Audiohobby.pl

Magnetofon

Krzysztof_M

  • 1471 / 5286
  • Ekspert
20-07-2022, 23:52
Jesteście Panowie okropni !!!!!!!!!!!
20 lat temu porzuciłem magnetofony. Trzy lata temu kupiłem AKAI GX77 bo trafiło mi się kilka starych taśm fabrycznie nagranych, posłuchałem, przeszło mi (ale dzisiaj przestał odpalać, hgw dlaczego, jego mechanika to jakiś koszmar).

Ale czytam ten dział, czytam i cholera mnie bierze i chyba wrócę do korzeni :)
Na pierwszy ogień poszedł RS-TR265, w jakiejś stodole znaleziony  przez sprzedającego. Kupiłem by odratować kalekę.
Trupek, ale rozebrałem mu mechanikę na atomy, poskładałem - obie kieszenie działają, teraz tylko czekają na nowe zębatki, bo stare szczerbate (chociaż działają).
Wytargałem jakieś zapyziałe stare moje taśmy znalezione u rodziców.
Zawału dostałem, bo sporo moich kaset z serii METAL zniknęło, czyli rodzice wywalili na śmietnik bez pytania ...
Jeszcze jest u nich mój stary Technics RS-BX626, ale nie mogę go zabrać, bo na czym tata odtworzy kolędy ...

Zacząłem Was czytać w okolicach maja tego roku i mam teraz same problemy z tego powodu, kaset  nie mam (czyli trzeba kupić), RS-TR265 ciężko uznać nawet za magnetofon (głowice zjechane trochę) - czyli muszę upolować coś przyzwoitego.
Żeby Was pogięło z tym hobby ... jakby mi mało było elektrostatów ....

Na zdjęciu zreanimowany RS-TR265 i taśma znaleziona w moich starych zbiorach.

α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

JaKub92

  • 1822 / 5480
  • Ekspert
21-07-2022, 07:51
No to uważaj, bo to wciąga - i nie mam tu na myśl taśm ;) Zanim się obejrzysz, będziesz miał 10 taśmociągów, a z czasem więcej :P
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
21-07-2022, 09:22
Czytam post Krzysztofa z powagą

  Poważna sprawa przecież.   
Dla pocieszenia-  moja mama też wywaliła kasety-  ale zostawiła Walkmana bo było szkoda wyrzucić :)    Fajnie :)
  I żeby nas pogięło z tym hobby ?
Bardzo delikatne stwierdzenie-  rozumiem :)   Zaraza dopadła następnego

chorazy3

  • 1483 / 1597
  • Ekspert
21-07-2022, 10:20
A mi brat dał w pudełku po butach kasety magnetofonowe oryginalne, z czasów naszej młodości, bo sprzątał i nie chciał wyrzucić. Następnie przeleżały u mnie w szafie kilka lat aż do przeprowadzki. Wtedy pomyślałem, że kupię jakiś magnetofon żeby je posłuchać. A tu zonk: już nie produkują i nie ma za bardzo gdzie naprawić. Więc musiałem nauczyć się tego sam.
Gdyby nie to, dzisiaj kupowalbym i słuchał sobie CD, w spokoju i błogiej nieświadomości. 
Paweł

nano

  • 9079 / 4986
  • Ekspert
21-07-2022, 15:22
jak juz tak wylewamy....
kasety milem zawsze ,, magnetofony tez..ale  powiedzmy  z  powodu planowanego zalozenia rodziny ..musialm zajc sie  kobietami ..pozniej zona,,dzieci ,,,,  i tak czas plynal .. i plynal i planal
az tu nagle mialem termin u goscia o nazwie  tzw "audiofil"     ,,,  wpadlem tak na szybko zeby tylko zerknac co tam ma za  sprzet  tylko popatrzec nawet nie posluchac   tylko dotknac poptrzec


JA TO KRECE  ..w tamtych sekundach chwilach przelecialo mi cale moje analogowe audiozycie "mlodzienca"  .. jak w transie przyjechalem do domu ,,i wyjalem  no jakby to powiedziec  "szafe"   i nacisnalem  play  ..nie dziala .....drugi  play     nie dziala....dostalem nerwicy...
postanowilem za wszelka cene  uruchomic   przynajmnij jeden z tych dwoch 


udalo sie   !!!
tylko  ze  wsio bylo mnie tak   falowalo skrzypialo trzeszczalo zgrzypialo


BYLO PIEKNIE   i   JEST  DALEJ PIEKNIE     uwielbiam to niedokladne granie  to krecenie rolki to przemijanie  to dotyknie muzy  to  szukanie   czegos czego najwyrazniej nie ma  tzw

PERFEKCYJNEGO SAMOZADOWOLENIA


przepraszam  milalem akurat  odplyw  wymkslo sie 
sorry
zycze  dobrej zabawy ze sprzetem i muza


-


Krzyszof ....
witam w piekle
jest ale fajnie
zostaje tu
« Ostatnia zmiana: 21-07-2022, 15:29 wysłana przez nano »

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
22-07-2022, 11:26
Chłopy-  tak trudno coś konkretnego się dowiedzieć to zapytam-  może ktoś coś?
    Telefunken RC200

Taki trochę jak po wojnie i dostał po łbie czymś odłamkowym -  ale kupy się trzyma.   Warto dać za niego na szkrzynke piwa ?

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
22-07-2022, 11:29
Chłopy-  tak trudno coś konkretnego się dowiedzieć to zapytam-  może ktoś coś?
    Telefunken RC200

Taki trochę jak po wojnie i dostał po łbie czymś odłamkowym -  ale kupy się trzyma.   Warto dać za niego na szkrzynke piwa ?
Robercie skrzynka to chyba za dużo..... chyba Nano kiedyś go miał.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Krzysztof_M

  • 1471 / 5286
  • Ekspert
22-07-2022, 11:45
Mnie niedawno kusił Telefunken TC 750, ale drogo poszedł a nie wiadomo czy naprawialny.
Ale wizualnie ładny staroć :)
https://allegro.pl/oferta/magnetofon-kasetowy-telefunken-tc750-nr-s111-12354600026

Ten RC200 też całkiem sympatycznie wygląda.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
22-07-2022, 17:21
Noo- mnie też pasuje wizualnie.  Przyznam jednak że jakiejś szczególnej presji na nowego grata nie mam :)   Ale jeżeli wytarguję że wspomnianą skrzynke na pół wypijemy to go wezmę :)    Po co ma gdzieś na recyclingu wylądować.

Krzysztof_M

  • 1471 / 5286
  • Ekspert
22-07-2022, 19:29
Ciekawostka, może czy ktoś może mi objaśnić w jaki sposób gość przerobił kasetę, że widzi tor prowadzenia taśmy i czoło głowic?
Jest taka specjalna kaseta do kupienia gdzieś czy jak?
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
22-07-2022, 19:37
Ciekawostka, może czy ktoś może mi objaśnić w jaki sposób gość przerobił kasetę, że widzi tor prowadzenia taśmy i czoło głowic?
Jest taka specjalna kaseta do kupienia gdzieś czy jak?


Krzysztofie to tzw. "kaseta z lusterkiem" tutaj opis: http://audiohobby.pl/index.php?topic=13627.msg473298
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Krzysztof_M

  • 1471 / 5286
  • Ekspert
22-07-2022, 20:28
Dzięki za odpowiedź :) najwyraźniej będę musiał sobie takową sprawić samodzielnie :)

Szukam dla siebie magnetofonu na AlleDrogo i jednocześnie czytam tutaj co popadnie w dziale z kasetowymi magnetofonami.
Zadziwiające jest jak często trafiam na informację, że o to ktoś z Was za skrzynkę piwa, albo góra dwie, jakiegoś padalca gdzieś wytargał.
Ja się zapytuję uprzejmie - z czego macie robione te piwa, albo gdzie są te wszystkie szafy, gdzie te sprzęty znajdujecie? ;)

Ponieważ ceny aktualnie są jakieś od czapy, nawet starych zjechanych albo wręcz zepsutych przewijaków.
Upolować coś ładnego i cieszącego oko a jednocześnie nie sprzedać nerki to prawie niewykonalne :(

BX-300 za 1800 zł ... BX-100E za 600 zł ...

No chyba, że mi teraz napiszecie:  chłopie bierz oba, bo to okazja !!!
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

MAG

  • 2393 / 5881
  • Ekspert
22-07-2022, 21:38
Dzięki za odpowiedź :) najwyraźniej będę musiał sobie takową sprawić samodzielnie :)

Szukam dla siebie magnetofonu na AlleDrogo i jednocześnie czytam tutaj co popadnie w dziale z kasetowymi magnetofonami.
Zadziwiające jest jak często trafiam na informację, że o to ktoś z Was za skrzynkę piwa, albo góra dwie, jakiegoś padalca gdzieś wytargał.
Ja się zapytuję uprzejmie - z czego macie robione te piwa, albo gdzie są te wszystkie szafy, gdzie te sprzęty znajdujecie? ;)

Ponieważ ceny aktualnie są jakieś od czapy, nawet starych zjechanych albo wręcz zepsutych przewijaków.
Upolować coś ładnego i cieszącego oko a jednocześnie nie sprzedać nerki to prawie niewykonalne :(

BX-300 za 1800 zł ... BX-100E za 600 zł ...

No chyba, że mi teraz napiszecie:  chłopie bierz oba, bo to okazja !!!

Kopę lat Krzysztof 🙂
A co do ceny, no cóż popyt i podaż eh nie będę o tym pisał. Każdy wie że im więcej osób interesuje się danym towarem znajdzie się ktoś kto owy towar będzie chciał sprzedać.
Krzysztof podobnie jak ze Staxami, pałąk, pady, dwa kawałki mylaru, wtyczka i trochę innych rzeczy a cena 😅 kosmos i z czego to wynika? Może mistrz który składał to w całość ślęczał nad tym kilka dni? Nie no oni to tłuką seryjnie w tysiącach nie oszukujmy się no i ta cena jak za diamenty.

Magnetofonow już nie produkują więc nawet te do remontu są droższe, no i jest w nich więcej mechaniki i ogólnie części niż w takich biednych Staxach 😊
Na Alle drogo nie kupuj bo szkoda żebyś stacił zapał kiedy dostaniesz coś czego nie było na zdjęciu 😉

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
22-07-2022, 22:14
RC 200 mam w poczekalni jak grał to bardzo ładnie i poprawnie.

Krzysztof_M

  • 1471 / 5286
  • Ekspert
22-07-2022, 23:17
Hej MAG - zgadza się, stare elektrostatyczno-lampowe dzieje ...  :)
No niestety cenowa sytuacja tutaj inna, a ostatecznie majstersztyku technicznego jakby nieporównywalnie więcej, niż w słuchawkach.
Masz absolutną rację, popyt robi swoje, plus inflacja, to winduje ceny.
No i z czasem coraz mniej tych staroci jest, giną w pożarach, powodziach, transporcie ...

Coś w końcu dla siebie znajdę, to pewne :) ale tak bym już chciał :)

α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −