Audiohobby.pl

Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami

pmcomp

  • 225 / 4910
  • Aktywny użytkownik
18-08-2016, 12:05
Większość dynamików tez potrafi grać przyjemnie ale rzadko które wybitnie i porywająco .
Lambda gra przyjemnie ale chyba w bezpośrednim porównaniu nie lepiej od 009 ?
Masz obydwa modele to możesz porównać .
Słuchałem z Eurydyką jednych i drugich (009 mam) .

Dużo zależy też od źródla.
I od definicji co znaczy lepiej, a co gorzej.
Np. pod względem muzykalnosci i przyjemności słuchania, moim zdaniem, z moim super dokładnym źrodłem, Lambda zabija 009-ki.
Ale w innych aspektach 009 są lepsze.

Pozdro
pmcomp

ductus

  • 1247 / 4831
  • Ekspert
18-08-2016, 16:17
@touok: Jak słusznie powiedział Piotr, nasz pmcomp, procesory to wielki grzech, jeżeli patrzymy purystycznie na hifi. Podejrzewam jednak, że cała dzisiejsza technologia chcąc dostarczyć klientom wrażeń akustycznych podobnych do tych wizualnych filmowych, nie cofnie się przed coraz lepszymi "ulepszaczami" dźwięku. I taki highendowy purysta stanie się powoli dinozaurem w krainie Harry-Poterów czy Batmanów. Nie, ja nie idę w tym kierunku, ale obserwuję co się dzieje. A wyczuwam, że ten trend tak widziało i słyszało się już w Londynie. To presja niesamowitej konkurencji na stale rosnącym rynku słuchawkowym. @brodacz: Przemku, niewątpliwie masz rację co do cen i elitarności elektrostatów. Mimo wszystko, 50t.eur za HE-1, ze 30t.eur za Shangri-La, czy ok. 6t.eur za nowego Sonoma (każde słuch. z dedykowanymi wzmacniaczami) to bardzo i niezdrowo dużo. Taki Stax lambda za 400 z kawałkiem dobrego wzmacniacza, to po prostu barszcz w porównaniu do wymienionych. Co do preferencji czy 009, czy signature, czy też 007 - które uwielbiam w moim torze, tu możemy się spierać. Jednak nigdy nie dojdziemy do konsensus, bo warunki, sprzęt i ulubione nagrania - u każdego różne. A więc porównania gruszek z jabłkami... 

pmcomp

  • 225 / 4910
  • Aktywny użytkownik
18-08-2016, 22:08
Amen

:)
pmcomp

ductus

  • 1247 / 4831
  • Ekspert
19-08-2016, 20:32
No nie, tak koniec to jeszcze nie, a i nawet marny ksiądz ma po kazaniu jeszcze coś do powiedzenia. ;)
Dalsze fotosy z wystawy: 1. Tu chłopcy z polskiej firmy pigułek dousznych - Lime Ears. 2. Duże powierzchnie, nie za dużo ani odwiedzających, ani wystawców, więc można było w spokoju posłuchać. 3. Firma Chord zafundowała LCD-4 do swojego flagowca DAVE. Ale mnie przekonał bardziej HUGO... 4. W MOON Audio było o wiele więcej sprzętu, jak tu widać, różne flagowce co pewien czas rzucali na stół, jak za Gierka kiełbasę do mięsnego, kolejka była...

ductus

  • 1247 / 4831
  • Ekspert
20-08-2016, 12:05
A żeby koledzy z wątków o innych niż elektrostatycznych zabawkach nie smucili się, chyba tu nawet nie zaglądają, to następnych parę zdjęć z ponad 300-tu z Londynu.
1. Szef salonu Smith Realiser na stojąco; pod jednym z boxów Yamahy widzimy Realiser 16 w formie stojaka do słuchawek. Wolę model 8, bardziej highendowy, mniejszy, ale oho.
2. Hugo TT - byłby jeszcze lepszy z symetrycznym środkiem i XLR na output.
3. Mytek DAC Manhattan z DSD 384k/32 bit procesorem (za świeży, jeszcze nie grał)
4. Mytek Brooklyn - podobnie procesor, grał i to zupełnie dobrze
« Ostatnia zmiana: 20-08-2016, 12:12 wysłana przez ductus »

ductus

  • 1247 / 4831
  • Ekspert
20-08-2016, 12:11
1. Focal. Popisał się świetnym flagowcem (z przodu), a model niżej - też bardzo interesujący (drugi w lewo)
2. Fijo z flagowcem X7 na b. dobrym poziomie; kilka modułów wzmocnienia jako opcje
3. Zagubione Ultrasony i HE-1000 na stole MOON Audio
4.  Znakomity wzmacniacz Cavalli  (prototyp) z ciekawymi słuchawkami Ether

ductus

  • 1247 / 4831
  • Ekspert
20-08-2016, 12:24
1. Violectric - na górze, po prawej, bardzo dobry DAC. Właściciel nic dobrego nie sądzi o modzie na DSD i dalej robi tylko PCM.
2. Jeszcze parę zabawek Violectric. Ciekawe, z Audeze brzmi to bardzo highendowo.
3. Srebrny półmisek mięs różnych: MSB pokazał pod przykryciem (żeby nie wystygło?) swojego DACa. Duuuużo obwodów scalonych...

ductus

  • 1247 / 4831
  • Ekspert
21-08-2016, 17:45
Uzupełniam, koryguję: DAC Dave grał bezwarunkowo bardzo dobrze i dawał więcej oddechu jak Hugo, jednakże nie podobał mi się z zewnątrz, poza tym w stosunku do ceny ta poprawa dźwięku jakoś nie była adekwatna. Tu ktoś podobno ma Dave' a, niech się ujawni i wypowie...
A co do Smyth Realiser, wyobrażałbym sobie trzecią wersję, może bez tej ilości kanałów, w spokojnej obudowie A-8, specjalnie do highend stereofonii, z input USB (z laptopa) i output również USB (do DACa). Na koniec - ciekawe spotkanie miałem z Michałem twórcą dac MYTEK, Polakiem mieszkającym w Nowym Jorku. Oba nowe modele Brooklyn i Manhattan zasługują na dużą uwagę - cenowo bardzo konkurencyjne do reszty na podobnym poziomie.
« Ostatnia zmiana: 21-08-2016, 17:48 wysłana przez ductus »

pmcomp

  • 225 / 4910
  • Aktywny użytkownik
21-08-2016, 20:13
Na koniec - ciekawe spotkanie miałem z Michałem twórcą dac MYTEK, Polakiem mieszkającym w Nowym Jorku. Oba nowe modele Brooklyn i Manhattan zasługują na dużą uwagę - cenowo bardzo konkurencyjne do reszty na podobnym poziomie.

Na wielką uwagę, ba ... na zakup zasługuje własnie wycofany model Mytek Stereo 192 DSD (poprzednik Brooklyna). Jest do kupienia na wyprzedaży u polskiego dystrybutora za ... 4.300 zł. Oczywiscie nówki sztuki z gwarancja, papierami itp.
Mam osobiscie od ponad roku. A Audio Note DAC4 stoi w kącie. Miałem w domu Mangattana i porównywałem do tego Stereo 192 DSD. Manhattan ma więcej niepotrzebnych bajerów i lepsze zasilanie. Częsć DACa jest identyczna, widać to dobrze na zdjęciach. Za to Manhattan ma juz baaardzo ałdjofilską cenę na rynek konsumencki.

Anyway polecam. Na moim blogu opisałem jego współpracę z cyfrowym transportem z atomowym zegarem, a dzisiaj z plikowcem i reclockerem. Moim zdaniem będzie ciężko pobić ten dźwięk w rozsądnych pieniądzach.
Nie podam bezposredniego linka bo nie wiem czy można. Na audiostereo nie mozna. Kto chce niech wpisze w wyszukiwarkę pmcomp + blog.
Temat źródeł dźwięku mam własnie zakończony. Może kiedys poznawczo posłucham jakiegos DACa za 100 tys złotych, może będzie lepszy.

Pozdro
« Ostatnia zmiana: 21-08-2016, 20:20 wysłana przez pmcomp »
pmcomp

ductus

  • 1247 / 4831
  • Ekspert
22-08-2016, 21:24
Ciekawie opisane, Piotrze. Będę chciał spróbować malucha w moim torze. A Manhattan ma cenę trochę zaporową (ten z nową kością), musiałby pokazać więc o wiele więcej. Brooklyn w stosunku do opisywanego Stereo 192 DSD DAC ma podobno taki sam nowy przetwornik, ale też i "nową" cenę.

ductus

  • 1247 / 4831
  • Ekspert
23-08-2016, 19:26
Uzupełniam - Mytek Brooklyn: W stosunku do poprzednika ma lepszy display i menu; nowy chip ESS Sabre 9018 zamiast 9016 i co b. ważne zupełnie nową linię analogową. Wnętrze na fotce.
Londyn nie byłby Londyn, gdybym nie zajrzał bodaj na chwilę do osławionego Harrodsa - znanego domu towarowego, na którym wzorował się notabene berliński KaDeWe. A tam przetarłem oczy, bo arabskie chłystki - przepraszam - czcigodni klienci - obchodzą się z Sennheiserem HD-800, jakby to były słuchawki dla dzieci za 10 zł. Każdy może dotknąć, polizać, powgniatać, nawet jakiegoś akustycznego hałasu posłuchać przez - a jakże - stojący obok wzmak-Dac tej samej firmy. O zgrozo! A obok na dodatek Grado PS1000...
Poczekamy i niedługo będą te zabawki w Biedronce obok stoiska z warzywami...
« Ostatnia zmiana: 23-08-2016, 19:33 wysłana przez ductus »

pmcomp

  • 225 / 4910
  • Aktywny użytkownik
23-08-2016, 19:43
Zapomniałes dodac, ze ma jeszcze ... prawie dwa razy wyższa cenę ;) ... niestety. Brooklyna nie testowałem.

Pozdro
pmcomp

ductus

  • 1247 / 4831
  • Ekspert
24-08-2016, 17:13
Niestety. Jednak chyba powinni podpiąć na stoisku CanJam lepsze słuchawki. Ot, taki Stax by się przydał. Albo przynajmniej Ether, czy Utopia.

ductus

  • 1247 / 4831
  • Ekspert
25-08-2016, 14:42
Wystawa IFA w Berlinie 2 - 7. września: Kto przyjeżdża? Chętnie przywitam, oprowadzę na życzenie. Proszę przynajmniej info na priva.   

pmcomp

  • 225 / 4910
  • Aktywny użytkownik
25-08-2016, 17:50
Wystawa IFA w Berlinie 2 - 7. września: Kto przyjeżdża? Chętnie przywitam, oprowadzę na życzenie. Proszę przynajmniej info na priva.

Jak zapowiadałem będę. Mam nadzieje posłuchać starego i nowego Orpheusa.
pmcomp