Audiohobby.pl

Stax SR-009 najlepsze słuchawki, tak czy nie?

KeyserSoze

  • 5 / 3080
  • Nowy użytkownik
04-01-2016, 18:29
Witaj KeyserSoze
bardzo miło widzieć nowa elektrostatyczna twarz.

Powodzenia i czekamy na wiele ciekawych wpisów.

Żeby zdobyć 009 prawie w takiej cenie (prawie bo zapłacić zawsze coś trzeba chyba ,że masz kogoś w Dżapanowni kto Ci je przywiezie ) trzeba to zrobić trochę niezgodnie z obowiazujacymi normami i zasadami,trochę na lewo.Czy warto ocenić musisz sam.Nie oczekuj na forum dokładnej instrukcji jak to zrobić.

Jasne,wiem o czym mowa. Tylko czy ten sklep umożliwia takie kombinacje i idzie klientowi na rękę?

brodacz

  • 1780 / 3828
  • Ekspert
04-01-2016, 18:30
Idzie a komunikacja jest bardzo dobra i szybka.

Lecz ja oczywiście nie polecam,nie namawiam, sam nie próbowałem.

brodacz

  • 1780 / 3828
  • Ekspert
04-01-2016, 18:37
Przed zakupem obowiazkowo zapoznać się z :
http://www.head-fi.org/t/555908/stax-sr-009-channel-imbalance-trouble-driver-problem

czy ma to zwiazek ze źródłem zakupu w to watpie ale sam musisz ocenić.

W Grobel masz 2 lata gwarancji w Price Japan chyba tylko rok.

KeyserSoze

  • 5 / 3080
  • Nowy użytkownik
04-01-2016, 18:44
Przed zakupem obowiazkowo zapoznać się z :
http://www.head-fi.org/t/555908/stax-sr-009-channel-imbalance-trouble-driver-problem

czy ma to zwiazek ze źródłem zakupu w to watpie ale sam musisz ocenić.

W Grobel masz 2 lata gwarancji w Price Japan chyba tylko rok.

Dzięki za link,a myślałem, że problem został rozwiązany. On jednak istnieje i jest chyba dość sporych rozmiarów?

Road To Nowhere

  • 1033 / 5896
  • Ekspert
04-01-2016, 18:54
Czyżby jakieś podróby czy odrzuty jakościowe ? :-)

wiktor

  • 2503 / 5893
  • Moderator Działu Słuchawki
04-01-2016, 19:27
@KeyserSoze

My Ciebie też serdecznie witamy. Nie dalej jak wczoraj, napisałem jaką radość sprawia dzielenie się pasją z innymi. To ja Ci dziękuję, że zwróciłeś uwagę na nasze wątki o elektrostatach.

Po zakupie dziewiątek, nie pozbywaj się SR-404. To bardzo udany model Staxa. Pewnie długo będą czekać, aż do nich wrócisz, ale daj im tę szansę. Odpłacą Ci się, tego jestem pewien.

Mam jeszcze kilka plakietek z SR-009 i specjalnie dla Ciebie dołączę jeszcze jedną z SR-404, tylko daj mi znać na PM, gdzie mam je wysłać.

KeyserSoze

  • 5 / 3080
  • Nowy użytkownik
04-01-2016, 19:45
@KeyserSoze

My Ciebie też serdecznie witamy. Nie dalej jak wczoraj, napisałem jaką radość sprawia dzielenie się pasją z innymi. To ja Ci dziękuję, że zwróciłeś uwagę na nasze wątki o elektrostatach.

Po zakupie dziewiątek, nie pozbywaj się SR-404. To bardzo udany model Staxa. Pewnie długo będą czekać, aż do nich wrócisz, ale daj im tę szansę. Odpłacą Ci się, tego jestem pewien.

Mam jeszcze kilka plakietek z SR-009 i specjalnie dla Ciebie dołączę jeszcze jedną z SR-404, tylko daj mi znać na PM, gdzie mam je wysłać.

Oczywiście SR-404 zostają ze mną bo to one pierwsze pokazały mi jak grają eklektrostaty:)

Cortazar

  • 50 / 3443
  • Użytkownik
04-01-2016, 20:34
Witam,

ja kupilem swoje 9-tki na pricejapan (mieszkam rowniez w niemczech) . Przesylke dostalem do domu a o oplaty celne zatroszczyla sie firma przesylkowa. Zaplacilem cos troche ponad 100 euro cla jezeli dobrze pamietam.
Co do brzmienia to nowe 9tki graja lepsze niz te z produkcji sprzed kilku lat.

Pawel

ductus

  • 1247 / 4838
  • Ekspert
29-01-2016, 11:40
Witaj w naszym gronie, KeyserSoze. Dziewiątki: Tak jak pisze Cortazar jest to dobry, bezpieczny zakup i właściwie bardzo łatwy, bo płatność np. przez niemiecki bank we Frankfurcie. Też bardzo dobry kontakt z panem Kanedą po angielsku. Szybka dostawa i niewielkie koszta poboczne. Sprawy gwarancyjne po wysłaniu do Japonii, załatwiane są bezpośrednio u producenta i raczej szybko. Być może (patrząc na datę ostatniego wpisu) załatwiłeś to już sobie.

brodacz

  • 1780 / 3828
  • Ekspert
26-02-2016, 20:31
Nie wiem czemu ale wydaje mi się ,że po dłuższym czasie użytkowania 009 ich przekaz się lekko zaokrągla.
Ta ich szczegółowość staje się bardziej przyswajalna,cieplejsza i trochę bardziej miękka.
Zastanawia mnie czy to nie czasami przyzwyczajenie.

Jakie macie zdanie na ten temat ,jak Wasze doświadczenia z 009 ?

brodacz

  • 1780 / 3828
  • Ekspert
26-02-2016, 20:34
Jednego szkoda.Jeśli się zmieniają nie robią tego w zakresie sceny.Nadal jak było tak i jest ,dla mnie za blisko.
Tak czy inaczej słucham na nich bardzo często.
« Ostatnia zmiana: 26-02-2016, 20:36 wysłana przez brodacz »

.johny

  • 98 / 3827
  • Użytkownik
30-05-2016, 21:28
Wiktorze jak było z biasem w  hev90 z przypiętymi do nich 009 po ostatniej wizycie u Ciebie?  Wybacz pytanie, lecz forum czytam ostatnio bardzo rzadko a Ciebie nie dopytałem.

wiktor

  • 2503 / 5893
  • Moderator Działu Słuchawki
31-05-2016, 17:46
Bias w Orpheus HEV90 to 500V.

.johny

  • 98 / 3827
  • Użytkownik
31-05-2016, 21:28
Ok.
Bardziej mi chodziło o próby z biesem ze staxowego wzmaka.
 Tak czy siak połączenie świetne.
Fortepian Jarretta w moim odczuciu  najbardziej realny ze wszystkich połączeń  jakie dane mi było słuchać u Ciebie.
Barwa, szybkość, naturalność, powietrze i rozdzielczość to co kocham w dobrym systemie na najwyższym poziomie.
Jako były właściciel dziewiątek dziś po ponad dwóch latach rozłąki stwierdzam że są to słuchawki które stawiam równorzędnie z he90  a nawet... ( duży wpływ mają  nasze osobiste upodobania i oczekiwania ) pod warunkiem że grają co najmniej z tak znakomitym wzmacniaczem jakim jest orfi hev90 lub inne znakomite połaczenie. Lrt + koncówka mocy dostatecznie naturalna i przeźroczysta. Drogo ale z 009 inaczej się nie da niestety.
Na pytanie jakie zadałeś w tytule wątku moją odpowiedź znasz ;-)
Serdeczne dzięki za odsłuch.
pozdr

 

pmcomp

  • 225 / 4917
  • Aktywny użytkownik
04-06-2016, 14:21
Witam wszystkich Staxowców.

Nie wiem czy pamiętacie, kilka miesięy temu zadawałem pytanie nt. czy warto zakupić używane Senki HE-60.
Po Waszych radach ... nie zakupiłem. I dobrze.
Bo ... dzisiaj zakupilem Stax SR-009 plus kabel przedłużający 2,5m. Zakup tutaj to połowa ceny w Polsce. To był dodatkowy argument :).
U mnie od pomysłu do realizacji krótka droga. Wczoraj będąc w Tokio w sklepie Yodobashi na Akahibarze miałem dobrą chwilę na posłuchanie Staxów. No bo ile można ogladać telewizory? Staxów w różnych konfiguracjach. Różne słuchawki i różne wzmaki. Bezapelacyjnie wygrały 009-ki. Słuchałem jazzu, popu, jakiś gitar akustycznych i symfoniki.

To jeszcze nie jest dźwięk jak ze starego Orpheusa ale ... jest zajebisty. Mnóstwo powietrza i barwy. Dźwięk totalnie oderwany od glowy. Precyzja, szczegółowość, kontrola i znakomity bas. I do tego muzykalny przekaz co aż dziwne no bo jak może byż i detaliczny i muzykalny? Ano moze być i basta.

Za wzmak będzie robić Eurydyka Dubiela. Jeśli ktoś ma jakis stary i niepotrzebny i ma ochote oddać to przygarnę za odpowiednią sumę biletów Narodowego Banku Polskiego.

Nadmienię, ze do tej pory słucham na HD800 plus srebrny kabel plus zmodyfikowany Skorpion HV-1 z ECC85 Telefunken i 6080 GEC. Na słuchawkach słucham sporadycznie, wolę swoje JBL4343 z lampową zwrotnicą aktywną, trzema parami końcówek i zwrotnicą pasywną na HF/UHF na topowych elementach. Z japończyków mam jeszcze lampowe pre Technics 30A.
Może teraz równie dużo czasu poświęcę słuchawkom. Chyba warto.

Pozdro.

« Ostatnia zmiana: 04-06-2016, 15:45 wysłana przez pmcomp »
pmcomp