Audiohobby.pl

Magnetofon

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
30-05-2022, 12:48
silny11


po prostu uzywaj sprzetu i ciesz sie  kazdym dniem jego dzialania

silny11

  • 92 / 749
  • Użytkownik
30-05-2022, 12:57
Jako, że jestem od niedawna posiadaczem Kenwooda KX-880HX, chciałbym się zapytać co robić lub czego nie robić, aby sprzęt służył mi długo i w miarę bezproblemowo? Takie ABC użytkowania:)

Ogólnie dobre maniery w traktowaniu  tak jak w przypadku każdego innego sprzętu AGD.   Można popatrzeć od bidy na nalepkę z lodówki np.  żeby tego nie kopać, topić, podpalać, nie dawać bachorom do zeżarcia, wyczyścić od czasu do czasu i takie tam :)
  A jeżeli chcesz wiedzieć więcej to czytaj forum tutejsze-  podstawy przerobisz w jaki miesiąc albo dwa-  zależy od Twojego uporu.
:)

OK dzięki, myślałem, że są jakieś podstawowe błędy, np. zakaz przewijania itp:)

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
30-05-2022, 13:01
silny11


masz miec frajde  !! i juz ,,
sa ludzie ktorzy maja wsio ale to wystawka
sa ludzie ktrzy  nieszcza wsio  bo tacy se
sa ludzie ktorzy sa pomiedzy  uzywaja i sie ciesza
sa ludzie ktrorzy ......................
wyszukaj  kim jestes

Wojciech7

  • 1499 / 1096
  • Ekspert
30-05-2022, 13:18

Jako, że jestem od niedawna posiadaczem Kenwooda KX-880HX, chciałbym się zapytać co robić lub czego nie robić, aby sprzęt służył mi długo i w miarę bezproblemowo? Takie ABC użytkowania:)
[/quote]
W miarę możliwości używać dobrych kaset magnetofonowych. Nie stosować kaseta czyszcząca audio w postaci szorującej. Od czasu do czasu czyścić wałek, rolkę dociskową oraz głowice w magnetofonie , co jakiś czas przeprowadzać demagnetyzacje głowicy.Przy nagrywaniu nie przesterowywać poziomu nagrywania aby uniknąć zniekształceń podczas odtwarzania.

Wojciech7

  • 1499 / 1096
  • Ekspert
30-05-2022, 13:20
Silny11
W miarę możliwości używać dobrych kaset magnetofonowych. Nie stosować kaseta czyszcząca audio w postaci szorującej. Od czasu do czasu czyścić wałek, rolkę dociskową oraz głowice w magnetofonie , co jakiś czas przeprowadzać demagnetyzacje głowicy.Przy nagrywaniu nie przesterowywać poziomu nagrywania aby uniknąć zniekształceń podczas odtwarzania.
[/quote]

silny11

  • 92 / 749
  • Użytkownik
30-05-2022, 15:36
Dziękuję za odpowiedzi. Nawet nie wiecie jak się cieszę sprzętem, odkurzyłem stare kasety, których od 20 lat nie słuchałem. Klimat słuchania na kaseciaku jest niepowtarzalny. A czym czyścić głowicę i wałki?

Wojciech7

  • 1499 / 1096
  • Ekspert
30-05-2022, 20:29
Dziękuję za odpowiedzi. Nawet nie wiecie jak się cieszę sprzętem, odkurzyłem stare kasety, których od 20 lat nie słuchałem. Klimat słuchania na kaseciaku jest niepowtarzalny. A czym czyścić głowicę i wałki?
Na przykład tym co na  zdjęciu. Dokładnie  jak to może napiszą koledzy którzy tego używają.
Magnetofony taśmowe lub ich elementy stykające się z taśmami, np. głowice, magnetyzują się z biegiem czasu. Magnetyzowane głowice i części stykające się z taśmą są podstawową przyczyną pogorszenia jakości odtwarzania.

silny11

  • 92 / 749
  • Użytkownik
31-05-2022, 08:15
Dzięki Wojciech. Ile  kaset trzeba przesłuchać tak średnio aby się namagnetyzowało?

judasz94

  • 388 / 1107
  • Zaawansowany użytkownik
31-05-2022, 08:19
Dzięki Wojciech. Ile  kaset trzeba przesłuchać tak średnio aby się namagnetyzowało?

Czasami wystarczy jedna skasowana na jamniku z magnesem zamiast głowicy kasującej.
A tak na prawdę to narzędzie doraźne. Jeżeli mamy głowicę uniwersalną to sama się demagnetyzuje podczas nagrywania, w przypadku kanapki (3 głowicowy) raz na 40 godzin słuchania można przelecieć głowiczkę.
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

silny11

  • 92 / 749
  • Użytkownik
02-06-2022, 11:01
No dzięki, ale widzę, że głowice trzeba czyścić, bo stare kasety troche brudzą. Czy mój 889HX sam się demagnetyzuje podczas nagrywania?

judasz94

  • 388 / 1107
  • Zaawansowany użytkownik
02-06-2022, 19:40
No dzięki, ale widzę, że głowice trzeba czyścić, bo stare kasety troche brudzą. Czy mój 889HX sam się demagnetyzuje podczas nagrywania?

w przypadku kanapki (3 głowicowy) raz na 40 godzin słuchania można przelecieć głowiczkę.

Czytanie z zrozumieniem, deck 3 głowicowy więc trzeba raz na 40-60h grania dać mu po głowicach

ty masz 2 głowicowy więc raz w roku możesz mu zrobić demagnetyzację
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

AUDIOTONE

  • 9391 / 5834
  • Ekspert
05-06-2022, 13:29
Już jestem z powrotem. Dwa tygodnie minęły zbyt szybko jak dla mnie.
Poczytam co nieco na forum i od jutra wracam już normalnie do pracy i do forum.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

ArturP

  • 1303 / 2792
  • Ekspert
05-06-2022, 14:09
Witamy Szefuńcia ;););)

pień

  • 2238 / 1032
  • Ekspert
09-06-2022, 09:58
Lepiej nie czytaj za dużo bo do pracy nie wrócisz za szybko :)
   Kurna pacz pan- a ja myślałem że to tylko moje urlopy szybko schodzą.    Masz jakieś wspomnienia ?
Ja  jechałem kiedyś na Węgry i kolega który ma żonę węgierkę mówił tak :
    Tylko wiesz- to spoko ludzie są ale nie pij z nimi ich śliwowicy.
    A co- coś nie tak ze śliwowicą czy co?
   Nie- jest OK  ale ja za pierwszym razem gdy zacząłem trochę z nimi degustować w sobotę to następny dzień który pamiętam to też sobota była, tyle że tydzień później :)

AUDIOTONE

  • 9391 / 5834
  • Ekspert
11-06-2022, 22:07
Lepiej nie czytaj za dużo bo do pracy nie wrócisz za szybko :)
   Kurna pacz pan- a ja myślałem że to tylko moje urlopy szybko schodzą.    Masz jakieś wspomnienia ?
Urlop minął bardzo szybko jak zawsze. Po urlopie zaszło sporo zmian... ale ja nie o tym. Czytam układam koryguję i sprawdzam. By było w miarę dobrze ;-)
Moje odwiedziny urlopowe opisałem w temacie : http://audiohobby.pl/index.php?topic=13416.45
Szkoda tylko że tak mało miałem czasu.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.