Audiohobby.pl

Dekalog początkującego audiofila

Haka

  • 2996 / 5183
  • Ekspert
10-05-2016, 11:45
No to niestety masz słaby system, że aż musisz do tego zamykać oczy...


Najważniejsze, żeby system nerwowy nie odbiegał od normy ;)

lancaster

  • Gość
10-05-2016, 11:49
miszcz. a ja slucham czesto z zamknietymi oczami bo wtedy to dopiero jest petarda jak chodzi o lokalizacje i ogolna "wizualizacje" muzyków.(...)

No to niestety masz słaby system, że aż musisz do tego zamykać oczy...
Bez urazy.


cytrus, wychodzi na to ze wszystkie systemy jakich do tej pory sluchalem są słabe. Muzyki na żywo tez slucham z zamknietymi oczami.

Wiedze na temat tego jak zmysly dzialaja masz do uzupelnienia, bez urazy.

Gustaw

  • 3856 / 3317
  • Administrator
10-05-2016, 11:49
miszcz. a ja slucham czesto z zamknietymi oczami bo wtedy to dopiero jest petarda jak chodzi o lokalizacje i ogolna "wizualizacje" muzyków.(...)

No to niestety masz słaby system, że aż musisz do tego zamykać oczy...
Bez urazy.

Czyli wyznacznikiem posiadania dobrego sprzętu jest "wizualizacja" muzyków przy otwartych oczach?
Czy to nie jest aby kwestia indywidualnych preferencji danego człowieka, że słucha mu się lepiej z zamkniętymi?
Sorry ale trąci mi to trochę audiofilską "medycyną ludową". Bez urazy, oczywiście.

lancaster

  • Gość
10-05-2016, 12:01
Gustaw, rzadko pisze takie rzeczy, ale cytrus zwyczajnie pierdoli. Niektorzy po prostu wiedza lepiej jak inni sluchają/słyszą.

Serio, na koncercie wiekszosc czasu slucham z zamknietymi oczami,  czy na zywo jest taka lokalizacja jak ze sprzetu to bym nie powiedzial, nawet sie nie zastanawialem nad tym. tam po prostu slysze "sfere" z ktorej powycinane sa instrumenty.

Cytrus z ciekawosci, na czym sluchasz ?
Ciekaw jestem co Twoim zdaniem znaczy dobry system ?
Jesli nie slyszalem chetnie rzuce uchem przy okazji.

PS. ostatnio bedac 4 dni w Monachium tez sluchalem z zamknietymi oczami  a bylo tego troche. Dwie rzeczy nawet bym do domu zabral(Kawero z Kondo i Rocport z Absolare) gdyby nie to ze akurat zapomnialem gotówki ;-) 

cytrus

  • 21 / 4955
  • Użytkownik
10-05-2016, 12:35
Wiedze na temat tego jak zmysly dzialaja masz do uzupelnienia, bez urazy.

Nie gniewaj się, proszę. Ja też często bywam na koncertach.

Cytrus z ciekawosci, na czym sluchasz ?
A m. in. nadal na Huraganach i to na „protoplaście”:))), tylko zwrotkę przerabiałem 4-ro krotnie. W tej konstrukcji drzemie naprawdę niesamowity potencjał – ukłony dla Krzyśka.
Co do Kondo, to słuchałem pełnego zestawu( OnGaku, Dac 5 Signature, CDT 3 i najlepsze kable Kondo u znajomego przez bite 3 dni. Później on mieszkał u mnie podczas Misteria Paschalia i rzekł po krótce – „piękne wokale”. Ale to było rok temu.
Jak chcesz posłuchać, jak może zagrać konstrukcja Krzyśka – serdecznie zapraszam Was obu. Reszta na PW
Pzdr
Wu

« Ostatnia zmiana: 10-05-2016, 12:36 wysłana przez cytrus »

jest to mój pogląd i podzielam go całkowicie

lancaster

  • Gość
10-05-2016, 12:58
Wiem jak moga zagrac Huagany ze zwrotnica Krzyska bo sluchalismy w kilku systemach wspolnie + ja u siebie w kolejnych kilku.
Mysle ze nie przesadze jesli napisze ze dobrze znam mocne i slabsze strony samych driverow. Uwazam ogolnie dostepne Huragany za bardzo uczciwe kolumny w cenie do 12-15Kzł.
W wersji finalnej byly plastyczniejsze/barwniejsze, motoryka i przestrzen bez zmian.

kendail

  • Gość
10-05-2016, 13:25
PS. ostatnio bedac 4 dni w Monachium tez sluchalem z zamknietymi oczami  a bylo tego troche. Dwie rzeczy nawet bym do domu zabral(Kawero z Kondo i Rocport z Absolare) gdyby nie to ze akurat zapomnialem gotówki ;-) 
Nie zapomniał gotówki tylko kieszonkowcy obrobili śpiącą gapę :) Ja zamykam oczy jak mi ktoś puści nudną muzę.

kendail

  • Gość
11-05-2016, 10:25
miszcz. a ja slucham czesto z zamknietymi oczami bo wtedy to dopiero jest petarda jak chodzi o lokalizacje i ogolna "wizualizacje" muzyków.(...)

No to niestety masz słaby system, że aż musisz do tego zamykać oczy...
Bez urazy.


Gustaw, rzadko pisze takie rzeczy, ale cytrus zwyczajnie pierdoli. Niektorzy po prostu wiedza lepiej jak inni sluchają/słyszą.

Serio, na koncercie wiekszosc czasu slucham z zamknietymi oczami, 
I chyba niektórzy faktycznie wiedzą jak inni słuchają bo nie słuchają tylko oglądają!

ogladanie grajka nie jest niezbedne. Ostatnio na koncercie Tomka Stanki 90% imprezy sluchalem z zamknietymi oczami. Baja.

Na koncercie J Lopez pewnie siedzialbym z otwartymi ;-)
I wszystko jasne. Najważniejsze aby były cycki i dupa. Muzyka się nie liczy. I kto to mówi! Audiofil!

lancaster

  • Gość
11-05-2016, 21:35
tak, kendail, w muzyce interesuja mnie tylko dupy. i cycki.

a nie przyszlo ci do glowy ze np. muzyki JL nie slucham a uwazam ze babka niebrzydka ?

kendail

  • Gość
11-05-2016, 22:39
a nie przyszlo ci do glowy ze np. muzyki JL nie slucham a uwazam ze babka niebrzydka ?
To Kolega "ogląda" teledyski JLO z wyłączonym dźwiękiem? Jeśli wokalistka ładna i dobrze śpiewa - to cieszę uszy i oczy. Jeśli tylko ładnie śpiewa - to słucham. Lecz jeśli tylko ładna to po prostu daruję sobie "tylko oglądanie". Ale co kto lubi ;)

Gustaw

  • 3856 / 3317
  • Administrator
11-05-2016, 22:50
a nie przyszlo ci do glowy ze np. muzyki JL nie slucham a uwazam ze babka niebrzydka ?
To Kolega "ogląda" teledyski JLO z wyłączonym dźwiękiem? Jeśli wokalistka ładna i dobrze śpiewa - to cieszę uszy i oczy. Jeśli tylko ładnie śpiewa - to słucham. Lecz jeśli tylko ładna to po prostu daruję sobie "tylko oglądanie". Ale co kto lubi ;)

Jako audiofil mogę napisać, że zdecydowanie wolę sytuację kiedy wokalistka jest ładna i kiepsko spiewa niż odwrotnie :)

kendail

  • Gość
11-05-2016, 23:04
Jako audiofil mogę napisać, że zdecydowanie wolę sytuację kiedy wokalistka jest ładna i kiepsko spiewa niż odwrotnie :)
Zwłaszcza jak ma na imię Conchita :)

lancaster

  • Gość
11-05-2016, 23:28
kendail ano wlasnie co kto lubi, z tym ze np. Katie Melua mam nawet plyte a nie slucham ani nie ogladam bo jakos nie w moim typie i muzycznie a reszta obojetna, kupilem bo cos mi sie wydawalo...choc obiektywnie ładna. Podobnie mam jak slysze czy widze AMJ. Za to Maria Callas i sie podoba i ładnie śpiewa a z konczita prosze mi tu nie wyjezdzac wlasnie montujemy pulapke ofsajdowa. Od jutra jestesmy pro, opowiadamy kocopaly, postawimy tu kilka kapliczek audiofilskich. Zero rozmow o kobietach, bedzie sie mozna napalac wylacznie na sprzet. Pomysł kolegi Egona, dzieki Jarosławie ze go natchnąles.
 
Widze ze masz caly zestaw sztucznych problemów kendail :-)

kendail

  • Gość
11-05-2016, 23:56
Nie wiem po co wydawać pieniądze na płyty, których nie chcemy słuchać. No chyba, że do dobrego tonu należy posiadanie płyty Melua czy Jopek. Melua czasem posłucham jak mnie coś weźmie, ma miły tembr głosu, ale Jopkowej nie trawię bo działa mi na nerwy.

Haka

  • 2996 / 5183
  • Ekspert
12-05-2016, 00:14
ale Jopkowej nie trawię bo działa mi na nerwy.

Kiedyś tak nie zawodziła - mąż ją zepsuł.