Audiohobby.pl

Magnetofon

paluch.

  • 277 / 2731
  • Zaawansowany użytkownik
27-10-2016, 21:38
dziś napije się piwa, udało mi się uruchomić moje 727 i 707  choć ten ostatni ma mały problem z rozpoznawaniem rodzaju kaset (ułamany pazur fotooptyki o którym zresztą pisałem) najlepiej będę potrzebował nowy i gdyby ktoś dysponował tą częścią proszę dać znać, ale ogólnie nie jest zle   
 rozebranie dosłownie na strzępy całego mechanizmu wymycie całej elektroniki przyniosły oczekiwany efekt i teraz z zamkniętymi oczami to rozkręcę .dziękuję wszystkim za wszelaką pomoc
Tomek

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
27-10-2016, 21:51
jmaciek
A dziś mam już pierwsze pytanie dotyczące załączonego zdjęcia - jak robisz, że te przewody pomiarowe czy też sondy trzymają się poszczególnych punktów pomiarowych? Są przeznaczone dla nich jakieś gniazda serwisowe czy też mają może założone jakieś 'krokodylki' Bo pewnie nie jest to na słowo honoru czy też dziełem przypadku?


Owszem są to krokodylki wszelakiej maści , będzie widać na zdjęciu, a punkty pomiarowe czasem są a czasem ich niema i podłączamy się bezpośrednio do końcówek wyjść chinch od strony wewnętrznej magnetofonu. Same sondy od oscyloskopu mają takie wymienne fajne końcówki z takim zagięciem i to ładnie trzyma się za nogi elementów montowanych przewlekaniem. A posiadanie różnorodnych krokodylków i końcówek samozaciskowych daje nam nie ograniczone możliwości połączeń lub doczepienia się do "jakiegoś" punktu który akurat nas interesuje , a niema w okolicy żadnego "punktu pomiarowego" .

A historia super aż czasem się łza w oku kręci jak to sobie człowiek powspomina jak to się kiedyś robiło chcąc coś "naprawić" lub może nawet przychodziły do głowy modernizacje które czasem kończyły się źle dla magnetofonu a czasem nawet coś działało :) .

Ten wpis powinien być w innym dziale np. serwisowym magnetofonowym ale pytanie padło tutaj i tutaj napisałem.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
27-10-2016, 21:53
dziś napije się piwa, udało mi się uruchomić moje 727 i 707  choć ten ostatni ma mały problem z rozpoznawaniem rodzaju kaset (ułamany pazur fotooptyki o którym zresztą pisałem) najlepiej będę potrzebował nowy i gdyby ktoś dysponował tą częścią proszę dać znać, ale ogólnie nie jest zle   
 rozebranie dosłownie na strzępy całego mechanizmu wymycie całej elektroniki przyniosły oczekiwany efekt i teraz z zamkniętymi oczami to rozkręcę .dziękuję wszystkim za wszelaką pomoc

To gratuluje, bo wiemy ile to wymaga pracy i co najważniejsze cierpliwości.  :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

ArturP

  • 1291 / 2762
  • Ekspert
27-10-2016, 22:29
O bardzo przepraszam, ale nie wyraziłem zgody na używanie moich autorskich sformułowań. :-P :-))))))
A mnie się zdaje, że musisz przyjrzeć się dokładnie. Myślałem, że to moje, ale jednak nie ta kolejność znaków ;-)
On musiał mieć coś głębszego na myśli :-}

jmaciek

  • 389 / 4807
  • Zaawansowany użytkownik
27-10-2016, 23:57
będzie widać na zdjęciu
Pisałem wcześniej, że nie dajesz mi AUDIOTONE:) spokoju, ale teraz to zaczynasz mnie przerażać, chyba już nie chcę oglądać tych zdjęć, przypominają mi narzędzia chirurgiczne używane podczas operacji ratujących życie z tym, że tamte mi się opatrzyły i już budzą zaufanie a te są zaskoczeniem i szczególnie 'krokodylki' budzą grozę, bo widać że jak to złapie to chyba nie puści...
Widzę też, że muszę koniecznie rozbudować warsztat narzędziowy jaki odziedziczyłem po tacie bo kombinerkami, którymi naprawiał fiata i miernikiem, którym sprawdzał prąd w kontaktach to niewiele zdziałam. Albo może lepiej zapisać się do jakiegoś cechu elektroników i pójść tam na Terminatora aby zdobywać wiedzę i doświadczenie? Mówią, że na naukę nigdy nie jest za późno, zapytam na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, może coś tam mają...

Ten wpis powinien być w innym dziale np. serwisowym magnetofonowym ale pytanie padło tutaj i tutaj napisałem.
Tu się pojawiło zdjęcie to tu się zapytałem ale nie widzę przeszkód aby moderacja przeniosła te wpisy do odpowiednich działów.

O bardzo przepraszam, ale nie wyraziłem zgody na używanie moich autorskich sformułowań. :-P :-))))))
A mnie się zdaje, że musisz przyjrzeć się dokładnie. Myślałem, że to moje, ale jednak nie ta kolejność znaków ;-)
O! To już jest nas trzech estetów, a reszta to pewnie krypto-esteci ;-)

Kupię! Pamiętaj. :-)
O nie, nie, nie! - zakrzyknę jak Osiołek do Shreka: "Ja! Ja! wybierz mnie!" :-)

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
28-10-2016, 00:09
Na dniach muszę wreszcie poskładać do kupy RS-B100 i postawić go w salonie by cieszył oko i ucho :)
Jeszcze może zrobię jakieś video odnośnie zapisu i odczytu i będzie git.
Potem chyba zabiorę się za Soniaka TC-KA6ES , za tę niedziałającą nieszczęsną kalibrację...Bo w kolejce jeszcze powtórka z TEAC-a A-770 i ten przycisk "STOP", potem w kolejce Pionek CT-S830S czyszczenie i ustawienie (bo miał się psuć a działa jak malina na razie...hehe), w trakcie muszę przywrócić życie mojemu pierwszemu CD-kowi DCD-910 jaki kiedyś kupiłem i wrócił do mnie po 25 latach w stanie rozkładu (wartość sentymentalna, więc musi być sprawny ). W listopadzie będzie niespodzianka magnetofonowa z kraju wiśni kwitnącej... To takie plany na najbliższe miesiące, znając zycie coś jeszcze wyjdzie w praniu...innego :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Radmar

  • 1138 / 5868
  • Ekspert
28-10-2016, 09:06
O nie, nie, nie! - zakrzyknę jak Osiołek do Shreka: "Ja! Ja! wybierz mnie!" :-)

Pierwszy jestem na liście oczekujących. Sorry, taki mamy klimat. :-P :-)))

dziś napije się piwa, udało mi się uruchomić moje 727 i 707

Gratuluję i cieszę się, że się udało. Co do tego ułamanego pazura coś się wymyśli. Być może jednego z moich Technicsów będę rozbierał na części jeśli okaże się, że nie ma innego wyjścia. Wówczas pewnie będę w stanie coś Ci pomóc.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
28-10-2016, 09:18
paluch

727 i 707 >  Fotki nie zrobiles ? by sie przydalo innym
gratulacje
juz chcialem wyciagac mojego  707  ufff
na szczescie nie musialem  :-)

--

co do planow na pare miesiecy
musze wreszcie pare deckow doprowadzic do 100%   sprawnosci
w moim mniemaniu
a jak wiecie jestem sluchowcem  czyli   bedzie to 90%  sprawnosci  :-) techniczno elektronicznej
ale dzwiekowo bedzie 100%

w bagazniku cos mam
potem fotki
...

panowie bylem u goscia
habbysty jak my


mial  trzy decki

1  Revox b215

2  ...  xxxxx tego wziolem do bagaznika  potem pokaze  bo tu tez jestem pod wrazeniem

3  NAD 6300

co chce powiedziec   ..  revox  niby znany  nie zaskoczylo mnie jego super  audomaniackie brzeminie
niestety wyglad  jest nie do przejscia dla mnie

ale  nie to chcialem powiedziec

NAD 6300



CO TO U DIABLA JEST

ON BRZMIAL   ZAJEB.......  na serio
kto zna ten sprzet
co to u diabla jest
tam nie ma pokretel nic 
jestem  w szoku
4 pokretla
zajrzalem na mechanizm
STAL  czysta stal  ja to krece ...

jego brzmienie  mam jeszcze w uszach ..
kur....  szok   
bylem blisko haslo
HELANA mam zawal
ale sie moco trzymalem ech  siedzenia

musze zajrzec na ceny
ale  jak wam w padnie w lapy
BRAC  bez zajakniecia

Cytuj
Czyli brzydale grają :) Nie złote Soniaki ES, lustrzane Pioneery Urushi etc :) 
NADa 6300 posiada kolega z sąsiedniego forum i bardzo sobie chwali. W środku siedzi Sankyo Direct Drive i patent Tandberga DYNEQ.

hm dzieki 
poczytam tu i uwdzie
dzieki
« Ostatnia zmiana: 28-10-2016, 09:55 wysłana przez nano »

jmaciek

  • 389 / 4807
  • Zaawansowany użytkownik
28-10-2016, 09:42
W listopadzie będzie niespodzianka magnetofonowa z kraju wiśni kwitnącej...
"Teach me, Sensei!"
Jak tylko zasłużę i otrzymam ustawowy urlop to pochylę się nad deckiem z kraju kwitnącego ziemniaka, tak z sentymentu, bo już długo czeka na mnie ;-). Wyznając zasadę: "jeśli nie możesz wziąć się z życiem za bary spróbuj zajść je od tyłu" to spróbuję dobrać się do niego software'owo, a jak mi się uda i mnie wciągnie to - jak się już odgrażałem - następnym krokiem będzie podejście hardware'owe :)).

artekk

  • 1694 / 5851
  • Ekspert
28-10-2016, 09:43
nano,
Czyli brzydale grają :) Nie złote Soniaki ES, lustrzane Pioneery Urushi etc :) 
NADa 6300 posiada kolega z sąsiedniego forum i bardzo sobie chwali. W środku siedzi Sankyo Direct Drive i patent Tandberga DYNEQ. Magnetofon kosztował 2000 marek i zawsze okupował wierzchołki rankingów. Jest to dość rzadki magnetofon, u nas ze względu na jego brzydotę można czasami wyrwać go stosunkowo okazyjnie. Niestety za Odrą więdzą co w trawie piszczy i trzeba położyć za taki 160-200euro. Mam niższy model 6340 i jak na dwugłowiowy deck też potrafi zaskoczyć brzmieniem.

Do top brzmiących brzydali dodajmy jeszcze niemieckie magnetofony ASC :
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
28-10-2016, 16:32
bagaznik

stan optyczny    SUPER    z papierami
stan techniczny  reanimacja

artekk

  • 1694 / 5851
  • Ekspert
28-10-2016, 17:32
nano,
witaj w klubie :) ciekawe co powiesz o dźwięku.
No i słynny bagażnik został uwieczniony, to chyba większa bomba od tego Nakamichi !
« Ostatnia zmiana: 28-10-2016, 17:48 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
28-10-2016, 20:39
niestety tak szybko u mnie to nie jest
to trup

..
wlaczylem i gleba nic
wiemy ze tam 
sankyo sa w srodku zerknalem
udalo sie ruszy  pozytywke  ..
--

niestety  to nic nie dalo



..mam dziwny obiaw

pierwsze  3 Minuty kasety gra
a poznjie jest STOP

jakby motor nie mial sily obrotowej

SZCZOTKI !!  !!!!!!!!!!!!!!  o nie  wrrrrr

....

ale moze rolki capstan  hm
 hm  czyli pasek

najpierw zbudowalem kasete  he he he he

chodzi o to ze chcialem  odstawic na bok  capstan !
czyli rolki dociskowe nie beda grac w tescie zadnej roli
« Ostatnia zmiana: 28-10-2016, 20:54 wysłana przez nano »

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
28-10-2016, 20:50
wlozylem ta kasete
jak widzicie

licznik liczy  wsio oki
hm
tasma nie biegnie po rolkach dociskowych
tak mialo byc   

i co

leci cale  45 min
hmm

wsio oki
..

wkladam normalna kasete  wsi jedno jaka
60 min      90 min
tdk   basf   fe   chrom



pierwsze  3 min  i gleba


jakby nie mial sily motor
hm
rozbieram mechanizm
-------------------

ponumerowalem wszystkie kabelki co trza rozlaczyc

dokladnie  6 sztuk + masa
« Ostatnia zmiana: 28-10-2016, 21:01 wysłana przez nano »

gotyk1

  • 1310 / 5852
  • Ekspert
28-10-2016, 21:13
Nano pozwól, że się wtrące z moim problemem - otóż wspomiany k870 nagrywa idealnie na jednej stronie, natomiast lewy kanał jest słabszy na drugiej - i to na wszystkich kasetach. Jest to dziwne, bo kaseta jest symetryczna, tzn tak mi się zdaje.