Audiohobby.pl

Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
01-02-2016, 13:09

Brodaczu
Kolega Sly z AS pisze, że woli przedwzmacniacz tranzystorowy a potem dwa różne wzmacniacze tranzystor i lampa jako końcówki mocy dla uzyskania innego efektu. Wiem, że Gustaw nie lubi zakładki High-End na AS, ale ta opinia wydaje się do przemyślenia. Z drugiej strony to moja hybryda Acoustic Arts wydała mi się ciekawsza jako pre niż Accuphase 2410 czy 2420 (już nie pamiętam). Pre Accu jest bardzo przezroczyste (w mojej ocenie). Ciekawe z czym zostaniesz na dłużej :)

Mi coś podpowiada ,coś szepcze do ucha że lampa na przedwzmocnieniu i tranzystor na końcówce może być optymalnym rozwiązaniem tym bardziej ,że to lampa dała mi trochę w kość ( eksploatacyjnie nie brzmieniowo,do tego słucham często i długo) i biorąc pod uwagę muzykę jakiej słucham.
Dodatkowy plus Accuphase jeśli się wpasuje będzie taki ,że dostane na niego dożywotnią gwarancję i możliwość wymiany jak bym chciał kiedyś upgrejdowć ją na inny model.
A na dłużej to ja chyba zostanę tylko ze swoją muzyką ;-)

Nie wiedziałem ,że masz pre SoundArta i Accuphase.Myślałem ,że masz cały system MBLa.To co tam u Ciebie teraz gra ?
« Ostatnia zmiana: 01-02-2016, 13:24 wysłana przez brodacz »

Ged

  • 1714 / 5867
  • Ekspert
01-02-2016, 18:36
Brodaczu
Mam dalej MBL CD + integra a do tego pre Accustic Arts. Słuchałem też pre Accuphase, ale nie wnosiło niczego nowego do systemu, było przezroczyste.

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
01-02-2016, 19:10
Tylko się człek chwilę zagapi, a tu mu niecni koledzy ubogacają wątek o parę nowych stron...
Gratuluję Paolo, znakomity wzmak ten Japończyk, perfekcyjna robota. A co do zmian pozycji pokrętła (0,4,6 dB; odpowiednio czułość wejścia -230,300,450mV ) tj. zmiany tzw. dampingfactor, to właściwie im wyższy (stosunek impedancji wejścia do wyjścia) tym lepiej pracuje toto z LST. Przynajmniej ja tak stwierdziłem już b. dawno, radząc kolegom zakupu wzmaka z możliwie dużym tłumieniem - mój Accuphase ma DF=500! Manley brodacza miał zaledwie kilka... No i jest jeszcze inna sprawa: Impedancji na terminalach. ATM ma pojedyncze wyjście na terminalach WBT (takowe są też w HBZ Paola) o wartości 8 ohm. ALE - można wewnątrz stosunkowo łatwo przelutować końcówki traf sygnałowych na 4 lub 16 ohm. Ponieważ LST HBZ jest skonfigurowany na wartość pomiędzy 4-8 ohm, być może byłoby z powodu redukcji szumów istotne spróbować z wyjściem 4 ohm.
Moc byłaby może ciut większa jak te 2 x 13W przy THD ok. 5% (poz. 2 pokrętła), ale tyle mocy nie potrzeba, bo przełożenie LST jest wysokie i sygnał podawany efektywnie. Czekamy więc na więcej wrażeń, bo to sprzęt więcej niż wykwintny.
Brodacz: A47 to znakomity wzmak, ale - jak Cortazar Ci to też powie - b. dużo sprowadza się do synergii w torze! Albo ona jest i skaczesz do góry, albo... W każdym razie ten Twój zestaw może być rewolucyjny.
Przemku, może uda się zorganizować taki odsłuch razem 18-tego marca z Cortazarem u mnie w Berlinie. Jeżeli by przywiózł swoje cuda do mnie wcześniej. Zobaczymy. Zapraszam. 

« Ostatnia zmiana: 01-02-2016, 19:13 wysłana przez ductus »

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
01-02-2016, 19:37
Brodacz: A47 to znakomity wzmak, ale - jak Cortazar Ci to też powie - b. dużo sprowadza się do synergii w torze! Albo ona jest i skaczesz do góry, albo... W każdym razie ten Twój zestaw może być rewolucyjny.
Przemku, może uda się zorganizować taki odsłuch razem 18-tego marca z Cortazarem u mnie w Berlinie. Jeżeli by przywiózł swoje cuda do mnie wcześniej. Zobaczymy. Zapraszam.

Jasne ,że synergia to podstawa.Wiedziałem to już od dawna a ostatnio na wyjazdowych odsłuchach kolumnowych przekonałem się o tym znowu jak zestaw z klockami po 20 tys. grał na mojej muzyce jak " miniwieża".
Wystarczyło podłaczyć pre Manleya a zamiast kolumn LST i 009 i z tego samego wzmaka grała już muzyka a nie jazgot jak wcześniej.
Jak też sami wiecie i to robicie aby uzyskać ta synergie trzeba kombinować i testować we własnym systemie co czynię.Do salonów audio nie jeżdże bo ich w Irlandii nie ma ( no dobra ,jeden jest ).

Co do spotkania w Berlinie to bardzo bym chciał ale to dosyć daleko od centrum Polski ale będę myślał ,planował i kombinował.Jesteśmy w kontakcie!

ps. A47 ma DF co najmniej 600
« Ostatnia zmiana: 01-02-2016, 19:39 wysłana przez brodacz »

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
01-02-2016, 20:08
Brodaczu
Mam dalej MBL CD + integra a do tego pre Accustic Arts. Słuchałem też pre Accuphase, ale nie wnosiło niczego nowego do systemu, było przezroczyste.


Włodku co ,czemu i dla czego ,czyli co skłoniło cię do zakupu  pre SoundArt ?
Czyli masz wzmacniacz zintegrowany a i tak wybrałeś drogę z przedwzmacniaczem,czy Twoja integra gra lepiej z przedwzmacniaczem czy masz go ze wzgledów użytkowych ( ilość wejś,wyjść ) ?
« Ostatnia zmiana: 01-02-2016, 20:13 wysłana przez brodacz »

Gustaw

  • 3847 / 3286
  • Administrator
01-02-2016, 20:45
Brodaczu
Mam dalej MBL CD + integra a do tego pre Accustic Arts. Słuchałem też pre Accuphase, ale nie wnosiło niczego nowego do systemu, było przezroczyste.


Włodku co ,czemu i dla czego ,czyli co skłoniło cię do zakupu  pre SoundArt ?
Czyli masz wzmacniacz zintegrowany a i tak wybrałeś drogę z przedwzmacniaczem,czy Twoja integra gra lepiej z przedwzmacniaczem czy masz go ze wzgledów użytkowych ( ilość wejś,wyjść ) ?

Pre Accustic Arts to chyba coś innego niż pre SoundArt, szanowny Rumcajsie ;-)
« Ostatnia zmiana: 01-02-2016, 20:49 wysłana przez Gustaw »

Gustaw

  • 3847 / 3286
  • Administrator
01-02-2016, 21:02


Brodaczu
Kolega Sly z AS pisze, że woli przedwzmacniacz tranzystorowy a potem dwa różne wzmacniacze tranzystor i lampa jako końcówki mocy dla uzyskania innego efektu. Wiem, że Gustaw nie lubi zakładki High-End na AS, ale ta opinia wydaje się do przemyślenia.

Włodku to na szczęście Twoje pieniądze :-) ale podobno pomimo władowania pierdyliona złotych w sprzęt przez kolegę sly-a tenże sprzęt "pupy nie urywa". Można to oczywiście wciągnąć do kategorii "plotki" :-)

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
01-02-2016, 21:53
Brodaczu
Mam dalej MBL CD + integra a do tego pre Accustic Arts. Słuchałem też pre Accuphase, ale nie wnosiło niczego nowego do systemu, było przezroczyste.


Włodku co ,czemu i dla czego ,czyli co skłoniło cię do zakupu  pre SoundArt ?
Czyli masz wzmacniacz zintegrowany a i tak wybrałeś drogę z przedwzmacniaczem,czy Twoja integra gra lepiej z przedwzmacniaczem czy masz go ze wzgledów użytkowych ( ilość wejś,wyjść ) ?

Pre Accustic Arts to chyba coś innego niż pre SoundArt, szanowny Rumcajsie ;-)

No racja ,nie wiem co ja z tym SoundArt ,chyba przez ten chiński dac co sobie go pożyczyli :-)

Ged

  • 1714 / 5867
  • Ekspert
01-02-2016, 21:56
Brodaczu
Tu mniej więcej wszystko o przedwzmacniaczu, o AA i Accu na ostatniej stronie wątku:
http://audiohobby.pl/index.php?topic=5411.0

Co do przedwzmacniacza podłączonego przed integrą to Wiktor ma tak samo przed wzmacniaczem Orfeusza.
Ustawiałem MBL w roli końcowki mocy, ale funkcjonalnie bardziej mi pasuje jako integra, dźwiękowo nie ma znaczenia.

Gustaw
Przyznasz jednak, że koledzy sporo kloców przerzucają, prawda? Wiele opinii jest trafnych, wiele innych całkowicie z kosmosu :) Jak wszędzie. Od każdego można się czegoś nauczyć.

Gustaw

  • 3847 / 3286
  • Administrator
01-02-2016, 22:11

Gustaw
Przyznasz jednak, że koledzy sporo kloców przerzucają, prawda? Wiele opinii jest trafnych, wiele innych całkowicie z kosmosu :) Jak wszędzie. Od każdego można się czegoś nauczyć.

Jakoś od tamtej ekipy niczego się nie nauczyłem ale może zbyt mało pojętny jestem.
Oczywiście nie zmienia to faktu, że i tam można znaleźć cenne opinie.
« Ostatnia zmiana: 01-02-2016, 22:13 wysłana przez Gustaw »

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
03-02-2016, 20:45
Tak myślę, przerzucanie wielu klocków, to kosztowne rozwiązanie. Ja się też nie uchowałem - Octave RE 280 odszedł do ...Chin. Był znakomity, jednak w pewnych rzeczach nie dorównywał Accu P500 (mimo moich początkowych zachwytów), a już w żadnych nie dorastał obecnemu Ayonowi Crossfire. Obecnie LST HB chodzi u mnie (wysokie przełożenie) właśnie z Ayonem, a TS świetnie zgrywa się z P500.
Czyszczę właśnie pady wszystkich słuchawek - doskonale nadaje się do tego isopropylowy alkohol (apteki) w dużym stężeniu (90%) na chusteczce higienicznej. Tylko lekko przecieram, wysycha szybko sam, nie pozostawiając śladów.
Między Ayonem i Accu różnice nie porażają, są niewielkie przede wszystkim w budowaniu sceny, plus może nieco czaru lampy, a po drugiej stronie w precyzji tranzystora...

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
08-02-2016, 19:59
Właściciele twierdzili, ze porównywali te klony 7100 z innymi klonami, Passów oidp, i podobno różnica klas to przepaść. Ale stwierdzili też, że te klony Accu 7100 tak naprawdę rozwijają skrzydła dopiero, gdy są zestawione jako monobloki. Nie wiem, może kolega powinien zamówić jeszcze jeden klon, żeby mu zagrało, chociaż osobiście nie jestem przekonany do tego pomysłu :)


Miałem wczoraj okazje posłuchać go ,kogoś kto się tym zajmuje oraz przyjrzeć się urządzeniu z bliska.
Moim zdaniem nazwa klon jest trochę naciągana gdyż dla mnie klon to wierne odwzorowanie 1:1 a to  urządzenie przyppomina wzmacniacz Accuphase P7100 i moim zdaniem bardziej trafna byłaby nazwa wzmacniacz DIY na bazie schematu Accuphase P7100.

« Ostatnia zmiana: 08-02-2016, 20:01 wysłana przez brodacz »

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
09-02-2016, 16:36
Przemku, jak wiesz, klon klonowi nie równy. Zależy przez kogo robiony i czy finanse starczyły na porządne podzespoły. Albo jest efekt w dobrym dźwięku, albo jest to projekt skopany. Samo trafo w Accu to już duży wydatek, to ciekawe, co siedzi w tym klonie. Pomijam milczeniem tranzystory mocy.
Sam jestem zainteresowany dobrym tranzystorowym nie za dużym i nie drogim wzmacniaczem markowym. Będę szukał i mam już nawet pomysł. Tym bardziej, że łatwiej będzie próbować mając referencje w zasięgu ręki.

Cortazar

  • 50 / 3415
  • Użytkownik
09-02-2016, 20:59
Chcialem sie pochwalic ;-).
A przy okazji zwrocic uwage, ze w moim systemie zmienia sie wszystko oproocz LST i Elektrostatow.
Gra to niesamowicie z nowym DACiem. Ostatni raz mnie tak "wciagnelo" przed wielu laty na systemie na kolumnach audio note ze srebrnym okablowaniem i lampce 300B na trafach tango (slyszeliscie o Abraxasie?)

pozdrawiam i wracam do sluchania
Pawel
« Ostatnia zmiana: 09-02-2016, 21:10 wysłana przez Cortazar »

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
09-02-2016, 21:37
Taki super sprzęt a grasz z komputra ,wstydź się :-)