Audiohobby.pl

Bowers & Wilkins sprzedane

Yotomeczek

• 227 / 4003
  • Aktywny użytkownik
02-07-2019, 13:49
Martwi mnie praktyczny zanik mody na dobry dźwięk w odniesieniu do ogółu społeczeństwa. Nie oszukujmy się: nie jesteśmy typowymi przedstawicielami naszego społeczeństwa. Dawniej każdy miał czy to gramofon, czy magnetofon. Sporo ludzi miało wieżę a większość chciała mieć. Powszechnie słuchało się audycji muzycznych w radio. Dzisiaj nie dość, że tych audycji nie ma, to nie ma parcia na słuchanie muzyki. Ja nie mam na myśli zwyczaju "słuchania muzyki przez troglodytów w postaci ściśniętego w spoconej i brudnej łapie ajfona".

Niestety ogół społeczeństwa głupieje w zastraszającym tempie i razem z tym idzie obojętność na prawie wszystko - od dobrej jakości dźwięku po potrzebę zachwytu nad przyrodą... Współczesne 20 latki na pytanie czego słuchają w 99% odpowiedzą "co leci w radio" czy tam innym internecie. Nie ma co mówić o jakimś wyrobionym guście - słuchają to co modne i tyle. Bardzo niewielu młodych ludzi szuka muzycznych perełek czy czegoś ciut ambitniejszego.
« Ostatnia zmiana: 02-07-2019, 14:04 wysłana przez Yotomeczek »

Gustaw

• 1806 / 1569
  • Administrator
02-07-2019, 14:36
Tak było zawsze. Jest część, która słucha modnego badziewia i jest część, która szuka gdzieś indziej.
Łatwiejszy dostęp do muzyki powoduje to, że zdecydowanie łatwiej wybierać i odnajdywać coś wartościowego.
Wystarczy Spotify, YouTube lub Tidal i inne. Te "inne internety" to możliwość uniknięcia "papki" serwowanej przez kilka dużych koncernów muzycznych, którym wydawało się, że mogą położyć łapę na wszystkim.

Bacek

• 1837 / 4144
  • Ekspert
14-07-2019, 20:01
Audiofil generalnie nie akceptuje wszelkiego EQ i DSP
Jak to dobrze że nie jestem audiofilem. Mnie wystarcza gdy dźwięk jest jak najbardziej prawdziwy a co po drodze to sprawa wtórna.. Ostatnio bawię się cyfrowym dsp/zwrotnicą i wydaje mi się że w tych rejonach na dłużej zostanę.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES