Audiohobby.pl

Magnetofon

Hammer

  • 4745 / 2439
  • Ekspert
23-04-2022, 18:16
Srebrny z wysokim pionowym wyświetlaczem, przełączanym Peak/UV, Bias Fine Adj.poświetlaną kieszenią na kasetę.
Nowy do kolekcji magnetofonowej....

tego już mam .......... stoi i czeka na paski i idlera od 2 lat....heheheh

Wojciech7

  • 1681 / 1241
  • Ekspert
23-04-2022, 19:20
Srebrny z wysokim pionowym wyświetlaczem, przełączanym Peak/UV, Bias Fine Adj.poświetlaną kieszenią na kasetę.
Nowy do kolekcji magnetofonowej....
tego już mam .......... stoi i czeka na paski i idlera od 2 lat....heheheh
Jedyne co w nim zrobiłem to regulacja prędkości taśmy bo zawodził.Było 3040-3100. Teraz jest jak trzeba 3149-3150.
Reszta nie wymagała ingerencji, super nagrywa i jest radocha, super nagrywa z gniazda DIN.

AUDIOTONE

  • 9676 / 5978
  • Moderator Globalny
23-04-2022, 20:38
Panowie,

Pytanie bardzo ogólne.
W przyszłym miesiącu mam stać się posiadaczem polskiej, dużej "Etiudy" oraz "Szuflady". Czy te magnetofony są kłopotliwe w remoncie? Jak wygląda dostępność części, pasków, kół zębatych i innych ustrojstw elektroniczno-mechanicznych? Pytałem o to mój lokalny serwis i niestety kręcono nosem.

Wydaje mi się, że to nie powinno być żadnych problemów z częściami. Ale to musiałby się ktoś wypowiedzieć kto serwisuje Polskie sprzęty. Może Jakub by coś wiedział, on ma największe doświadczenie z polskimi klasykami ;)
Ale teraz w weekend ciężko będzie go trafić.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Wojciech7

  • 1681 / 1241
  • Ekspert
23-04-2022, 20:49
.. stoi i czeka na paski i idlera od 2 lat....heheheh
Nie ma takiej sytuacji  aby magnetofon tyle czekał na części, naprawę bo szkoda życia na czekanie.Staram się kupować sprawne co nie jest łatwe ale się udaje:)))

Hammer

  • 4745 / 2439
  • Ekspert
23-04-2022, 20:58
.. stoi i czeka na paski i idlera od 2 lat....heheheh
Nie ma takiej sytuacji  aby magnetofon tyle czekał na części, naprawę bo szkoda życia na czekanie.Staram się kupować sprawne co nie jest łatwe ale się udaje:)))

Ja mam czas.....

Gustaw

  • 3895 / 3461
  • Administrator
23-04-2022, 21:21
Panowie,

Pytanie bardzo ogólne.
W przyszłym miesiącu mam stać się posiadaczem polskiej, dużej "Etiudy" oraz "Szuflady". Czy te magnetofony są kłopotliwe w remoncie? Jak wygląda dostępność części, pasków, kół zębatych i innych ustrojstw elektroniczno-mechanicznych? Pytałem o to mój lokalny serwis i niestety kręcono nosem.

Wydaje mi się, że to nie powinno być żadnych problemów z częściami. Ale to musiałby się ktoś wypowiedzieć kto serwisuje Polskie sprzęty. Może Jakub by coś wiedział, on ma największe doświadczenie z polskimi klasykami ;)
Ale teraz w weekend ciężko będzie go trafić.

Ok. Dzięki.

Hammer

  • 4745 / 2439
  • Ekspert
23-04-2022, 21:26
Panowie,

Pytanie bardzo ogólne.
W przyszłym miesiącu mam stać się posiadaczem polskiej, dużej "Etiudy" oraz "Szuflady". Czy te magnetofony są kłopotliwe w remoncie? Jak wygląda dostępność części, pasków, kół zębatych i innych ustrojstw elektroniczno-mechanicznych? Pytałem o to mój lokalny serwis i niestety kręcono nosem.

Wydaje mi się, że to nie powinno być żadnych problemów z częściami. Ale to musiałby się ktoś wypowiedzieć kto serwisuje Polskie sprzęty. Może Jakub by coś wiedział, on ma największe doświadczenie z polskimi klasykami ;)
Ale teraz w weekend ciężko będzie go trafić.

Jeśli chodzi o Polskie to zremontowałem 2 szuflady, ale ....
Jedna była kompletnie do remontu, wymiana wszystkich praktycznie elektrolitów bo po zmianie na 240 v w Polskiej sieci po prostu zaczęły wybulać, no i regulacja , troche mi podbija wysokie lekuśko.
Druga natomiast elektrolity ma w dobrym stanie , aczkolwiek wygląda na to iż nie była używana sporo lat, więc elektrolity wyglądają zewnętrznie ok, ale i tak w przyszłości trzeba zmienić.
Ta druga natomiast firmowo nie ruszana ma delikatnei mniej wysokich , ale nie przeszkadza , tak subtelnie......wystarczy kaseta z lekkim podbiciem i elegancko.

Paski, prawdopodobnie wszystkie do wymiany, jak nie było nic robione.
Etiudy nie znam, ale ostatnio miałem pare polskich wynalazków i .....paski też do wymiany poszły.

W polskich sprzętach zazwyczaj plytki z elektroniką miejscami do dupy, ścieżki cieniutkie i przegrzewają się nawet jak sie lutnie 2 x .....
Sprawdzić grzanie się stabilizacji, czy nie potrzebne wsparcie .
Tak żeby na zasadzie o włączyłem i se mam bo chodzi to można opędzić byle jak, ale jak ma być porządnie to czeka Cię sporo roboty, a efekty w porównaniu do zachodnich kaseciaków średniej półki to marniutkie.....czasami.
Ogólnie rzecz biorąc jak wcześniej tego nikt nie zrobił to z polskimi jest kupa roboty, czasowo i kasowo kosztowna.

Ale jak zainwestujesz w nie to radocha jest niewspółmierna posiadania.

AUDIOTONE

  • 9676 / 5978
  • Moderator Globalny
23-04-2022, 21:35
Wydaje mi się że warto to przywracać do życia nawet z czystego sentymentu. Z podobnego założenia wyszedłem i mam ZRK M7020. Owszem odstaje mocno swoim graniem w stosunku do tego co posiadam, ale i tak nigdy się go nie pozbędę. To był mój pierwszy magnetofon stereo i do tego już taki "porządniejszy". Czyli tutaj sentymenty wygrywają.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

silny11

  • 92 / 894
  • Użytkownik
24-04-2022, 12:03
Ależ piękna ta Unitra. A jak to gra?

AUDIOTONE

  • 9676 / 5978
  • Moderator Globalny
24-04-2022, 13:15
Ależ piękna ta Unitra. A jak to gra?
Przeciętnie, nic specjalnego tylko sentyment. Ale tragedii nie ma, bywały gorsze.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Gustaw

  • 3895 / 3461
  • Administrator
24-04-2022, 19:57
Ostatnio bawię się właśnie w takie przywracanie do życia. Nie jest specjalnie istotne jak to gra ale świadomość takiej "restauracji", nawet jeżeli nie robi się tego własnymi rękami, jest spora.

krzychu301

  • 10 / 879
  • Nowy użytkownik
24-04-2022, 21:11
Jako nowy użytkownik zwracam się o poradę
chcę zakupić jakiś magnetofon dwukieszeniowy do przewijania kaset
myślałem o aiwie AD-WX707  czy  jakims technicsie RS TR szczególnie chodzi mi o dostepność silnika jakiś zamiennik łatwość naprawy ,jestem amatorem nie elektronikiem

AUDIOTONE

  • 9676 / 5978
  • Moderator Globalny
24-04-2022, 21:48
Jako przewijarkę to można zastosować każdy model dwu-kasetowy. Czy to Aiwa, czy Sony czy Technics czy inne,  nie ma to znaczenia. Do większości części zamienne w postaci dawców są. Poszukaj czegoś z mini Technics-a np. RS-X do przewijania bedą dobre a i cenowo wychodzą taniej.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

krzychu301

  • 10 / 879
  • Nowy użytkownik
24-04-2022, 22:24
o.k porozglądam się co wyjdzie taniej.
Dzięki.

Hammer

  • 4745 / 2439
  • Ekspert
25-04-2022, 19:28
mam Pioneera jakąs kopiarke  jakby co , one mają wady słabo świecące wyświetlacze , ale reszta śmiga.
Na przewijarke w sam raz.