Audiohobby.pl

Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
08-04-2019, 14:17
Krell z LST - jestem w dalszym ciągu zafascynowany, urok nie mija... Ale nie omieszkałem wzmocnić wrażenia i... dokupiłem nowego DACa. Ten czarny na fotce. Jeden z najlepszych DACów w świecie - obecnie dźwiękowo niemal dorównuje temu Reference od MSB... Ted Smith od PS Audio jest geniuszem od pisania software i zrobił aktualną wspaniałą wersję firmware "Snowmass" do DirectStream (DS) DAC. Firmware stosowane w FPGA (zamiast chipa/kości) pozwala elastycznie zmieniać charakter/jakość dźwięku. Stosuje to DCS, stosuje MSB, ale to co usłyszałem z nowego PS Audio DS DACa zmiata wszystko, co dotychczas było zwane źródłem. 3D, holografia, głębia, szerokość i wysokość sceny, ostrość szczegółów, znacznie większa dynamika i wspaniały jedwabny ton, który jeśli trzeba potrafi być drapieżny. Nie wierzyłem, że może być aż tak plastycznie, na dotyk ręki...
Byłem niedawno na koncercie w Boulez Saal w Berlinie - sala przebudowana na życzenie dyrygenta Barenboima. Jakże straszna, mizerna akustyka. Optycznie pięknie, ale ile zmarnowanych pieniędzy na tak nędzny efekt. Szkoda gadać. Następny po lotnisku i innych katastrofach przykład na niemieckie nieudacznictwo?
A w domu - doskonały materiał dźwiękowy, do tego DS DAC, Accu Pre, Krell końcówka i LST plus... Orfeusz. Plus kieliszek dobrego wina. Czy potrzebuję jeszcze wydawać kasę na bilety do kiepskich sal koncertowych??

naitik

  • 104 / 5865
  • Aktywny użytkownik
09-04-2019, 10:14
Ductus

W dobrej intencji mala uwaga.Regal ze szkla to niezbyt szczesliwe podloze.Jesli juz to z czystym sumieniem polecam
Podstawki Vibrapod pod klocki,tanie ale super.
Pozdrawiam
Zygmunt

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
09-04-2019, 10:36

A w domu - doskonały materiał dźwiękowy, do tego DS DAC, Accu Pre, Krell końcówka i LST plus... Orfeusz. Plus kieliszek dobrego wina. Czy potrzebuję jeszcze wydawać kasę na bilety do kiepskich sal koncertowych??

Czy da się na tym zestawie słuchać Zenka Martyniuka i innych wykonawców DiscoPolo z odpowiednią jakością? :-)

P.S. Tak na poważniej. KRELL nie złamie tej szyby?

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
09-04-2019, 11:24
Naitik: Dzięki za uwagę. Zastanawiałem się już nad sensownością zakupu, ostatecznie grube szkło jest mniej podatne na drgania, niż np. płyta MDF. Poza tym Krell jak i LST posiadają gumowe elastyczne podkładki pod nóżki, w LST stosuję od  zawsze amortyzatory do wszystkich traf. DAC posiada również specjalne nóżki... Zastanowię się jeszcze raz.
Gustaw: Disco Polo to nie mój ulubiony gatunek muzyki ;), ale sądzę, że i w tym zestaw by się sprawdził. A szkło pod Krellem? Ta końcówka waży (27 kg) znacznie mniej jak poprzednik Ayon (45 kg), a ten stał coś dwa lata czy więcej i nic się nie stało. Poza tym dałem zrobić dwie dodatkowe płyty szkła, razem trzy co w sumie (jak i pod Accuphase obok) daje 20 mm i przy tej powierzchni każdy stukilowy grubas może sobie na tym bez obaw poskakać.
Na dole obecnie stoi tylko czarny DS DAC, srebrny PWD pójdzie do ludzi. PerfectWave DAC II jak na swoją cenę używanego sprzętu jakością dźwięku przerasta wiele daców w cenie ok. 3-4 tys. euro. Acha, kiedyś otworzyłem go, bo mi przeszkadzało lekkie buczenie - okazało się, że trafo i po zastosowaniu gumowych podkładek nie było więcej tematu. PWD gra świetnie z nową wersją software 3.0.4. Ale to co robi z dźwiękiem mój nowy nabytek - czarniuszek (software snowmass 3.0.0) jest po prostu nie do wiary...
« Ostatnia zmiana: 09-04-2019, 11:26 wysłana przez ductus »

naitik

  • 104 / 5865
  • Aktywny użytkownik
09-04-2019, 12:21
Vibrapody dzialaja Jak poduszki powietrzne,izoluja od tego na czym stoi,dzwiek poprawia sie w kazdym aspekcie...

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
23-04-2019, 19:15
Piękny stary egzotyczny ptak zawitał do mnie z południa Niemiec (foto). Niestety, wewnętrznie ciężko chory. Po sprawdzeniu, w 95% wykluczam problem z kablem - jeden z kanałów gra znacznie ciszej jak pozostały. Czyli jest to choroba przetwornika, ale zaglądać do niego nie chcę i nawet nie mogę - bo nie moja własność, ptak wraca na południe. Zresztą rozkładać tak kruche sandwicze Omegi i dobierać się do membrany to podobno bardzo ryzykowna sprawa. Jeżeli ktoś z was ma poradę co robić bez rozbiórki, żeby jednak wskrzesić pacjenta - to bardzo proszę. Optycznie stan idealny... I to piękne pudło z paulowni, jakby prosto z fabryki.
Edit: Wiktora i Krzysztofa perypetie z driverami omegi znam, jak wszyscy -
http://audiohobby.pl/index.php?topic=10018.msg335596;topicseen#msg335596
ALE - rozbierać nie będę.
« Ostatnia zmiana: 23-04-2019, 19:56 wysłana przez ductus »

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
24-04-2019, 13:18
To, że odbywają się nadal próby dopasowania wzm. integry czy końcówek do LST - widać na zdjęciach.
Niestety, ale niektóre wzmacniacze poprzez m.in. wbudowane dodatkowe zabezpieczenia nie pasują z LST - takim przykładem są widoczne na fotkach monobloki Audiolab 8300. Słyszalne są szumy, na przyrządach pobór mocy monobloków jest przesadny.
Natomiast małe monos f-my Krein (2x 20W) pasują zupełnie OK, mimo znacznie za małej mocy w tandemie z wersją TS mojego LST. Dźwiękowo nic nadzwyczajnego, Stax 727 daje im radę.
Powoli bierze mnie chęć zrobienia rankingu pasujących i nie- wzmacniaczy konwencjonalnych. 

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
13-05-2019, 13:10
W sobotę wybrałem się na High End Monachium 2019 i tu parę impresji na temat. Stanowisko Staxa nie przedstawiło się najlepiej - dwa popsute modele- 007/2 i jedne z lambd grały cicho na jednym z kanałów.  Przedstawiciel niemiecki mało się co interesował, muzyki nie było tylko tzw "hałas a la muzyczny", a po zmianie materiału potwierdziło się dla mnie,  że żaden z modeli słuchawek (a były też 009) nie grał optymalnie z flagowcem SRM-T8000 (jpg 5712). Po czym, za niepozornymi, nieopisanymi drzwiami odkryłem pokoik HeadAmp-a. Moje już któreś z rzędu odsłuchy BHSE skończyły się przewidywanym rezultatem - "to nie gra tak magicznie i 3D jak każdy z moich torów z LST".  Co prawda BHSE było w zaprzęgu z MrSpeakers Voce - przecież nie jakieś tam poślednie elektrostaty. Pomijając ich kolorowanie nie były w stanie zagrać z BHSE. Naturalnie, BlueHawaii, przereklamowana gwiazda wzmacniaczy elektrostatycznych, jest lepszą alternatywą od staxowskiego T8000, to bezsprzecznie. Jednakże, nie posiada tej dynamiki, plastyczności czy przestrzeni, jaką grają moje Accuphase i Krell. A koszt tego wzmaka razem ze skrzynką zasilacza to ok. 7000 dolarów za czarną czy srebrną wersję, które tam słuchałem (jpg 5713, 5714)... Dla porównania używany Accu A-50V, creme de la creme, kosztował mnie 3000 mniej. 

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
13-05-2019, 13:14
Dan d'Agostino zaprezentował tym razem osobiście swoje porażające masą i optyką monobloki, jeden z nich widzieliście tu w wątku wcześniej. Porozmawiałem z bardzo sympatycznym małym człowieczkiem (jpg 5724, 5725) - to po prostu pasjonat, co nie takie zwykłe w jego wieku.
Należy wspomnieć też uznane i chwalone Monitory 40.2 f-my Harbeth - podobały mi się - naturalne wyważone pasmo, dobry bas, szczegółowa średnica i przyjemne błyszczące soprany, przy czym plastyczność i przestrzeń bez zarzutu. 
Potem słuchałem paru klocków z wysokiej półki - MSB, Focal z Utopią i nowymi Stella, dCS.
Edit: literówka
« Ostatnia zmiana: 13-05-2019, 14:47 wysłana przez ductus »

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
13-05-2019, 13:18
I znowu potwierdzenie dla mnie - Moon robi doskonały sprzęt na b. wysokim poziomie (jpg 5766). Ale zupełnie rewelacyjnymi kolumnami okazały się REVEL Performa (jpg 5783). Wg mnie na tych targach najlepiej grające ze słuchanych przeze mnie. A przecież w dwu przypadkach słuchałem też duże Wilson Audio, poza tym flagowe Focale, świetne MBLe i inne... 
Z elektrostatów po raz drugi "założyłem" Shangri-LA f-my HiFi Man. Grają na poziomie między 009 a starym Orfeuszem, wysoka chińska kultura dźwięku. Koszt - bagatela, słuchawki 18T EUR, wzmacniacz obok 32T (jpg 5795). Jest też wersja Light tych flagowców - też Shangri-LA, ale z okrągłymi przetwornikami, droższe jak Stax 009S (jpg 5791).
Edit literówka
« Ostatnia zmiana: 13-05-2019, 14:40 wysłana przez ductus »

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
13-05-2019, 13:20
A na koniec dnia, również za anonimowymi drzwiami - absolutny deser. Dealer z Hongkongu prezentował 4 x DAC dCS Bartok z przeróżnymi topowymi magnetostatami. Tak, że mogłem posłuchać pianistę cyrkowca z Kraju Wschodącego Słońca - maestra Lang-Lang w krótkiej "Prząśniczce" Mendelssohna na: Abyss, Audeze LCD-4, Sennheiser HD800S, MEZE Empyrean, HifiMan HE1000 i dość raczkujących dopiero, słuchafonach rosyjskich. Co bym wybrał, gdyby dawali za frico? Zdziwicie się: HE1000 i Sennheisera... Co nie znaczy, że taki Abyss czy LCD były gorsze, nie, po prostu mi osobiście tak nie odpowiadały, jak tamte wyróżnione. :)  (jpg 5800, 5801, 5802, 5803). A spiesząc na samolot już na wyjściu zaczepił mnie nasz kolega Lancaster. Tak, Marek jest na tych ważnych targach wystawcą i żałuję, ale nie byłem na jego stanowisku...
Edit: literówka
PS.: HifiMan HE-1000 SE słuchałem również, ale na firmowym stoisku. ZNAKOMITE, ale też nieźle drogie!
« Ostatnia zmiana: 13-05-2019, 15:38 wysłana przez ductus »

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
13-05-2019, 13:40
Fajna fotorelacja, Stefanie :-)

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
13-05-2019, 15:28
Super się czytało/oglądało, dzięki!

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
13-05-2019, 15:36
Dzięki kolegom za "kwiatki".  Tak rzadko ma tu ktoś coś do powiedzenia, szkoda, a czytających dużo...

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
13-05-2019, 15:55
Byly tam gdzies na wystawie podpiete i do posluchania Audio Technica ATH-L5000 ?