Audiohobby.pl

Jakich daców używacie?

nsk

  • 549 / 4834
  • Ekspert
06-08-2017, 10:34
misiekkb, najwidoczniej to kwestia upodobań, tam z Chordów chyba tylko DAVE'a uznają. Recenzja Soekrisa wydaje się jednak wyważona i nie zdziwiłoby mnie to, gdyby było tak jak jest tam napisane. Mnie nie przekonuje zasilanie i analogówka w Soekrisie dlatego chyba najlepszą opcją od niego jest kupienie tego modelu 1321 i zabawa z innym zasilaniem + osobny wzmak.

saudio, ale takie połączenie to chyba tylko jak ktoś ma jeszcze DAVE'a, bo inaczej to bez sensu :).

misiekkb

  • 92 / 4389
  • Użytkownik
06-08-2017, 10:50
Mnie też w Soekrisie te zasilanie nie przekonuje 1541 i model niższy impulsowy zasilacz zamiast trafa, a dwa że ja nie potrzebuję wzmacniacz słuchawkowego, tylko daca i pod tym właśnie szukam. Więć taki 1321 z zasilaczem zewnętrznym, gdyż ma gniazdo do zasilacza zewnętrznego to może być to, czego szukam. Chciałbym porównać go z 2qutem, albo znależć jakąś godną recenzję, pewnie jak już wyjdzie to coś się pojawi.

saudio

  • 724 / 5244
  • Ekspert
06-08-2017, 11:40
saudio, ale takie połączenie to chyba tylko jak ktoś ma jeszcze DAVE'a, bo inaczej to bez sensu :).
Tak dedykowany jest do DAVEa, ale Hugo 2 też można podłączyć i wykorzystać w pełni upscalera z Blu,
różnica jest tylko sam przetwornik DAVE albo Hugo2. Owszem trochę karkołomne połączenie, bo tak jak
pisałem nikt chyba nie robi kabelka cyfrowego mini jack 3,5 na 2 BNC i to jeszcze z odpowiednią jakością.
W papierach Hugo2 ma napisane że obsługuje 2x384kHz, ma dwa wejścia cyfrowe na mini jacku.

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
06-08-2017, 11:47
Blue mk2 mozna tez podlaczyc do Hugo 2 po optyku (Toslink) i byloby to najzgrabniejsze sparowanie, bez przejsciowek itp. Sam transport moze tez sluzyc jak upscaler kiedy gramy z jakiegos pc, tylko musielibysmy przepuscic sygnal po BNC do Blue i dalej do DACa.

Szkoda, ze nie mam na miejscu nikogo z tym transportem bo zrobilbym taki test u siebie.

nsk

  • 549 / 4834
  • Ekspert
06-08-2017, 12:07
Mi nie chodziło nawet o technikalia, ale o sam fakt, że ktoś miałby kupić ten transport do Hugo 2 zamiast po prostu kupić Dave'a. Sytuacja wygląda zgoła inaczej jak kogoś stać na wszystkie te klocki.

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
06-08-2017, 12:16
Cena transportu jak i przetwornika DAVE jest w zasadzie identyczna i tu rodzi sie pytanie co da lepsza jakosc dzwieku.

Sam DAVE posiada 160 tys taps, podczas gdy transport Blu oferuje ich 1milion i posiada najbardziej zaawansowany filtr itd. itp., i to wlasnie tutaj upatrywalbym (potencjalnej) przewagi takiego polaczenia z Hugo 2 wzgledem 'golego' DAVE'a.


Naturalnie najlepiej kupic oba topowe urzadzenia w zestawie, jak kogos stac ;')

Ja osobiscie nie chcialbym inwestowac (bo mam inne kosztowne zajecia)az takich finansow w zrodlo , nawet najlepsze, ale nabycie samego transportu albo DACa jest jeszcze do rozwazenia. DAVE pewnie bedzie zastapiony w nastepnym roku kolejna wersja, wiec cena obecnej powinna wowczas spasc wyraznie na rynku wtornym.

saudio

  • 724 / 5244
  • Ekspert
06-08-2017, 12:48
Różnica w cenie jest, to właśnie Hugo 2;)
A same DACi, różnica między DAVE i Hugo2 to nie tylko tapsy ale też sam przetwornik.
W obu przypadkach Blu powinien dać podobny efekt.
Był Blu przez chwilę w mp3 w Warszawie.
Obecnie trochę są problemy w Chordzie, mieli problem chyba z dostawcą chipów i produkcja im się
opóźniła obu nowości Hugo i Blu, ludzie wpłacili w kwietniu i muszą niektórzy jeszcze czekać.
Cóż może kiedyś będzie okazja przetestować Blu.

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
06-08-2017, 12:58
Zgadza sie, dostawcy czesco zalatwili Chorda, ja zaplacilem za Hugo 2 na poczatku kwietnia (bo mial byc wyslany do mnie tydzien pozniej) a przyjechal ostatecznie na poczatku czerwca. Moj egzemplarz ma numer seryjny 27, wiec to praktycznie pierwsze sztuki ;'))

zyzio

  • 960 / 5758
  • Ekspert
25-08-2017, 09:05
Jak ktoś chce wycisnąć wszystkie soki  z Dac-a Korga niech uderza do Nostromo. Jego ostatni adapter usb + zasilacz 5V działa genialnie ! Jak możecie podłączajcie DAC-i do wejścia usb-c z przejściówką.....i zaprawdę powiadam, że niczego od Korga lepszego do szczęścia nie potrzeba......

mirhon

  • 438 / 5752
  • Zaawansowany użytkownik
25-08-2017, 09:40
Jak ktoś chce wycisnąć wszystkie soki  z Dac-a Korga niech uderza do Nostromo. Jego ostatni adapter usb + zasilacz 5V działa genialnie ! Jak możecie podłączajcie DAC-i do wejścia usb-c z przejściówką.....i zaprawdę powiadam, że niczego od Korga lepszego do szczęścia nie potrzeba......

Mnie w Korgu do szczęścia brakuje obsługi linuxa. Zainstalowałbym Roon bridge na malince a core zostawiłbym na NUC.
@Zyzio masz zasilacz 5v też od Nostromo ? Prawdę mówiąc jestem sceptycznie nastawiony do tej "poprawy" dźwięku via adapter. Sam adapter mógłbym spróbować, oraz został mi zasilacz po malince, który mógłbym wtedy wykorzystać (ifi Power 5v). Zastanawiam się tylko czy warto się w to bawić...

zyzio

  • 960 / 5758
  • Ekspert
25-08-2017, 09:50
Tak, od Nostromo. Też byłem sceptykiem, ale zyskał nawet wbudowany wzmak słuchawkowy...sam adapter może też działać, ale tego nie sprawdzę, bo musiałbym mieć inaczej polutowane styki, no i mnie jeszcze pasuje subiektywnie podłączenie pod usb-c.
« Ostatnia zmiana: 25-08-2017, 09:54 wysłana przez zyzio »

zyzio

  • 960 / 5758
  • Ekspert
25-08-2017, 09:54
Ja jestem absolutnym fanem Korga....tak to jest jak coś trafi w 100 % w preferencje.....rzadko się tak niestety dzieje.
« Ostatnia zmiana: 25-08-2017, 10:00 wysłana przez zyzio »

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
25-08-2017, 16:28
U mnie sotm sms-200 z dedykowanym zasilaczem zalatwil temat odnosnie sluchania muzyki z tak ulomnego medium jak komputer. Juz Pure Music jako nakladka na iTunes wnosil sporo ale hardware od Sotm zrobil z posiadanego  iMaca znakomity transport.

naczesany

  • 10 / 4773
  • Nowy użytkownik
27-08-2017, 15:00
Hegel HD11
Produkcja Skandynawska. Nie jakiś szmelc z Chin robiony za miseczkę ryżu.

mirhon

  • 438 / 5752
  • Zaawansowany użytkownik
27-08-2017, 15:00
hardware od Sotm zrobil z posiadanego  iMaca znakomity transport.

Nie bardzo rozumiem... Sotm to chyba jest transport(?)