Audiohobby.pl

Magnetofony Szpulowe

Marek-41

  • 391 / 5866
  • Zaawansowany użytkownik
15-01-2018, 19:14
Aż samemu sprawdziłem rolki w swoich revoxach.Na szczęście są koloru czarnego.Uff
Marek-41

eMandDe

  • 2204 / 2945
  • Ekspert
15-01-2018, 19:21
Road To Nowhere.

Czy ja powiedziałem, że je naprawiam ?

Ja je psuje - używając. I chciałbym używać !!! A w tym konkretnym przypadku nie idzie.

Apropo Twojej kolekcji szpulaków w szafie i nieskończonej ilości plików.
Fajnie.
Miej sobie i w szafie i w kompie.

Czy o to Cię czy kogokolwiek pytałem ?

Nakreśliłem mój problem z zakupionym Revoxem i czekałam na jakiekolwiek sugestie kolegów.
Gdybyś chciał pomóc mając jakiekolwiek w tym temacie doświadczenie to napisałbyś coś mądrego, a Ty wyskakujesz mi z jakimiś tam swoimi plikami.
A teraz jeszcze piszesz o jakiejś "śmiejącej się mordce"

A wiesz że tę "śmiejącą się mordkę" to można dwojako odebrać ?
Wytłumaczyć czy się domyślisz ?

A co do plików - a miej sobie Ty tuziny ich. Twoja sprawa.

Ja jestem mniej wygodny i wole zmieniać szpule, kasety, LP czy CD. I nie piszę ile ich mam, czy ile słucham (to też osobny wątek na AH).

Pliki zaś zostawiłem swoim córkom. One są podobnie jak Ty bardziej wygodne.

Ale już ok. Nie mam żalu do Ciebie i Ty nie nie miej do mnie.

.........


Waldku - o jakim specyfiku myślisz ?

Ja nie mam doświadczenia w tej kwestii.
Nie miałem nigdy problemy z wałkiem dociskowym.
Jestem pewien, że wymiana dałaby określony efekt. Może nawet i ten specyfik.
Czekam jedna na odpowiedź sprzedawcy, bo może kazać odesłać mi sprzęt. Nie mogę jeszcze ingerować chociaż to już zapłacony towar i jakoby mój.

Najgorsze jest to, że napisałem w sobotę i w niedziele kilka maili do sprzedawcy co do problemu tego magnetofonu, a ten przez cały dzisiejszy dzień nie odpisał mi ani słówkiem.
I to mnie zastanawia. Mam pewne domysły co do jego zachowania.

A rolka jest tak jakby mniej klejąca ale zaraz jak się zacznie kręcić dociskając taśmę znowu coś się z nią dzieje - jakby się rozgrzała tarciem i zaczyna się od nowa.

Pokaż mi o jaki specyfik chodzi Waldku.
« Ostatnia zmiana: 15-01-2018, 19:30 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 2945
  • Ekspert
15-01-2018, 19:27
Aż samemu sprawdziłem rolki w swoich revoxach.Na szczęście są koloru czarnego.Uff

Marku.

Ja oprócz tego którego teraz dokupiłem REVOXA mam też na stanie powiedziałbym trzy inne REVOXY. Dwa A77 i jeden B77. I wszystkie jak jeden REVOX mają rolki czarne - powiedziałbym gumowe. Tutaj jest koloru  ciemno zielonego i na mój chłopski rozum to bardziej coś z rodzaju kauczuku (polimeru) aniżeli gumy. Chociaż guma tez jest zrobiona z kauczuku.
Ta stwarza wrażenie przejrzystości.

Inne szpulowce, które posiadam, Grundig TS 1000 czy Sony TC 645 też mają czarny gumowy wałek dociskowy.
Inaczej jest z UHEREM, który tez stoi u mnie - ten na szczęście nie ma  żadnej rolki dociskowej.
Fabryka nie założyła, he he he.

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
15-01-2018, 20:03
edmande


wyluzuj


niekiedy srebro nam z geby plynie  ale milczenie jest zlotem


wpis z powodu kolegi  ze streamingiem


...


edmande


ja wiem  z ta rolka o co biega
moj zamysl byl taki  jakbys sie poklocil na smierc ze sprzedawca
to wiesz ze tylko 160 zl straciles i bedzie git
to mialo byc pocieszene
sorry

eMandDe

  • 2204 / 2945
  • Ekspert
15-01-2018, 20:11
Nano.

Masz racje.
Dałem upust temu co chciałem powiedzieć. Wiem, niekiedy trzeba się ugryźć w ten jęzorek nie dobry.

Ja już dałem spokój koledze.
Myślę, że i on mnie zrozumie.

A co do magnetofonu. Też masz rację nano.

Mnie tutaj bardziej chodzi o słowo mówione czy pisane. Jak ja daje słowo to z przysłowiowej "gęby" tyłka nie robię.

Ty masz pewnie nano inny sposób na kupowanie. Możesz pewnie i dotknąć przed zakupem.

Ja niestety w każdym przypadku muszę zaufać sprzedawcy.
« Ostatnia zmiana: 15-01-2018, 20:21 wysłana przez eMandDe »

mops

  • 603 / 2667
  • Ekspert
15-01-2018, 20:19
Spray Boll do pasków klinowych.Wiem że Kolega Uszyk /Stanisław/ z AS z powodzeniem go stosował.
Waldek.

eMandDe

  • 2204 / 2945
  • Ekspert
15-01-2018, 20:21
Dzięki Waldku.

Kuknę gdzie co i jak ? - Poczytam i może to da ulgę ?

mops

  • 603 / 2667
  • Ekspert
15-01-2018, 21:04
Dzwoniłem do tego Kolegi.Nie wyjmuje rolki.Postaraj się dobrze ją umyć.Napsikaj na wiadomy patyczek
włącz play i nakładaj warstwę.I niech tak sobie z 10 minut pochodzi.Brzegi rolki i to co się ubrudzi umyjesz.Tyle mi powiedział.
Waldek.

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
15-01-2018, 21:43
przyznaje sie ze kiedys prubowalem takiego myka
problem byl w tym ze   jak rolka dotknela  w stanie cieklym  osi capstana   to  zrobil sie owalny przekroj rolki
gleba




czyli


muza mi falowala


dlatego nie dzialal w moim wypadku ten myk


leppiej bylo jak  wyciagnalem rolke
na wiertarke  male obroty pstryk pstryk o obroty  powodowalo swinienie calego  pomieszczenia ale okazalo sie 
ze przez jakies tam odzialywanie sil czasteczkowych


byla rolka nawet o rownomiernej srednicy


wsio ale to po 6 miechach   bylo chaltura
i nie sledzilem tematu


po prostu bylo to oszukiwanie samego siebie




ale czlek sie zawsze uczy
czytam czytam i czytam

eMandDe

  • 2204 / 2945
  • Ekspert
15-01-2018, 21:57
No tak nano.

Na różne sposoby człowiek myśli bo chce pomóc sprzętowi z jednej, a z drugiej oczywiście sobie.

Mnie to się tak wydaje, że ta rolka ma już swoje lata i występujący tam proces starzenia tym się objawia, że rolka staje się jak paski w decku maślana. Lub ktoś kiedyś potraktował ją środkiem który zareagował z materiałem z którego wykonana jest rolka i klops.

Taki sposób jest możliwy, tylko w przypadku szpulaka odpowiedni musi być docisk wałka do osi capstana. Jak zjedziemy rolkę czyli stanie się mniejsza będzie zbyt mały docisk, a jeszcze gdy prawa szpulka zbyt mocno ciągnie - dźwięk faluje. Rolka za duża albo za silnie dociska capstana - zbyt duży docisk - nie ma siły uciągnąć taśmy, bo go zatrzymuje. Tutaj jest trój-direct-drive i każdy silnik sterowany jakosik elektronicznie. Wszystko musi być odpowiednio dopieszczone.

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
15-01-2018, 21:59
wlasnie dopieszczone
i dlatego tak trudno to   reanimowac

eMandDe

  • 2204 / 2945
  • Ekspert
15-01-2018, 22:03
I masz Ci rację nano.

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
15-01-2018, 22:24
przypomnijci sobie moja katorke z dorobieniem rolki do dual  ---- magnetofonu
to wsio tylko wyglada na latwizne


dlatego tez  mam  rurki na benzyne
na nich chce pokazac ze taki myk jest mozliwy  ale kiedy to zrobie hmmmmmmmmmmmm
moge tylko obiecac ze sie postaram

eMandDe

  • 2204 / 2945
  • Ekspert
15-01-2018, 22:34
Nano, Ty masz złote ręce,

Nie każdy tak potrafi, mnie się udało dorobić idler do AIWY 910 tki i paski - tj ringi do szpulaków Philipsa.

Poza tym Raz też zastosowałem jakiś przewód od ustawiania powietrznego w aucie lamp przednich. To było jak dobrze pamiętam w decku Optonika - on miał jakoś tak napęd  prawej rolki z osi capsatana  - dziwnie na tej osi był taki wałek gumowy - nic z niego nie zostało ze starości - trzeba było coś wymyślić i poszło - i zadziałało.

Mnie raczej pozostanie w przypadku Revoxa poszukać kogoś na zachodzie albo kogoś kto ma konto na ebayu i poprosić go zakup takiego wałka dociskowego. Oczywiście ja zapłacę, Nie on po prośbie.

Jeszcze czekam za odzewem sprzedawcy - jak na razie martwa cisza, a jak pytałem o szczegóły przed sprzedażą to odpowiedzi były w miarę szybkie. Na pewno nie trwały dzień tak jak w tym przypadku. jak na razie !!! dzień !!!
« Ostatnia zmiana: 15-01-2018, 22:42 wysłana przez eMandDe »

mops

  • 603 / 2667
  • Ekspert