ogólnie polecam, ja jestem zadowolony.

To nie jest oczywiście maszyna marzeń, ale działa ok od ponad 3 lat.
Do techniki audio wystarcza, trochę szumi mu wentylator i miałem po upływie gwarancji go sobie zmodować, ale jakoś mi parcie zeszło.
Z upierdliwych rzeczy to jest to maszyna 4 kanałowa ale regulacja pojedyncza - czyli trzeba sobie wybrać kanał, ustawić jego parametry i potem wybrać kolejny itd ...
Dwukanałowe mają czasem niezależne manipulatory.
Ale wersja 2 kanałowa (co nie jest opisane na stronie producenta) ma słabszego proca i działa wolniej i jakieś jeszcze ma rzeczy obcięte - tej nie polecam.

https://www.siglenteu.com/digital-oscilloscopes/sds1000x-e-series-super-phosphor-oscilloscopes/?gclid=EAIaIQobChMIo-qP9bu6_AIVpkeRBR06ewbSEAAYASAAEgK8WvD_BwE


α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

artekk

  • 1694 / 5851
  • Ekspert
09-01-2023, 14:14
Cyfrowy nowy mam jeden: SIGLENT SDS 1104X-E

Mam taki sam, ale zbyt krótko, żeby więcej o nim powiedzieć. Na razie go poznaję ;) I przestawiam się powoli z analoga na cyfrę.
Poza tym mam dwukanałowego analoga Hitachi 20MHz, świeci ładnie i działał ok, tylko przydałaby się mu konserwacja przełączników. W każdym razie, na emeryturę jeszcze nie pójdzie. Do moich zastosowań pewnie w zupełności by wystarczył, ale  zachciało mi się wygody cyfrzaka.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

chorazy3

  • 1460 / 1568
  • Ekspert
09-01-2023, 18:08
A ja tam lubię i polecam analogowe. Bardzo ładne wykresy rysują. Przy naszym używaniu długo powinny posłużyć.
Mój nowy nabytek, Fluke PM3082 z funkcją autokalibracji:
 
Paweł

Krzysztof_M

  • 1467 / 5257
  • Ekspert
09-01-2023, 18:24
A ja tam lubię i polecam analogowe. Bardzo ładne wykresy rysują. Przy naszym używaniu długo powinny posłużyć.
Mój nowy nabytek, Fluke PM3082 z funkcją autokalibracji:
Piękna i trwała maszyna - gratulacje.
Obecnie u mnie wśród analogowych oscyloskopów to właśnie Fluke jest cały czas w użyciu, tylko wyższy model PM3092.
Jednak mam świadomość, że jak pierdyknie kiedyś coś w nim to mogę nie dać rady go naprawić :(
To jednak muzealne zabytki są, nowicjuszowi bym go nie polecał.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

pień

  • 2216 / 1002
  • Ekspert
10-01-2023, 11:16
Fluke nawet mnie się kojarzy pozytywnie :)   W mojej dawnej pracy używaliśmy-  z tym że to były zwykłe mierniki.

   Dziękuję Wszystkim za sugestie :)
Trzeba jednak brać pod uwagę że ja żadnym słynnym konstruktorem elektroniki nie będę heheheheh.   W zasadzie jestem na etapie krowy na rowie która rozkminia działanie łańcucha-  dzięki któremu wygryza  koło w trawie.
   Tak sobie grzebałem w necie i znalazłem np.  taki :

https://www.reichelt.de/de/de/digital-speicher-oszilloskop-25-mhz-2-kanaele-utd-2025-cl-p129858.html?PROVID=2788&gclid=CjwKCAiAk--dBhABEiwAchIwkXgn26uMAuHEEXUJ8_n9DO5heqpJHPSaiXB9gWVRlaoHKQu_YhF-qhoCZgYQAvD_BwE&&r=1

Do regulacji magnetofonu i sprawdzenia wzmaka chyba wystarczy?
  Popatrzcie proszę na cyferki :)  I wyraźcie opinię

chorazy3

  • 1460 / 1568
  • Ekspert
10-01-2023, 11:49
Powinien wystarczyć do audio, tym bardziej, że cena niezła.

Paweł

Krzysztof_M

  • 1467 / 5257
  • Ekspert
10-01-2023, 12:12
Wydaje się nie do pokonania w kwestii ceny do możliwości.
Jako podstawowy pierwszy oscyloskop to się pewnie sprawdzi.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

paluch.

  • 277 / 2732
  • Zaawansowany użytkownik
10-01-2023, 13:13
Mam model UTD2052CL i na moje potrzeby audio w zupełności mi wystarcza.
« Ostatnia zmiana: 10-01-2023, 13:29 wysłana przez paluch. »
Tomek