Audiohobby.pl

Jakich daców używacie?

nsk

  • 549 / 4834
  • Ekspert
01-09-2017, 16:11
Korg na Thomannie jest za 850 zł, a ja go kupiłem za 515 więc nie wiem co masz na myśli.

mirhon

  • 438 / 5752
  • Zaawansowany użytkownik
01-09-2017, 17:44
Korg na Thomannie jest za 850 zł, a ja go kupiłem za 515 więc nie wiem co masz na myśli.

Myślałem o ds-dac 100.

nsk

  • 549 / 4834
  • Ekspert
13-09-2017, 20:38
Przyszedł dzisiaj Korg 100m i mogę potwierdzić, że gra dobrze. Sprzęt wyprodukowany w Japonii za tyle za ile można go teraz wyrwać to okazja. Na razie mam kilka spostrzeżeń:
1) nie mam wysoko ohmowych słuchawek, ale korg chyba raczej max do 100 ohm
2) rozczarowało mnie to, że audiogate przejmuje całkowitą kontrolę nad urządzeniem nawet jeśli nie korzystam z programu. aby posłuchać muzyki z tidala musiałem usunąć całkowicie audiogate i przeinstalować sterowniki od usb. wychodzi na to, że w moim przypadku chyba najlepiej jechać na foobarze i testować konwersję do dsd albo wykupić Roona.
3) nie jestem przekonany do regulacji głośności w urządzeniu, za duże skoki moim zdaniem.

poza tym gra elegancko, równo, ale z wypełnieniem.

mirhon

  • 438 / 5752
  • Zaawansowany użytkownik
13-09-2017, 23:59
Spróbuj roona. Nie będziesz żałować.

zyzio

  • 960 / 5758
  • Ekspert
14-09-2017, 13:13
Żeby posłuchać np. YT trzeba przestawić sterownik na PCM, nie może być na DSD.
Ja się przyzwyczaiłem do Audiogate, choć wkurza nieraz, a Korg to dla mnie absolutny best buy wszechczasów, nie znam drugiego urządzenia, które by oferowało tyle za śmieszne pieniądze, które by potrafiło mnie przykuwać bez krzty męczenia.....ba....wręcz hipnotyzować :D już widzę tą cenę i te opisy, gdyby wyprodukowała Korga znamienita audiosyfilijska firma i te pianie nad aplikacją Audiogate oferowaną oczywiście za marne 100 Euro....ehhh....
Słuchawki jak najbardziej niskoohmowe, ale niektóre rozwalają z nim system....regulacja głośności bardziej przyjazna w "dużym" Korgu.
« Ostatnia zmiana: 14-09-2017, 13:21 wysłana przez zyzio »

nsk

  • 549 / 4834
  • Ekspert
14-09-2017, 14:35
zyziek spokojnie, bo zawału dostaniesz. Porównuję Korga do małego Geeka, którego używkę wyhaczyłem jeszcze taniej i dużych różnic nie ma. Trochę inne granie. Bardziej jednak podchodzi mi Korg, dźwiękowo i funkcjonalnie.

U mnie przełączenie na PCM nic nie dawało. Po zainstalowaniu Audiogate Korg znikał jako urządzenie audio w ustawieniach Windowsa, miałem taki czerwony krzyżyk. Nawet po ustawieniu w Tidalu, aby przesyłał bezpośrednio na Korga wyskakiwał mi błąd, abym zmienił w ustawieniach na CD 44.1khz. Nie mogłem rozgryźć tego problemu.

mirhon

  • 438 / 5752
  • Zaawansowany użytkownik
14-09-2017, 14:54
Porównuję Korga do małego Geeka, którego używkę wyhaczyłem jeszcze taniej i dużych różnic nie ma.

Jak grasz na tym korgu? Robisz konwersję w locie do DSD (z PCM) ? - w tym leży cały urok tej zabawki. Granie na nim natywnie PCM tj. bez konwersji do DSD nie ma IMHO sensu ...

nsk

  • 549 / 4834
  • Ekspert
14-09-2017, 16:31
Z konwersją krótko posłuchałem, ale w porównaniu do zwykłego PCM różnice nie wydały mi się duże. W obu przypadkach grał ładnie, na DSD grał łagodniej, ale holografia wydawała się lepsza. Dlaczego twoim zdaniem nie ma sensu bez konwersji? Dla mnie tu i tu gra dobrze. To, że napisałem, że nie ma dużych różnic to nie jest wstyd dla Korga, bo oba grajki są świetne i jedne z lepszych opcji w tej cenie.

Roon wydaje się fajny, ale za drogi dla mnie. Pobawię się jeszcze z tym Audiogatem, a jak to nie wypali to pobawię się z foobarem.

mirhon

  • 438 / 5752
  • Zaawansowany użytkownik
14-09-2017, 17:20
Dlaczego twoim zdaniem nie ma sensu bez konwersji?

Jak zwykle wszystko zależy od całości toru. W mojej konfiguracji (zestaw Stax) pcm vs konwersja, konwersja na tyle zagrała mi lepiej ze cały materiał jaki mam (99% to 44.1/16) puszczam z konwersja do dsd.
Potwierdzam spostrzeżenia ze poprawiła się holografia, a tak generalnie całość brzmi dla mnie bardziej naturalnie.
Słyszę to zwłaszcza w nagraniach koncertowych, gdzie iluzja uczestnictwa jest większa niż w pcm.

nsk

  • 549 / 4834
  • Ekspert
14-09-2017, 18:32
To by się zgadzało, pewnie Staxy i pominięcie wewnętrznego wzmaka nie szkodzi.

zyzio

  • 960 / 5758
  • Ekspert
15-09-2017, 07:37
Konwersja to podstawa - różnica niby niewielka, a całościowo zysk duży....kolejnym krokiem jest liniowe zasilanie.....suma tego wszystkiego wywołuje u mnie takie, a nie inne reakcje  ;D

mirhon

  • 438 / 5752
  • Zaawansowany użytkownik
16-09-2017, 10:31
To by się zgadzało, pewnie Staxy i pominięcie wewnętrznego wzmaka nie szkodzi.

Ten dac powinien być użyty via line out, ja mam wyższy model i podpinam po xlr, co być może też ma znaczenie.
Używanie go tylko jako combo dac/wzm. słuch. to imho marnowanie jego możliwości, aczkolwiek dziurkę ma niezłą.
Generalnie stos ceny/jakość dźwięku ma wybitny. Wadą jest konieczność użycia Windows oraz że audiogate jest fatalne jeśli chodzi o obsługę. Brak możliwości zdalnego sterowania via audiogate to istotna wada. Z roonem jest super i nawet jak dodać cenę DACa oraz roona to i tak trudno jest znaleźć w podobnej cenie rozwiązanie o takiej jakości dźwięku.

aulait

  • 1365 / 5524
  • Ekspert
27-11-2017, 16:29
Dałem się Kolegom skusić na tego Korga DS-DAC100m. Mam od kilku dni i po ostatnim rozczarowaniu LG Hi-Fi Plus with B&O PLAY jest jak Miód na skołotane serce! Bang end Olufsen ujmował basu i eksponował trochę zgryźliwe górne pasmo Korg nie ukrywa mięsistego basu, prezentując piękną naturalną górę. Drogą eksperymentu zainstalowałem go na starym Dellu Optiplexie 780 Intel Core Duo E8400 z Windowsem 7 PRO. Trochę musiałem się pomęczyć, żeby to wszystko skonfigurować, ale było warto. Jak się okazuje na tym biurowym zabytku też bez problemu konwertuje w locie pliki do DSD. Sam DAC  spokojnie ciągnie na swoim wyjściu słuchawkowym DT770 PRO 32 OHM, ale i bez tragedii zagrał z DT770 PRO 80 OHM a nawet całkiem, całkiem DT770 PRO 250 OHM. Jednak nie da się ukryć że preferuję niższe impedancje. DT990 PRO 250 OHM czy DT990 Black Edition to zdecydowanie lepiej na Espressivo E po wyjściu liniowym. Podobnie z Senncheisererami  HD 580 Precysion, HD 565 Ovation  150 om.
 Jednak prawdziwa magia pojawiła się na dobrze zrealizowanych nagraniach na HD540 Reference Gold 600 om plus Espressivo E plus Korg plus Dell. Naturalność, przestrzeń, otwartość połączona z odpowiednią masą, blaskiem. Osobiście jeszcze nie zdarzyło mi się słyszeć dźwięku w takiej jakości z kompa. Będę musiał jeszcze porównać ze stacjonarnym CD, ale tak czy inaczej 499 PLN z wysyłką na allegro za nowe urządzenie/soft tej klasy to audiofilski skandal... to cena dwóch par padów do HD580/600 :0 :)))

 Zyzio wielkie dzięki za to, że odważyłeś się szerzyć takie straszne herezje w audiofilskim świecie ;) :)))

« Ostatnia zmiana: 27-11-2017, 16:53 wysłana przez aulait »

aulait

  • 1365 / 5524
  • Ekspert
04-12-2017, 20:46
Moje dalsze przygody z Korgiem. Na zasadzie "ze śwagrem to my nie take rzeczy robyli po pijaku" spróbowałem wbrew zaleceniom producenta i zdrowemu rozsądkowi wgrać audiogate do zabytkowego właśnie kupionego za całe 37 złociszy Della Dimension 3000 na XP. Wszystko na IDE!
Podczas wgrywania co chwila pojawiały się okienka ostrzeżeń, że producent nie przewidział wersji pod ten sprzęt, system itp. Trochę to trwało, muliło się. Potem Windows blokował wgrany soft, aż w końcu ruszył. Co ciekawe na zabytkowym procku, "potężnym RAMie udało się zmusić Della do maksymalnej konwersji z locie. Warunkiem do prawidłowej pracy jest schowanie okienka audiogate do dolnego paska. Jeśli tego nie robiłem to też działa, ale co jakiś czas w konwersji w locie do DSD potrafi na sekundę przyciąć. Przy odtwarzaniu PCM nie trzeba tego robić. Aż strach pomyśleć co się stanie, jak spróbuje tych szaleństw na innym "potworze" Optiplexie 170L na Pentium 4 :O

zyzio

  • 960 / 5758
  • Ekspert
05-12-2017, 10:55
Korg 100/100m to urządzenia wybitne bez względu na cenę, powtórzę to jeszcze raz, z niektórymi słuchawkami i liniowym zasilaniem robi się z tego hi-end słuchawkowy pełną gębą bez żadnych kompromisów np. Chord & Major Electronic Music
Major 01’16. Wyjście liniowe to wykwint zawsze - także w 100m. Korg deklasuje obcmokanego od lat rDac-a z zasilaczem Tedy Pierdo, tak wychwalanego na audiostereo prze Elba i innych klakiero-naganiaczy. Korg to urządzenie, które może grać przy Ayonie S3 czy Linnie Akurate i nie polegnie, co przy jego cenie jest skandalem w tym zblazowanym audiofilskim świecie....niewiarygodnym wręcz skandalem.....i jeszcze żeby było śmieszniej  nie potrzebuje kabla usb za 1000 zł, żeby grać....SKANDAL !!! Jest zaprzeczeniem audiofilskich debilizmów i snobistycznych zapędów wyczynowych audiofili.......jest jedynym urządzeniem, które mnie absolutnie zachwyca i wciąga od miesięcy, dla mnie to absolutna rewelacja.....odkrycie wszechczasów....Używam ultrabooka Asusa UX360 - być może to też jego zasługa, że to tak gra, na pewno pomaga też liniowe zasilanie Nostromo.....jest to słynne smoliste czarne tło, dźwięk wydobywa się z jakiejś czarnej dziury, wszystko czyściutkie, migocze i drga docierając do sedna muzyki....niewiarygodne i basta !!!
« Ostatnia zmiana: 05-12-2017, 11:22 wysłana przez zyzio »