Audiohobby.pl

Magnetofon

pień

  • 2238 / 1032
  • Ekspert
23-07-2022, 09:01

Zadziwiające jest jak często trafiam na informację, że o to ktoś z Was za skrzynkę piwa, albo góra dwie, jakiegoś padalca gdzieś wytargał.
Ja się zapytuję uprzejmie - z czego macie robione te piwa, albo gdzie są te wszystkie szafy, gdzie te sprzęty znajdujecie? ;)


Hehe
   Trzeba jak by to powiedzieć>   dużo patrzeć i najlepiej mieć jakąś listę tego co chcemy wypatrzeć.  Potem ogłoszenia na portalach znanych ale to raczej kiepskie źródło.  Dlaczego?   No bo na portalach dużo oblatanych w temacie  i z takiego przypadkowego sprzedawcy co to chciał opylić magnetofon i w głowie miał >  a to złom-stary i nic nie warty nagle dowiaduje się że ma hienda  kultowego,  legendarnego itd..   za którego nie woła się dychę tylko tysiąca najmniej.
  Dla mnie np. fajną alternatywą jest >kleine ebay- taki lokalny.   Bo tam ludzie którzy aż tak nie wnikają-  nie chce im się paczek robić-  nie wierzą w przelewy bankowe i typu>  mam takiego grata: fota  >   chyba zdechłe,  chcę dychę,  przyjedź i zabierz- kasa do łapy, ale jak zabierzesz to nie wracaj więcej sam ani z kolegami bo widziały gały co brały.
  No i parę razy zaryzykowałem- wziąłem zepsutego grata i tak na dobrą sprawę wszystkie uruchomione :)    Z daleka trzymam się do opisanych kwieciście- po przeglądzie itp.     Bo te sprzęciory po przeglądzie to >ręka noga mózg na ścianie a pół..........  Dlatego że tych co potrafią cokolwiek zrobić normalnie wielu nie ma i tych normalnych wszystkich masz już tutaj na forum.  A reszta to zwyczajne przygłupy które potrafią filmik na youtuba robić żeby pokazać światu swoją biegłość.  A na tym filmiku urywają szelki przy demontażu mówiąc >łatwizna :)
Dlatego uważam że lepiej brać kompletnie zdechły  od babci która wcale się nie zna a wnętrzności machiny to najwyżej robale ogladały a nie jakiś >serwisant .  Mam z takiego źródła Tandberga szpulaka-  babcia chciała żeby zabrać z domu bo sama po prostu nie dawała rady podnieść go i wywalić w kibel.
   Serwisant z opisów- najczęściej genialny   to najlepsza droga do ubicia sprzętu na amen.
Bazar nie jest już taki dobry jako źródło bo łażą i wk...    tacy jak ja co to >polują  :)  A i sprzedający raczej,  zagoogla żeby obczaić ile można wołać -  no a tam widzi legenda-hiend-rarytas  itp...

ed:
  Jeszcze dodam z własnego doświadczenia że im bardziej zdechły tym lepiej.   Najlepszy taki co to tak zdechł że nawet jedną lampką nie mrugnie przy podłączeniu do prądu.    Bo potem okazało się że a to bezpiecznik zardzewiał-  jakiś pstryczek zdechł- przełącznik napięć  itp.  drobiazgi-  nic dziwnego skoro dwadzieścia lat nie ruszane :)  (mój drugi Tandberg wybuchł i dym poszedł -hahahahah przy oględzinach-elektrolita rozwaliło :)  Sumarycznie dałem za niego tyle ile wołają za nab-y  od Akai-  które zresztą dostałem do kompletu )
  Trzeba zatem szybko się uczyć i wszystko robić jak strażak Sam.    Ale tutaj na forum nie zginiesz-  nawet takiego cepa jak ja chłopaki poratują i jak krowie na rowie wyklarują co robić.   Tak z dobroci serca i własnej przyjemności :)

aaa;   wczoraj dostałem maila z zapytaniem czy cło zapłacę bo leży na składzie celnym kolejny Tadek :)   Taki fajny amerykański-  znaczyy z ameryki.  Też dym z niego poszedł i jest trochę pogryziony -  dosłownie hahahahaha.    No ale to deska obudowy oberwała to tragedii nie będzie.
« Ostatnia zmiana: 23-07-2022, 09:33 wysłana przez pień »

Krzysztof_M

  • 1471 / 5286
  • Ekspert
23-07-2022, 12:10
Pień - dzięki serdeczne za piękny opis :) wszystko już teraz jasne - mieszkam w złym kraju, hahahaha
U nas mało jest babć z Tandbergami  :) ...
A na poważnie, to rozumiem już mechanikę pozyskiwania i trochę prawdy jest w tym co napisałem powyżej - u nas w PL "lekko" inaczej strychy i piwnice są wyposażone po 40 latach PRL niż w reszcie świata, stąd u nas nie jest tak prosto.
Chociaż bankowo też taka metoda w końcu może zadziałać :) Tak więc szacun za podzielenie się tym sposobem :)

α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
23-07-2022, 15:37
Wczoraj kupiłem pod dostawców śmieci do Polski Kena 7030, klasyk ... z pół roku nic nie kupiłem sensownego wczećniej...panie sprawny na 100 procent......
Magnetofon igiełka zewnętrznie, prosto z nimieckiej chłupy.....coś tam rolki umyłem, głowice szorowałem i chodzi, ale ......przez pierwsze pare minut nie ma odtwarzania jednego kanału, potem zachrypi, zatrzeszczy i działa cały czas do ponownego włączenia......
A z racji upałów i lata pójdzie do poczeklani..dzisiaj na rowerku na treningu sie zajechałem w trupa... 4 piwa nie pomagają ....to na jesieni pewnie sie sprawdzi co się ładuje.
Nagrałem kasete TDK D moje ulubiene i przed autobiasem i po nagrywa tak samo więc ....tyle szczęścia na raz...kaseta odtwarzana na CR 1 ustawionej doskonale chodzi...
to chyba 3 albo 5 sztuka jaką mam z których kieszeń najładniej siedzi.
Aha i nie kosztował skrzynke piwa tylko normalne uczciwe piniondze....
Paski...pójdą do wymiany, choć sprzęt chodzi to słychac delikatne brumienie silnika, co oznacza że się delikatnie ślizgają i silnik robi większą prędkość aby utrzymać się stabilnie, a jak się ślizgają to z czasem poszlifują koła zamachowe i trza będzie je zmatowic...

Krzysztof M kupuj sprzęt tylko działający w miare i najlepiej z 1 ręki od dostawcy z zachodu. trupy zostaw innym co mają dużo czasu gmerać i pisać elaboraty.
A teraz Depeche Mode słychać na całe osiedle......
Pisałeś że masz szacownego Akai do zrobienia opisz problem forum Ci go zrobi on line hahahahah
« Ostatnia zmiana: 23-07-2022, 15:47 wysłana przez Hammer »

Wojciech7

  • 1498 / 1096
  • Ekspert
23-07-2022, 15:51
Fajny ten Ken730, obrazki z internetu zobaczyłem.
"A teraz Depeche Mode słychać na całe osiedle....."-słychać u mnie , jest  pogłos ale  to wynika z odległości-:))))

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
23-07-2022, 16:16
No...to taka inwestycja kapitału....
Ale że Nak CR1 go zajebiście odtwarza to  już świadczy o nim...jak cd...a teraz jedziemy z Yazoo i remixy

Denon 710 ma inną wysokosć głowicy na lewy kanał ale idzie, za to Aiwa 810 delikatnie podbiła wysokie i to idzie jak .....Howitzer....
« Ostatnia zmiana: 23-07-2022, 16:22 wysłana przez Hammer »

pień

  • 2238 / 1032
  • Ekspert
23-07-2022, 22:17
Pień - dzięki serdeczne za piękny opis :) wszystko już teraz jasne - mieszkam w złym kraju, hahahaha
U nas mało jest babć z Tandbergami  :) ...

Nie ma sprawy :)   Z tym że tutaj też nie ma aż tak wielu babć z Tandbergami-  znam tylko jedną a to chyba za mało żeby powiedzieć - wiele :)  ( w sumie teraz to już babcia bez Tandberga-  czyli -technicznie nie znam  żadnej z takim sprzętem)
  Poza tym to właściwie to nie jej Tandberg był tylko dziadka,  który lubił w sumie chomikować po szafach w celach inwestycyjnych.
  No ale wziął i umarł- mam nadzieję że nie z powodu babci i że był z nią szczęśliwy.   Może na nerwy?  Złość na świat - albo co podobnego?
W każdym razie babka jak widać szczególnej wagi do hobby dziadka śp.  nie przywiązywała i dlatego fartownie trafił mi się Tandberg.
   W każdym razie to forum nazywa się >  audiohobby   :)
 a nie >audiobusines
I masz mieć radochę z tego.   Nie ważne w sumie jaką metodą (uczciwą) zdobędziesz fajny magnet.   Ma to sprawiać przyjemność.
  Ja tak jak już wiesz wolę trupy nie mrugające lampkami które naprawiam w sumie szybko-  bo jak pisałem-  najczęściej są to takie uszkodzenia że można napisać > głupie :)  I dzięki temu nie mam w szafie sprzętu do naprawienia na kiedyś tam.
   Bo się na tym nie znam i dlatego właśnie wyszukuję takie> trupy :)
Ale można równie dobrze kupić igłę od od dostawcy śmieci,  prosto z chaty niemca za uczciwą kasę a nie skrzynkę browara.
   >I potem tą igłę wepchać do szafy bo to silnik burczy-  paski się ślizgają i jeszcze tam coś.
  No i spoko,  dla każdego to co lubi :)
« Ostatnia zmiana: 23-07-2022, 22:22 wysłana przez pień »

Krzysztof_M

  • 1471 / 5286
  • Ekspert
27-07-2022, 15:55
No i już rozpocząłem walkę, zachowawczo, czyli od maszyny ze szklanymi głowicami ....
I pierwszy upadek. Założyłem wątek w dziale z listą magnetofonów, ale nie wiem czy to jest wtedy widoczne dla reszty forum :( W każdym razie powrzucam tam zdjęcia z rozbieranej sesji magnetofonu.
http://audiohobby.pl/index.php?topic=14523.0#new
W skrócie, mam AKAI GX-6 ze zniszczonym silnikiem funkcyjnym :(
Ktoś mu pomógł kiedyś i wirnik ociera o magnesy, wyłamane są ząbki od centrowania łożyska/tulejki.
Gdzie taki silnik można zdobyć?
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

MAG

  • 2393 / 5881
  • Ekspert
27-07-2022, 22:52
Koledzy co jest nie tak z tym forum? a dokładnie z działem Magnetofony.
Zakładam temat JVC DD-9 aby móc w końcu dostać go z powrotem od kolegi artekk i za moment temat jest zamknięty.
 Jaki jest powód nie wiem bo Audiotone nie śmiał nawet do mnie napisać. Niedługo zostanie tu sama Analogowa Grupa Wywrotowa.
Jeśli napisałem coś na forum do Artura -artekk i Audiotone zamyka temat to jak ja mam się z kolegą artekk skontaktować?
Kontakt jest zerowy z jego strony, przykro pisać ale to ja zawsze dzwoniłem i czułem że jestem zbywany.
wysłałem smsy,dzwoniłem napisałem na skrzynkę forumową i nic.
Kolego Audiotone to nie jest twoje forum, czy dział... forum tworzą ludzie jeśli ich braknie wiadomo co się stanie.
Już kilka razy robiłeś zamieszanie z moimi tematami i wpisami.

Kolege artekk proszę o odpowiedż pozdrawiam i bez urazy.

Marek-41

  • 391 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
29-07-2022, 21:52
MAG. Też mam zablokowany dostęp do kilku wątków, w których pisałem poprzednio bez problemu. I też żadnej odpowiedzi, co jest tego powodem.
Marek-41

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
29-07-2022, 22:05
MAG. Też mam zablokowany dostęp do kilku wątków, w których pisałem poprzednio bez problemu. I też żadnej odpowiedzi, co jest tego powodem.
Jakieś pytania związane z działaniem forum a konkretnie działu "magnetofony" proszę kierować do mnie na PW.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Gustaw

  • 3856 / 3316
  • Administrator
30-07-2022, 11:27

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
30-07-2022, 18:10
Jak się kolekcjonuje tylko Technics-y to ok, zawsze trzeba mieć jakąś "szajbkę".
Osobiście za kanałem nie przepadam.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

MAG

  • 2393 / 5881
  • Ekspert
30-07-2022, 19:48


Ciekawe, ile tego tam jest... :)

JaKub92

  • 1822 / 5480
  • Ekspert
30-07-2022, 20:33
Jak się kolekcjonuje tylko Technics-y to ok, zawsze trzeba mieć jakąś "szajbkę".

Ja też lubię Technics'a, ale nie wyobrażam sobie zamknąć się tylko na jedną markę sprzętu. Zbyt wiele tego i zbyt duża "różnorodność", że tak to ujmę. Wiele marek ma w swoim sprzęcie do zaoferowania coś charakterystycznego bądź unikalnego, czego nie znajdziemy u pozostałych.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
31-07-2022, 08:12
HAHAH i na pewno wszystko sicher sprawne , wyregulowane, pomierzone no i na koniec szukające jeleni, no bo w mediach było .........magioa.