Audiohobby.pl

Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami

wiktor

  • 2503 / 5887
  • Moderator Działu Słuchawki
05-04-2015, 18:36
@ductus

Stefanie,

czy nie myślałeś aby porozmawiać z panem Lundahlem na temat trafa, które byłoby dedykowane do Twojego LST? Po prostu dwa wejścia i dwa wyjścia.

Jakby co, to składam zamówienie.

ductus

  • 1247 / 4832
  • Ekspert
05-04-2015, 19:02
Ten temat leci już od tygodni i nie jesteś pierwszy, poruszając tą sprawę. Wszystko zależy od pewnych badań parametrów najbardziej przyjaznych projektowi. A jak się przeleci przez pdf jakiegokolwiek (zbliżonego do używanych w LST) traf, to się widzi, że nie jest to tylko sprawa przełożenia step up.  Cierpliwości i dzięki za zamówienie :).

Cortazar

  • 50 / 3437
  • Użytkownik
14-04-2015, 20:43
Od kilku dni slucham staxow przez LST napedzanych kompletem ayona pre (orbis) i koncowka mocy odin III. 60 Watt SET. Musze przyznac ze nie docenilem tego jak wazny jest pre w takim zestawieniu. Wydawalo mi sie, ze jest to element systemu na ktorym mozna zaoszczedzic. - duzy blad! Koncowka mocy odin jest niezwykle przezroczysta, jak woda z gorskiego zrodla. Pre w tym zestawieniu jest odpowiedzialny ze to jak system smakuje - gra. Pre dodalo ciala instrumentow akustycznych, dodalo szczegolow, dzwiek wysycil sie, stal sie bardziej naturalny, przetrzen nabrala oddechu. Brzmienie dostalo ostatniego szlifu. Wiem, ze pewnie mozna lepiej (ayon oferuje 2 wyzsze modele pre), ale w tym momencie jestem bardzo zadowolony z tego co slysze. Mam wrazenie, ze po raz pierwszy od dluzszego czasu moja audiofilia nervosa jest w remisji (zobaczym na jak dlugo ;-)).
A za kilka tyg.pojedynek pre ayon orbis vs. accuphase Stefana. Bedzie sie dzialo!
Pozdrawiam
Pawel

Ged

  • 1715 / 5889
  • Ekspert
15-04-2015, 09:27
Cortazarze
Trzymamy kciuki aby ten zestaw długo Ci się podobał :)
Ciągle nie mogę dojść do tego co jest ważniejsze: końcówka czy przedwzmacniacz?
Co ma być przezroczyste a co nadawać barwę?
Gdzie lampy?
Może masz jakieś wyrobione zdanie na ten temat?
Pozdrawiam

ductus

  • 1247 / 4832
  • Ekspert
15-04-2015, 19:43
@Cortazar: Gratulacje - Orbis świetnie uzupełnia "szczyty Himalayów" - królującą nad wszystkim końcówkę Odin na wieży.
Smaczki barwa, holografia i przestrzeń (kto tu mówi, że temu 009 brak sceny?!) to wszystko słyszeliśmy już u mnie przy Accu C260/ Odin/LST. Wydaje się, że u Ciebie, Paolo, powinno być jeszcze ciekawiej, kiedyś wpadnę.
A swoją drogą, porównanie Orbisa do pre Accu zapowiada się i będzie interesujące. Też zestaw Orbisa z końcówką P-500 może zaskoczyć. Posłyszymy.
Tymczasem przygotowania do nowego LST przystosowanego do wzm lampowych o mniejszej (małej ) mocy - w toku. Wtedy i systemy z 300B powinny odpowiednio zagrać...   

Baele

  • 753 / 5108
  • Ekspert
16-04-2015, 05:51
Koledzy,

gdyby kogoś to interesowało, to mój LSTs jest do wzięcia - oferta w ogłoszeniach.

Baele

  • 753 / 5108
  • Ekspert
16-04-2015, 13:45
Jeden z kolegów pisał do mnie na priv w sprawie LSTs - kolego masz zapełnioną skrzynkę :-)

ductus

  • 1247 / 4832
  • Ekspert
16-04-2015, 19:36
To, że ktoś pozbywa się czegoś może mieć różne powody. Ten właśnie "mały" adapter LST S grał u mnie razem z Ayonem wyśmienicie, potwierdzone przez znajomego muzyka. Dla ludzi z odpowiednim sprzętem, niekoniecznie bardzo drogim, to okazja.

Leszek

  • 256 / 5888
  • Zaawansowany użytkownik
16-04-2015, 20:07
ductus okazja powiadasz?To pytanie retoryczne:za ile kolega Baele kupił LST a za ile chce sprzedać?
Nie oczekuję odpowiedzi,tak się tilko zastanawiam :O)

brodacz

  • 1780 / 3822
  • Ekspert
16-04-2015, 21:30
Koledzy ,zastanawiam się czy watek nie powinien zostać przeniesiony do Audiosalonu?

chrees

  • 1653 / 5887
  • Ekspert
18-04-2015, 20:32
To może być chyba dobre rozwiązanie.
Zgodne z zasadami.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

wiktor

  • 2503 / 5887
  • Moderator Działu Słuchawki
18-04-2015, 20:44
Panowie,

wpisy związane ze sprzedażą, nawet te umieszczone w najlepszej wierze, mogą zostać zrozumiane jako kryptoreklama. Proszę nie poruszajmy takich tematów w tym wątku. Jak widzicie mogą irytować i stanowić zarzewie zupełnie niepotrzebnego konfliktu.

ductus

  • 1247 / 4832
  • Ekspert
19-04-2015, 16:09
Banicja z elektrostatów?? Jakie zasady Krzysztofie?
Może przypomnę tutaj cel tego wątku, bo pisałem gdzieś na początku. Otóż nie porównujemy tutaj adapterów, bo LST oddaje dobrze to, co potrafi wzmacniacz. Mowa ma być więc nie o LST, ale o optymalnych wzmacniaczach do elektrostatów - do słuchawek. I te mają być w temacie słuchawek porównywane między sobą i do wzmacniaczy dedykowanych (jak różne SRM Staxa, czy HEV). Chodzi nam tu o OPTYMALNY napęd do elektrostatów.
Pytanie raczej, czy chodzi o wzmocnienie do słuchawek, czy już do głośników - Stax używa słowa "speakers"? A jeżeli "speakers" to może wszystko o staxach przenieść do Audiosalonu??

ductus

  • 1247 / 4832
  • Ekspert
19-04-2015, 16:13
@Wiktor: Jestem jak najbardziej za, bo nie o to w wątku chodzi.
@Leszek: Aby zakończyć temat: Moje słowo "okazja" odczytałeś niewłaściwie, to odnosi się do: 1. Jest to obecnie w Polsce jedyny LST na "małych" Lundahlach 2. Okres oczekiwania na nowy to 3-4 miesiące - obecnie.

chrees

  • 1653 / 5887
  • Ekspert
19-04-2015, 17:40
Jestem za, jeżeli ograniczymy się do rozważania aspektów brzmienia urządzeń.
Sam pamiętam, że słuchałem jeszcze LRT i nie mogę zaprzeczyć, że w mojej ocenie - a u ductusa stała obok mała bateria firmowych energizerów Staxa - nie było z tych ostatnich (brzmieniowo) czego zbierać :)
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.