Audiohobby.pl

Jakich daców używacie?

mirhon

  • 438 / 5753
  • Zaawansowany użytkownik
05-12-2017, 11:16
A mnie ta cała konwersja do dsd w wydaniu korga na tyle zintrygowała i oczywiście spodobała się ze postanowiłem spróbować winyla ;-)
Już mi niektórzy na innych forach mówili ze to nie dokońca mądry pomysł, ale co mi zostało ... tak jak kolega zyzio, uważam że nie ma sensu wydawać kupy hajsu na tor cyfrowy, mając tego korga.
Trza spróbować innej drogi...

aulait

  • 1365 / 5524
  • Ekspert
05-12-2017, 11:31
Korg 100/100m to urządzenia wybitne bez względu na cenę, powtórzę to jeszcze raz, z niektórymi słuchawkami i liniowym zasilaniem robi się z tego hi-end słuchawkowy pełną gębą bez żadnych kompromisów np. Chord & Major Electronic Music
Major 01’16. Wyjście liniowe to wykwint zawsze - także w 100m. Korg deklasuje obcmokanego od lat rDac-a z zasilaczem Tedy Pierdo, tak wychwalanego na audiostereo prze Elba i innych klakiero-naganiaczy. Korg to urządzenie, które może grać przy Ayonie S3 czy Linnie Akurate i nie polegnie, co przy jego cenie jest skandalem w tym zblazowanym audiofilskim świecie....niewiarygodnym wręcz skandalem.....i jeszcze żeby było śmieszniej  nie potrzebuje kabla usb za 1000 zł, żeby grać....SKANDAL !!! Jest zaprzeczeniem audiofilskich debilizmów i snobistycznych zapędów wyczynowych audiofili.......jest jedynym urządzeniem, które mnie absolutnie zachwyca i wciąga od miesięcy, dla mnie to absolutna rewelacja.....odkrycie wszechczasów....Używam ultrabooka Asusa UX360 - być może to też jego zasługa, że to tak gra.....jest to słynne smoliste czarne tło, dźwięk wydobywa się z jakiejś czarnej dziury, wszystko czyściutkie, migocze i drga docierając do sedna muzyki....niewiarygodne i basta !!!

Póki co grałem na Korgu z Asusa X553, Dellu Optiplexie 780 (oba z Windowsem 7PRO) i Dellu Dimension 3000 na XP. Szczerze mówiąc nie zauważyłem różnicy w jakości brzmienia zmieniając kompy. Musze wgrać jeszcze na mojego Maca, to będzie już jakieś porównanie.
W końcu muszę się zebrać i porównać Korga z moim referencyjnym CDekiem plus wzmak Luxmana, tylko to ciężkie graty i może jeszcze ze zrobioną Lampucerą. Korka ma następce kości DACa z Lampucery, więc może być ciekawie.

aulait

  • 1365 / 5524
  • Ekspert
05-12-2017, 11:35
A mnie ta cała konwersja do dsd w wydaniu korga na tyle zintrygowała i oczywiście spodobała się ze postanowiłem spróbować winyla ;-)
Już mi niektórzy na innych forach mówili ze to nie dokońca mądry pomysł, ale co mi zostało ... tak jak kolega zyzio, uważam że nie ma sensu wydawać kupy hajsu na tor cyfrowy, mając tego korga.
Trza spróbować innej drogi...

Winyl to zawsze inny klimacik, instrumenty dęte czy blachy mają to coś.

mirhon

  • 438 / 5753
  • Zaawansowany użytkownik
05-12-2017, 12:48
Póki co grałem na Korgu z Asusa X553, Dellu Optiplexie 780 (oba z Windowsem 7PRO) i Dellu Dimension 3000 na XP. Szczerze mówiąc nie zauważyłem różnicy w jakości brzmienia zmieniając kompy. Musze wgrać jeszcze na mojego Maca, to będzie już jakieś porównanie.

Zmiana kompa moim zdaniem niewiele da  o ile coś w ogóle wniesie... (pomijając wydajność). To soft robi konwersję i tu powinieneś próbować zmian.
Roon, hqplayer - oba robią dsd w locie. W stos. do audiogate oba brzmią zdecydowanie inaczej.
U mnie świetnie się sprawdził roon, tylko niestety drogo to wychodzi...

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
05-12-2017, 12:54
Panowie, namówiliście mnie! Właśnie robię sobie pierwszy prezent gwiazdkowy, ten Korg wydaje się super sprawą, również jako przenośne urządzenie. Od czasów długiego romansu z E-MU 1212m tęsknię za DAC z segmentu PRO, to maleństwo  wydaje się być z Waszych opisów tym co zawsze kochałem w takim konkretnym i uczciwym dźwięku konwertowanym naturalnie bez wodotrysków.

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
05-12-2017, 13:44
Wedle tego testu ponizej, jesli komus podeszlo brzmienie DACa Korga to powinien tez sprobowac taniego HRT Microstreamer, bo ponoc wypada rownie dobrze, a ma nawet lepsza dynamike i timing:

https://www.whathifi.com/korg/ds-dac-100/review

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
05-12-2017, 14:49
Ten mały Korg ma trochę zbyt mało złączy jak dla mnie. Ostatnio z USB przeszedłem na optyka z komputera bo jest lepiej. Coax- też by się przydał. Tutaj tylko USB chociaż sama forma tego DAC-a jest bardzo przyjemna dla oka.

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
05-12-2017, 15:11
Ten mały Korg ma trochę zbyt mało złączy jak dla mnie. Ostatnio z USB przeszedłem na optyka z komputera bo jest lepiej. Coax- też by się przydał. Tutaj tylko USB chociaż sama forma tego DAC-a jest bardzo przyjemna dla oka.

Własnie dlateogo że ma samo USB to nawet do niego nie podchodzę :/

jestem audiofilem starej daty (83 rocznik :D ) i muszę mięć coaxa :)

vector

  • 321 / 5866
  • Zaawansowany użytkownik
05-12-2017, 15:17
Panowie, namówiliście mnie! Właśnie robię sobie pierwszy prezent gwiazdkowy, ten Korg wydaje się super sprawą, również jako przenośne urządzenie. Od czasów długiego romansu z E-MU 1212m tęsknię za DAC z segmentu PRO, to maleństwo  wydaje się być z Waszych opisów tym co zawsze kochałem w takim konkretnym i uczciwym dźwięku konwertowanym naturalnie bez wodotrysków.

Gdzie się to najlepiej kupuje? Może tez sobie pod choinkę kupię....?

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
05-12-2017, 15:47

jestem audiofilem starej daty (83 rocznik :D ) i muszę mięć coaxa :)

Już ja Ci dam starej daty !!!
Wg tego układu odniesienia to sporo z nas byłoby z epoki kamienia łupanego lub z epoki brązu :)

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
05-12-2017, 15:56
Panowie, namówiliście mnie! Właśnie robię sobie pierwszy prezent gwiazdkowy, ten Korg wydaje się super sprawą, również jako przenośne urządzenie. Od czasów długiego romansu z E-MU 1212m tęsknię za DAC z segmentu PRO, to maleństwo  wydaje się być z Waszych opisów tym co zawsze kochałem w takim konkretnym i uczciwym dźwięku konwertowanym naturalnie bez wodotrysków.

Gdzie się to najlepiej kupuje? Może tez sobie pod choinkę kupię....?

https://www.thomann.de/pl/korg_ds_dac_100.htm?ref=search_rslt_korg+dac_332431_1

vector

  • 321 / 5866
  • Zaawansowany użytkownik
05-12-2017, 16:19
No tak, ale... na Thomanie 1050 pln a ktoś wcześniej pisał, że kupił za 550....?....!!

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
05-12-2017, 16:49
Ale chyba nie nowy? Chyba, że chodziło wyprzedaż.

aulait

  • 1365 / 5524
  • Ekspert
05-12-2017, 17:15
Ja kupiłem na alledrogo za 499 z wysyłką od tego sprzedającego:

http://allegro.pl/korg-ds-dac-100-m-konwerter-1-bit-wyprzedaz-i7065336974.html

Dlaczego tam? Deklaruje 24 miesięczną gwarancję i ma najwyższe oceny. Sprzęt miałem za dwa dni. Kolega też tam kupił po mojej rekomendacji i również za dwa dni miał u siebie.

Sprzęt jest nowy.
« Ostatnia zmiana: 05-12-2017, 17:18 wysłana przez aulait »

mirhon

  • 438 / 5753
  • Zaawansowany użytkownik
05-12-2017, 17:58
Ten mały Korg ma trochę zbyt mało złączy jak dla mnie. Ostatnio z USB przeszedłem na optyka z komputera bo jest lepiej. Coax- też by się przydał. Tutaj tylko USB chociaż sama forma tego DAC-a jest bardzo przyjemna dla oka.

Ale po coax to tylko DoP (DSD over PCM) i zdaje się bez DSD128.
Cały urok tego DACa polega na native DSD i wtedy najlepiej brzmi.
Z USB w tym DACu jest kłopot jeśli PC ma tylko USB 3.0 - nie zawsze to wtedy działa. Ja ze swoim NUC musiałem się nagimnastykować.

jestem audiofilem starej daty (83 rocznik :D ) i muszę mięć coaxa :)

To mnie chyba tylko został fonograf ...