Audiohobby.pl

Jaki wybrać DAC?

Rafaell

  • 5033 / 5861
  • Ekspert
06-07-2008, 18:31
Jeszcze znalazłem coś takiego i każdy może sobie porównać na kompie ;) są to nagrania próbki przez przetworniki AD firm których nas interesowały przetworniki DA

http://www.mytekdigital.com/compare/listening_tests.htm

Czy w drugą stronę jest analogicznie czy inaczej dalej nie wiem ?

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DigitalFan

  • 56 / 5744
  • Użytkownik
06-07-2008, 20:21
Co do wcześniejszego salonu urządzeń to po prostu nikt sensownie myślący takowego nie założy; mieć różne urządzenia żeby tylko ktoś sobie posłuchał i zamówił gdzie indziej taniej przez internet -to jak zlikwidowany sklep z gitarami Hołdysa; wszyscy tam chodzili brzdąkali a kupowali gdzie indziej-takie wredne czasy mamy .Znany sklep muzyczny w Krakowie najlepsze byznesy robi na pałeczkach do perkusji, ich nie opłaca się ściągać przez internet przy cenie 16zł :D

Rafaell

O to, to, to!

Tylko że powyższe nonsensy wynikają z chorej gospodarki światowej, o czym pisałem. W normalnym rozszerzonym ładzie gospodarczym nic nie stałoby na przeszkodzie, aby takie studio odsłuchowe istniało i zarabiało na siebie, a kupowałoby się przez Internet i to jak najtaniej zgodnie z regułami normalnej konkurencji. Ludzie zamawialiby to co im odpowiada po odpowiednim porównaniu. Mamy XXI wiek i takie proste jest skomplikowane.
Praktycznie musiałbym wszystkie DAC-i zamówić, wybrać najlepszy, a resztę sprzedać - kompletny nonsens gospodarczy.
Na ludzkiej niewiedzy i naiwności najłatwiej zarobić.Mark

Rafaell

  • 5033 / 5861
  • Ekspert
06-07-2008, 20:33
>> DigitalFan, 2008-07-06 20:21:37
To ze napiszesz "kompletny nonsens gospodarczy" niczego nie zmienia; albo sie dostosowujesz do zastanej sytuacji albo wypadasz z obiegu . A propo chorej sytuacji niektóre firmy z USA zaczynają podnosić ceny swoich wyrobów i nie chcą być wykupywani przez ludzi z poza USA za półdarmo-rynek jak widać wyreguluje po jakimś czasie te sprawy Sprzedaż wewnętrzna spadła ale na zewnątrz jest zwiększony popyt, tak wiec dla czego nie wykorzystać sytuacji, liczy sie przecież sprzedaż.

Tak że może pośpiesz sie z wyborem DAC-a dla ludzi z EU będą nowe wyższe ceny

Rafaell
-----------------------------------------------------------------

DigitalFan

  • 56 / 5744
  • Użytkownik
06-07-2008, 20:40
Dla tego mimo że słuchałem Benchmarka i czytając różne opinie podobne do podanych przez kol ptx odnośnie Lavry 10 wybrałem 3 drogę a nawet czwartą :) (po drodze było niemieckie dzieło) żadnego z tych DAC-ów nie chcę, jeszcze co nieco słyszę i słuch mi się w studio nagrań nie przytępił. Chyba jednak 1000$ to za niski poziom żeby coś dobrego z nowych wyrobów na dłużej kupować i sie później wkurzać tak że w moim przypadku tylko używka za jakieś 1500$ albo nic

Rafaell

No tak, ale to jest dziwne rozumowanie.
Rynek nie jest taki prosty! Dawno przestałem być oseskiem, aby wierzyć, że im droższe tym lepsze. W cenie produktu jest nie tylko cena komponentów i przede wszystkim cena pomysłu projektanta i wykonawstwo, ale reklama i cała masa innych PODATKÓW: różniste techniczne dopuszczenia, cła, gwarancja itp.
Reklama zżera olbrzymie sumy, projekt często jest bardzo kosztowny (niektórzy nie potrafią inaczej - brak pomysłów, lenistwo umysłowe wynikające z patologicznego rynku itp.) i czasem przychodzi ktoś nowy, nie wie, że nie można lepiej i taniej i robi TAŃSZE I LEPSZE za co zwykle na chorym rynku jest zwalczany.
Dla rozjaśnienia:
przykład prosej patologii rynkowej: cena np. CEC-ów w Honk-kongu i w Europie. Niestety jest wiele patologii znacznie bardziej "wyrafinowanych" tzn. mniej widocznych, trudniej zrozumiałych wpływających na cenę produktu.

Mark
Na ludzkiej niewiedzy i naiwności najłatwiej zarobić.Mark

rochu

  • 332 / 5834
  • Zaawansowany użytkownik
06-07-2008, 20:41
A jak Wam się widzi RME Fireface 400 lub 800?
Może działac jako niezalezne urządzenie od komputera.
Firma uznana, samo urządzenie sprawia solidne wrażenie.

Rafaell

  • 5033 / 5861
  • Ekspert
06-07-2008, 20:43
>> DigitalFan, 2008-07-06 20:21:37
>Praktycznie musiałbym wszystkie DAC-i zamówić, wybrać najlepszy, a resztę sprzedać - kompletny nonsens

Po prostu bądż tym pierwszym i nie sprzedawaj i załóż studio-pokaż klasę i nowy właściwy ład gospodarczy

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

szwagiero

  • 2239 / 5866
  • Ekspert
06-07-2008, 20:44
Kumpel ma Fireface 800, ale z reguły sygnał przepuszcza i tak jeszcze przez Benchmarka

Rafaell

  • 5033 / 5861
  • Ekspert
06-07-2008, 20:48
>> DigitalFan, 2008-07-06 20:40:12

A słyszałeś kiedyś o zużyciu moralnym ?

To także dotyczy DAC-ów świetne klocki będące po domach sa sprzedawane za 25% ceny bo teraz sa nowe "lepsze" w ładniejszych obudowach. Osobiście mam to w d... Uszka mam i ich używam

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DigitalFan

  • 56 / 5744
  • Użytkownik
06-07-2008, 20:50
Tak że może pośpiesz sie z wyborem DAC-a dla ludzi z EU będą nowe wyższe ceny

Rafaell

Całkowicie się zgadzam, dlatego staram się coś dowiedzieć. W USA drukują papierki - bilety banku centralnego i będzie gorzej, ale do tego prowadzą nonsensy gospodarcze od dziesiątków lat: ekspansja kredytowa itd.

O nonsensach gospodarczych piszę tylko dlatego, że ludzie często przyjmują wszystko z dobrodziejstwem inwentarza tzn., że tak musi być i nie zastanawiają się czy na pewno musi.

Ale, ale...

Nic nie napisaliście o "Majtku", on nie jest tak reklamowany jak np. Benchmark, czy Lavry i czy jest dużo (i czy w ogóle) gorszy?


Mark
Na ludzkiej niewiedzy i naiwności najłatwiej zarobić.Mark

DigitalFan

  • 56 / 5744
  • Użytkownik
06-07-2008, 20:57
Po prostu bądż tym pierwszym i nie sprzedawaj i załóż studio-pokaż klasę i nowy właściwy ład gospodarczy

Rafaell

Dobrze!
A będziesz u mnie pracował jako sprzedawca, oczywiście po uprzednim przeszkoleniu w zakresie elektroakustyki w języku angielskim - w końcu musiałbyś być ciągle na bierząco?

Mark
Na ludzkiej niewiedzy i naiwności najłatwiej zarobić.Mark

DigitalFan

  • 56 / 5744
  • Użytkownik
06-07-2008, 21:00
A słyszałeś kiedyś o zużyciu moralnym ?

To także dotyczy DAC-ów świetne klocki będące po domach sa sprzedawane za 25% ceny bo teraz sa nowe "lepsze" w ładniejszych obudowach. Osobiście mam to w d... Uszka mam i ich używam

Rafaell

Zgadzam się!


Mark
Na ludzkiej niewiedzy i naiwności najłatwiej zarobić.Mark

Rafaell

  • 5033 / 5861
  • Ekspert
06-07-2008, 21:15
>> DigitalFan, 2008-07-06 20:57:46

Moje uszka są bezcenne a ludzi z angielskim do podawania towaru z pułki to sobie znajdziesz bez problemu, tak że wybór należy do Ciebie


Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DigitalFan

  • 56 / 5744
  • Użytkownik
06-07-2008, 21:26
Moje uszka są bezcenne a ludzi z angielskim do podawania towaru z pułki to sobie znajdziesz bez problemu, tak że wybór należy do Ciebie


Rafaell

Ano właśnie, do podawania towaru i do niczego więcej się nie nadają i jeszcze chcą zarabiać krocie - podstawowy problem to zdemoralizowany element ludzki.

Mark
Na ludzkiej niewiedzy i naiwności najłatwiej zarobić.Mark

Rafaell

  • 5033 / 5861
  • Ekspert
06-07-2008, 21:36
>> DigitalFan, 2008-07-06 21:26:44
Podstawowy problem to to że zdemoralizowany element ludzki jest zarówno po stronie pracowników jak i pracodawców, no ale za jakieś 75 lat jest szansa ze sie poprawi jak stare pokolenie wyginie, zresztą kto ich tam wie
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DigitalFan

  • 56 / 5744
  • Użytkownik
06-07-2008, 22:20
Zgadza się, niestety "czym skorupka za młodu nasiąknie, to na starość trąci" i jak mamusia i tatuś głupoty do główek nakładali i nakładją to i 75 lat będzie za mało.chłopa

Tyle  było, ale nie na temat. Polacy za często "nie chcą chcieć" jak mawiał Wyspiański o chłopach. Cytat pasuje - większość w Polsce z chłopa, elity wyrżnięte w pierwszej połowie XX wieku. Najgorsze, że dominuje mentalność "modyfikowanego genetycznie" chłopa pańszczyźnianego. Stąd mój pesymizm.

Kupię sobie "Majtka" (z patriotyzmu), albo nic (z oszczędności).

Mark
Na ludzkiej niewiedzy i naiwności najłatwiej zarobić.Mark