może ten... http://audiohobby.pl/index.php?topic=13380.0 :-)
inna filozofia podejścia do tematu - kto słyszał ten wie;-)
Dobrze powiedziane że inna filozofia ;). Swoją drogą to takie moje małe marzenie by go mieć.
A teraz powrót do tematu. Tutaj modulacja jest troszkę inaczej rozwiązana. Nie mamy modulacji bezpośrednio na głowicy tylko następuje to w swego rodzaju sumatorze, a następnie taki sygnał trafia już na wzmacniacz końcowy i głowicę. W tym wypadku impedancja wyjściowa wzmacniacza jest kilkaset razy niższa jak głowicy i trzeba sztucznie zwiększać poprzez dodanie opornika, ale to daje świetne efekty brzmieniowe przy zapisie - znacznie większy poziom zapisu tonów wysokich.
Ale tak, jeżeli będę budował coś nowego to właśnie o tym myślałem. W moim obecnym się nie sprawdzi - zasilanie :( a stopień wyjściowy mam niestety sprzęgnięty z układem korekcji więc dodanie sumatora to zrobienie całości od początku. Kolejna sprawa wzmacniacz zapisu na swojej płytce nie zawiera gppik, a suma następuje zaraz przy złączu do głowicy na płycie głównej więc większy obszar do przerobienia. To był błąd, mogłem dodać jeszcze jeden podwójny stopień w klasie AB czyli parę bidakomplementarną z zasilaniem niesymetrycznym z prądem spoczynkowym na poziomie 2mA. Miałbym separację sprzężenia zwrotnego filtru od głowicy. A druga sprawa to wzmacniacz zapisu i gppik trzeba było zrobić na oddzielnej płytce, no ale to był mój pierwszy magnetofon jaki zaprojektowałem i złożyłem.
Tak więc z schematu i pomysłu skorzystam na pewno ale w następnej konstrukcji magnetofonu i wiem juz co to mniej więcej będzie tylko teraz kwestia zaprojektowania i czasu.
Dzięki za podpowiedź! :)