Audiohobby.pl

Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami

Road To Nowhere

  • 1032 / 5867
  • Ekspert
27-06-2016, 09:57
Czy te przedłużki nie zmieniają jakieś tam pojemności w elektrostatach bo to podobno "układ zamknięty" ?  :-)

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
27-06-2016, 11:34
To było bardzo fajne spotkanie i wymiana informacji, pmcomp. A Toruń jest wart wycieczki. W temacie: Dziwne, że 009 gra ostrzejszą górą jak HD800. Które to sennheisery właśnie z tego powodu dwa razy sprzedawałem. LST TS jest z mojego toru, gdzie żadnych sensacji z sopranami nie było. Więc szkopuł jest może gdzieś indziej. Przedłużki staxowskie które stosowałem, zawsze coś z dźwięku wyczuwalnie zabierały. Dziękuję za każdą informację tutaj, Piotrze.
« Ostatnia zmiana: 27-06-2016, 20:07 wysłana przez ductus »

pmcomp

  • 225 / 4888
  • Aktywny użytkownik
27-06-2016, 12:53
Wiem Stefanie.

Stawiam na niewygrzanie przetworników i na ... taki a nie inny wzmak na poczatek.
Ja w pracy, a sprzet gra i się starzeje. Zobaczymy co bedzie wieczorem.
Im dalej w las tym więcej ... grzybów, bedzie dobrze.

Stefanie, chodzilo mi, ze HD800 bije Staxy w komforcie noszenia, a nie w prezentacji gornego pasma. Na porownania do HD800 jeszcze przyjdzie czas.

Pozdro
« Ostatnia zmiana: 27-06-2016, 12:56 wysłana przez pmcomp »
pmcomp

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
27-06-2016, 20:19
HD800 są rzeczywiście bardzo komfortowe na uszach, muszle są większe w środku jak te Staxów 009, to prawda. Coś znowu nie doczytałem, teraz jasne, że chodziło Ci tylko o komfort, a nie o górę, czyli soprany. OK. A swoją drogą jestem ciekaw opisu dźwięku tego JBLa. Generalnie - HD800 mają większą scenę i inaczej zdefiniowaną jak 009-ki, chociaż zależy to od nagrania, czy mi coś brakuje w Staxach, czy nie. Interesujące też, czy Twój egzemplarz 9-ki ma SN większy od 23xx?
« Ostatnia zmiana: 27-06-2016, 20:26 wysłana przez ductus »

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
27-06-2016, 20:24
@saudio: Twój Kimber też powininen dostać parę godzin muzyki, jeżeli nowy. Napisz może za jakiś czas o porównaniach do starego kabla.

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
27-06-2016, 20:38
A tutaj 009, pomierzony przez InnerFidelity, SN 2251. Zwróćmy uwagę na pierwszy wykres, zjazd sopranów umiarkowany, bez jakichś podbić.

pmcomp

  • 225 / 4888
  • Aktywny użytkownik
27-06-2016, 21:57
Mój SN to 3840.

Kolejne 12 godzin wygrzewania za mną. Jutro jadę w delegację i system będzie chodził "pod muzyką" jakiś 60 godzin. Non stop.
Jak wrócę to uznam, że słuchawki są już wygrzane. Przy okazji kabel przedłużający także.
Co do wczorajszego odsłuchu przeleciałem na szybko kilka kawałków. Ostrość wysokich zmalała ale ich charakter pozostał. Barwa dalej nie jest pierwszej próby.
Podsumuję to tak: słychać, że to gra tranzystor. Ta muza nie wciąga. Zastanawiam się, czy nie grałem na zbyt małej mocy końcówki. Tam jest regulacja gainu. Ustawiłem ją w połowie.

Dzisiaj przeniosłem się do gabinetu i zmieniłem konfigurację do wygrzewania. Wzmak to Pass Aleph Mini DIY, 2x10W w klasie A. Ciekawe czy przez te 60 godzin się ugotuje? Jego normalna temperatura pracy daje na obudowie ok. 55 st.C.
Pre to chiński klon MBLa. Na opampach. Zródło to komputer przez V-DACa.
I tak będzie grać do czwartku.

Na szybko: dalej gra ... tranzystor. To słychać. Magii brak. Basu przybyło ale o duuuuuużo słabszej kontroli. Barwa ciut lepsza, wysokie lekko zamulone. Ten preamp w swojej klasie cenowej do 1000 zł zabija ale mam lepsze ... lampowe. I to słychać :)
Najważniejsze, że LST zagrał z tak słabym wzmakiem. To rokuje dobrze dla lampy.

Tyle na dziś ze studia w Warszawie ;).


EDIT: zmieniłem tego Passa na inny w klasie AB, Yamaha P2160. To żaden hi-end, u mnie raczej przeznaczenie pod kino domowe. 2 x 100W.
Ten Pass by się ugotował na amena w tych temperaturach. Nie chciałbym go zostawić bez nadzoru i np. wywołać pożar.


Pamiętajcie, to żadne poważne odsłuchy czy porównania. Jedynie wygrzewanie przetworników.
« Ostatnia zmiana: 28-06-2016, 00:49 wysłana przez pmcomp »
pmcomp

saudio

  • 724 / 5244
  • Ekspert
27-06-2016, 22:04
@saudio: Twój Kimber też powininen dostać parę godzin muzyki, jeżeli nowy. Napisz może za jakiś czas o porównaniach do starego kabla.
To wymaga trochę czasu aby posłuchać, a tu pogoda nie sprzyja słuchaniu STAXów.

pmcomp

  • 225 / 4888
  • Aktywny użytkownik
28-06-2016, 10:47
Nie mogłem się dzisiaj oprzeć i przed wyjazdem obułem nauszniki.
Banan na twarzy.
Gra pre za tysiaka i końcówka za kilka stówek (złotych) i jest już znakomicie. Dalej słychać, że to tranzystor ale gra muzyka, a nie częstotliwości, jest plastyczna scena choć mogłaby być większa, dźwięk jest totalnie oderwany od głowy. Wysokie nie są tak aksamitnei jedwabiste jak z lampy z HD800, a średnica tak nie czaruje Jeszcze nie. Za to bas jest pierwszej próby pomimo, że pamiętam że z kolumnami ta końcówka trochę dudniła. Bas się ciągnął. Tam nie ma wielkich pojemności w zasilaczu. A tutaj ze słuchawkami jest znakomicie. Pamiętajmy, że gram z komputera z DACkiem który też do tuzów cyfrowych nie należy. Ot kolejny dobry klocek za parę stówek. Niezłe hi-fi.

Grało podobnie jak HD800 z bawionym przeze mnie ostatnio SPL Phonitor 2.

Pamiętam dźwięk 9-ek z odsłuchu z Japonii i widzę, że jeszcze długa droga przede mną ale kierunek jest dobry. A tam grał firmowy wzmak. Aż strach się bać co będzie jak w weekend podłączę swoje rodowe klejnoty czyli Dynaco, IDHOS, Technics, Audio Research i Audio Note.

BTW moje nowe źródło ma dzisiaj wylecieć z Chin:





Ale na dzisiaj z pamięci HD800 + Skorpion HV-1 ciągle górą.

Stefan zafundował mi niezłą zabawę, dzięki.
BTW chyba odwiedzę dzisiaj Dubiela w Opolu.

Pozdro
« Ostatnia zmiana: 28-06-2016, 18:03 wysłana przez pmcomp »
pmcomp

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
28-06-2016, 15:12
@pmcomp: To rusza się coś u Ciebie. Tak myślałem, że będziesz chciał próbować porównań z Eurydyką, dlaczego nie. Bardzo dobry wzmacniacz, ale tylko... jeden. Do porównań potrzebujesz już lepszych konwencjonalnych z LST, na tym ta zabawa polega. Ale masz w czym wybierać, a wszystko i tak przed nami.

pmcomp

  • 225 / 4888
  • Aktywny użytkownik
28-06-2016, 18:09
Odczytałeś mnie.
Dzisiaj byłem u Pana Bogusława. Akurat robi Eurydykę, będę miał na odsłuch w połowie lipca. Szkoda, że zimną jak głaz, będziemy grzać i dopieszczać.
Do tego czasu będę już wszystko wiedział o LST w konfiguracji z moimi wzmakami.
Dubiel to OTL więc porównanie do traf wyjsciowych w mojej konfiguracji bedzie baaardzo ciekawe.

Pozdro
pmcomp

touok

  • 53 / 3369
  • Użytkownik
28-06-2016, 21:28
"Ale na dzisiaj z pamięci HD800 + Skorpion HV-1 ciągle górą."

Z pamięci to wiesz. Też tak myślałem, że to połączenie może się obronić przed Staxami, bo kiedyś za tym zestawikiem szalałem i trochę go miałem. Ale przyjechał brat, który akurat sobie też 800 i hv1 kupił wcześniej (bo mu się u mnie spodobało) i wytrzymałem tylko kilka minut. Jednak nie było porównania-naturalność góry, gładkość dźwięku, spójność.

Oczywiście trzeba sobie ułożyć tor, ale LST bardzo temu sprzyja :)

Baele

  • 753 / 5085
  • Ekspert
29-06-2016, 06:56
Odczytałeś mnie.
Dzisiaj byłem u Pana Bogusława. Akurat robi Eurydykę, będę miał na odsłuch w połowie lipca. Szkoda, że zimną jak głaz, będziemy grzać i dopieszczać.
Do tego czasu będę już wszystko wiedział o LST w konfiguracji z moimi wzmakami.
Dubiel to OTL więc porównanie do traf wyjsciowych w mojej konfiguracji bedzie baaardzo ciekawe.

Pozdro

Jak chcesz posłuchać wygrzanej Eurydyki z wygrzanymi 009 to zapraszam na priva. Jestem z Warszawy.

brodacz

  • 1780 / 3799
  • Ekspert
30-06-2016, 12:01
Chlopaki co wy wygrzewacie w tych staxach ?
Tą folie ,kabel czy co ?

lok

  • 432 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
30-06-2016, 16:03
Uszy Brodacz uszy...:)