Audiohobby.pl

Jaki wybrać DAC?

lancaster

  • Gość
06-07-2008, 23:33
Digital, Mytek to dobry wybór. Z pierwszą częścia Twojego wpisu zgadzam się 100%....przynajmniej do tej pory na nic innego nie wygląda.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Rafaell

  • 5033 / 5889
  • Ekspert
06-07-2008, 23:37
Nie kuś już sobie coś innego upatrzyłem ;)

DigitalFan

  • 56 / 5772
  • Użytkownik
06-07-2008, 23:45
>> lancaster, 2008-07-06 23:33:52
Digital, Mytek to dobry wybór. Z pierwszą częścia Twojego wpisu zgadzam się 100%....przynajmniej do tej pory na nic innego nie wygląda.

O, nareszcie coś o "Majtku".  
Z ADAM-ami chyba się nie pogryzie?

Mark
Na ludzkiej niewiedzy i naiwności najłatwiej zarobić.Mark

lancaster

  • Gość
06-07-2008, 23:48
Rafaell, moze Cię zmartwię a moze tylko potwierdze to co wiesz....w Polsce mentalnośc i postawa: mam w dupie ale będe udawał ze mi zalezy(na "wszelki wypadek")jest utrwalana nawet przez nestorow rodzin i społecznie akceptowana.
Dziadunio i tatulo nie ucza samodzielnego myślenia, tylko podrzucają gotowce w stylu: to dobre synu/córo/wnusiu i tak rob....i tak sie to wszystko wokół hoduje.
Mozesz być spokojny - większość nawet nie ma takich dylematów. Chlopu pańszczyźnianemu dzięki temu lżej sie żyje....i myślę ze zapędy misjonarskie można sobie darować - ot kolejne zbiorowisko ludzkich marionetek hodowanych na promocjach :)



...a mytek choć kiepsko reklamowany w naszych pisemkach(wiem ze Ci to powiewa tak jak i mi) to swietny DAC
Nie zaden audiofilski czy studyjny tylko po prostu moim zdaniem pierwsza liga :)
Sluchalem go u siebie, sluchałem w porównaniu z CEC71II i osobiście zostałbym przy myteku...
....jako ciekawostke Ci powiem(o ile wcześniej nie słyszałes) ze w pracach nad urządzeniami myteka bierze udział mr. Lipinski.  .... wypada posłuchac przynajmniej....tylko za piękny to on nie jest.....z drugiej strony piekno designerskie w przypadku audio to moim zdaniem extra bonus.
A o jakim DAC myślisz jesli wolno spytac ?



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

DigitalFan

  • 56 / 5772
  • Użytkownik
06-07-2008, 23:48
Tylko ten nonsens gospodarczy:
Produkcja w Polsce, a w USA sporo taniej - kompletne wariactwo.

Mark
Na ludzkiej niewiedzy i naiwności najłatwiej zarobić.Mark

lancaster

  • Gość
06-07-2008, 23:50
Digital, nie powinien sie pogryźć...choc jak wczesniej napisałem z Lipinskimi raczej lubi sie od pierwszego wejrzenia :)
Dźwiek jest dynamiczny, wirygodny i ma w sobie coś z audiofilskich obiektów westchnień....nie jest stricte studyjny - gra muzyka, a jednocześnie precyzja, melodynośc....skoki dynamiki. Udane urzadzenie.
Serio oceniam do wysoko.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
06-07-2008, 23:58
Digital, to nie jest wariactwo - to sie nazywa podatki :))))

Ze studyjnych dAC mialem też w domu Benchmarka - i tu jest chyba jeszcze rzetelniej niz w przypadku Myteka, bardziej liniowo i na pewno bardzo swobodnie....ale....Myrek daje od sebie odrobinę więcej plastycznosci. Kwestia ktory z tych dwoch DAC lepiej się spisze pozostaje otwarta do czasu odsluchu w konkretnym systemie.

Rafaell, słuchalem Benchmarka z dziurki słuchawkowej i faktycznie mialeś rację o ile sam DAC jest transparentny, świetnie kontroluje wszystkie podzakresy i kreuje obraz muzyczny dość sugestywnie to jako napęd do słuchawek gra zwyczajnie...brakowalo mi trochę  ogólnego "pierdyknięcia"/swobody.
Tak wiec wyjscie słuchawkowe w Benchmarku nalezy traktować jako extra bonus, choć nie należy sie spodziewać ze wyciśnie ze słuchawek maxa.



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

DigitalFan

  • 56 / 5772
  • Użytkownik
06-07-2008, 23:58
>> lancaster, 2008-07-06 23:50:46
Digital, nie powinien sie pogryźć...choc jak wczesniej napisałem z Lipinskimi raczej lubi sie od pierwszego wejrzenia :)
Dźwiek jest dynamiczny, wirygodny i ma w sobie coś z audiofilskich obiektów westchnień....nie jest stricte studyjny - gra muzyka, a jednocześnie precyzja, melodynośc....skoki dynamiki. Udane urzadzenie.
Serio oceniam do wysoko.

O, to, to, to!

O to mi chodzi!

Lipińskie razem z końcówkami mocy, marzenie - dla nich to trzeba studio odsłuchowe wybudować, ale na razie to finansowo nierealne.

Mam gdzieś w pdf-ie wywiad z Lipińskim z EiS - bardzo ciekawy człowiek, przypadł mi do gustu.

Mark
Na ludzkiej niewiedzy i naiwności najłatwiej zarobić.Mark

DigitalFan

  • 56 / 5772
  • Użytkownik
07-07-2008, 00:03
>> lancaster, 2008-07-06 23:58:13
Digital, to nie jest wariactwo - to sie nazywa podatki :)))

Takie podatki na dłuższą metę to czyste wariactwo, ale większość tego od razu nie widzi, dopiero jak jest za późno i nędza nadchodzi.

Mark
Na ludzkiej niewiedzy i naiwności najłatwiej zarobić.Mark

konto_usuniete

  • 56 / 5418
  • Użytkownik
07-07-2008, 00:05

Rafaell

  • 5033 / 5889
  • Ekspert
07-07-2008, 00:07
Lancaster
No cóż lubię jak w pudełku coś jest ;) mimo ze kiedyś pisałem niech to będzie małe pudełko ale niech to gra

fallow

  • 6457 / 5862
  • Ekspert
07-07-2008, 00:21
Jesli Lavry czy Benchmark lub Apogee to taki sobie poziom, albo po prostu sa za tanie Rafaell ;) to zawsze mozesz kupic powiedzmy dCS CS 955 za jedyne 3.800 funtow lub np. dCS Scarlatti (jedyne 9.000) funtow lub Paganini :)

Mysle, ze rodowodu ani nieodpowiedniego podejscia dCS zarzucic nie mozna w zaden sposob.

Rafaell

  • 5033 / 5889
  • Ekspert
07-07-2008, 01:01
>> fallow, 2008-07-07 00:21:15
Pisałem że używany sprzęt-nie stać mnie na podawane przez ciebie wydatki Po , przegapiłem DAC z TDA1541 który by mi świetnie chodził z moim Kenwoodem 9010 bałem się że jest za starowinki były aż 3 sztuki i poszły taniej niż Benchmark czy Lavry10. Po odsłuchach w Bristolu na AS dCS zniknął nawet ze strefy moich marzeń ot ciekawostka marketingowa. Miał to według mnie być dźwięk wystawy a było wielkie rozczarowanie MBL  grał klasę lepiej chociaż muzyka to dopiero AN nie zastanawiałem sie przy nim że coś niedomaga (całkiem możliwe ze tak a co tam) po prostu frajda słuchania i tyle (tylko ta cena !)

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

lakers

  • 73 / 5894
  • Użytkownik
06-08-2008, 20:45
pozdro
Lakers  

Switch

  • 191 / 5850
  • Aktywny użytkownik
06-08-2008, 21:05
Temat "Lampucera" na audiostereo