Audiohobby.pl

Oszustwa internetowe

aulait

  • 1373 / 5543
  • Ekspert
29-01-2015, 16:19
No to jesteś twardziel. ;)
Najgorsze są pomówienia oszustów... trudno się do tego przyzwyczaić. No i jeszcze miłe maile:

"Wypchaj sie Pan teraz!!! Nie ma mowy  o zwrocie pieniedzy!!! Pomysl Pan najpierw i walnij sie w leb zanim nastepnym razem cos takiego Pan zrobisz!!! Pierwszy taki durny klient na allegro przy moich trzech kontach od 8 lat... i nie pisz Pan do mnie wiecej bo juz ustawiam listy przychodzace na "smietnik"."

:)

Potwierdzam postawę allegro w wypadku kantów. Niczym się nie przejmują, o niczym nie chcą słyszeć.

aulait

  • 1373 / 5543
  • Ekspert
29-01-2015, 19:40
Mi ten Pan: kamildub93
http://allegro.pl/show_user.php?uid=38191891

Najpierw nie wysyłał zakupionego i zapłaconego odtwarzacza, kiedy postraszyłem go policją wysłał mi odtwarzacz CD w .... reklamówce. Ponieważ była mniejsza niż CD to oderwał nóżki od CD i sobie zostawił na pamiątkę :)))

Oczywiście odtwarzacz był niesprawny a płytki drukowane w środku nie pospinane taśmami... jedna nawet latała luzem :D

Oczywiście kiedy usiłowałem go reklamować, odpisał oburzony, że sprzęt wysłał mi w 100 % sprawny. Choć musze przyznać, że to jeden z "uczciwych",  bo przynajmniej nie obsmarował mnie w zwrotnym negatywie, jak to czynią inni "rzetelni" sprzedawcy :)

4m

  • Gość
29-01-2015, 19:59
Znajomy dostał podobnie jak aulait opisuje, tyle ze gość naciągnął go 25 zł na kuriera, zwykłego za 15 zł. Klocek trup całkowity, 'pewnie się uszkodził w transporcie' ;), ale koleś problemów żadnych nie robił, że protokół zniszczenia nie został spisany przez kuriera i pieniążki za klocek zwrócił natychmiast po odebraniu paczki zwrotnej. Za kuriera nie zwrócił, czyli 10 zł na kurierze zarobił, a znajomy 40 zeta w plecy na interesie. Niby podstaw do negatywa nie ma, ale jak widzicie kuriera po 25-30 zł za normalną wagę paczki to możecie się tak właśnie przejechać. Czego to ludzie nie wymyślą, żeby mieć 10-15 zł więcej :)
« Ostatnia zmiana: 29-01-2015, 20:11 wysłana przez 4m »

aulait

  • 1373 / 5543
  • Ekspert
29-01-2015, 20:36
Bycie porządnym i uczciwym człowiekiem to chyba teraz niemodne ? Ja zawsze mawiam, że pieniądz to rzecz nabyta. Jak wszystko inne zresztą. Mam wiele np. próśb reanimacji komputerów. Idę i jak widzę, że ludziom w domu się nie przelewa to za naprawę nic nie żądam. Jak to mówię : "wystarczy ta kawa co ją wypiłem". Radocha dzieciaków (najczęściej) jest wystarczającą nagrodą. Podobnie jak naprawy nie wykonam  (bo padła mo-bo). Przedstawiam kilka opcji do wyboru co robić i kasy nie biorę. Praca niewykonana to zapłata się nie należy. Ale to tylko moje zdanie.


Może bycie porządnym człowiekiem jest niemodne, ale bycie oszustem i kłamcą bez honoru na pewno nie jest zdrowe. Krętactwa, "święte oburzenia"... nie wierze, żeby takie aberracyjne zachowania brały się z innej, jak aberracyjna osobowość. A takie udawanie świętego w sytuacji kiedy się jest oszustem takie aberracje osobowości pogłębia ;) Wole być uczciwy i rzetelny dla swojego dobra... to czysty egoizm z mojej strony :)))

aulait

  • 1373 / 5543
  • Ekspert
29-01-2015, 20:37
Znajomy dostał podobnie jak aulait opisuje, tyle ze gość naciągnął go 25 zł na kuriera, zwykłego za 15 zł. Klocek trup całkowity, 'pewnie się uszkodził w transporcie' ;), ale koleś problemów żadnych nie robił, że protokół zniszczenia nie został spisany przez kuriera i pieniążki za klocek zwrócił natychmiast po odebraniu paczki zwrotnej. Za kuriera nie zwrócił, czyli 10 zł na kurierze zarobił, a znajomy 40 zeta w plecy na interesie. Niby podstaw do negatywa nie ma, ale jak widzicie kuriera po 25-30 zł za normalną wagę paczki to możecie się tak właśnie przejechać. Czego to ludzie nie wymyślą, żeby mieć 10-15 zł więcej :)

Ja się z Tobą nie zgadzam, za takie numery negatyw jak najbardziej się należy.

aulait

  • 1373 / 5543
  • Ekspert
29-01-2015, 20:45
Towar Twój kolega otrzymał niezgodny z opisem. Tak czy inaczej to sprzedający odpowiada za towar i dostarczenie go kupującemu. Jeśli tego nie uczyni, winien zwrócić kupującemu wszystkie poniesione nakłady. To reguluje kodeks cywilny. Wpisy sprzedających, że "występują podczas wysyłki towaru jako pełnomocnik kupującego" są niegodne z prawem i nie mają mocy prawnej. To zwykłe cwaniackie brednie ;)

-Pawel-

  • 4724 / 5488
  • Ekspert
29-01-2015, 21:02
Niby podstaw do negatywa nie ma, ale jak widzicie kuriera po 25-30 zł za normalną wagę paczki to możecie się tak właśnie przejechać. Czego to ludzie nie wymyślą, żeby mieć 10-15 zł więcej :)

To nie zawsze jest celowe. Koszt przesyłki trzeba podać z góry, a w momencie wyceny często okazuje się, że jednak wyjdzie ciut drożej bo kupujący zażyczy sobie np. DHL Express zamiast DPD. Kolejna sprawa - niektórzy kupują dodatkowe opakowania gdy często coś wysyłają. Ja czasami podaję info w aukcji, że koszty wysyłki są podane orientacyjnie i różnica nie będzie zwracana więc proszę je doliczyć do całkowitego kosztu zakupu, wtedy nikt nie ma pretensji.

aulait

  • 1373 / 5543
  • Ekspert
29-01-2015, 21:02
Tak samo twierdzenie jakoby towar trzeba sprawdzać przy kurierze podczas odbioru przesyłki, żeby uznawali reklamację uszkodzenia podczas transportu... to nawet jest zapisane w "klauzulach niedozwolonych"

4m

  • Gość
29-01-2015, 22:22
Towar Twój kolega otrzymał niezgodny z opisem. Tak czy inaczej to sprzedający odpowiada za towar i dostarczenie go kupującemu. Jeśli tego nie uczyni, winien zwrócić kupującemu wszystkie poniesione nakłady. To reguluje kodeks cywilny.
Ja się zgodzę, ale z drugiej strony przy bezproblemowym zwrocie tysiaka czy dwóch za przedmiot kto pójdzie na policję o jeszcze 40 zł za kuriera? Szkoda zdrowia imho, choć metoda zarabiania na przesyłaniu trupów jest nie fair. Dlatego przy zawyżonych kwotach przesyłki warto zapytać dlaczego aż tyle sprzedający sobie doliczył, bo to może być jego główny zarobek w całej sprawie :) Że tez niektórym się chce...

aulait

  • 1373 / 5543
  • Ekspert
30-01-2015, 08:53
Towar Twój kolega otrzymał niezgodny z opisem. Tak czy inaczej to sprzedający odpowiada za towar i dostarczenie go kupującemu. Jeśli tego nie uczyni, winien zwrócić kupującemu wszystkie poniesione nakłady. To reguluje kodeks cywilny.
Ja się zgodzę, ale z drugiej strony przy bezproblemowym zwrocie tysiaka czy dwóch za przedmiot kto pójdzie na policję o jeszcze 40 zł za kuriera? Szkoda zdrowia imho, choć metoda zarabiania na przesyłaniu trupów jest nie fair. Dlatego przy zawyżonych kwotach przesyłki warto zapytać dlaczego aż tyle sprzedający sobie doliczył, bo to może być jego główny zarobek w całej sprawie :) Że tez niektórym się chce...

Cóż ja wale takim szkodnikom negatywy ku przestrodze dla innych. Pal licho koszty wysyłki, mi bardziej chodzi o zasady, trzeba piętnować oszustów i naciągaczy maści wszelakiej.
Teraz ta pani nowy_wirus wystawia futro za parę tysiaków, pewnie mąż wygrzebał ze śmietnika. Trzeba piętnować takie działania by inni nie dawali się oszukać.
Uważam, że zasada "nie ruszam g..., bo śmierdzi" jest zła, bo pozwala takim osobom na szkodliwe działania w stosunku do innych.

raptusx

  • 5 / 5550
  • Nowy użytkownik
10-02-2015, 16:21
Znajomy dostał podobnie jak aulait opisuje, tyle ze gość naciągnął go 25 zł na kuriera, zwykłego za 15 zł. Klocek trup całkowity, 'pewnie się uszkodził w transporcie' ;), ale koleś problemów żadnych nie robił, że protokół zniszczenia nie został spisany przez kuriera i pieniążki za klocek zwrócił natychmiast po odebraniu paczki zwrotnej. Za kuriera nie zwrócił, czyli 10 zł na kurierze zarobił, a znajomy 40 zeta w plecy na interesie. Niby podstaw do negatywa nie ma, ale jak widzicie kuriera po 25-30 zł za normalną wagę paczki to możecie się tak właśnie przejechać. Czego to ludzie nie wymyślą, żeby mieć 10-15 zł więcej :)

tak czytam ten wpis i się zastanawiam - sam czasem sprzedaję sprzęt na allegro (trochę nazbierałem różnych klamotów) i sprzedaję nadwyżkę - u mnie ceny kuriera są za 30 zł (waga wzmacniacza, odtwarzacza do 20kg) - sama usługa kosztuje 24 zł a gdzie kasa na folie, karton, taśmę, naklejki z napisami:ostrożnie szkło" itp - też kiedyś wydawało mi się, że ludzie zarabiają na wysyłce ale jak samemu przyszło mi wysyłać - to tyle niestety to kosztuje. Chyba, że masz firmie i podpisaną umowę z firmą kurierską i ileś tam paczek miesięcznie wysyłasz.

Natomiast kilka razy zdarzyło mi się, że musiałem odesłać towar który był niesprawny i zawsze na tych transakcjach byłem w plecy - nigdy nikt nie zwrócił mi kosztów wysyłki w jedną stronę. Takim handlarzom wystawiam z miejsca negatyw i nie kupuje od nich. Nie wszyscy handlarze sprzedają szrot. 

aulait

  • 1373 / 5543
  • Ekspert
10-02-2015, 17:19

tak czytam ten wpis i się zastanawiam - sam czasem sprzedaję sprzęt na allegro (trochę nazbierałem różnych klamotów) i sprzedaję nadwyżkę - u mnie ceny kuriera są za 30 zł (waga wzmacniacza, odtwarzacza do 20kg) - sama usługa kosztuje 24 zł a gdzie kasa na folie, karton, taśmę, naklejki z napisami:ostrożnie szkło" itp - też kiedyś wydawało mi się, że ludzie zarabiają na wysyłce ale jak samemu przyszło mi wysyłać - to tyle niestety to kosztuje. Chyba, że masz firmie i podpisaną umowę z firmą kurierską i ileś tam paczek miesięcznie wysyłasz.


Ja też czasami sprzedaję na Allegro i Ebay i można tanio wysłać. Np. sendit.pl od Allegro to kosz 15,50 za wysyłkę DHL wzmacniacza, czy CDecka. Lepiej wlicz sobie parę złoty więcej za towar a mniej za wysyłkę, jak ktoś kupuję jest bardziej zadowolony choć płaci tyle samo ;)

raptusx

  • 5 / 5550
  • Nowy użytkownik
10-02-2015, 17:24
Ok - zobaczę jak działa sendit.pl - dzięki

Towar zawsze wystawiam na licytację.