Audiohobby.pl

Wygodne i trwałe słuchawki.

freak

  • 23 / 5793
  • Użytkownik
12-08-2008, 23:04
Szukam słuchawek o dobrym dźwięku, które jednocześnie będą bardzo wygodne w użytkowaniu i trwałe. Co możecie mi doradzić?
Posiadam wzmacniacz forum608II.
Myślałem nad Sennheiser HD-600 i AKG K-701? Co sądzicie o tych słuchawkach?

josef

  • 536 / 5867
  • Ekspert
12-08-2008, 23:21
pamiętaj o notorycznych problemach z kablem w HD600

a co z Beyerami? czemu nie masz ich na liście?

AdamWysokinski

  • 358 / 5852
  • Zaawansowany użytkownik
12-08-2008, 23:25
Cześć,
Mam AKG701, używam ich od około pół roku z zestawem Sugdena. Temat AKG701 był przerabiany na tym i na innych forach setki razy, więc raczej nic nowego nie dodam :-) Brzmienie naturalne (to czasami jest wadą - źle nagrane płyty brzmią naprawde źle :-) i przestrzenne, bardzo muzykalne, cudowne oddanie głosu ludzkiego. Odczuwam lekki niedobór najniższych częstotliwości. Do muzyki klasycznej, alternatywnego rocka, ambientu - idealne, chociaż nie porównywałem ich z innymi słuchawkami (chciałbym kiedyś posłuchać Sugdena z Grado). Muszle - bardzo miłe w dotyku i wygodne, nie uciskają głowy, skóra pod nimi się nie poci. Wadą jest uczucie kłucia na czubku głowy (pojawiające się po długim - 3-4 godzinnym) słuchaniu, zlokalizowane nieco przed pałąkiem słuchawek - pomaga wówczas lekkie przesunięcie pałąka do przodu. Całość wykonana bardzo dobrze, z dobrych materiałów. Kabel gruby i elastyczny.

Podsumowując: brzmienie 4,8/5,0; wygoda 4,5/5,0; jakość wykonania 5,0/5,0.


__________
I am weasel!
Pozdrawiam,
Adam

freak

  • 23 / 5793
  • Użytkownik
13-08-2008, 00:04
Podałem tylko przykładowe słuchawki. Jestem otwarty na wszelkie propozycje.
Beyerów, nie podałem, bo trochę zniecheciłem się do tej marki. Do tej pory miałem DT-150 i mi się poduszki porozklejały mimo, że słuchawki nie były aż tak intensywnie używane. Nowe kosztują 100zł..
Do tego była to konstrukcja zamknięta, która nie jest zbyt wygodna o czym zdołałem się przekonać.

A jakie są problemy z kablem w HD600?

BTW. Jak na tym forum dodaje się posty? Widzę tylko opcję dodania wpisu jako "odpowiedź na post" i ją właśnie użyłem ;)

freak

  • 23 / 5793
  • Użytkownik
13-08-2008, 00:18
>> AdamWysokinski, 2008-08-12 23:25:32

Jakoś się też skłaniam ku tym słuchawkom. Słyszałem, że są jednymi z najwygodniejszych. Szkoda, że nie możesz ich do niczego przyrównać.

A jak jest z wymianą kabla w K-701? Chciałbym zmienić na jakiś 5-6 metrowy, bo mi 3 metry nie wystarczają? Da się to łatwo zrobić?

Jak ocenicie mój wzmacniacz w stosunku do tych słuchawek? Będą grać synergicznie?

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
13-08-2008, 01:15
Sporo innych osób porównywało różne modele słuchawek. Trzeba przeczytać parę wątków i recenzje w stosownym dziale. Słuchałem Foruma 608 II, ale podrasowanego przez właściciela, i do takiego wzmacniacza nie kupiłbym AKG K701 na pewno, ale nie wiem, czy autorska wersja też tak ma. Beyerdynamic DT880 Pro albo DT990 Pro by pasował, coś z Grado też, zwłaszcza tych bardziej żywiołowych modeli, czyli najlepiej RS1.

Tomek

  • 42 / 5861
  • Użytkownik
13-08-2008, 09:20
>> freak
A jakie są problemy z kablem w HD600?

Z tym kablem to to lekka przesada. Może tylko nie robi najlepszego wrażenia. Ja używam hd 600 już bardzo  długo, chyba 9 rok, cały czas z oryginalnym kablem i jeszcze nic mu nie dolega, jedynie zabezpieczenie przed rozdwajaniem się, w postaci termokurczliwej opaski przesunęło się nieco niżej. Wg mnie te słuchawki, jeśli chodzi o solidbność wykonania i ergonomię, są doskonałe. Z czasem użytkowania mogą się tylko "przyklepać, przyklapnąć" poduszki wokółuszne i nagłowna (u mnie tak się stało). Ale biorąc pod uwagę okres i intensywność  ich użytkowania, pokrycie kosztów nowych i ich wymiana nie stanowią problemu.  
Tomek

josef

  • 536 / 5867
  • Ekspert
13-08-2008, 09:48
>A jakie są problemy z kablem w HD600?

bardzo wielu osobom ten kabel (a konkretnie te małe wtyczki przy muszlach) rozpadały się często

violett

  • 786 / 5855
  • Ekspert
13-08-2008, 09:49
Także uważam, że w HD600 kabel jest b. dobrej jakości i użytkowanie go nawet intesywnie nie powoduje w nim jakiś uszkodzeń czy innych dysfunkcji. Poza tym jest wiele modeli słuchawek z wymiennym kablem i to rozwiązanie zdaje się być nawet wygodniejsze i logiczniejsze. V-tt

aasat

  • 2263 / 5847
  • Ekspert
13-08-2008, 10:10
Myślę, ze do wygodnych i trwałych słuchawek można tez zaliczyć Beyerdynamic DT880

stogdan

  • 305 / 5839
  • Zaawansowany użytkownik
13-08-2008, 10:22
>A jakie są problemy z kablem w HD600?

bardzo wielu osobom ten kabel (a konkretnie te małe wtyczki przy muszlach) rozpadały się często"

Josef ma rację jedno wyciągnięcie wtyczek z muszli słuchawek powodowało problemy które nasilały się z czasem ( przerywanie dźwięku, trzeszczenia) Miałem tak w hd 580 a 600 i 650 są zbudowane podobnie.Ja polecam jeżeli chodzi o jakość wykonania bd 990 ( 2005) , dźwięk z dużym basem góra wymaga łagodnego systemu wtedy jest ok.
"A może-co było najbardziej prawdopodobn

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
13-08-2008, 10:42
Moje Beyerdynamiki DT880 Pro są w tutaj w komisie. Mogę wypożyczyć za kaucją i jak się nie spodoabają, przyjmę z powrotem. Mam na nie polską gwarancję biegnącą od grudnia 2007. Słuchawki do zastosowań półprofesjonalnych, ale i audiofilskie, wolę je od HD600, grają dla mnie bardziej realistycznie i przy tym przyjemnie. Można w nich łatwo wymienić gąbki gdy się zużyją, ogólnie solidna konstrukcja i wygodna.

Rafaell

  • 5033 / 5861
  • Ekspert
13-08-2008, 12:00
>> majkel
skoro Bayerdynamiki DT880 Pro są według Ciebie do zastosowań półprofesjonalnych to jakie według Ciebie z dostępnych na rynku słuchawek są do zadań profesjonalnych. Jak dla mnie DT880PRO po prostu powinny być jako wyjściowe wyposażenie dla studia nagraniowego według mnie pewna jasność grania w tych słuchawkach decyduje o tym że później słuchając na kolumnach nie będzie nam się lała krew z uszu. Zwróciłem uwagę że realizatorzy i muzycy zaczynają mieć pewne braki słuchu (choroba zawodowa) Co miałem okazję doświadczyć na własnej skórze słuchając dogłaśnianego koncertu na żywo w Radio Kraków . Pan realizator zrobił z wokalisty misia a z gitary analizator wysokich tonów. Myślę że płyty nagrywa się dla populacji słyszących w miarę dobrze, bez chorób słuchu i takie słuchawki mają szansę pomóc w "normalizacji" nagrania
 
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
13-08-2008, 12:09
Stricte profesjonalny model Beyerdynamic to DT48 E. Ma akredytację firmy Nagra do stosowania z ich sprzętem do rejestracji, edycji, masteringu, itp. Nie mam nic przeciwko, aby DT880 Pro pojawiały się w studiach, zwłaszcza że często można tam spotkać niższe modele słuchawek. Moja wypowiedź była po części oparta na tym, co sama firma Beyerdynamic sądzi o tym modelu. Na pudełku jest zdjęcie gościa w tych słuchawkach siedzącego w domu przed komputerem i edytującego jakieś sample.

szwagiero

  • 2239 / 5866
  • Ekspert
13-08-2008, 12:13
Pro z oferty Beyerdynamic jest na pewno też model DT-150 i ten występuje baaardzo często w najróżniejszych studiach dźwiękowych i telewizyjnych. Zresztą do studia nadają się bardziej słuchawki zamknięte. Poza tym model DT-880 bez PRO to model strikte audiofilski, chociaż jakiś czas temu miałem również bardzo stary vintage\'owy model DT-880 (podejrzewam że z lat 70/80\'tych) z oznaczeniem "s" na końcu, co być może sugerowało przeznaczenie do studia.

Pozdrawiam,