Audiohobby.pl

Testy ABX decydujące starcie :-)

Llea

  • 5 / 2994
  • Nowy użytkownik
08-02-2016, 09:08
Piszą w temacie na temat ;)

Stary Psuj

  • 53 / 2995
  • Użytkownik
08-02-2016, 13:16
Ale ten test ABX to chyba nie jest najlepsza metoda porównawcza. To znaczy zależy jak się go przeprowadza. Jak się przełącza co kilka sekund podpięte równolegle interkonekty to można się pogubić. Słuch się dłużej akomoduje do zmian. Sieciówki to chyba inaczej, bo nie da się przełączać w czasie rzeczywistym, więc test bardziej miarodajny.

kendail

  • Gość
08-02-2016, 13:25
Sieciówki można przełączać w czasie rzeczywistym. Eleganckim rozwiązaniem są triaki przełączane "w zerze". Ręcznie też da radę. Para przełączników podwójnych i oczywiście przewody odpowiadające za neutral, fazę i uziom połączone w pary. Chcąc przepiąć się na kabel A musimy go włączyć do zasilania i dopiero odłączyć kabel B. Trochę "kombinacji alpejskich" ale można.

Stary Psuj

  • 53 / 2995
  • Użytkownik
08-02-2016, 13:42
A rozumiem. Chodzi zapewne o to, żeby nie doszło do spadku napięcia w urządzeniu w czasie przełączania? Kolega ma taką listwę własnej konstrukcji, w której można przyciskiem przełączać fazy. Ja się boję trochę takich rozwiązań, ale on jako elektronik twierdzi że to niczym nie grozi. Zakładam, że to jest identyczne działanie, przy czym tu się fazy nie zmienia a kabel. Ale idea ta sama, dobrze rozumuję?

kendail

  • Gość
08-02-2016, 14:19
Nie tyle chodzi o spadek napięcia co eliminacja braku zasilania. Triakami elegancko i bez efektów w postaci zakłóceń, ale potrzebny prosty (zależy dla kogo) układ elektroniczny. W wersji bardziej prymitywnej (przełączniki) wyglądać będzie taka machina może niezbyt ładnie, ale funkcja (idea) pozostanie ta sama: przełączanie kabla bez zaniku napięcia, bez zwarcia i przy 100% przeżywalności operatora.

Stary Psuj

  • 53 / 2995
  • Użytkownik
08-02-2016, 15:43
Do testów faktycznie idealne rozwiązanie. Na stałe w systemie to raczej coś takiego odpada jako niepotrzebny, dodatkowy układ.

hafis

  • 39 / 4104
  • Użytkownik
08-02-2016, 15:49
Ale ten test ABX to chyba nie jest najlepsza metoda porównawcza. To znaczy zależy jak się go przeprowadza. Jak się przełącza co kilka sekund podpięte równolegle interkonekty to można się pogubić. Słuch się dłużej akomoduje do zmian. Sieciówki to chyba inaczej, bo nie da się przełączać w czasie rzeczywistym, więc test bardziej miarodajny.

Nikt nie każe przełączać co kilka sekund. Jednakże przy stosunkowo niewielkich zmianach dobrze mieć maksymalnie skrócony czas, żeby cokolwiek wychwycić.
Chodzi o eliminację słabości naszej pamięci, tu do sprawdzenia hasło pamięci echoicznej i czasu jej trwania.
It doesn\'t matter what we\'re losing,
It only matters what we\'re going to find

Haka

  • 2996 / 5174
  • Ekspert
08-02-2016, 16:00
Tylko po co nam zmiana w systemie ( cokolwiek nowego ), jeżeli po minucie, czy dwóch nie możemy jej rozpoznać, lub stwierdzić definitywnie za każdym razem, ze jest lepiej?

Stary Psuj

  • 53 / 2995
  • Użytkownik
08-02-2016, 22:10
Wydaje mi się, że to nie jest takie proste jak piszecie. Słuch się musi zakomodować do zmian, to jest pierwszy problem. Drugi to kwestia pamięci słuchowej, część ma lepszą, część gorszą. Ja to postrzegam całościowo, to znaczy słucham i staram się nie tylko zapamiętać szczegóły ale przede wszystkim ogarnąć całość dźwięku. A potem oceniam jak mi się podoba dana prezentacja. Kwestia proporcji pomiędzy analizą a syntezą dźwięku.

kendail

  • Gość
08-02-2016, 23:10
Do testów faktycznie idealne rozwiązanie. Na stałe w systemie to raczej coś takiego odpada jako niepotrzebny, dodatkowy układ.
Nie sugeruję stosowania tego układu na stałe. Chyba, że ktoś jest zawodowym recenzentem kabli sieciowych i taki układ jest mu potrzebny. Podsunąłem jedno z możliwych rozwiązań, które można zrobić dość szybko i przy nikłym nakładzie środków, również finansowych.

tetejro

  • 2745 / 2978
  • Ekspert
01-03-2016, 10:05
Gdzie jest PawelXYZ ? Albo XYZpawel?

4m

  • Gość
01-03-2016, 11:18
Paweł123 aka 123Pawel : http://zrozumiecaudio.blogspot.com/

tetejro

  • 2745 / 2978
  • Ekspert
01-03-2016, 12:41
Paweł123 aka 123Pawel : http://zrozumiecaudio.blogspot.com/

To nie ten Paweł. Coś mi tu jakies podróbki podsuwasz.

Gdzie jest ten Pawet od testów ABX ? Powinien chyba mieć coś do powiedzenia w takim wątku jak ten.

Stary Psuj

  • 53 / 2995
  • Użytkownik
02-03-2016, 00:55
To chyba ten sam Paweł. Na innym forum ma obecnie nick123stop. Przepraszam, jeszcze pół godziny temu miał, bo już go zbanowano;-)