Audiohobby.pl

Jakich daców używacie?

misiekkb

  • 92 / 4420
  • Użytkownik
04-08-2017, 08:45
Dzień trzeci z Hugo 2 i jest tak jak pastwa napisał on gra, nie zachwyca niczym szczegółowym, ale też nie daje to że czegoś brakuje, oczywiście w swoim przedziale cenowym. Sposób prezentacji przypomina mi stare odtwarzacze CD, gdzie odpalasz muzykę i jej słuchasz, gdyż jest muzykalny, nie męczące granie. Jak wczoraj dokładnie porównywałem Hugo 2 z 2qute z Tomankiem to 2 qute mnie męczył swoim graniem, z trzech powodów:
1) basu było zadużo,
2) wysokie były ostrzejsze
3) brakiem rozdzielczości.

Owszem jak jeszcze do porównania dołączyłem Primare CD32, to cdek zdeklasował oba daci, ale to dlatego że on gra tak jak lubię.

pastwa

  • 3815 / 5895
  • Ekspert
04-08-2017, 09:27
Fajnie ze napisales.

Sprawdzales moze jak sie Primare sprawuje w roli transportu ? Zawsze mnie to ciekawilo. Przydalaby sie czasem jakas alternatywa wobec pc ale ciezko znalezc sensowny transport CD.

misiekkb

  • 92 / 4420
  • Użytkownik
04-08-2017, 09:33
Nie sprawdzałem Primare w roli transportu, ale wieczorkiem sprawdzę i napiszę. A nie sprawdzałem dlatego że dla mnie CD32 z wyjść analogowych gra dokładnie tak jak tego chcę i nić tu nie muszę poprawiać. Czyli dźwięk jest bardzo szczegółowy, słychać każdy niuans, do tego wchodzi bardzo głęboko w każdy instrument, jest bardzo rozdzielczy, mikrodynamika i makrodynamika bardzo wysoka, w końcu na dużych składach nie słyszę skompresowanej jej czy braku szczegółów. A do tego ma twarde brzmienie, oraz szybki decay, ale nie jest suchy i ostry.

pastwa

  • 3815 / 5895
  • Ekspert
04-08-2017, 12:08
Dzieki.

Pytalem tez dlatego ze Bartosz Lubon (z Hi-Fi i Muzyka) ma tego playera od wielu lat ale od roku czy dwoch uzywa go w roli transportu, a jako zewnetrznego DACa ma Hegla HD25 (ktory nie jest jakis nadzwyczajny sam w sobie) i uwaza, ze wniosl ten wartosciowa poprawe (ale to moze byc podle jego gustu, z drugiej strony lubil oryginalny dzwiek primare, inaczej by go nie kupil.

Jak bedziesz mial czas i checi aby to sprawdzic to bede zobowiazany, jak sie nie uda to tez zadna tragedia ;'))

misiekkb

  • 92 / 4420
  • Użytkownik
04-08-2017, 12:49
Będę w domu wieczorem to sprawdzę, niestety na 2qute'cie, gdyż właśnie musiałem oddać Hugo 2. Ale znasz 2 quta to wiesz czego się spodziewać.

Dziwne CD32 pod Hegla HD25 podłączać, to dla mnie jest nie zrozumiałe, gdyż ja bardzo nie lubię brzmienia Hegla i jak dla mnie to jest zatracenie tego jak Primare gra. Ale osoba może lubić brzmienie Hegla, ile jest zwolenników takiego brzmienia, bardzo dużo.

pastwa

  • 3815 / 5895
  • Ekspert
04-08-2017, 12:59
No mnie tez to w sumie zaciekawilo ale tlumacze to sobie wplywem transportu na finalne brzmienie, moze wlasnie Primare daje znacznie lepszy 'podklad' od PC.

Jak najbardziej moze byc na 2 Qute.

misiekkb

  • 92 / 4420
  • Użytkownik
04-08-2017, 21:03
Sprawdziłem Primare CD32 jako transport z 2qute po optyku. I teraz rozumiem dlaczego można go używać jako transport, gdyż liczy się tak jak napisałeś finalne brzmienie i dlaczego w CD32 jest nie lubiany przezemnie DAC PCM. 2qute stał się bardzo technicznie grającym brakiem, nie ma gładkości, zmiękczenia, otrzymujemy bardzo twardy dźwięk, do tego attack i decay są bardzo szybkie. Pod tym względem stał się jak Mytek 192 czy Matrix Quattro II i nawet powiem że jest twardszy i szybszy od tych dwóch DACów. Ale 2qute zachował swoje wypełnienie. Tak więć mamy bardzo twardo, szybko grający przetwornik z wypełnienim. Co przy torze gdzie reszta jest bardzo wolna i miękka jest jak najbardziej porządane. Ja na swoich Staxach SR507 nie mogłem tego słuchać, gdyż czułem się tak jakbym miał jakiś młot pneumatyczne do wiercenia tuneli, gdyż tak działał na mnie kick.

A wyjścia analogowe łagodzą dźwięk, staje się wolniejszy.

pastwa

  • 3815 / 5895
  • Ekspert
05-08-2017, 13:30
Bardzo wartosciowy wpis, dzieki ponownie.

Bede za jakis czas sprawdzal transport Cyrusa CDT to poprosze aby dorzucili tez CD32 do kompletu bo widze ze jest duzy potencjal. Grunt to znalezc idealnie sparowany czytnik danych i DAC.

ps. Licze tez ze pod koniec tego roku faktycznie (jak obiecal Chord) wyjdzie dedykowany streamer do Hugo 2 zwany GO-2 (taka nakladka, cos jak Poly dla Mojo) co powinno wyraznie usprawnic jakosc grania z wszelkimi plikograjami ;'))

misiekkb

  • 92 / 4420
  • Użytkownik
05-08-2017, 14:03
Nie ma sprawy, mogłem sprawdzić to sprawdziłem.

Mnie teraz jeszcze interesują Soekrisy. Tylko żadnych opini/recenzji 1541 nie ma, a te niższe jeszcze nie są w sprzedaży.

nsk

  • 549 / 4865
  • Ekspert
05-08-2017, 15:43
Nie mogliby wprowadzić jakąś sekwencję klawiszy, aby włączyć tryb bez baterii? Musi być cały czas pod prądem, aby tę funkcję uaktywnić?

Opinię o Soekrisie masz na SBAF misiek tylko najpierw lepiej się zaznajomić co tam się uważa za dobre. Moim zdaniem najciekawsze co Soekris ma w ofercie to same płytki OEM dla dłubiących, ale wycienione są z czapy. A z gotowców to chyba model 1321. Chyba jednak Denafripsy są bardziej obiecujące.

pastwa

  • 3815 / 5895
  • Ekspert
05-08-2017, 16:34
Mam dokladnie takie same mysli, kiedy wpinam Hugo 2 do sieci to zwyczajnie wiem ze bedzie teraz gral jako stacjonarka wiec chcialbym wymusic na nim ten tryb bez czekania 24h, ale takiej funkcji nie ma, tyle ze u mnie jest non-stop pod pradem od poczatku czerwca.

Z drugiej strony, jesli okazjonalnie (np. raz w tygodniu) wypinamy DAC z systemu to bym sie nie przejmowal zupelnie tym ze bateria sobie chwile popracuje (i ze jej licznik bije), w koncu przewidziano jej prace glownie w trybie mobilnym, zatem jej trwalosc powinna byc bardzo duza, poza tym, nawet gdyby sie zdarzylo ze bateria padnie po kiku tysiacach cykli to DAC i tak bedzie dzialal tylko ze juz w trybie stacjonarnym. Baterie mozna jednak wymienic, zdaje sie ze przewidziano taka opcje ale nie znam szczegolow.

misiekkb

  • 92 / 4420
  • Użytkownik
05-08-2017, 21:25
1321 najbardziej mnie interesuje, gdyż potrzebuję narazie tylko daca z wyjściem rca. Na SBAF widziałem tylko 1101, a nie opinię o 1541.

Z tym trybem przełączania to też bym wolał żeby była funkcja manualnego wyboru, albo żeby zmniejszyli czas, powiedzmy do 8-12 godzin, a nie 24.

misiekkb

  • 92 / 4420
  • Użytkownik
06-08-2017, 00:04
Dzięki bardzo za linki. Przeczytałem i trochę dziwne dla mnie są porównania, gdyż Gungnir MB uważam za średni DAC, że względu na bas, gdyż jest słabo kontrolowany i nie pokazuje dobrze tekstur, bardziej mamy plamę dźwięku z instrumentu, a nie każdą składową.

saudio

  • 724 / 5275
  • Ekspert
06-08-2017, 09:34
Wracając do transportu do Hugo2 to chyba Blu mkII powinien pasować, Hugo ma podwójne
wejście coax, wprawdzie nie widziałem nigdzie takiego kabelka cyfrowego 2BNC na jack 3,5 stereo.