Audiohobby.pl

HI-END klasa D - robić coś czy nie?

kendail

  • Gość
14-04-2016, 11:01
Pozostawiając na boku quasi-filozoficzne sprzeczki z almagrą odnośnie mocy, czasu i bytu strugam sobie materiały do testów płytki co mi wczoraj przyszła. Leży toto sobie na sztucznym obciążeniu co naprędce zrobiłem z grzałki do pieca. Wyjdzie mi jakieś 2x6,3 oma po 1000W każdy opór. Elementy na płytce nie najgorsze: Nippon'y  LXZ i Elna Silmic II i Rubycony. Rdzenie w cewkach w kolorze szaro-czerwonym (może majkel będzie wiedzieć dokładniej z czym się to je, ja mam indukcyjnościowstręt). Bardzo podobne, wręcz identyczne widziałem na płytkach ICEPower'ów, więc chyba nie jest tak źle. Całość ma wymiary 10x10 cm i w teorii 2x300W/4omy. Zresztą dane TAS6530B v1.1 są w sieci to można poczytać. Zasilacz już wymodziłem i męczę się ze zrobieniem wtyczki sygnałowej z regulacją poziomu, chociaż mógłbym skorzystać z regulacji w zwrotnicy, ale nie chce mi się nurkować za szafką.

majkel

  • 7476 / 5893
  • Ekspert
14-04-2016, 13:56
Ściągnij katalogi ze strony Micrometals i poszukaj w PDFach, to może trafisz na szaro-czerwone. Oczywiście to co się sprzedaje obecnie to w większości podróbki, czy też "substancje identyczne z naturalną". Biało-żółty przykładowo to kod materiału -26 Micrometals.

kendail

  • Gość
15-04-2016, 00:07
Dzięki za linik. Jaki jest naturalny kolor proszku? W legendzie kolorów nie znalazłem tam tandemu: grey-red tylko neutral-red. Zakładałbym, że te moje cewki to raczej będzie neutral-red. Ale i tak nie będę kombinował z samodzielnym nawijaniem na rdzeń bo i tak nie wiedziałbym jaki wybrać. Jeśli już robiłbym jakiś upgrejd to raczej byłby to zakup cewki renomowanego producenta i ewentualnie podmiana kondensatorów, czyli mod filtru wyjściowego ale czytałem, że nie jest to aż tak krytyczny punkt. Więcej można zyskać na wejściu.

majkel

  • 7476 / 5893
  • Ekspert
15-04-2016, 11:06
Oni mają 3 różne katalogi - główny, do radiówki i do wysokich temperatur. Kolor naturalny metaliczno-szary lub popiel, zależenie od przenikalności - te o niskiej będą matowe jak glina.

kendail

  • Gość
17-04-2016, 16:30
Grzebanie we filtrze wyjściowym to sobie na tym etapie odpuszczę. Pierwsze pomyślne próby za pasem. Po dokładniejszej analizie płytki stwierdziłem, że sygnał wejściowy trafia wprost na elektrolity. Nieważne, że silmic II. Jak podepnę do zwrotnicy aktywnej, w której już jest kondensator na wyjściu, to w tej płytce podepnę przełącznik do zwierania tych kondensatorów albo po prostu je zewrę cyną. Na razie czytam wydrukowany datasheet tego układu i staram się go zrozumieć.
« Ostatnia zmiana: 17-04-2016, 16:34 wysłana przez kendail »

kendail

  • Gość
21-04-2016, 22:30
Pierwsze testy zasilacza do końcówki (900W). Porządna na pierwszy rzut oka maszynka. Kondki to wimy i nippony, czyli konstrukcja stricte audiofilska. Włącza się z opóźnieniem i napięcie narasta nie za szybko. Regulacja napięcia i zabezpieczenie zwarciowe. Napięcie trzyma "jak skała". Czyli powoli do przodu.
« Ostatnia zmiana: 21-04-2016, 22:33 wysłana przez kendail »